0 oy
1,013 göst.
Aile kategorisinde (216 puan) tarafından
Dün rengini beğendim Bir oje vardı sipariş verdim elime ulaştın sürdüm ve bunu eşim gördü yok efendim sen bununla dışarı mı çıkacaksın bu ojeyle babamlar görür laf yaparlar ayıptır ben de size soruyorum kızlar bir bayanın oje sürmesi sakıncalı mı

48 Cevaplar

0 oy
(216 puan) tarafından

En İyi Cevap
Neden burdaki bayanlar soru sorunca cevabını bekleyenler bı kaosun içinde buluyor kendinidini lutfen sorulan sorulara saygi çerçevesinde cevap verelim . Kimsenin burda kavga çıkartmaya niyeti yok 
(369 puan) tarafından
Kuzum adetliysen falan sürebilirsin ama dışarı çıktığında eldiven takarsın ben adetliyken sürüyorum eldiven takıyorum tesettürlü değilim ama hoşuma gitmiyo dışarıdakilerin görmesi
-Reklam-
+15 oy
tarafından
Bence dışarıdan millet ne der diye düşünmekten öte. Tesettürün anlamını bilsen. Namaz kiliyosan abdest geçmediği için olmaz. Dışarı için de kapali biri niçin dışarıda kendini örter. Haramlardan sakınmak için başın örtülü , tırnağın ojeli. Yaman bı çelişki !
tarafından
Bencede oyle simdi kapali bayanlar aciklarddan daha acik burda bazilarini goruyom basi acik balkonda dar pantolon giyo makyaj falan bu nasil kapalilik acik ol daha iyi
(7,708 puan) tarafından
Iste öyle kişiler tesettürün adını karalıyor
tarafından
Oyle ama kimseyede demem herkesin davranisi kendine
(7,708 puan) tarafından
Herkesin yaptığı  kendine
tarafından
Evet oyle
+9 oy
tarafından
Bnada saçma geliyor tesettürlü insanın oje sürmesi 
+3 oy
(1,186 puan) tarafından
Çok saçma herşeyi oyın ettiler tesettürlü olmanın ne anlamı kaldı artık eşin çok haklı söylemiş ne anlamı var o zamanda başındaki erşabıda çıkar günah ya tesettürü bile oyun ettiniz 
+3 oy
(435 puan) tarafından
Tesettürlü bayan oje süremez diye bir kural yok. Sonuçta makyaj yapılıyor da oje neden sürülmesin ki? Ha bence ikisi de yanlış. Makyaj da yapılmamalı oje de sürülmemeli ama çok göze batan bir renk değilse sürülebilir.
+2 oy
(2,375 puan) tarafından

Tabiki dışarda değil evinde sür kocan tek görsün yeter dışarı çıkarken sil 

+2 oy
(265 puan) tarafından
Neden abdestini alıp sürebilir.hev3sini alır tesettürlü diye gencecik bayan neden sürmesinki dinen süremez mi diyor.zorsa kişiye zor 2 abdest arası sürüp yapacak olan kendisi neden böyle tabular var ya.kapaliligida kendine acikligida.herkea hesabını Allah'a verecek.
+1 oy
(3,147 puan) tarafından

Tırnak senin değil mi ister oje sürersin ister kerpetenle söker atarsın eşin istemiyorsa bunu güzellikle söyleyebilir canım heves etmişsin almışsın sür ama ben senin oje sürmeni pek istemiyorum diyebilirdi.

Birde tesettürlü diye kendi  zevk ve isteklerinden kimse geri kalmak zorunda değil arkadaşlar yani bu kişiye kalmış bir şey yok tesettürlü yapmaz etmez tesettürlüler de insan namaz kılıyorsa adet günlerinde sürer dışarı çıkarken de sürer evinde de kendi hayatı sonuçta kimse tesettürlü oje sürmüş gel onun günahını sen öde demeyecek size boşuna germeyin kendinizi. 
+1 oy
(1,399 puan) tarafından
Bende tesettürlüyüm hatta çarşaflıyım namaz kilmadiğım durumlarda oje sürerim ama dışarı çıkarken yada eve aileden bir erkek misafir gelirse hemen odaya geçer silerim yani sadece eşimin ve bayanların ortamında kullanırım 
0 oy
tarafından
Ten rwngindeyse sorun olmaz
(3,162 puan) tarafından
Canım ten rengindeki oje abdest geçirir mi?
tarafından
Hayr tabiki ama belki namaz kilmiyodur
(3,162 puan) tarafından
Öyle de bir ihtimal var tabi.
tarafından
Zaten namaz kilan briisi ojeyle ugrasmak istemez dk başi silmek zorunda
0 oy
(11,240 puan) tarafından
Tesetturluysen tabiki surmemelisin canım ama evde eşine beya kendin için surebilirsin diye düşünüyorum 
0 oy
(792 puan) tarafından
Kesinlikle doğru değil. Adetliyken ev içinde sürmek istiyorsan sür ama ben hiç sürülmemesinden yanayım.
0 oy
tarafından
Namz kılıyorsan felan olmaz ama. Benim dusuncem yakismiyor tesetturlu birine cok seviyorsan adet doneminde sur.
0 oy
tarafından
Bence yakışıyor malesef. 
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Yani şu koruyucular var ya onlardan kullanabilirsin ama bnce tesettürlü olarak başka renk oje sıkıntı. Tesettürün amacı örtünmek dikkat çekmemek. Ojeyle ben burdayım diyeceğini düşünüyorum. Esin haklı gibi ama yine de sen bilirisn
0 oy
(3,235 puan) tarafından
Eşin haklı tesettürlü birine oje ne alaka. Abdest geçmiyor zaten adetken sürersen evde sürebilirsin ama bana o bile tuhaf geliyor.
0 oy
(988 puan) tarafından
Gorumcede suruyo hemde simli falan ama bence yanlış 
0 oy
tarafından
Sakıncası beni ilgilendirmez ama bence berbat görünüyor. 
(3,162 puan) tarafından
İlk kez yorumunu beğendim kız. Üstelik artı da veriyordum ki bir saat içinde fazla kullanmışım veremedim
tarafından
Bebeğim sen nerelerdesin. Kaç gündür denk gelemedik :D
(3,162 puan) tarafından
Hafta içi pek takılamıyorum beybisi malum mesai var :) özlettiysem kendimi ne mutlu bana :D
tarafından
Burnumda tütmedin dersem Allah taş eder :D
0 oy
(890 puan) tarafından

Bende almıştım oje falan ama evde özel günlerde eşime masa hazırlayıp suslenince yada canm sıkılınca sürer dilerdim.:D ama dışarıda bende uygun bulmam.

0 oy
tarafından
Ayıp mı bilmiyorum ama bende yakıştıramıyorum cila veya bakım yapılır temiz görüntü bende severim yaparım ama oje his bulmuyorum

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 685 göst.
20 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 1,118 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 431 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Esrarengizbiri (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 358 göst.
18 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur5555 (181 puan) tarafından soruldu

379,412 soru

11,357,078 cevap

34,833 kullanıcı

...