0 oy
456 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
Şimdi kizlar konu şöyle benim Babam lokantada genel müdür amcalrm kebapçı bi amcamnda dükkanı var neyse hani Annemle konusrken konu konuyu açıyor annem diyor ablam ve benim esim icin hani cok şanslılar hangi kayınpeder damadını böyle bakıp besliyor hani babam dukkanda olduğu icin pide olsun lahmacun olsun getirir ..arada yanına ziyarete gideriz oda 5 6 ayda bir orda esim götürürse yeriz ama babam odeme falan almaz hatta gecen de oylesine 40 a yakin pide yaptırdı hepimizi çağırdı esim işe gitti ama 4 5 tane uzun seklinde annem pide sardi verdi esinede götür diye burda kuzenim  var onlarla hepberaber nişana gitmistik ordada yemek yemişler babam esim ve kuzenimn eşi babam yemeği ısmarlamış eşime dedim keşke sen ismarlasaydin baban varken ben mi verim diyor hani benim 1 erkek kardesim var dedim arada çocuğu cağr bi cayda olsa ısmarla bizimkiler karşılıkli yapmıyor ama yalan yok annem imada bulunuyor... hani anneme dedim bizimde borçlarımz var hersey zamli pahali oda hersey daha yeni zamlandi bunun önceside vardı flan diyor hani bekliyorki arada hepberaber oldugumz zaman esimde odesin acaba beklentisi yanlismi kizlar ya fikir veririmisnz yada biz mi hata yapıyoruz 2 oğlum var kirada degilim kredi ödemiyorum ama  her ay belirli odemelerm var esime cok bahsetmiyorum bu durumlardan sizce konusmalimiym..

38 Cevaplar

+2 oy
(9,626 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Başlığa göre cevap vereyim..can atar biyerlere götürmek için ama ailem gelmez eşim para harcamasin diye hep bahane uydururlar ama annemlere gittiğimizde dışarıdan da söyleriz 
(886 puan) tarafından
Konunun icerigi hakkinda ne düşünüyorsun canm
(9,626 puan) tarafından
Ya tabiki insan ister istemez beklenti içine girer eşimle babamın olduğu yerde babamdan hayatta bi kuruş çıkmaz mesela..herkesin kendine göre harcaması borcu harcı var ama annenin dediği gibi hersey yeni zamlandi ve eger dediğin gibi borcunuz falanda yoksa bi kaç kere de eşin karşilayabilir masrafı..bizde kira vermiyoruz ama kredi borcumuz var iki çocuk masrafı var sağa sola harcadigimiz cabasi yani 1 ay bizim harcadigimiz parayı görsen bide eşimin aldığı maaşı bilsen siz nasıl ay sonunu getiriyosunuz dersin ama cok şükür Allah sıkıştırmıyo hic bi zaman yani siz ne kadar gönlü bol olursanız o kadar çok bereketlenir eviniz
-Reklam-
+1 oy
(7,618 puan) tarafından
Valla benim ex kocada pintiydi aileme karşı olsun arkadaşlara karşı olsun hep utandırırdı beni arada afamın eli cebine gidecekki karısıda bi gurur duysun bunlar önemli şeyler.
+1 oy
(576 puan) tarafından
Annenin zoruna gitmiş ki baban damatlarını bakıp besliyor diyo. Böyle şeyler dile bile getirilmez. Damat da evladı artık. Babanızı yemenizi çekemiyo kısaca. Babanın eli çok bol allah ona daha çok versin , veriyodur da zaten. 
0 oy
(4,875 puan) tarafından

Senede 2-3 defa gideriz bazen daha az bazen daha çok. 

1hafta vs kaldığımz için peynir yumurta sebze işte ne varsa alır.  Bizimkiler kızar alma yapma diye. 
Hatta bu gittiğimizde aldık diye annem o kadar şey yaptırdı koydu yanıma evine götür diye bizde sorun aldığımız yaptığımız  zaman oluyor ☺️
(15,224 puan) tarafından
Aynı bizimkiler
0 oy
(780 puan) tarafından
Valla esin biraz pinti gibi bu bi hatır meselesi karşıdakinin durumu ne kadar iyi olursa olsun insan bi seferinde de öder nolacak eksiltmez ya sürekli karşıdaki adamin ödemesi uyanikliga giriyo eşinde uyanık biraz heralde 
0 oy
(11,272 puan) tarafından
Ailenin elinde var da yapıyorlar bu beklenti içinde olan aileleri gerçekten anlamıyorum ne eşimin ailesi ne benim ailem bunun bahsini bile yapmazlar bu covit çıkmadan annemler her ay götürürdü bizi lokantaya eşimle kaynanamlar keza her hafta gidiyoruz ya et alıyorlar ya tavuk lafını edeceklerse hiç yapmasınlar bence 
0 oy
tarafından
5 baban ödüyorsa bir kere de eşin ödese sorun olmaz bence.kira da değilmisiniz,kredi ödemiyormussunuz her ay ödemelerim var demişsiniz ailenizinde vardır emin olun. 
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bence eşin biraz düşünmeli. Baban yapmayabilir de, ama yaptıkça eşin artık bunu görevi olarak görmüş. Niye, lokantada müdür yapacak işte. Bazen bi yerlerde çayı kahveyi yemeği ödeyebilir. Artık fırsatçılık olmuş eşin için. Kim yaparsa yapsın hoş değil. Ben birine bişey ısmarlamışsam illaki karşılık için değildir, içimden geldiği içindir. Ama karşı tarafta bana arada jest yapmalı ki kendimi enayi gibi hissetmemeliyim .
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Sürekli ailenizden geliyorsa bu tabi eşinizin de düşünüp ısmarlaması gerekir bence arada. Bunu sizden önce eşiniz düşünmeli. Düşünemiyorsa da siz söyleyin biz ısmarlayalım bugün diye. 
0 oy
(75 puan) tarafından
Benim aklıma şöyle bişey geldi annen eşinin düşüncesini fark etmiş gibi geldi yanlış değilsem. 
(97 puan) tarafından
Bencede bide diyor ya baban varken benmi oducem tabiki oduceksin sonucda borcun harcın yokmuş sen ev gecindiriyorsa onlarda geçindiriyor çok saçma eşime bu yüzden hayranım bir yere gitsek resmen babamla kavga ederler ben oducem babam ödeyemez zorla babamı iter öder buda benim hoşuma gider annenin dedigide doğru şimdi pahalı herşey ben olsam ya hıc gitmem yada gittim mi bir onlar ödüyorsa dıger hafta muhakkak biz öderiz sonucda herkez ev geçindiriyor herkeze zamlar vuruyor..
(75 puan) tarafından
Aynen öyle  iyi niyeti suistimal gibi geldi o laf bana da "baban varken ben mi ödeyeceğim." Ne var gönül alsan adam orda sonuçta çalışıyor onunda geçindirdiği ev var yine de sana hesap ödetmemiş hiç. Biraz düşünmeli insan.
Senin eşine de maşallah bu arada.
(97 puan) tarafından
Vallahi bundan şu örnek çıkıyor sürekli birşeyi yaptın mı zamanla karşındaki onun senin görevinmiş gibi davraniyor bir kere de yapmadinmi senden kötüsü de olmuyor buda o misal bide bunu yazan adamın kendı kızı gelini falan da değil : -)))
(75 puan) tarafından
Diyecek söz kalmadı başka:)
0 oy
tarafından
Ismarlıyo tabi , 2 erkek kardeşim var onlarda bize ısmarlar 

Biz bi kayınvalidemlerle bi benm annemlerle gbi sıraya koyuyorz alınganlık olmasn die , kayınvalidemlerlede gttiğimizde kaynımda var arada oda ısmarlıyo 

Bizim ailemizde para mevzusu pek olmuyo canm sırayla ödüyolar
0 oy
(619 puan) tarafından
Babamin lokantisi varken eşinin odemesi olmaz ama illa disarda olacak diye bisey yok sizde evinizde agirlarsiniz en guzelinden. 1 2 kere yemek ısmarlayınca beslemis olmuyor. 
0 oy
(120 puan) tarafından
Tabiki bize geldiklerinde dışarı yemeğe çıkacaksak tabiki biz öderiz. Biz onlara gidince de onlar bizim elimizi cebimize attirmazlar. Zaten benim eşim yapamaz hep onlar ısmarlasin biz yiyelim diye düşüncesiyle bisey yapmaz da 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Canim zaten ailen isletmeciymis odemesindogrubolmaz orda yiyince ayri biyerlere gezmeye gidersiniz orda karsilar ismarlar..
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Valla zamanında çok yedik içtik dışarda aileme de çok ısmarladı eşim varken babam asla hesap ödeyemez ödetmez eşim. Arabaları verdı babamların biyere gitsek bile eşim atardı benzini. Ama şimdiye gelecek olursak bu zamlardan sonra dışarı çıkıp ailecek bişey yemek 750 tl yi çıkarcan gözden 5 kişi için o yüzden yapmayız o kadar zenginlemedik:D 
0 oy
tarafından
Benim babamin da oyle bi isi olsaydi o da surekli bize ismarlardi cagirirdi vs babamin oldugu yerde esim hesap odeyemez babam kavga eder onlar bize gelseler bile biz yemek ismarlasak giderken evin bi kosesine mutlaka para birakirlar yani bizim paramiz onlara gecmiyo
0 oy
(265 puan) tarafından
Esim hep birlikte biyer2 gidelim falan çok sever.zaten ailelerimizden uzaktayım.gidincede hiç paradan kısmaz ama ablamda bana bı kuruş ödetmez.anneniz neden böyle demis onu anlamadm.rahatsz mi olundu acaba.ama eşinde bikere baba lütfen artık böyle olmaz sende çalışıyorsun deyip teklif etmesi lazm hiç hesap odememk nebilim yenilenin parası babandan çıkıyor.ver parasını ye mis gibi yemeğini.
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Benim ailem öle yapma asla beklenti içine girmezler dışarı çıkarsak ailemle eşim öder aileme odettirmez karsilikta beklemeyiz birbirimizden
0 oy
(808 puan) tarafından
Asla ısmarlamaz ama annen haklı bı çay tatlı ısmarlasin gönülleri hoş olsun kimse okadarda batmaz ama işte gönlü bol olsa yada ailemize karşı azcik bol olsa
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Götürür de eve birşeyler yaptırır getirirde  eli hiç boş gitmez  giderken mutlaka pasta tatlı birşeyler de alır her gün dahi gitse bir dediklerini iki etmez ailem de eşime karşı öyle 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 550 göst.
0 oy
14 cevap 194 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (752 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 212 göst.
27 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,299 göst.
13 Kasım 2022 Aile kategorisinde Masallarulkesi_ (242 puan) tarafından soruldu