0 oy
206 göst.
Aile kategorisinde (192 puan) tarafından
Taze anneyim kızlar malesef bebeğim emmiyor mama yapıyorum ama gece çok zor oluyor şimdi annem yanımda ağlarken o bakıyor ben koşa koşa mutfağa gidip mama yapıyorum annem gidince tek kalıcam nasıl olcak Bi termos alıp yanına da soğuk su alıp koysam odadan hiç çıkmasam olur mu ki termosta ki su soğur mu nasıl yapcam bilemedim Bi akıl verin ya

19 Cevaplar

0 oy
(800 puan) tarafından
E bebekte indirim var termos al ılık şekelde koy direk  kullan
(192 puan) tarafından
Aa bakayım bakalım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben dışarı yada hastaneye giderken mama yapma derecesinde suyu termosa koyup gidiyorum uzun neredeyse ertesi güne kadar aynı sıcaklıkta kalıyor canim 
(192 puan) tarafından
Termosum yok alacağım mutlaka
tarafından
Kesinlikle al kuzum çok kurtarıcı oluyor ben hastaneye falan gidince emzirme odasında uğraşmayayim diye öyle yapıyorum normalde oğlum hem emiyor hem mama alıyor ama disarda mama veriyorum
(1,944 puan) tarafından
Hangi marka termos kullaniyorsunuz
tarafından
Normal termos kiz bebek termosu değil:)
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Aşko smdi suyu kaynat ılık olsn termos soğutmuyor. Mamayida yanına al benm komodinij üstünde hepsi bireron ternos mama . Benm bıberonda çizgiler elime değince hissediliyor suyu döküyorm snra mama bitti
(192 puan) tarafından
Öle yaparım bende.
(6,859 puan) tarafından
Soğutmuyor zaten içeceği ısıda koy. Mesela 2 biberin varsa birine olcekle mamayı koy kuru olsun biberon kapa ağzını. Boş birerona su ayarla dök direk içine buda pratik
0 oy
tarafından
Ketıla su koy kaynat o orda kalsın gece kalkıkınca ketılın suyunu azcık ısıt hemen yap 1 dk bile sürmüyor ben hep öyle yapıyorum 
(192 puan) tarafından
Şimdi öyle yapıyorum ama çok ağlıyor acıktığı zaman
tarafından
Benimki kıyameti koparıyor kız Eşim kucagında pişpişliyor gelene kadar
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Canım Termosa kaynamış suyu koy.  Ayrı bi şişeye de kaynamış soğumuş suyu koy hemen biberona ikisinden de koyup ılıklaştırıp mamayı döküp hazırlarsın 
(192 puan) tarafından
Hazır su olsa olmaz mı,
(3,823 puan) tarafından
Ben hazır su kullanıyorum ama onu da kaynatıyorum...
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Tabiki termos al gece de gün içinde de kurtarıcı oluyo hemen soğuk suyla karıştırıp hazırlasın gece odana al kolay olur 
(192 puan) tarafından
Alıcam mutlaka
0 oy
tarafından
Ben iki çocuğu da öyle yanımda termosla büyüttüm. Hemen baş ucuna herşeyi ayarlar koyardm gece bir tek su ekleyip vermesi kalırdı. Çok pratik ve rahat 
(192 puan) tarafından
Bende öyle yapıcam canım
0 oy
tarafından
Kuzum termos al tam mamalik şekilde ayarla Bi de biberon için hep kuru olsun kac olcek içecekse önceden koy ağladığı zaman direk suyu katar verirsin panik de olmazsın:)
(192 puan) tarafından
Doğru dedin
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Olur bacım neden olmasın sogusa bile en fazla ilir yani o kalkana kadar 
(192 puan) tarafından
Evet doğru
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Canım bende termus aldım züccaciye ürün satan bir yerden akşam uyumadan ısıtıp kaynar suyu koydum ama ağzının kilit kismini açık bıraktım ılık olutordh gece kalkıp mana yapıyordum sonra bir bardakta su da bırakıyordum bazen sıcak ve oluyordu içine koyup sogutuyordym öyle veriyordum
(192 puan) tarafından
Mantıklı valla
(2,671 puan) tarafından
Yani termus çok rahat bir yere gidersen hastane çarşı orada yapiver benim kurtarıcmdi vala hala var tabi oğlum 9ayluk daha yatmadan içer bide sabah 6da oyuzden kalkıp yapmak zor olmuyro ama yinede termus a su koyarım annemlere kaynanamla da gidince bile götürürüm termusy :-):-)
0 oy
tarafından
Bebek icin termoslar var canım böyle termos benim var. Mesela biberona sıcak su koyup o termosu içine koyuyorum hiç sogumuyo ebbek uyandığı gibi başka biberona mama koyup o termostaki biberini içindeki suyu döküp yapıyorum 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Canim suyu kaynat ılık  olacak sekilde termosa koy hemencecik hazir oluyo 
(192 puan) tarafından
Sağol canm yapıcam
(1,569 puan) tarafından
Ben ilk aydan beri öyle yaptim bi haftalık di oyle senin gibi yapıyordum ciglik cigliga kalıyordu  sonra bu yöntem ile rahat ettik
0 oy
tarafından
Cnm bnm termos var ona akşamdan suyu hazırlıyorm 2 tane de biberon var onu da yanına mamayı hepsini masanın üzerine koyuyorum oğlum uyandığında emziriyorym masa yi da o uyanmadan emzirecem koltuğun onune koyuyorum uyandığında emziriyorym masa önümde oluyor mama yapacağım Zaman bı yandan emziriyorym bi yandan mama yapıyorum 
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Öylede yapabilirsin ya da akıllı su ısıtıcısı alabilirsin eşim almış mama yapması daha kolay diye ısıyı sabitleyebiliyor telefondan yönetebiliyorsun 50 derece  mesela sabitleyebiliyorsun ve o ısıya gelince uyarı veriyor mama hazırlamam 1 dakika bile sürmüyor bende gündüzleri tek bakıyorum diğer türlü zor oluyordu kaunar su yok ılıt vs bunu aldığından beri çok çok rahatım Xiaomi markasının imkanın varsa bir araştır canım
(192 puan) tarafından
Cnm adı ne onun ne diye geçiyor bakim
(7,444 puan) tarafından
Xiaomi mi smart pro kentte canım
0 oy
tarafından
Gida termometresi ve termos edinmelisin bence. Su sıcaklığına hemen bakarsın acayip kolay.  Yok sıcak su koy, yok soğuk su koy, olmadı, cok sıcak oldu, az daha soğuk su koy derdinden kurtulursun. Termosa normal mama sıcaklığından biraz daha sıcak koy 5 6 saat sıcaklığı aynı tutuyo sonra ilitiyor. Ben bebeklerime hep 43 derece su ile hazırlıyorum trmometre hayat kurtariyor 
0 oy
tarafından
Hazır damacana su kullaniyorum elektrikli kahve makinesinde içilebilecek kadar ilitip hemen yapıyorum Max iki dakika sürüyor
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ebebeğin termosuna su yaptım ben derece de aldım hatta belli dereceye kadar soğuttum sonra peteğin üstüne bıraktım gece kalkıp verdim pratik oluyor. Ağlamaya başlamadan mıkırdanırken kalk uykun ağırsa saat kur mama saati belli olur zaten 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende mama verıyorum bi kapta soguöuş su birde termos ... Bas ucumda ...
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Termos al canm soğuk suda koy yanına mamayı da biberone köy uyanınca hemen yapıp verirsin zorlanmazsn ben öyle yapıyorum 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 84 göst.
22 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde 12acaba (396 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 56 göst.
31 Aralık 2023 Aile kategorisinde Aysekulder (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 82 göst.
15 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 83 göst.
10 Ocak 2022 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu

379,185 soru

11,350,744 cevap

34,818 kullanıcı

...