0 oy
1,169 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar eşim benim altınlarımla abisine ev alalım diyor topu topuna 5 bilezik var satsak 60 bin yapar ama bn vermek istemiyorum 1 yıllık evliyim kaynim da benimle kalıyor evli 4 çocuğu var ama eşi 8 ay önce vefat etti çocuklar köyde Kayınpederim ve görümcem bakıyor suanlik 

Ikinci konu ise  ......benim yanımda da bm eşim bi bebeğimiz var .. 1 evli kaynım 3 bekar  kaynim ve  bi görümcem kalıyoruz 8 kişiyiz ....görümcem ve bi kaynım üvey ......görümcem ve kaynım bnle aynı yaşta ama görümcem çok saygısız odama gece yarısı kapıyı çalmadan girer kac defa uyardım izinsiz kıyafetlerimi giyer üniversiteye hazırlık yapıyor köyde çalışmadığı için buraya şehre yanıma geldi ama bn istemiyorum hiç....bi iş yapmaz bazen gel sofra kuralım diyorum tam der bn kurduktan sonra gelir, kıyafetlerini makinaya bn atıyorum iç çamaşırına kadar bi ara sinirlendim atmadım ama bi hafta sepette kalınca mecbur attım yemek yer odasına kaçar toplamaz gel yardım et salata yap desem diyor sınavı kazanamasam sen beni çalıştırdın derim diyor ,bebeğim küçük bi yandan gece sabaha kadar uyumuyor ona bakıyorum bi yandan 8 kişi yemeği temizliği cik zor sürekli beni annesiyle dedi kodumu yapar ....esim annesini hiç hatırlamıyor vefat etmiş üvey kaynanam var ama bn doğum yaptıkdan beri bi gun olsun aramadı beni üstüne bide bn kızıyla oğluna hizmet ediyorum 

40 Cevaplar

+2 oy
(1,785 puan) tarafından
Valla bir gün bile çekemem böyle insanları toplu bir şekilde siktirin gidin evimden derdim hiçte cekinmem baktım gitmiyolar bıçakla kovalarim valla onlarla mı ugrascam 
(1,785 puan) tarafından
Kız okurken sinirlendim valla ben sevmem böyle insanları kimseye de hizmet etmem anama babama bile yeri gelince rest çekerim böyle insanlarla hiç uğraşmam ki kardeşimi bıçakla kovalamisligim var sgzfsf
tarafından
Jlslslsö valla dogru herkesin 1 sınırı olmalı anne babanında herkes kendını dusunuyor zaten kaynı erkek degılnı gıdıp calıssın bu devirde herkes kirada ozaman bızde gıdıp baskasının rızkıyla ev alalım millet hazıra konmaya meraklı
(1,785 puan) tarafından
Hani 3 5 bin istense eyw ama kalkıp ta asla altınları mı vermem kocama bile vermem çocuğumu düşünürüm herşey bu kadar pahaliyken ona bı gelecek kurmam gerek post sahibi de aklı varsa altınlarını kimsenin bulamicagi bı yere saklar çünkü böyle insanlardan herşey beklenir
tarafından
Ben o kadar cesaretli degilim
tarafından
Sakliyacam bakalim ne oluyor en son ki gelişmeyi yazarım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Basligi gorunce cus dedim yaa sakin verme bacim
tarafından
Vermek istemiyorum ama eşim tutturmuş satacam diye ne yapsam bilmiyorum oturduğum evde bekar kaynımin adına
tarafından
At bankaya alamaz
(775 puan) tarafından
Sor bakalım ev sahibi olan kaynin evlenince siz nerde kalacaksınız karısı oldu diye nolmus yeni kariyi ikna etmeye ev mi alacakmis herkes gibi tutsun evini alsın cocuklarini anasını baksin
(48,671 puan) tarafından
Bu adamlarda akil yok yeminle hem toplamis herkesi evine bakiyo bide ona ev alacak. Kadin para ver kazak alayim dese gözü kalir vermez
(775 puan) tarafından
Aynen öyle valla inşallah vermez yaa
0 oy
tarafından
Okurken fenalık geldi Allah sabır versin 
tarafından
Aminnn canim
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Sakın sakın ha verme herkes basının çaresine baksin
tarafından
Bnde istemiyorum ama eşim yok onun eşi vefat etti çocukları köyde tek banane yani yarın ben nerde kalacam benimde bir bebeğim var
(1,464 puan) tarafından
Eşinle konuş bunlar benim ve evladımin geleceği de ilerde başına ne geleceği belli değil Allah korusun
(3,551 puan) tarafından
Bence de kesinlikle verme. Ve baktığını da basına kak. Bileziklerini de annene ver. Sakla kimseye verme de. Verip de kötü olmaktansa verme kötü ol daha iy. Ne saçma ya hem hepsi başında sen bak yetmedi ben yiyemedim al sen ye. Hepi topu 5 bilezik onlar senin verme bence.
0 oy
tarafından
Offf o ne yaa valla işin cok zor keşke kurtulsan hepsinden ama iş kocanda bitiyo onun hepsyle konuşup evden cikarmasi lazim
tarafından
Kocam aşırı saf biri asla ailesine siz söyleyemez  annemiz yok biz asla ayrılamayız diyor
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun 

Herkes kendi evine yakışır bu ne rahatlık ya abartmışlar 

Altınlarını verme ayrıca
tarafından
Bunlarla ba edemiyorum
0 oy
tarafından
verme dicem ama verip hepsinden kurtulacaksan ver.. okurken daraldimm resmen
tarafından
Neden versin evladına gelecek kurar
tarafından
orasi oyle ama ev bosalsa evladiyla daha mutlu mesut yasasa mal dan daha degerli olur bence
tarafından
Verince gitmiyceklerki evden kaynı üstüne bi ev daha alacak  ama gene bunlarla oturmaya devam edecek gitmez yani bacım sen en iyisi hep sine birer karı bul kıza da koca bul anca öyle kurtulur sun :) allah sabır versin bacım
0 oy
tarafından
Hepsini okumdm ama esininki yemkge ekmgm yok sicmya atla giderm hesabı olmuş karısını o kadar kişi icnde yasatcgna ev tutan o altınla da eşya alsn
tarafından
Eşyamız var  ama ev güya bizim ama topu bekar kaynımin adina
tarafından
Tmm o zmn çıkın o eve tapuyu boşver kira vermdn oturda Tapu kimn olursa olsn
0 oy
tarafından
Buneya resmen köle etmişler seni bacı ama kişi kendi yapar ne yaparsa cok tuz vermişsin o utanmaz gorumcenin camasırlarınk niye yıkıyorsun bırak kuflensın sana yardım etmek zorunda bidetehdıt edıypr benı calıstırdı derın dıyor nedır bırak deaın korkma yuzunevur ve en onemlıaı evladın için sakla o bılezıjlerı senin rızkını ne dıye kaybın yıyor aklını basına al baya ezdırmıssın kendini alla benım esımın kuzen bızle yasıycakmı ama gecıcı eaıne kabul tmıypruö dedım kuzenınede bu nedır ya mahrem denen bısey var zaten eaimdw istemiyordu gonderdık 
tarafından
Yıkamasam da gidip izinsiz benimkileri giyiyor bilezikelrimi sakladım zaten eşim çok saf kasta koymuş
0 oy
tarafından

Sakın vermeee

tarafından
Direniyorum
0 oy
(619 puan) tarafından
Okurken fenalik basti. Allah yardimcin olsun ya. Toplama kampina dönmüş ev. Evlenmeden once böyle yasayacaginizi biliyormuydun
tarafından
Eşim bana dedi sadece bn sen ve 2 kardeşim ama sülale geldi zaten görümcem in geleceğinden d haberim yoktu yola çıktığı gün ogrendim
(619 puan) tarafından
Ha 2 ha 5 diye düşünmüşler. Gaza getirmek gibi olmasin ama iyi sabrediyorsun canim
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Rabbim sabir versin. altinlarini sakın  verme

tarafından
Aminnn
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Oturdugun en senin bile degilmis kendinize ev alip çıkın digerleri ne hali varsa görsun o evde kimseye bakmak zorunda degilsin odasina kirli sepeti koy yıkama kendi yıkasın bir zahmet elime alsam evire cevire döverim bu ne 
tarafından
Cok sınır  oluyorum  laf atıyorum sürekli uyarıyorum tam diyor ama yine aynı şey
(7,249 puan) tarafından
Sen asla elini sürme canim odasinda kalsin senin kirli sepetine atmasin yemegede yardim ediyorsa ne ala etmiyorsa gunduz bir tas bisey bile koyma onune orda mutfak de gun boyu kafasini kaldirmadan ders calismiyor heralde ha çalısamiyorsa orda kapi de iyi alistirmisin valla
0 oy
(3,887 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun bu ne böyle 
0 oy
tarafından
Sakın öyle bir hataya dusme 4 senedir verdim alamıyorum ve üstüne üstlük rahat yaisyolar umurlarinda bile değil okadar iyiydilerki altınları alana kadar sabah aksma yanimizdaydilar sonra selamı sabahı kestiler karısı bir havalı gormen lazım kesinlikle verme yazıyı okumadım ama baasligina cevap olarak aklını kullan diyorum
tarafından
Tavsiyeler için teşekkür ederim vermemeye direneceğim
tarafından
Sen bence deki benim ailemin de ihtiyacı var vermiyorum bu benim çocuğumun geleceği de bankaya koy
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Ayy hepsini okudum ama darlandim bu ne bacim ya cehennem çukuru gibi ev bak sakın altınlarini verme sakın onlar senin eşinin bile değiller sana aitler ve bu kalabalık aile konusu konuş eşinle beni hizmetçi niyetine getirdiğini bilseydim evlenmezdim seninle pişman oldum de ya bana ayrı ev aç yada bundan sonra hiç bir işe elimi sürmüyorum hadi bakalım de o zaman neler olacak 
tarafından
Eşime bunları diyorum üstüne kötü olan ben oluyorum ve bana küsüp yatıyor konuşmuyor
(3,832 puan) tarafından
Çokta önemliydi boşver sende ona küs tohumuna para vermedin ya küser küser barışır
0 oy
tarafından
Gecen gün sofradansın bn 2 iz kaynım ve üvey kaynım ile görümcem var ...sabah gorumcem annesine beni cekistiyor falan bnde bunu sofrada dile getirdim kardeşiniz niye dedi kodunu yapıyor diye kaynım bana bağırdı sus uzatma dedi ....sen de bir gün kayinbabani aramıyorsun dedi .....bnde dedim aramak zorunda değilim ben hamile iken hepinize baktım bi gun yatağa girmedim kimse gelmedi yanıma doğuma bir bn bir de eşim vardı hiç kimsiniz yoktu beni bir aramadılar bmde aramam dedim ...ama kaynım kes sesini uzatma dedi bnde dedim yarın onu sem evlenince görümcem seni de eşini de çok kötü oldum
(1,785 puan) tarafından
Kaynın kim oluyor da sana kes sesjni diyor nasıl bı eşin var ki bunlara izin veriyor benim kaynım sadece yanımda küfür etti eşim evden kovdu dovucekti araya ben girdim benim eşimin yanında küfür edemezsin hicbiriniz benim eşimden üstün değil diye iki gorumcemn yanında söyledi yani herşey este bitiyo ama senin eşin hem rahat hemde saf.
(721 puan) tarafından
O kayin kim oluyor da sana kes sesini diyor, öyle bi sesini keserim ki onun. Ben burda okurkan sinirden patladim Vallah
0 oy
(135 puan) tarafından
Okurken içim daraldı bi ara nefessiz kaldım senin ailen yok mu
tarafından
Ailem üzülmesin diye bisey anlatmıyorum annem de hep diyor kızım sabret
(135 puan) tarafından
Sabrede Sabrede hasta olursan da annen hangi vicdanıyla dayanacak bu dediğine git konuş kocanla dayanacak gücüm kalmadı ben babamın evine gidiyorum de en azından gözünü korkut çaktırmadan da ailene tatile git sizi özledim geldim de ama kocana tavrını koy git belki biraz gelmezsen acaba biter mi evliliğim diye korkudan evi boşaltmalarını ister ne biliyim aklıma başka bişey gelmiyo ayrıca sakın verme altınlarını elleri var ayakları var gidip çalışıp kazansın alsın evini
tarafından
Ailem doğuda bn de batıdayım çok uzaktayız yani
(135 puan) tarafından
Bacım Allah yardımcın olsun eşine söylesen yeter artık gitsinler desen
tarafından
Keşke
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Canım sakın verme bide oturduğun ev bekar kaynının adınaymış ne malum evlenince sizi çıkarıp kendinin oturmayacağı bu devirde kimseye güven olmaz sizin adınıza bir tapu yokken başkasına ev almak size mi kaldı aklını başına al kendini daha fazla ezdirme 
tarafından
Bnde diyorum  tapu bizim olsun veririm ama topunda bizim degil
(2,801 puan) tarafından
Aynen şart koy  bu evin tapusunu bize versinler bende ozaman altınlarimı veririm de
0 oy
tarafından
Eşine deki tamam verim ev alın bütün görümce kayın orda yaşasın siz kocanla çocuklarınla ayrı yaşayın kafan rahat olur en azindan

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 138 göst.
11 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,568 göst.
26 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 581 göst.
12 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 497 göst.