0 oy
654 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Merhaba. 14 gun once sezeryan ile dogum yaptim. Evde esimin kiz kardesi ile yasiyoruz maalesef ve kizima surekli annem annecim kizim diyip duruyorr ayni sekilde baska aile fertleri de bu durum beni cok rahatsiz ediyor sonucta o benim kizim onun annesi benim. Boyle olunca kizimi kucaklarina bile vermek istemiyorum sizce yanlis mi dusunuyorum. Ne yapmamı onerirsiniz

(Kaynanam degil gorumcem ve esimin halasi yanlis anlasilmasin)

36 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Tabıkı yanlış düşünüyorsun annelik annem demekle olmaz, ben kedıme de anneeeem dıyorum ne güzel sevıyolar sahıplenıyorlar Sevin lohusasın dıye saçma düşünüyorsun çok ayıp 
(1,439 puan) tarafından
sevsin ama anneden ayıran i kendine sahip çıkmasını isteyeni de gordum sevecek tabiki kizim.desin ama w
Annem dememeli bence babannem desin
tarafından
Post sahibinin kaynanası bu benim siz yenisini yapın falan diyormuş bence lohusa halimle bende sınır olurum
(15 puan) tarafından
Kaynanam degil gorumcem
tarafından
Ben kaynana anladım
(909 puan) tarafından
Bende hiç rahatsız olmam. Annem yada kaynanam öyle severler sonuçta annesi benim değişmez gerçek bu.
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Ben de kızıma benden başkasının anne demesini istemiyorum. Ben de gidip kimsenin çoçuğunu annem diye sevmiyorum. Ne olacak ki sanki gözüyle bakanlara da hayret ediyorum. Bizde bir kaç kişi dedi anında uyardım sen babaannesisin sen teyzesisin dedim. Nasıl ki millet babam diye sevmiyorsa annem diye de sevmemeli. Hele ki yeni doğum yapmış bebeğine alışmaya çalışan bir anneye asla söylememeli. Rahatsız olduysan direkt söyle içine ata ata nereye kadar. İnsanları kırmayalım dedikçe biz kırılıyoruz 
(568 puan) tarafından
Cidden bu kadar kafaya takıyor musunuz
(15 puan) tarafından
Aynen oyle kimse babacim diye sevmiyorsa annecim kizim diyede sevmemeli. Ki benim gorumcem bu bebek benim sizin yenisini yapin kafasinda
+1 oy
(568 puan) tarafından
Ben bu tarz seyleri takmam sevgi duyulduğundan deniliyor. Dayımın oğlu bana hep anne der mesela. Bizde normal karşılanıyor. O yüzden garipsemedim canım.
0 oy
tarafından
Kız kardeşim çocuğum benim oğlum diye seviyor görümcem oğluşum diye seviyor kayannam oğlum diye seviyor onlar öyle dedi diye onların oğlu olmadı
0 oy
tarafından
Bence saçma düşünüyorsun bu tamamen kadınlarda iç güdüsel bir durum bende bebek severken oy annem diyorum ya da kedi köpek severken 
0 oy
(619 puan) tarafından
Direk söyle canim. Sen halasi sin sevdigini biliyorum ama lutfen onun annesi benim diye. 

Benim annem diyordu dedim sen anneannesisin senin kizin benim o da benim kızım. Kuzum falan der şimdi. Ama yumusak ses tonuyla yargilamadan söyle 
(15 puan) tarafından
Oyle bir kadinki hangi ses tonu ile soylersem soyleyim olayi baska bi tarafa cekeceginden eminim
(619 puan) tarafından
Sen sinirlenecegine o lafi istedi yere ceksin. Denemeden bilemezsin canim madem rahatsiz oluyorsun söyle bilsin
(15 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(119,338 puan) tarafından
lohusasin soylenen sey kotu degil hormonlardan dolayi rahatsix olmussun
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Aman öyle sahipleneceklerse sahiplenmesinler. Anneciim falan noluyor herkes yerini bilsin benimde yeğenlerim var hiç birini annem diye sevmiyorum saçmalık
(15 puan) tarafından
Bende boyle dusunuyorum
0 oy
tarafından
Onlar anne diyince anne olmuyor lar merak etme seviyorlar bırak sevsinler 
(3,551 puan) tarafından
Öyle değil canım. Eşim babannesine ana der. Babannesi kaynanam ayrılınca eşimi vermemiş ona. Eşimo ilden taşınana kadar bahanesi ile kalmış. Dedesine baba demiş babannesine ana demiş. Sadece lafta deyip geçmemek lazım cidden.
0 oy
(850 puan) tarafından
Ya belli ki çok benimsemişler, bebek de onlar da çok iyi biliyor ki o bebeğin annesi sizsiniz ♥️tatlı canınızı sıkmayın, ne güzel benimsemişler seviyorlar diye mutlu olun :)
(15 puan) tarafından
Ay yorumunuz cok hosuma gitti sagolun varolun.
Ama onlarinki benimsemek degil vallaha beni sinir etmek istin yapiyorlar rahatsiz oldugumuda belirtiyorum halbuki. Bu benim siz yenisi yapin falan diyor
(850 puan) tarafından
Ya işte bilemiyorum tabi ilişkinizi, o zaman güzel bir dille kırmadan konuşun..bunun onlarla alakası olmadığını ve bebeğin sadece bir annesinin olduğunu, hala, babaanne gibi kavramları şimdiden onların ve bebeğin bilmesi istediğini söyleyin..ben de hamileyim, daha doğum yapmadım da tam yardımcı da olamayacam sanırım :)
0 oy
tarafından
Kötü birşey degul canım ama şuan hormonları dan dolayı böyle düşünüyorsun sanırım biz de kimse demedi o yüzden bana deseler tuhaf gelmezdi diye düşünüyorum
0 oy
(736 puan) tarafından
Çok haklısın çünkü şuan lohusasın herşey gözüne batıyor olabilir ayni şeyi bende yaşadım kayinvalidem sürekli oğluma annemm oğlumm falan diyordu içten içe kızıyordum sonra benim annemde oğluma ayni kelimeleri söyledi baktim hiç kendi anneme kızmadım ve düşündüm dedimki kendi anneme kızmıyorum neden eşimin annesinin her söylediğinin altında birşey arıyorum Çok sevdikleri için öyle söylüyor olabilirler dedim. Yakin zamanda benim yeğenim oldu bende yeğenimi annemm diye seviyorum çünkü teyzesiyim anne yarisiyim gerçekten sevdiğim icin söylüyorum içimde bir artniyet yok eminimki kayinvaliden  ve gorumcenin de yoktur herseyi kendine dert edinip lohusaliğini iyice zorlaştırma 
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Bence kizim demesi normal ama annem demesi yanlis babannem kizim diye sevmeli annem degil 
0 oy
tarafından
Annem diye severim diyenleri anlamıyorum. Benimde beş yeğenim var kuzenlerimin benim gibi yeni doğan bebekleri var ama ben hayatta annem annecim yada kızım oğlum falan diye sevemem bunu demek garip gelir bana yani.benim kaynanamda kızımı ben alırım kızım şöyle kızım böyle hep annecim diye kızım diye konuşur kızımla bende rahatsız oluyorum mesela. Sevebilirsin ama yavrum bebeğim vs diye diye. Böyle baslayinca bu süreklilik halini getiriyor ve bebeğim daha çok anlayınca da kaynanam ona annecim kızım diyecek bu durumda bebek anne ve babaanne kelimelerinin anlamlarını ayırt edemeyecek önüne gelen annem kızım diye severse işimiz var yani.
(15 puan) tarafından
Aynen oyle. Benim kayinvalidem demedi boyle bisey daha gormedi zaten ama esimin halasi ve ablasi bu sekilde hitap ediyor ve sinir oluyorum
tarafından
Benimde hoşuma gitmiyor açıkçası
0 oy
tarafından
Kizzz sacmalamaaa benim annem de kızıma annem diyor oda ona anne diyor kız kardeşim yavrum ananı boşver ben senin ananım ben daha güzelim sende ben gbi güzelsin anan kara çıkın bişey diyor her gordugunde bende kes kiskanccc diyom :D yani alınma sevgiden diyorlar lohusasin ondan bu piskoloji
tarafından
Napiyon kuzu
tarafından
Napiyim aşkım kızla uğraşıyorum sen napiyon nasilsin
tarafından
Napayım annemlerdeyim bende akşama eve gececem
0 oy
tarafından
Kayınvalidem kızıma annem kızım dese veyahut görümcem dese ne alinirim ne de kızarım aksine sevinirim kızım ve annem kelimesi çok değerli bı kelimedir  ancak gerçekten ve içten seven bu kekimelrikulkanir ki senin evladını seviyorlar ki diyorlar ...görümcem kızım demiş o dogurmadigina göremeden aliniyorsu ,kiziyirsun ki bunda bişey yok aksine hoşuna bile gitmeli 
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Bizimkiler de oğluşum diye seviyorlar çok mutlu değilim ama kimseyi de kırmak istemiyorum. Hele geçen kaynanam ay bebeğim ağlıyor diyerek bi fırladı yanımdan şok oldum yine de bişey diyemedim
0 oy
(603 puan) tarafından
Desinler canım sevgi sözcüğünün bu. Şu an hassassın normal böyle düşünmen. Merak etme o senin annesi olduğunu biliyor :) sağlıkla büyüsün yavrunu 
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Yanlis dusunmuyorsun canim hic doğru degil tavrini şimdiden koy kizım 16 17 aylikken babanneside kapiyi anneeeem diye acardi kizım oğlum tamamda annecim annem doğru bulmuyorum çocuklarda kavram karmasasi olusuyor kizimda anne derdi çok sinir olurdum simdi demiyor allahtan 
(15 puan) tarafından
Ilk dogum yaptığımda neredeyse kizimi kucagima alabilirmiyim diye izin isteyecektim o derecedeydi durum sonra bu annem kizim olaylari cikti iyice sinir oldum
(7,249 puan) tarafından
Tamam sevsinler etsinler ama b.kunuda cikarmasinlar aman kucağa alismasin derler kendileri kucaktan indirmezler bizim bebeklerimizi bize sevdirmiyorlar resmen uzerine basa basa halası babannesi filan de zqmanla birakirlar baktin olmuyor sakayla karisik kendinize dogurun bu benim bebeğim de
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Off malesef benimki de oğğğllluuummm diye konuşuyor. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer misali. Bişey diyemiyorum. 

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 680 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,897 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 266 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Prenses2 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 370 göst.
25 Şubat 2024 Aile kategorisinde Bugram21 (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 372 göst.