0 oy
683 göst.
Diğer kategorisinde (199 puan) tarafından
Tek basimayim bi şehirde eşimle evlendim ne bi akrabam ne arkadaşım ne komşum var gidip geldiğim, kaynanam var sürekli laf sokar hiç anlasamiyorum iki günde bir geliyor çok kez ağlattı beni lafları ile pat part söyler kırılır mi karşımdaki demez, bebeğim 28 günlük günlerdir evden çıkmıyorum çok bunaldim 1 senelik evliyim, evlenmeden önce bi isim ailem arkadaşlarım akrabalarımı cevrem vardı birden boşluğa düştüm, bi kursa falan gitmek istedim eşim izin vermedi, hayatım böyle dört duvar arasında mi geçecek bilmiyorum, eşimi seviyorum ama annesi yanlizik  hep evin içinde olmak beni çok yordu hüngür hüngür ağladım içimdeki hüzün geçmiyor 

17 Cevaplar

0 oy
(318 puan) tarafından
Bebeğini arabaya koy gez dolaş canım eşin sen bebiş. Veya tek sen ve bebiş. Biraz rahatlarsın 
(199 puan) tarafından
Küçük muş 40 i cikacamis burası bide soğuk şehir
-Reklam-
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Başka bi şehire mi gelin geldin 
(199 puan) tarafından
Evet farklı bi şehre geldim bu kadarını tahmin etmedim
0 oy
tarafından
Eşin seni desteklemiyor mu annesi konusunda bide sen cevabını ver haklı olduğunda susma. İlk yıl bende senin gibi Bi anda cevrem herseyim değişmişti. İnsan afallıyo böle hayal etmedim dio. İkinci yıl evliliğmi düzene girdi..birazda eşin seni gezdirmesi filan lazım hep evde bunalırsın
(199 puan) tarafından
Valla yerine göre cvp veriyorum ama ınan yine yapar yine yapar çok zor bir insan esimde destek oluyor ama yerine göre diyelim ama o desene yapacağını yapiyor
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Bende oyle herseyimi bırakıp bilmedigim bi sehre geldim cok yalnz hissediyrm kndimi.. kaynanamla oturuyorum vee cok bunaliyorum :/ bebegim dogarsa saglickla inşallah onla avunurum diye bekliyorum.. bnde kursa falan gitmek istedim kaynanam birlkte giderz dedi vazgctm.. iste yok cok bunaltici.. cok iyi anliyorum Allah yardmcin olsn seninde
(199 puan) tarafından
Kaynanan iyi mi ben anlasamiyorum da tam zittim bir insan beraber otursak kafayı yerim Allah mecbur etmesin senin de Allah yardimcin olsun bebek bende de var elhamdülillah yeni doğum yaptım sayılır, şükür verene o benim avuntum tabi
(1,964 puan) tarafından
Yuzyuze tartisamz yok cnku bn yuzune gelip kirilmasn diye bisi demiyorum kizdigimi belli ediyorum sadece canım cicimde yapmam.. mutlu degilm hc istemiyordum birlkte otrmasi 4 5 ay dediler 13 ay oldu.. onla bi sekide zaman.geciriyorsundr canım saglicakla gule gule buyut bebisini :)
(199 puan) tarafından
Allah razı olsun sende en kısa zamanda kendi evine çık Allah önünü açsın inşallah
(1,964 puan) tarafından
Hayırlısı canım inşallah
0 oy
tarafından
Kiz sen beni anlatin vallh ben kendimi boyleanlatamazdim malesef benimde ne komsum nede akrabam var oncedenkaynanam gile giderdim o da anca laf sokar o rayada gitmiyom  burasida dag basi ne market var ne bisey kismetse tasincam burdan   ama alistim 3.yilimiza  girdik pek takmiyom artik
(199 puan) tarafından
Alisiliyor mu ben sanmıyorum alisabilecegimi her şey için şükür Allah a başka dert vermesin ama konusacagin bir insan bile olmaması zor
tarafından
Alisirsin  ben alistim 7/24 evdeyim  cunku
(199 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
tarafından
Amin cumlemizin
0 oy
tarafından
Canm melesef bende sen gibiyim hiç çıkmıyorum eşim iszin veriyor ama tek çıkmak istiyorum aylesiyle bir oturuyorum laf olmasın diye bende çok bulandim ama ne yapcak esimizi sevdiğimiz için suscaz
(199 puan) tarafından
Ya ne bilim bizimde ömrümüz gencligimiz gidiyor ama, benimde kaynanamda var o tek başına dışarı cikamazsin dedi ona da karışır çıkarım onu dinlemem de gidecek yerimde yok
tarafından
Esin ne diyor bu konuda bende seni f rezillik cikmasin diye susuyorum
(199 puan) tarafından
Ya o aslında çoğu konuda yanımda ama bazen bence yetersiz bide benim kaynanami durdurmazsin esi de uyarsa babası anası da uyarsa yapacağını yapar diyeceği lafı sokar beni çok yoruyor
0 oy
(327 puan) tarafından
Evlenmeden önce böyle hayatın olucağını biliyor olmalıydın yalnızlık zor gerçekten ama hayat hep bu şekil gitmiyor üzme kendini 
(199 puan) tarafından
Aslında biliyodum ama bu kadarını tahmin etmedim bi cevrem olur komşum olur en azından diye düşündüm ama malesef
0 oy
(195 puan) tarafından
Allah yardmcin olsn canim bende dogum yapcam simdiden diyorm kış ayina gelcek doğum ne yapicam hep evin içinde diye
(199 puan) tarafından
Gidecek birilerin varsa evine gidersin canım bende oda yok
0 oy
(468 puan) tarafından
ayni beni anlattın ama benim kayınvalidem yok bende kursa gitmek istedim hamile kalınca olmadı. çalışıp sonra evlenip hemen bebek sahibi olmak zorluyor. ama yavrun buyunce azalıyor herşey belkide alışıyor insan
(199 puan) tarafından
Evet zor benimde su an tesellim bebeğim Allah ona sağlık versin
(468 puan) tarafından
şöyle düşün canım sürekli evde olmakta bir şükür sebebi. hergun hastane hapishane köşelerinde gezen Bir sürü insan var bunları düşün. kitap oku bebeğini uyudurken her şey geçer
(199 puan) tarafından
Onuda düşünüyorum Allah a şükür ediyorum saglikliyim bebegimi sağlıkla kucağıma aldım, ama lohusaliktan mi bilmiyorum bu gün kendime üZüntüme engel olamıyorum bu gün kotuyum
(468 puan) tarafından
biz desekte katarsin âdet görünce rahatlarsın canım
0 oy
(6,009 puan) tarafından
Ben 1 yıllık evliyim annem de var bu şehirde arkadaşlarım da akrabalarım da ...

Ama eşim hic birine gitmeme izin vermiyor eğer hafta sonları insafına kalmış isterse annemlere götürüyor ayda bi iki kere bazen o da yok ne arkadaşlarıma gidebiliykrum ne akrabalarıma kaynanam bi alt sokakta oturuyor 5 tane kaynim var 3 ü küçük her aksam basimdalar tüm gün onların pisligyle uğraşıyorum cnm anlıyorum seni su an 
(199 puan) tarafından
Senin işin daha zormjs Allah yardimcin olsun neden esin öyle yapıyor ben erkekleri anlamıyorum insan esi mutlu olsa kendi de mutlu olmaz mi birinin gülüşü olmak insanı mutlu etmez mi ya sana niye bunu yapıyor
(6,009 puan) tarafından
Sebebi kendince su tüm gün çalışıyor bende evde Yam gelip yatıyormuşum rahatlık batiyormus daha ne istiyormusum dışarda ne isim varmış tek başıma kucağımfa bebekle yeni gelin tek çıkmazmış hep cevre baskısı bunlar kaynanam yüzünden bakkala gitsem bile ayipliyolar 1 yıllık evliyim 2bucuk aylık oğlum var hala yeni gelin muamelesi görüyorum ama bahane o da ..
(199 puan) tarafından
Allah ona hidayet versin sana da yardımcı olsun canım seni anlıyorum
(6,009 puan) tarafından
Amin saol cnm sanada yardımcı olsun
0 oy
tarafından
Bende senin gibiyim canım çarşıya gezmeye çıkıyorum çok sıkılırsam kızımla birlikte insan çok bunalıyo kimseyi tanimiyoruz çünkü 
(199 puan) tarafından
Allah senin de yardimcin olsun
tarafından
Sağol canım benim
0 oy
(1,325 puan) tarafından
Arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum ve gerçekten çok üzüldüm. Bu hayata bir kere gelip,eşin izin verirse dışarı çık gez,ama istemezse evden çıkma. Yok öyle bir dünya.eşleriniz anladığım kadarıyla bu konuda anlayışlı değil. Ya ben evden çıkmasam eşim der çık gez bunalma evde diye. Siz de biraz dişinizi gösterin, hayat bu şekilde geçmez arkadaşlar. Ben evde oturup dışarı çıkmayınca mutlu bir kadın olamam,mutlu bir anne olamam,mutlu bir eş olamam,benim nefes almam lazım deyin,baktınız olmuyor biraz sesinizi yükseltin.gerçekten hepinizinin hayatı değerli ve bir daha bu hayatı yaşama şansınız yok. 
(199 puan) tarafından
Çok haklısın benim eşim aslında beni düşünür ama bazı konularda ailesinden etkileniyor halk eğitimin ahcilik kursuna gitmek istedim bir türlü izin vermedi eminim ailesi yüzünden, bekarken bana sorsalar senin gibi derdim ama işin içine girince öyle olmadı
0 oy
(536 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ya nerden nereye gelin gittin
(199 puan) tarafından
Samsun da sivasa, şehirler bile birbirinden bağımsız denizden yesil den ılık mevsimden dağa taşa soğuğa geldim sivasa kötü bir şey demiyorum herkesin memleketi kendine güzel ama farklı uc şehirler onu demek istedim
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Allah sabır versin kayinvaliden e kırıldığını söylesen altta kalma ama agir konuşma canını sıktığı an yüzüne söyle içine atma .evlilik sevgilimin gibi değil malesef ki  aynı evi paylaşmadan kimse anlamaz evliliği beni de izmir e istemişlerdi ilk evlendiğim sene ama esime dedim yapamam istanbulda büyüdüm bir işim çevrem var oraya alışmam cok uzun sürer diye ve gitmedik 9 yıllık evliyim simfi gider miyim her yere giderim Çünkü yapısını öğrendim artık eşin o dengeyi kuracak canım.ayrica ocakta doğdu oğlum 17.günden sonra hergun cikarttim kimseyi dinlemedim evde daha kötü ev ısısına alışacak en ufak rüzgar da hasta olacak 
(199 puan) tarafından
Canım eşim aslında iyi yanında da durur ama bazı konularda etkileniyor ışte, yeterince koruyamiyor bence kayimvalideme gelince huyundan asla vazgeçmez defalarca böyle deme desen yine der kırıcı konuşur çok pat pat söyler kırar
0 oy
tarafından
Bende öyleym aynı şekilde elden ne gelir ki 
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Kaynananin sana destek olmasi gerekiyoken laf söylemekte ne 
(199 puan) tarafından
Huyu canım herkese öyle kaç defa ağlattı beni giydiğim kıyafete kadarda karışır
(4,666 puan) tarafından
Esin ne diyo bu duruma cnm
(199 puan) tarafından
Yanımda ama ışte onu da dinlemez etkileniyor bazen de işte yeterli degil
0 oy
(36 puan) tarafından
Ben direk herkesi herşeyi bırakıp başka ülkeye geldim dil bile bilmiyordum 3 yıl oluyor yeni yeni kendim alışverişimi yapabilir oldum dilini öğrenip, doktora dahi yalnız gidemiyordum aynen bendede papuç dilli kaynana ve ondan beter elti ve kaynim var. Çok zor günler gecirdim onlarka gorusmeyi bıraktık ta arkadas edinip dil kursuna gidip cevre edinmeye başladım 
(199 puan) tarafından
Senin daha zordur canım senin adına sevindim vallahi bana da dua et

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 719 göst.
16 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Aselin annesii ❤❤ (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
2 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 973 göst.
16 Aralık 2020 Diğer kategorisinde ceylin34 (1,699 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 294 göst.
12 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Muhammedumit (39 puan) tarafından soruldu

381,043 soru

11,407,683 cevap

34,943 kullanıcı