0 oy
291 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kac gündür oğlum hasta diye post açıyorum. Olayin aslı aslında şöyle ki babam annem ve kardesim salı gunu bana geldiler babam gelmeden 3 gun once covid19 testi oldu ve negatif cikinca yola ciktilar. Aksam bana geldiler sabah oldu babam yataktan kalkamiyo oksuruk hapsirik burun tikanikligi vs baya kötüydü. Yeni test verdigi icin de ihtimal vermiyo ki ben kesin koronasin dedim kizdi bana. Ne kadar sakınsam da çocuğumu uzaklastirsam da oglum ateslendi acile goturduk babam goturdu bizi biz tahlil beklerken sen de test ver diye yetiskin  acile gonderdim babami. Gitti ama test vermemis igne olmus sadece. Bu arada annem ben kardesim hepimiz hastayiz benim bogazim agriyo oksuruk ve baş agrisi var. Dun yola ciktilar annem hastaneye gidip test vermis bugun sonuc pozitif oldugunu ogrendik. Babam inatla test vermiyo ki calisiyo da. Esime dedim sende de kesin vardir git sen de test ver ben iyiyim kotu olursam test veririm diyo. O kötü olana kadar bir suru insana gececek bizim de kesin pozitiftir yani cunku bende belirti var oglum zaten kac gundur hasta e zaten ayni yatakta yatiyoruz gecmemesine ihtimal var mı? Anlamiyo iste

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Biz ne yapabiliriz peki biz mi gelip ikna edelim
(3,599 puan) tarafından
❣️❣️❣️
(142 puan) tarafından
allah aşkına çokmu zorladilar seni böyle yorum yap diye her posta mutlaka senin gibiler var burda nice boş boş postlar açılıyor bi bumu gözüne batti kadın derdini anlatmış sana özel davetiye göndermemiş gel kocami ikna et diye
(3,599 puan) tarafından
Ki canlari sıkılıyo böyle yaoiyolar işte
tarafından
Komik oldugunu saniyo boyle yorum yapanlar malesef ben kimseye esimi ikna edin diye bisey demedim burda herkes dertlesmek fikir alisverisi yapmak icin post paylasiyo sacma yorum yapmaniza gerek yok yani
(3,599 puan) tarafından
Takmaaa
-Reklam-
0 oy
(9,544 puan) tarafından
Böyle böyle yayılıyor insanlar hastalığı kabullenmiyor ve kalabalığa çıkıyor ki kimisinin maskesi sadece ağzında burnuna koymuyolar malesef ki millet olarak çok ihmalkar davranıyoruz 
tarafından
Evet oyle malesef ya ne yapacagimi sasirdim ben de
(9,544 puan) tarafından
Geçmiş olsun bu arada oğluna üzüldüm bebeler hasta olmasın ya :/
tarafından
Aynen canm benim tek derdim o suan. Ben de kotuyum ama anneler yatip dinlenemiyo malesef oglum icin ayakta durmak zorundayim :(
0 oy
(306 puan) tarafından
Keşke başka vebale girmeden verse bulastirdigi biri olur bünyesi kaldırmayan olur 
tarafından
Kotu olursam veririm diyo sabah bogazim giciklaniyo diyodu bizim de oyle basladi sonra ilerledi 3 doz aşımız var ama oluyoruz yine de ben eminim biz de pozitifiz
0 oy
tarafından
Annen arasın 112 ben onlarla temasliyim desin eşi test vermiyo desin merak etme şikayet etmiş gibi olmuyorlar
tarafından
Aaa evet bak bu çok mantıklı mecbur vermek zorunda kalıyor temaslı diye
tarafından
3 doz asiliyiz diye temasli karantinasi vermiyolae canm ben anneme bizim adımızı ver dedim zaten ama sabimi aradm 3 doz asilisiniz diye temasli karantinasi vermiyoruz ancak sizin de gidip test verip pozitif cikmaniz gerekiyo dedi
tarafından
Bak cnm o zmn napicaksin biliyomusun sen aricaksin 112 yi durumu anlaticaksin gizli kalmasini isticeksin  eşinin asla gitmediğini girmediği süre boyunca bir auru insana bulastiracaginj belirt bu şekildede oluyo asılı ise evet temaslı sayilmiyo ama belirti var ise ve gitmiyosa bu işe sayirli
tarafından
Sabimi aradim canm korona danisma hattini boyle boyle izah ettim gidip test olmaniz lazim onun dışında yardimci olamayiz dedi kadin
0 oy
(14 puan) tarafından
Benimde eşim hastaydı test verdi negatif çıktı ama çok halsiz bugün kızımda ateslendi sürekli agliyor benimde  boğazım ağrıyor halsizim negatif çıktı ama sanırım yanlış çıktı Rabbım şu hastalıktan evlatlarımızı korusun ya :(
tarafından
Canm bunlarin bi yumurtlama suresi var ya ondan negatif cikmis olabilir bilmiyorum ki babam da gelmeden once test verdi geldi burda kötü oldu cok gecmis olsun benim oglum da kac gundur hasta ben de kotuyum ama anne olunca insan yatip dinlenemiyo malesef :(
(14 puan) tarafından
Öyle vallahi canım gece hiç uyumadım kızımın ateşini takip ettim sürekli oğlundan ne gibi belirtiler oldu canım ateş dışında
tarafından
3 gun ates balgamli oksuruk burun akintisi oldu canm. Dunden beri atesi cikmadi cok sukur ama oksuruk devam ediyo ozellikle geceleri
(14 puan) tarafından
Allah sifa versin canım çok geçmiş olsun teşekkür ederim bende bunları takip edeyim olacakmış kızımda bu belirtiler
tarafından
Sagol canm size de Rabbim sifalar versin cok gecmis olsun insallah olmaz
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Benim eşim de öyle bi ara ağır grip geçirdi dedim ama test falan yapmadı 10 gün karantina veriyor maaş yarı oranda kesiliyor sigorta az veriyor üstünden 1 ay geçince veriyor ki eşimin çalıştığı yer 5 personel rapor alsa işte sıkıntı yaşayacak yani ne diyecen ki canım büyük ihtimal seninki de böyle düşünüyordur evet yayılıyor böyle böyle ama çalışmaya devam edip test vermeyen de keyfinden yapmıyor ki keşke rapor verip geçmek yerine insanları gerçekten gozeten çözümler sunsalar da kimse kimsenin vebaline girmese
tarafından
Benimki muhasebeci canm ve tek calisan. O kadar is birikecek bir suru beyanname var diyo of of
(1,621 puan) tarafından
Yani Allah yardımcısı olsun canım biz kızıyoruz ama onlar nerelere kadar düşünüyor da test vermiyor düşünecek biseyi olmasa herkezin işine gelir 10 gün rapor alıp yatmak
tarafından
Esim yatmayi hic sevmez pazar gunleri bile en gec 8 de uyanir ama saglik bu yani baskalarina bulastirip vebal altina girmektense evde otursun daha iyi. Evet maasta kesinti oluyo ama ne yapalim devlet bu kesintiyi karsilamiyo cogu insan sirf bu sebepten hastaneye bile gitmiyo iste boyle boyle yayiliyo malesef
0 oy
(3,599 puan) tarafından
O kadr insanında vebailini alıyor lar ha belki başkasına bulaşıcicak herkes ayakta geciremiyor malesef 
tarafından
Evet canm haklisin diyorum ama ikna edemiyorum kotu olursam veririm suanda iyiyim diyo
(3,599 puan) tarafından
Bari dışarı faln cikmasinda
tarafından
Calisiyo canm bugun evde de yarin gidecek mecbur. 3 doz asimiz var diye temasli karantinasi da vermiyolar illa gidip bizim test olmamiz lazimmis
0 oy
(12,966 puan) tarafından
Keşke gidip verse içiniz rahat eder 
tarafından
Cocuk uyuyo canm uyansin bi sekilde ikna edip gitcez insallah
0 oy
tarafından
Baban d eşin de kul.hakkina giriyor malesef 
tarafından
Evet canm ben de diyorum babam baya hastaydi o hastaligini evde gecirdi suan iyi oldugu icin hastaysam da o zaman hastayimdir suan cikmaz diyo. Esim de suan bende bisey yok iyiyim kotu olursam test veririm diyo
tarafından
Valla canım bak bende karantinadayim bugün son günüm üstelik eşim yanımda bile yok markete dahi cikamiyorum ama gittim test verdim çünkü kimsenin günahına giremem belki ben hafif atlattım ama başkasına bulastirip onun canına bile sebep olabilirdim
tarafından
Haklisin canm ben de ayni seyi soyledim suan cocuk uyuyo uyansin bi sekilde ikna edip goturcm insallah sana da cok gecmis olsun
tarafından
Sağol canım size de çok geçmiş olsun
tarafından
Sagol canm
0 oy
(1,401 puan) tarafından
Bende çok rahatsızım test verdim negatif çıkınca tekrar verdim pozitif çıktı testlerde yanılma payı oluyor malesef bende negatifim diye annemlere gittim normal grsip zannettim annemlerde geçti benden hepimiz pozitif olduk eşimde de belirtiler yoktu ama yinede sonucu pozitif eşiniz bence inadı bıraksın diğer insanların da hakkına girmesin ben çok vicdan azabı çektim annemlere bulaştırdım diye 
tarafından
Zaten bu bizim 2.olusumuz yani 2020 de ilk ciktigi zamanlarda esim hasta olmustu test verdi pozitifti bende hicbisey yoktu ben test verdim benim de pozitif cikti iste bazen anlasilmiyo ama cok cabuk yayiliyo babamlar da vicdan azabi cekiyo suan bizi gectim 11 aylik bebegim de hasta ve ben kotu olmama ragmen yatamiyorum cocuk olunca yatma luksumuz olmuyo malesef
(1,401 puan) tarafından
Evet ya bebek olunca ekstra zor oluyor Allah'tan eşim kolay atlattı hep ilgilendi oğlumla ben çok ağıt geçirmiştim o günler gelmesin geri sizede çok geçmiş olsun canım
tarafından
Cok sagol canm
0 oy
tarafından
Test vermesi önemli değil ki belli mi covid zaten..önemili olan disarki insaanlarin günahına girmemek..covidte olsan başka.hastada dışarı çıkmayan gerekiyo..zaten anneniz pozitif çıktı..her şekilde karantinada olmaniz gerekiyo..bu şekilde duyarsiz.kisilerden yüzünden bulasiyo hep..otursun evinde test vermiyosada..
tarafından
Calisiyo canm karantina olmayinca kafasina gore nasil evde oturacak. 3 doz asili oldugumuz icin temasli karantinasi vermiyolar bizim gidip test verip pozitif cikmamiz gerekiyomus sabimi aradim konustum
0 oy
(142 puan) tarafından
öncelikle geçmiş olsun canim çok iğrenç bir ilett bu ben 22 haftalik gebeyken yakalandim sonra esim oglum anca bi kac haftaya kendimize geldik bol bol meyve sıvı kele paca tükettin sen en iyisi eşini koy odaya karantinasini beklesin salma bari dışarı ya test vermek bu kadar mi zor
tarafından
Calisiyo canm karantina olmayinca mecbur ise gidecek 3 doz asili oldugumuz icin temasli karantinasi vermiyolar bizim gidip test verip pozitif cikmamiz gerekiyomus sabimi aradim oyle soyledi
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Şu ters takılmış kazma gibi konuşanlar yok mu deli oluyorum yaa.. sırf  yorum yaptı olmak için duyar kasmıyorlar mı varya.  Böyle böyle yayılıyor işte canım. Benim bi tanıdık da üşüttüm ben başka bi şeyim yok dedi durdu yoğun bakımda şu an corona pozitif...  inşallah esin de bir an önce ikna olur. 
tarafından
Suan cocuk uyuyo canm uyansin bi sekilde ikna edip goturcm tek calisan oldugu icin isi dusunuyo cunku daha once de olduk isler birikmis iyilestiginde gunlerce o isi toparlamaya calismisti yine aynisi olacak diye yaptirmak istemiyo kimseye yaklasmam maskemi cikarmam zaten tek calisanim diyo ama ben istemiyorum dokundugu yerden bile bulasiyo sadece nefes degil mesele
(3,695 puan) tarafından
Illa ki işini düşünüyor ama başkasının vebaline giriyor eğer covitse.  benim esim de öyleydi. ama biz olduğumuzda temaslı olarak karantinadaydık esim de hicbir şey yoktu.   15 gün karantinada kaldık sonra işler birikti yetiştirmek için epeyce zorlanmıştı..  sen yine de ikna etmeye bak canım dediğin gibi dokunduğu yerden  bile bulasiyo.
tarafından
3 doz asili oldugumuz icin temasli karantinasi vermiyolar canm yoksa ben anneme dedim bizim adımızı da ver diye ama temasli karantinasi verilmiyo bize ancak gidip test verip pozitif cikmamiz gerekiyomus

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 390 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mahinur gns (363 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 292 göst.
0 oy
8 cevap 151 göst.
14 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 188 göst.
19 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevcanyurdada (57 puan) tarafından soruldu

379,003 soru

11,344,658 cevap

34,808 kullanıcı

...