0 oy
481 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bugün annem bana geldi dışarda işlerimiz vardı eşimle. Eve geldiğimde annem kiraya zam yapılacağını söyledi (kendi oturduğu eve). 

Eski postlarimi bilenler bilir resim atmıştım. Annemin oturduğu ev kot 2 . Garajla aynı yer. Mutfakla salon bir. Evin bir şekli yok. Camlar pimapenli değil. Çok soğuk alıyor. Rutubet vardı her odada. Annem sürekli alçı yaptırıp ev boyattı uygun fiyata bulup. Yani kısacası annem orayı yasanacak bir yer yaptı. Normalde kimse oturmaz. 2 +1 odaları küçücük. Salonun üstünden uzunca kolon geçiyor. 

Annem 470tlye oturuyordu. Ve 750 tl olsun demişler. Bugün toplantı olmuş kiracılar değil ev sahipleri toplantı yapmış. Bilenler bilir babam öleli 18 yıl oldu. Bende evlenince annem yalnız tek başına yaşıyor. Maddi yardımcı olamıyorum. İllaki zam olucak diyeceksiniz ama ev 750 tl değerinde değil. Bunu hepside biliyor. Hadi bunu geçtim toplantıda herkes burası yardım derneği değil. Kaç yıldır çok ucuza oturuyor. 750 tl vermeycekse çıksın gitsin evden demişler. 13-14 yıldır annemle o evde yaşadık. Yönetici gelip söyledi samimi olduğumuz bir kadın kendisi. Bunları söylerken ben çok utandım. Yüreğim yandı. Bize acimislar yıllardır . Şimdide yeter artık diyorlar. Evin değeri o olsada bize 470 tl deselerdi evet haklilar başkası gelip otursa 750-800tl verse bize yıllardır destek oldular derim. Ama evin değeri belli. Kim gelir oturur o evde 750 tl demiş yönetici. Herkes demiş ki biz buluruz oturacak birini. 

Annemin yanında belli etmedim ama kendi evime gelince ağladım odada. Eşim baktı kıza 3-4 saat. Kızı uyutamamis bana yüz sallıyor tripli bir şekilde 2 saattir uyutmaya çalışıyorum uyutmuyor swn uyut ben gidip uyuyacağım dedi. İnsan bir sorar ne yaptınız diye. Arkamızda bir dağ ol. Ona ihtiyacım yok . Ama yinede bir söz söyle gözlerim ağlamaktan kızarmış bir kere baktı yüzüme gözlerimi görmesine rağmen sormadı neyin var diye . Böyle komşu böyle eş mi olur Allah aşkına :'(

Ses etmedim. Normalde bin tane şey derim ama herşeye katlanırim söz konusu annem olunca yikiliyorum. Eşimle tartışmaya bile gücüm yoktu. 

Babasızlik çok zor bee :'(

Bütün kolum kanadım kırık şimdi :'(

Annemle yıllardır hep güzel ev hayalî kurduk. Hep 2 veya 3cu kat diye hayal ederdik yatakta uyurken şöyle yapariz böyle eşya alırız güzel odam olur diye hayal ettim ki olmayacağını bile bile. İyi geliyordu ayakta tutuyordu bizi bu hayaller. Maddi gücümz yok diye yıllardır bu evde yaşadık. Şimdi parayı vermeyecekse çıksın evden demeleri cok ağrıma gitti. Yüzümüze karşı gulen insanlar. 

Babam yaşasaydı böyle olurmuydu bilemem ama gözüm arkada kalmazdı. Şimdi beddua etmemek için kendimi , yüreğimi zor tutuyorum. Yetim bedduasi hep tutar benimde hep tutmuştur. 

Bu kadar ağır konuşmaya , insanlıktan çıkmaya ne gerek var be !!? Bana göre insanlık bu değil. :'(

Dilerim Allah'tan böyle söyleyenleri Allah vicdanlariyla terbiye etsin :'(

15 Cevaplar

+1 oy
(65 puan) tarafından
Canım çok üzüldüm maalesef kimsede vicdan merhamet kalmadı anneni yanına alsan birlikte yaşasanız eşin kabul eder mi
tarafından
Kaynanaminda eşi öldü 3-4 ay oldu . Kaynanamda der bende gelip kalayım diye. Ayrıca annem çok gururludur gelmez huzurumuzun kaçacagini düşünüp :((
-Reklam-
+1 oy
(198 puan) tarafından
Ahh nerde insanlık insanlar para derdine düşmüş dusmeseydi herkes daha doğrusu çoğu insan böyle olur muydu kiralar uçuyor havada dur diyen yok elektrik doğalgaz yeme içme bile lüks oldu Allah hepimizin sonunu hayır etsin ama çok zor Allah yardımcınız yardımcımız olsun :( 
tarafından
Amin canim ❤️
+1 oy
tarafından
Ahhh canım benim yaa çok üzüldüm vallahi ☹ Rabbım annenin yar ve yardımcısı olsun inşallah o eşine de akıl fikir versin kafasına gökten bir taş gelsin de senin değerini anlasın 
tarafından
Aminn kuzumm aminn . Çok mutsuzum çok... Değerimi beni kaybedince anlar kesin .
tarafından
Canım benim yaa az çok postlarindan biliyorum ama gerçekten ne diyeceğimi sinir oldum yaa böyleleri ne diye evleniyor anlamıyorum
tarafından
Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyor. Bu bi tek benim evliliğim benim hayatım değil ki seninde hayatın niye böyle yapiyorsun diyorum cevap yok.
tarafından
Alacan ayağının altına da o zaman cevap verecekte ama işte kuzum ne diyeceksin böylesine bosver sen sıkma canını üzülme Rabbım büyüktür elbet annene de hayırlı bir kapı açacaktır zaten eşin eğer ki azcık şey olsaydı alırdı anneni evinizde bakardı ona da ne olacaktı sanki
tarafından
Eski postlarimda gördüyse eğer eşim ve kaynanam arkmdan dedikodumu yapmışlardı. Annemin evi için bile kümes demişler. İkisiyle de tartıştım. Ama böyle zihniyette olan birine el açmam. Allah'ım dururken ❤️ eve alsa bile ben bakıyorum diye üstten ustten konuşur. Sonra iyice kötüye gideriz. Zaten çok iyi değiliz eşimle fedakarlık yapan biri değil o. Dedikoduyu bilir sadece karı gibi konuşmayı bilir.
0 oy
tarafından
Çok üzücü. Allah yardımcısı olsun insallah. Kimsenin ahı kimsede kalmaz. Acımakta neymiş hepimiz bir garip insanız. 
tarafından
Zor canım :(( eşim bakamaz. Zaten önceden de annemin evi için kümes gibi ev demişti. Kaynanamla dedikodu yapmışlar eltim söylemişti. Kaynanamla eşimle büyük bir şekilde tartışmıştm. Bana muhtaçlar dedirttirmem annemde bende ... Onların zihniyetini biliyorum.
tarafından
Allah hidayetine erdirsin çok zor böyle insanlarla. Annen çalişiyor mu ya da emeklisi bir geliri falan yok mu
tarafından
Çalışıyor canım çay temizlik ve plastik işinde. Borcu da var hepsine yetişemiyor.
tarafından
Allah yardımcısı olsun gerçekten cok üzüldüm. Konu anne olunca.
tarafından
Sağol kuzum Allah razı olsun ❤️❤️
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Rabbim herkese merhamet duygusunu nasip etmiyor işte. 

:(
tarafından
Yok kuzum neden kizayim. Doğru söylüyorsun. Çok pişmanım evlendigime.
(8,581 puan) tarafından
Üzülme desemde fayda etmeyecek üzüleceksin ama şunu unutma bu senin imtihanin.  Rabbm sabrını sınıyor.   Evladın var sarıl melegine, tüm bu dert ettiklerinde  gittigi yere kadar.  .
tarafından
Kızımı uyutmadan önce sarılıp kokladım kızımı . Allah'ım hep aynı yerden siniyor gücüm kalmadı inan ki :'((
(8,581 puan) tarafından
Bosanmak hicbir zman suç yada ayıp değil.   Egerki enerjini sömürüyosa aynı evde durmanın anlamı yokkiii ..
Rabbim hayırlı kapı açsın inşallah canm.. anneciginide uzun ömür versin ♥️
tarafından
Aminn canım Allah yürü ya kulum diye yolumu açarsa ozaman yapicam birşeyler. Şimdi gücüm yok bosanirsam her kafadan ayrı ses cikicak. Kimseyi tinlamam ama yinede basım agriyacak kaldiracak gücüm yok ://
0 oy
tarafından
O kadar uzuldum ki ...keske bende anlata bilsem
tarafından
Bir tek burda anlatabiliyorum bende :(
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah canım üzüldüm maalesef simdi mal sahipleri de fırsatcilik yapiyor 
tarafından
Aynen öyle. Annemin oturduğu yer kapıcı dairesi olarak geçiyor onu yazmamışim. Herkes ev sahibi herkes herşeyi söyleyebiliyor. Apartmana ait diye.
(5,953 puan) tarafından
İnşallah istediği gibi uygun  bir ev bulur ciksin ordan canim  abin falan yokmu
tarafından
Yok canım tek çocuğum :/
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcınız olsun belki hayırlısı böyledir kim bilir. Ordan çıkıp daha iyi bir yer bulabilir inşallah
tarafından
İnşallah canım şimdi uygun fiyata ev bulamayız önceden kaç kere baktık giriş katları bile 1000 -1200 tl . Ankara için memur şehri diye boşuna demiyorlar. Hiç ucuza yok ev malesef. Yada bize pahalı geliyor maddi durumumuzdan dolayı bilmiyorumm
tarafından
Yok evler gerçekten çok pahalı rabbim yardımcınız olsun
tarafından
Amin sağol canım ❤️❤️
0 oy
tarafından
Eşinin annesi o durumda olsayfı sen koşardın ama herşeyden önce merhamet gerek rabbim annenin senin hele o minik evladının yüzünü güldürsün
tarafından
Aminn aminn canım Allah razı olsunnn ❤️❤️
tarafından
Senden de canım ❤
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Çok üzüldüm. Rabbim en kısa zamanda inşirah ferahlığı versin gönlünüze. Annenize bir kapı acısın Rabbim. Nerede yaşıyorsunuz. Belki yardımcı olabiliriz 
tarafından
Ankarada oturuyorz canım ❤️
0 oy
tarafından
Öyle bi devir olmuş ki kimse kimseyi düşünmez oldu . İnsanların tek derdi para oldu . 200-300 zamn yapınca n'olacak o parayla zengin mi olucaklar . Yazık çok yazık 
0 oy
tarafından
Allah böylelerini ıslah etsin. Dünya malı için insanların canini yakiyolar,Allah bunlarin asil temel sebebi olanlari da islah etsin.

Rabbim yardimciniz olsun canim rabbim tez zamanda feraha cikarsin sizi
tarafından
Diğer postuna baktim da annenin yüzünden ne kadar heba olduğu anlasiliyo gülümsemiş fotograflar da ama alti boş bi gülümseme belli,ben çok etkilenirim bu tür durumlardan beni çok etkile di bu postun ve doğum günü postunda ki yazilar ağlamamak için kendimi cok zor tutuyorum yutkunamdim resmen. Babani da kaybetmişssin bu kısmı daha ayrı bi dram babasiz aile olmaz der hep annem. Annemde babasini 14 yasinda kaybetmiş ne zaman baba denilse hemen ağlar, anneannem ve annem ve teyzem dayim çok zor dönemlerden geçmişler dedem vefat ettikten sonra,anneanneme dul diye kotu gozle bakan mi dersin ,anneme teyzeme babalari yok bunlarin diyip sahipsiz sanlamarimi dersin daha neler nelerrr. Bi çatinin altin da baba varsa o zaman o ev yuva olur huzur bulur ben buna inaniyorum. Ay gerçekten sen beni çok etkiledin çok şükür annem babam sağ ama seni çok iyi anliyorum (annemin anlattiklarindan sanirim) gerçekten oturup seninle saatlerce konusmak istiyorum. Her namazim da sana ve annene dua edeceğimden emin olabilirsin
tarafından
Beni ağlattın kız. Teşekkür ederim yorumların için beni anladığın icinn ❤️❤️ bir tek burda paylasabiliyorum. Normalde içime kapanigimdir ❤️❤️ o kadar güzel demis ki annen babasız aile olmaz diye çok çok doğru . Girdiğim iş yerlerinde bile asilanlar oldu. İş görüşmesinde ankete baba mesleği yazıyordu bende öldü dedim.  Yüz yüze konuşmak için telefon açtılar. Ankete bakıp baban ölmüş dedi bende başsağlığı dileyecek sandım . Baktım pis pis bakıyor sen şimdi rahat buyumussundur dedi. İçimdeki oldurmemek için uğraştığım küçük kız resmen ağlıyordu hissettim. Ayağa kalkıp bağırmaya başladım için kan aglasada. Rahat buyumusumde burda ne işim var dedim ? Ne anlamda söylüyorsun bunu diye basbas bağırdım. Daha neler neler canım sende tahmin edersin... Babasızlik acısı ölüm acısı bir yandan.. bunlar yetmiyor gibi etraftaki kotu zihniyetteki hayvanlar bir yandan .
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Vay be gerçekten insanlık ölmüş ne diyim Allah sabır versin sana eşinde ayıp etmiş 
0 oy
(13,047 puan) tarafından
Rabbım yardımcısı olsun annenin var böyle vicdan yoksunu insanlar 

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 239 göst.
18 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Huzur:) (2,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 668 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde 021821 (1,412 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 592 göst.