0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (863 puan) tarafından
Arkadaşlar şimdi kiracı içinde 1 yıl oturacak kendine ev yapıp öyle çıkıcak kendisi sıfırdan girmiş yeni binayken mutahitten almış kira sözleşmesine demirbaş olarak neler yazılmalı kayinbabam priz dolaplar herşeyi yazılmalı diyor öyle mi 

11 Cevaplar

0 oy
(119,346 puan) tarafından
aynen son donemde pirizden kapi kolundan tutta musluklara kadar yaziyolar
(863 puan) tarafından
Bende diyorum yeni bina yapicak herşeyi götürür
-Reklam-
0 oy
tarafından
Priz ve demirbaş sjsjjsj 

Biz boş bırakmıştık çünkü evde demirbaş bişey yoktu. O eşyalı evler için diye biliyorum 
(863 puan) tarafından
Pimapen bile dedi hahaha
Bende sadece kombi su sayaçları filan giriyor diye biliyorum
tarafından
Evet canım bizde kombi yazmıştık hahahah gulesim geldi ya yazık adama belki doğru diyordur
(863 puan) tarafından
Bende dedim daha neler pimapen ne alaka
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Kapı pirjz hiç karşılaşmadım 2.5 yılda 3. Evim yazılmadı evde sadece duşakabin vestiyer gardolap vs yazılmıştı onlar vardı içerde şohpen 
(863 puan) tarafından
Bende diyorum ayakkabılık erzak dolapları dusakabin
0 oy
(4,282 puan) tarafından
Demirbaş demek tasinmayacak olan esyalar yani eve zimmetli artik evde girerken ne varsa hepsini yazin pirizinden musluguna mutfak dolabina kadar 
(863 puan) tarafından
Aldığımız adam 1 sene içinde oturacak kendine ev yapıcak bende diyorum herşeyi yazalım çünkü ev yapıcak balkonda erzak dolabı vardı onu ve ayakkabılık dusakabin götürmek isteyebilir
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Kombi petekler mutfak dolaplari 

(2,375 puan) tarafından
Evet onlarida yaz
(863 puan) tarafından
Evet aldığımız evdeydi ama kadın kendi yaptırmış girince
tarafından
Anlamadım ki kadın kendi parasiylami yaptı ?
Sizmi yaptirdiniz

Aldığımız evdeydi derken eğer başkasından aldıysanız evi ve oda onu kiradan düşerek yaptirdiysa yine o evinddir
(863 puan) tarafından
Kadın 9 10 yıl önce almış sıfırdan evi balkona erzak dolabı ve ayakkabılık yaptırmış bizde yeni aldık evi sözleşme imzalicaz 1 yil daha oturucak bu çift evde esim diyor kendileri yapmışlar götürebilirler sokup kayinbabam da diyor olmaz birşey söküp götürmesin
tarafından
Kendisi yapmış götürmesi gerek
0 oy
(599 puan) tarafından
Kombi de yazılmalı 
(863 puan) tarafından
Peki kadın mutfak balkonuna erzak dolabı ve ayakkabılık yaptırmış onları yazmak olur mu
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Valla kombiyi direk yazın. Suan kombim bozuk. Araştırdm demirbaş dan evin. Ev sahibim sen bozdun sen yaptır diyor. Servis 9 yıllık kombi diyor bu marka kombiler in genelinde var aynı sorun diyor. Her sene bakımını yaptırırım. 800 lira vercem mecburen. Yaptırmıyor ev sahibi. 20 tane kiralık evi dükkanı var birde. 
(863 puan) tarafından
Evet kombi kesin olmalı bizim ev sahibi geçen kış saolsun bozulmuştu yeni aldı
0 oy
tarafından
Evi suan oturandan degil baskasindan aldiysaniz ve eve kiraci kendi parasiyla dolap vs yaptirdiysa o dolaplari söküp goturur bisey diyemezsiniz. Mutfak dolaplarini vs sokup goturcek hali yok zaten ama ayakkabilik vs kendi parasiyla yaptirdiysa söküp goturur ben olsam gotururum yani neden birakiyim ki
(863 puan) tarafından
Evi oturandan aldık 10 yıl önce almış sıfırdan kendi yapmış ayakkabılık erzak dolabını 1 yıl daha oturacak kendine ev yapacak çıkıcak eşimde diyor sözleşmeye yazılmaz kendi yapmış götürür kayinbabam diyor götürmez yaz sözleşmeye
0 oy
(444 puan) tarafından
Mutfak dolabı gibi evden çıkarılıp götürülemeyen şeyler. Örneğin pencere, priz ,mutfak dolabı, lavabo, klozet vs. diye biliyorum canim. Derste görmüştüm kira sözleşmesini bilmem ama demirbaşlar öyleydi
0 oy
tarafından
Demir baş olarak: kombi şofben termosifon klima eğer eşyalı ev ise eşyalar. 

Bizim sadece kombi yaziyo :))) zaten başkada bişey yok bomboş evdi avizeleri lambaları biz taktik :)))

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 264 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gülhira (924 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 100 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.
2 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 191 göst.