+9 oy
945 göst.
Aile kategorisinde (2,132 puan) tarafından
Burada okumadan önce hiç duymamıştım çevremde bu lafları. Yani eşinle birlikte çıkarsın, eşinle birlikte gezersin ama eşim bizi dışarı çıkardı veya eşim beni dışarı çıkarmıyor. Yanlış anlamayın ama bizler evcil ****** veya çanta değiliz bizi dışarı çıkarmasına muhtaç olalım. Her şey bitti buna mi takıldın demeyin, bazı kelimeler farkında olmadan hayatımıza işliyor. Bilinçaltında ona muhtaç olduğunu, mecbur olduğunu vurguluyor hem kendine hem karşındakine. Bizi ne zamandır dışarı çıkarmıyorsun değil ne zamandır birlikte dışarı çıkmadık desek daha şık olmaz mı? Bir tek bana mı garip geliyor bu durum bilemedim 

45 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hahaa çok doğru tesbit bende takılırım öyle şeylere 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben eşim izin vermezse çıkmam nie  çıkayım oda benden habersiz bişey yapmaz biz çok sadgiz birbirmize çok şükür 
(2,132 puan) tarafından
Haber başka izin çok başka bir şey.
tarafından
Aynen ne bilem kız  ben habersz cikarm  heryerede gderm  o kadarda boyu uzun değil
0 oy
tarafından

İnsan önce kendini sevmeli kadınlar kimseye muhtaç olmamalı hatta çalişma imkanları bile varsa çalışmalı eşin isterse dünya iyisi olsun hiç fark etmez kadın bir şekilde kendi ayakları üzerinde durmalı. İstediğim şekilde gezerim istediğim yere giderim şuna iki çocuğum var onları büyütüp kendime işime bakmak istiyorum ben bu kurallar koşulunda evlendim evleneceğim insanı kendim seçtim severek ve istediğim şeyleri kabul ettiği için evlendim bazen herşey insanın elinde olmalı yada kadının elinde olmalı bizler kimsenin oyuncağini degiliz kuklada degiliz bir kadın aklı başinda ise herşeyi yapa bilir girdiği çıktığı yerde bilir.  Bence önce kendimizi sevmemiz gerek hiç kimsenin baskısı altına girmememiz ve erkeklere boyun eğmemeyi öğrenmemiz gerek..

( eşim isterse çikardım istemezse çıkmam o çıkarırsa çıkarım çıkarmazsa çıkmam,
Ben istiyorsam giderim istemiyorsam kalırım ister eşimle giderim ister gitmem olmalı bu hayatı bizler kendi elimizle çiziyoruz kendimize yazık etmeyelim değer verelim erkekler istediği ortama girip çıkıyor arkadaş ortamı vss sizin ne eksiğiniz var eşit degilmiyiz!? 
0 oy
(8,966 puan) tarafından
O kadar doğru ki aslında.. herşeyi eslerimize göre ayarlioz onlara göre falan sonra bi ayrılma vs olunca herseyimiz bitmiş oluyor...tabii eşimiz yapicaz ama o ince çizgiyi dengelemek gerek bende izin alma işini sevmiom izin vermedi biz zaten ne yapıp  yaomayacagimizi biliriz izin ne 
(2,132 puan) tarafından
Kesinlikle, yetiştirilme tarzı sanırım. Evde de benzer muamele görüyorsa eşinin de tavrı garip gelmiyor
(8,966 puan) tarafından
Aslında olmamali ama işte öyle yetisiyorz o şekilde devam ediyor
0 oy
(338 puan) tarafından
kesinlikle katiliyorum ya kesinlikle alnindan opucem simdi 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 192 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,680 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 164 göst.
19 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Oylesinebiriiste (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 486 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,680 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 288 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,440 soru

11,357,939 cevap

34,833 kullanıcı

...