+2 oy
614 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
AİLESİNDE SORUN YASAYANLAR MUTLAKA OKUSUN 

Merak ediyorum 4 4 Luk bir hayat varmı 

İnternette gördüğümüz resimler doğrumu yoksa anlık resimden mi ibaret 

Diyordum ki ben herkes ne kadar mutlu evinde hiç sorun yok kimse karışmıyor kimse laf etmiyor  böyle zannederdim hep 

Halbuki geçen gün eltimin evine gidene kadar ve onu bir hoca evine davet edene kadar davet üzerine benide götürdü ve aklımı resmen başıma getirdi diyebilirim 

Biraz sorunlarım vardı eşimle anlattım baya hayattan yoruldum ve bunalmıştım bana dediği şey kızım sen resimlere bakma Allah bilirki o evlerde neler oluyor hepsi reklam kızım dedi bana 55 60 yaşında kendisi sen haklısın ama sabır etmeden birşey olmuyor sevindirme senin yuvanla oynayanları elbet onlar cezasını bulur dedi ve eşinde hatasını anlar dedi bak dedi benim kaynanam görümcem evimde huzur bırakmadı ben dedim hep onları kendi derdiyle meşgul et dedim dedi rabbim dedi kursnimi okudum namazımı kıldım duamı ettim dedi ama devran döndü kızım benim yuvanla uğraşanlar şuan kendi derdiyle meşgul groumcem yatalak oldu kaynanam onunla uğraşmak tan dedi benimle ilgilenmiyor lafı bile gelmiyor dedi sabret kızım dedi 

Kızım dedi eşinin kötü ozellerikleriyle iyi özelliklerini tart dedi eşin evine ekmeğine getiriyorsa evindeyse kumarı yoksa içkisi yoksa eroin kullanmiyorsa karı kız hayatı yoksa  kızı m dedi sen çok şanslısın dedi nice insanlar var dedi karısına ben çalıştım bu zamana kadar yeter nasıl para getiriyorsa getir dedi istersen orspluk yap yine getir diyolar dedi sen duanı et kimden laf gelirse kulaklarını kapat he de geç keyfine bak kimsenin evi ne annenin ne kardeşinin evi kendi evinde yediğin kuru ekmek kadar rahat olmaz dedi 

Kızım bir tanıdığım var yine bana böyle geldi dedi kocam içiyor sabahtan akşama kadar sızıyor hiç benimle ilgisi yok dedi kocasından boşandı ve tekrar evlendi ikinci eşide içiyor bu sefer adam tuvaletini dedi salonun ortasına yapıyor dedi kadında kadar güzel bakmaya kiyamassin dedi abisi demiş ben seni evime alırım ama seni demiş rahat bırakmazlar sen yine evlenir gidersin durmassin demiş bu güzelliğine bacım demiş bak demiş insanın kaderi değişmez demiş bu sefer ayrılsam daha kötüsü gelir demiş dua et bacım demiş insAllah düzelir Allah büyük demis o sabredenlerle rabbim okadar güzel mukafatlar vermiski Allah bilir  

Çevremde birçok örnek var herşey imtihan rabbim herkesin imtihanını kolay eylesin bir söz var ya eğer sen bir acı yaşıyorsan Allah'a yaklaştırıyor da seni imtihan uzaklastiriyorsa cezadır gerçek ten öyle rabbim kim sıkıntı yasiyorsa sabrını versin inşaallah bu yazdıklarımda biraz morel olur okuyanlara..bana iyi geldi yazmak istedim

26 Cevaplar

+2 oy
(1,007 puan) tarafından
Ben 4 4lük insanım valla..

Kocamın içkisi kumarı yok dışarıya cıkma huyu yok evden işe işten eve. Çocuğuna ilgili alakalı bana aşık ve en büyük destekçi.. helal rızık yediriyor. Ailemizi önemsiyor. Namazında allah yolunda. Yeri gelir az kazanır yeri gelir çok kazanır. Çok şükür birşeyden mahrum kalmadık lükse ihtiyac duyup birbirimzii kırmadık. 

Bundan daha iyisi mi olur bacım en büyük nimetler bunlar.
tarafından
Çok şükür canım Allah daim etsin
(1,007 puan) tarafından
O görünen resimler bilmem neler hikaye. 2 saniyelik bir kare sadece. Arkasındaki mutsuzluğu yalnızlığı kimse görmüyor işte. Amaç biz böyleyiz şöyleyiz. Yersen oda.
tarafından
Çok güzel kiz inan okuyunca rahatladım ++++
-Reklam-
+2 oy
(1,019 puan) tarafından
Herkes kendi kaderini yaşıyor kaderden kaçamazsın ama sana verilen bu hayatı da sen şekillendirirsin bı noktada rabbim yeterki karşımıza her zaman iyi kalpli iyi niyetli insanlar çıkarsın inşallah canm
+1 oy
tarafından
Okadar uzunki okumaya useniyorum suan nirmalde asla usenmem niyeyse bunda bi fersizim ama sunu soyleyimmutluyum hayatim4 4luk diyen yalan soyler bokk 4 4luk derim okisiye 
tarafından
Aynn öyle Mihrim
tarafından
Kiz valla hersey yalan gercekten yalan soyleyincede ne geciyosa ellerine
tarafından
Çevremde o kadar hayatlari 4 4 lük görünen fakat iç Dünyaları kapkara olan insan varki hersey o anlık kareler gibi değil malesef
tarafından
Heryerde gecerli bu valla ay cok mutluyuzcok bilmem neyiz nahh oylesiniz diyesim geliyi hema bizena :))
tarafından
Hahaha hema bizena
+1 oy
tarafından
Şuan eşimle mutluyuz Allah var iyiz ama tabi 4  4 lük değil kimse olamaz zaten tatlım 
+1 oy
tarafından
Benim için 4 4 luk Eşim çocuğum herseyim var

Kocam Sadık bir es sigara bile içmiyor 

Hem kizim hem oğlum var hamd olsun 

Sağlığımız yerinde

Geçimde şükür daha ne edem 

Kusur ararsan bulursun derler
(13,030 puan) tarafından
Cok doğru kusur ararsan bulursun.
0 oy
tarafından
Çok uzun okuyamadim ama başlığa göre cevap verim 31 yaşıma kadar hiç görmedim kendi hayatım dahil 
tarafından
Aslında okuyana çok iyi gelecek bir yazı :)
tarafından
Eminim öyledir canm ama inan hic halim yok
0 oy
tarafından
Tabikide imtihansiz insan yoktur. Hepsi görüntüden ibaret
tarafından
Aynen öyle canim benim
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Sanmam kimsenin hayatı dört dörtlük değildir herkesin illa bir sorunu bir derdi vardır. Ama kendi hayatıma da şükrederim istediğim gibi bir evlilik ve bir hayatım var 
tarafından
Çok şükür cnm Allah huzur versin
0 oy
(619 puan) tarafından
Tek tek okudum canım. Cok güzel bir yazi
tarafından
Aynen öyle insanlsra göre yaşamamak lazım huzurunu bozan insanlarında kulak vermemek
(619 puan) tarafından
Bide ruh emiciler var. Hayat enerjini motivasyonunu bitirenler. Olumsuz ne varsa kusup gidenler. Onlardan da uzak duralim
tarafından
Onlarda heryerde malesef
(619 puan) tarafından
Ah canım hemen uzaklasiyoruz. Sorunum yokken sorun yaratiyodum kendi kendime. Sonra motivasyon videosu izlerken aklima dank etti. Gorusmeleri azalttim, aramalari azalttım, yavas yavas uzaklaştım. Valla huzur geldi gençleştim resmenn dedim
tarafından
Evet ruh emiciler ve sorunlu insanlarla konuşma dedi hoca bana daha kötü oluyor insan diye kızlar
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Harfi harfine okudum canım çok sağol iyi geldi
tarafından
Rica ederim kuzum okadar çok içimi rahatlattiki rabbim iyi etsin herkesi belki boşanmak üzere olanlar vardır belki araları düzelir bunu okurlarsa ..
0 oy
(119,342 puan) tarafından
kiz cok uzun yazmissin bee
tarafından
Oluşan keşke canım çok önemli şeyler var keşke o hocaya herkes gitse şuan evliliklerin çoğu bitiyor çok çabuk ama hoca gerçekten morel veriyor insana ve ne kadar şanslı olduğunu hissettiriyor insana
(119,342 puan) tarafından
herkexin bi derdi vardir dertsiz kul yokki hepimiz imtihan dunyasindayiz
0 oy
tarafından
Hayat imtihan dünyası 
tarafından
Aynen öyle canim
0 oy
(179 puan) tarafından
Okudum gercekten güzel ve anlamlı iç ferahlayici
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Kız çok uzundu okuyamadım basliga bakarak cevap verim emin ol kimsenin hayatı 4 4 Luk değildir öyle diyende emin ol yalan söylüyordur  rabbim herkese bı dert bı imtihan vermiş kimine az kimine çok 
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Gece gece içime su serpildi resmen Allah razı olsun
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Allah'a şükür kocam ve oğlum bakımından herşeyim çok güzel mutluyum huzurluyum evim ocağım var Allah'a şükür ama gel gelelim ki kaynanamın gorumcemin eltilerimin yapmadığını öz annem yaptı bana hayat elbet bir yerden vuruyor :)
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ya Allah bu günümüze şükür diyorum hep 

Rabbim neylerse güzel eyler,dört dörtlük bi hayatım yok,var diyene de maşallah
0 oy
(524 puan) tarafından
Hepsini okudum ve çok rahatladım şükürler olsun canım. Ben de şunu eklemek istiyorum, bir Afrikalı çocuğa en büyük hayalini sormuşlar, "evinde musluğu olan bir evde oturmak istiyorum" demiş. Onlara göre biz dört dörtlüğüz. İnsan her zaman rızık olarak kendinden aşağıdakilere bakarsa şükrederse Rabbim kat kat fazlasını veriyor. İnstagram keşfete ne zaman baksam eşimle kavga ediyordum beni şu kötü evde oturtuyorsun diye. Ama bunu bulamayanlar da var, şükürler olsun Rabbimin tüm nimetlerine. 
0 oy
(920 puan) tarafından
Bu yazıyı yazan ellerin dert görmesin Alla kulu kula muhtaç etmesin
0 oy
tarafından
düzenlendi
Hic kimseyi ornek almadim,annemden baska 

Herkesin hayatı kendine ozel Rabbim bundan geri koymasın.. asla esimin karsisina.gecip te benim neden yok,benim neyim eksik ondan dememisimdjr karınca tanesi kadar nimeti veren Rabime bin şükür 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 252 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,415 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
6 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Linasu (390 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 115 göst.