0 oy
142 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bilenler bilir 17 aylık bır kızım var daha 2 yaşımıza çok var ama erken mı gırdı acaba dıyorum belırtıler şunlar 

- yaklaşık 1 aydır uzerıne gıydırdıgım kıyafetı ıstemıyor dolaptan kıyafet gısterıyor eğer onu gıydırmezsem uzerındekını çıkartıp yere atıyor 

- bez asla takmak ıstemıyor sureklı eli poposunda cıkarmak için 

- yılda yürürken elini tutmamı ıstemıyor ya da herhangı kıyafetinden bıyerını tutarsam kızıyor elımı cekıyor

- bu aralar dıkkat ve egıtıcı oyunlar oynatmak ıstıyorum Lego, bilgi kartları, küçük puzzler eğer onları oynamak ıstemıyorsa vurup dağıtıyor oyuncaklarını koyuyor

Bunlar 1 aydır olan şeyler öncesinden yoktu bu hıc 2 yaş sendromu böyle bırsey mı

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aşkım benim oğlum da aynı öyleydi biz ilk zamanlar sendrom dedik diş çıkartıyor dur dedik ileryenen zamanlarda daha da artmaya başladı bu durum 2 yaşını geçmesini bekle bu durum artarsa yanına sinirlilik aplama krizleri uykuda azalma olursa bir pedegog a götür 
tarafından
Kuzum gıttıgımız doktorun klınıgınde pedagog bır ablamız var her muayenede onun yanına da gıreriz duru ıle konuşmaya çalışır en son hıcbır sorunu yok sadece çok yalnız büyümüş kendı benlıgıne çabuk ulaşıyor dedı, asosyal bır cocuk tepkılerı verıyor dedı, yanı başkasının dusuncesını önemsemeyen umursamayan cocuk
-Reklam-
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Bunlar giderek artacak. Oğlum bugün bıçağı istedi vermedim diye yarım saat ağladı susturamadim mesela 22 aylık böyle her gün değişik saçma sapan şeylere ağlamaya başladığı an bil ki 2 yaş sendromu 
(14,019 puan) tarafından
Düşünsene hamilesin ahahahhaha tam kafayı yemelik
tarafından
Kız az önce de bırı sen hamile mısın yazmış n'oluyo gaaaaa
(14,019 puan) tarafından
Allah mı söyletiyor yokssssaaa
tarafından
Kurban olayım Rabbıme de gözünü seveyım sus bak elım tıtredı
(14,019 puan) tarafından
Hayırlısı ne gülüm :Dd
0 oy
tarafından
19 aylık şuan dediklerinden kıyafet sorunu var eline çekmeceden alıp geliyor giy giy diyor dediği olmazsa ağlamaya başlıyor 

Aklına gelebilecek herşey için ağlıyor dediği illa olacak 

Yürürken elimi tutmaz arabasinda bisikleti de durmuyor ya kucakta ya tek başına yürüyecek 

Bebisiz adım atamiyoruz banyo yaparken bile yanımızda 

Yabancılardan nefret ediyor yabancı birini görsün kucagimdan asla inmez sokakta sevmek isteyen oldumu basıyor yaygarayi 

Geçen ben hastaydım annem bezini değiştirecekti kıyamet kopardı anni anni diye 

Daha ne huyları çıkacak merak ve korkuyla bekliyorum 

Etrafıma göre ben çok şımartıyorum bunlar ondan 1 hafta falan bensiz kalsa duzelirmis tüm icimide döktüm bu arada ☺️
tarafından
Yaaa bız dışardakı ınsanlara öpücük atıyoruz tam tersı koşuyor onlara :D
Bensiz durmama evet var :(
Demek kı büyüdükçe katlanıyor bunlar
tarafından
Sadece çocuklara seslenir abiii abii diye onun harici büyük bir insan pist vs dese yüzünü kapatir kötü kötü bakar bana sarılır yada ağlar ☺️
0 oy
(1,253 puan) tarafından
17 18 ayda basliyir sendrom :) geçmiş olsun allah bol sabirlar versin :D
tarafından
Yanıııı hep dıyorum Rabbım dagına göre kar verırmıs amaaaa ben vallahı dumanlı dag oldum yaaaa
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Kelin ilacı olsa başına sürerdi :)) senin kız seçici olacak 
tarafından
Valla bız neden olamadık seccı acaba kımse takmıyordu benı küçükken :D bu yenı modeller degısık

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 120 göst.
9 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sibelhome (796 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 211 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Cansu33 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 52 göst.
24 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kabakk (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 239 göst.

378,391 soru

11,326,065 cevap

34,778 kullanıcı

...