0 oy
410 göst.
Aile kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Diyelim ki çok titiz bir akrabanız var  biraz da takıntılı size geldiğinde çay içmez evde yapılan şeyleri yemez ama hazır alınmış şeyleri yer.  Bu kişi her geldiğinde o hazır şeylerden yine de ikram eder misiniz. Her seferinde çay içmeyen biri. Bu arada kendi evinde su içeceği bardağı sıcak sudan geçiren ve bir daha o bardağı kullanmayan bir insan yani yaptığı kişisel değil. Her yerde aynı şekilde yemez içmez.

21 Cevaplar

0 oy
(4,040 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kizlar cevaplarınızı okudum ama yorum yapamadim malum misafir gelecek. Bence de disardakiler daha pis. Ama akrabamız her yerde böyle yapan biri olduğu için çok alınmıyorum sadece biraz tuhaf oluyor. O yüzden size sorayım herkes benim gibi düşünmüş
-Reklam-
+2 oy
(2,132 puan) tarafından
E çok saçma, o kadar titizse kimin nerede nasıl yaptığı belli olmayan şeyleri nasıl yiyormuş? 
+1 oy
(15,772 puan) tarafından

O zaman gelsin zukkum yesin sadece otursun gitsin canıma minnet :D

0 oy
(320 puan) tarafından
sadece hazır yiyorsa tabikide ona göre birşeyler alıp ikram ederim huyu öyleymiş yardıgalamayız
0 oy
(120 puan) tarafından
Her yerde aynıysa onu anlayışla karşılar hazır şeyler yiyorsa onlardan ikram ederdim olabilir bazı insanlar böyle 
0 oy
tarafından
Yani kendi evinde de öyleyse ikram ederim canim aldığım şeyleri☺
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bi çeşit hastalık yadırgamam ama her zaman da hazır bulunmuyor. Yada para olmuyor. Oysaki bilse o hazırlar ne koşullarda üretiliyor. Kapıdan içeri sokmaz 
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Bende öyleyim temiz olduğundan emin olduğum kişilerin evinde yerim içerim bardak takıntısı da var bende oğlumun ve eşimin bardağından su bile içemem hazır seviyorsa ikram etmek en doğrusu canım
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Aman git evime bile almak öylesini:D
0 oy
tarafından
Tabiki her seferinde özenle hazır şeyler alır özenle ikram ederdim
0 oy
(3,612 puan) tarafından
Sadece benim evde yapsa kendimden şüphe duyardım acaba ben çok mu pisim falan diye ama her yerde aynıymış  o yüzden ahzir ikram ederdim canıma minnet
0 oy
(4,875 puan) tarafından
O zaman otursun evinde ☺️
tarafından
+++++++++++
0 oy
tarafından
Hep öyle biriyse ona göre ıkramda bulunurum
0 oy
(1,777 puan) tarafından
Evde yapılan şeyler daha temiz dışarıdaki şeylere nazaran eminim kuzum
0 oy
tarafından
Eğer kişisel olarak sadece sana karşı öyle değilse tabii ki saygı duyardım eğer evde varsa hazır yiyecek ikran ederdim yoksada gücüm yettiğince alırdım
0 oy
(15,346 puan) tarafından
Kişisel değilse ikram ederdim.
0 oy
(119,613 puan) tarafından
bemde cay icmemde ikram ederim
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Bu kişi rahatsız biriymiş belliki üzüldüm saygı duyardım o nasıl mutlu oluyosa öyle ağırlardım.
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Hayret nasıl  oluyorda baska eve gidiyor o kişi.  Ben olsam her zaman almam yani hem ne malum disaridakilrrin temiz oldugu yiyoruz sonucta bilmiyoruz. Ha arada alayim diyorsanda meyve suyu al bi hazir kek al acmadan onune koy kendi acsin yesin ne diyeyim bilemedim 
0 oy
tarafından
Bu bana bi acayip geldi yav sanki bu akraba da bi garezi var gbi insanlara herzamnda hazır bşy olmayabilir bna gelse böyle biri vlla BN özel bişey almam yanında gelenede kek börek yaparım konuda oda bi köşede oturup izler ben öyle davranan kişiye huzurşi para harcamam

Bide masumlar apartmanında kiler de çok titiz onlar hiç yiyemiyo hazır şeyleri şimdi onları görüpte bu akrabanız bana gareze yaptıgı geldi aklma bnm fikrim tabikide 

İlgili sorular

0 oy
73 cevap 1,291 göst.
0 oy
35 cevap 703 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (789 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 134 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (81 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 260 göst.

381,823 soru