0 oy
378 göst.
Diğer kategorisinde (2,746 puan) tarafından
Arkadaşlar yeni evliyim. Mart'ta evlendim. Evlendiği den beri her yer toz içinde. Kıayfetlerimize yapışıyor artık. Ve sürekli temizlik yapıyorum. Her gün süpürge çalışıyor. Dipköşe süpürüyorum. Her gün olmasada iki günde bir rahat toz alıyorum. Çünkü bıktım artık tozlardan. Sürekli toz almama rağmen her yer toz. Sürekli pis hissediyorum... İstanbul'da otururken balkonum yoktu kıyafetleri evde kurutuyordum. Evdeki toz siniyordu. Burada evimin önünde ahır var diye balkona asamıyorum. Ama son çare asacağım artık bıktım tozdan. Cidden neden olabilir. Elimde Vileda ve toz beziyle gezmekten sıkıldım

25 Cevaplar

0 oy
(11,235 puan) tarafından
Çözüm bulun varsa bana da söylesin 3 yıldır aynı evdeyim ve bitmedi bitmedi hiç temizlememis gibi mobilyalarimin üzeri 
(2,746 puan) tarafından
Ya cidden mi offf bıktım artık
(11,235 puan) tarafından
Cok fena bisi ya mobilyalarimi bile supuruyorum halbuki halimi süpürür kaldırırım silerim tekrar yazarım ama nafile
(2,746 puan) tarafından
Hemde çok bıktık artık her şey toz. Hele siyahlar daha kötü oluyor. Halıları yıkar demişler aklımdaydı zaten denicem
(11,235 puan) tarafından
Dene bakalım bene evle de alakalı o ya yazın tasincaz bakalım aynı problem olacak mı
(2,746 puan) tarafından
İnşallah yıkanınca geçer
-Reklam-
0 oy
(12,994 puan) tarafından
Cam kapı açık oluyorsa ondan oluyordur 
(2,746 puan) tarafından
Her yer kapalı bebeğim var üşümesin diye
0 oy
tarafından
Bende bu toz meselesini anlamadım bıktım sürekli temizlik yapmaktan son çare bence pencere açmamak ben sürekli açtığım için esiyor tozlanıyor pencereyi belli saatler dışında kapalı tutabilirsin.
(2,746 puan) tarafından
Evet aynen öyle cam açmadan bıktım bende her gün diliyorum ya her gün. Şimdi gene silcem. Komple daha dün yaptım halbuki
(2,746 puan) tarafından
Bebeğim olmasa neyse toz ona dokunur yazım kıyamam ona hiç o yüzden iyice sinir oluyorum
tarafından
Cam açmadan nereden geliyorki valla anlamadım kaçıncı kat alt katsa ordan dicem ama oda olamaz cam açık değil
(2,746 puan) tarafından
3. Kat. Halılardan ya. Kesin artık eminim. Yeniler ya hiç yıkanmadolar daha
tarafından
Ben ince halılardan almıştım çok rahat makineye atıp yıkıyorum tertemiz oluyor alternatif olarak o halılardan bakabilirsin fiyatlarıda gayet iyi
0 oy
(195 puan) tarafından
Halıların yeni muhtemelen o yüzden oluyor yıkamaya gönder bir kaç defa düzelir toz azalır bitmez tabi :)
(2,746 puan) tarafından
Ay evet ya. Halılar yıkandı mı. Resmen toz kaldırıyor halılar. Çok doğru. Zaten yatağın altına halının içinden çıkan tüyler doluyor
(1,921 puan) tarafından
Nemli fircayla fircaka yada o tuyunden oluyordur
(2,746 puan) tarafından
Fırçaladım bana mısın demiyor
(1,921 puan) tarafından
O gidene kadar yapacan yada bi kac sefer yikatacan canim hemen gitmez
0 oy
tarafından
Halılarını yikadn mi onlr yikanmdn gitmz bnde 2yilik evlym her sabh komidnn üstünde bir karış toz var hergun siliyorm ya
(2,746 puan) tarafından
Of evet yıkanmadı ya bıktım artık atıp kapıya hortum tutvam
tarafından
Ondan dir canm bir yika o zmn raht larsn
(2,746 puan) tarafından
İnşallah yaşadığım yerde halı yıkama yok. Götürüp çeşmeye yıkıcam en sonunda her kes öyle hapıyorumuş hsjsjsj
0 oy
tarafından
çamaşırın bütün tozu eve sarıyor işte kurutma makinesi en güzeli imkan varsa al 
tarafından
çamaşırı sonraya bırak önce kurutma al canım çamaşırı makinesini sonra değiştir
(2,746 puan) tarafından
İkisini takım alcam. Instagram'da gördüm. Bi kadın tanıtıyorduö makine resmen kıyafetleri süpürmüş. Bütün toz hazneye dolmuş bi hoşuma gitti sorma :D
tarafından
valla kurutma ne kadar toz varsa hepsini topluyor çamaşır tozu olmayınca evde de öyle toz olmuyor emin ol çünkü çamaşırı odanın içine asarken illa ki silkeliyorsun ee bütün toz her yere sarıyor
(2,746 puan) tarafından
Senin makinen ne memnun musun? Markası modeli biliyorsan paylaşır mısın?
tarafından
hotpoint ariston benim ki hem yıkıyor hem kurutuyo
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Halılar yeni ya ondan olur bence
(2,746 puan) tarafından
Büyük ihtimal baya da bi halı var. Bir de dijital baskı filan almadım hepsi merinos halı. Ondan heralde
0 oy
tarafından
Eşyaların yeni olduğu için halilardan oluyor özellikle ahh ne çektim ben ben her gün temizlik yaptığımı duyanlar 2 kişisiniz evde ne temizliği yapıyorsun diyorlardı her yerimiz toz olurdu valla halıdan kaynaklanıyor yıkamaya vermen lazim ben 5 6 kere verdim azaldı baya
(2,746 puan) tarafından
Of 5 6 mı. Kesin halIlardan ya kesin. Bıktım artık. Banada öyle diyor ev sahibim. 2 kişiniz ne bu temilzik aşkı diye valla bitmiyor ki şimdi gene silcem dip köşe kahve molası verdim
tarafından
Evet canım tek yıkatmada çıkmıyor malesef
0 oy
tarafından
Halıların yeniyse olur yikatamaya vermen lazım malesef 
(2,746 puan) tarafından
Yıkama olsa hemen vericem yok ki
0 oy
(2,593 puan) tarafından
yeni halılarda o çok oluyor maalesef canım tek yıkamada da çare olmuyor 2-3 yıkatmadan sonra daha da azalıyor 
(2,746 puan) tarafından
2 3 kez nedir ya nasıl daynacam bu toxa
(2,593 puan) tarafından
hiç yıkanmadıysa ilk bir yıkattır sonra nemli bir halı fırçası ile ara ara al yeni halı tozu çok kötü gerçekten
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Benimde öyle yaa sabah alıyom akşama bakıyom yine toz
(2,746 puan) tarafından
Bende bıktımmmm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Tek sebebi halı yaa ben halı örtüsü srtmeye başladıgımdan beri toz bitti salonda 
(2,746 puan) tarafından
Aaaaaa halı örtüsü mü sersem yıkama yok burada çünkü anca yaza yıkarım halıalra
(25,224 puan) tarafından
Aynen ser bencede
0 oy
tarafından

Canım sen kendin sebebini söylüyorsun işte evinde ahır var :D..

Benim ebdebahceli ekip biciyorum o yüzden günde iki.kerede silsem toz var ama üçüncü kat benim.kat kadaryozoanmiyor bı hafta silmeden tozu görünmüyor .. :D

(2,746 puan) tarafından
Kız yok apartmanda oturuyorum. 3. Kattayım. Kmşunun ahırı bizim balkon tarafında çamaşırları asamıyorum dışarı ama ascam artık bıktım.
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Benim ev 4.kat bende evde kurutmak zorundayım inan benimde öyle ama sadece yatak odası bıktım bende 2 gunde bir toz aliyorum allahtan esya az. 
0 oy
(3,886 puan) tarafından
Yeni evlendigimde 1 yil benim de oldu canim. Esyalarin ve ozellikle halilarin yeni olduğu  icin  habire toz çıkıyor  halıların  yünü  çıkıyor  cok normal. 
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Yeni eşyanın çok fazla tozu oluyor özellikle halıların 1 2 yıkamadan sonra biraz azalıyor. Sen haloda yürüdükce tozlar havaya kalkar en iyisi yıkamaya gönder koltuklarıda sil 
0 oy
(119,262 puan) tarafından
bunun cozumu varmi cidden
0 oy
tarafından
Halilarin tozları olmasin ilk 2 sene halidan temizlenmiyor
0 oy
(985 puan) tarafından
Benim evimden bahsediyorsun sandım aynı durumdan muzdaribim hergun supururum halbuki 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Kıyafetlerin  çok tozu var dışarıda sirkele as. Toplarken yine sirkele öyle götür katla

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 272 göst.
14 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Selimin annesi (8,995 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 675 göst.
16 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Emineninanesii (3,381 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 530 göst.
29 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 658 göst.
16 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,390 soru

11,356,449 cevap

34,832 kullanıcı

...