0 oy
425 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Kızlar bu kitabı anlatırken aşağıdaki iki dişi aslana ben bunlar abla aslan diyorum. Eşim bunlar anne aslan diyo. Bende çocuğun kafası karışmasın niye bı sürü anne var diye düşünebilir diyorum. Eşim ters ters bakiyo. Sizce haksız mıyım?

19 Cevaplar

+3 oy
(784 puan) tarafından
Gerçekten olay bumu. :)))) Şaka gibi
tarafından
Niye çocuğun bilinç altı şimdiden oluşuyor bir baba bı sürü anne bana çok eşliliği çağrıştırıyor
(784 puan) tarafından
Ya Allah aşkına yapmayın ya ya Allah ya sabır :)
Mübarek çocuk ilerde neler neler öğrenecek istediğin kadar üzerinde dur
Daha eşin anneler dedi diye çocuk ömür boyu zaten bunun ne demek olduğunu bilmeyecek öylemi biraz göreceli düşünün mantığınızı devreye sokun lütfen.
(462 puan) tarafından
Ne alaka çok eşlilik falan ne kadar farklı düşünüyorsunuz öyle o anlama  geleceğini 40.yil düşünsem gelmez aklıma hayvanlarında anneleri  yavruları  olabileceğini  anlar çocuk
tarafından
Canım tamam ilerde herşeyi görecek ama bence çocuklukta bilinç altına nasıl kodlanirsa hayatı da dünyayı da o şekilde algılayacak. Şöyle düşün bize göre çok eşlilik doğru bişey değil ama başka bı toplumda çok normal olağan karşılanan bişey.  Yani her insanın 'normal' olarak gördüğü hayat tarzı, kültür ne varsa çocuklukta ailede öğreniyor. Şimdiden bu şekilde normal olarak öğrenirse hayatı boyunca birden fazla kadın olabileceğini normal görebilir. Naçizane bakış açım böyle. Benimle aynı düşünmeniz gerekmez.
(784 puan) tarafından
Tatlım. Şimdi çok eslilige bizde karşıyız bilincindeyiz
Ailem bana o yaşta neler anlatmış zihnimdemi ? Çocuğun zaten bilinçli biri olursa ilerde sen anlatmasanda neyin iiyi neyin kötü olduğunu idrak edecektir. Böyle saçma şeyleri eşinin aklına sokarak kavgaya çevirmemen gerektiğini kendine hatırlat
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bence haklısın bir baba birden fazla anne olarak tanitmamali kardeş desin abla desin abi desin neden anne baba tek anne u tane 
tarafından
Evet tam da bunu diyorum. Sizden başka böyle anlayan olmadı sanırım
tarafından
Şöyle diyebilir bak bu bunun annesi bu bunun annesi babaları da yiyecek aramaya gitmiş gelecekmiş de diyebilir
+1 oy
(1,169 puan) tarafından
Sonucta herkesin annesi var. Buradaki yavrunun annesi bu buradaki yavrunun anneside bu diyede tanıyabilirsiniz
tarafından
Canım babanın bı tane annenin 3 tane olmasi çok eşliliği ifade ediyor bana göre. Bide ben abla diyorum eşim anne diyor çocuğun kafası karışır diye düşünüyorum
(1,169 puan) tarafından
Ikinizinde aynı şeyi söylemesi daha uygun. 3 annede bu çocukların annesi diye tanıtılırsa tabiki yanlış
tarafından
Aynen anne baba aynı şeyi konuşmalı her konuda
0 oy
tarafından
Hahzfzgsfsx 
0 oy
tarafından

Bu kadar ince düşünmek çok yorucu bana göre :D

tarafından
Herşeyi ince düşünürüm
0 oy
(2,593 puan) tarafından

ahahah yok kız karışmaz kafası mesela evde kedimiz var gündüz bazen babaannem kedi yerine gidince kedinin annesi geldi tuttu elinden götürdü mama yemeye diye diye alışmış oğlum akşamları eve gelince uyuturken anlatır bana tedi anne (elini tutuyor o arada) mama der eltimin kızı eltime anne diye seslendiği için buba anne dilrubanın annesi demek istiyor yani onların kendi annesi olmadığını biliyor :)

tarafından
Yok canım benim demek istediğim çocuğun bilinç altı şimdiden oluşuyor bir baba bı sürü anne çok eşliliği çağrıştırmıyor mu
(2,593 puan) tarafından
şimdi anladım canım demek istediğini ben farklı anladım o konuda haklısın senin dediğin daha doğru üstte duran aslanlar anne baba aslan altta duranlar da abla aslan demen doğru
tarafından
Evet işte ben öyle anlatıyorum babası hepsine anne aslan diyor çocuğun kafası karışır bence
(2,593 puan) tarafından
Haklısın sonuçta 1 anne 1 baba ve çocuklar olmalı aile birliğinde
tarafından
Aynen canım
0 oy
tarafından
Ahsja harika bir olay ya :) ama senin anlattığın daha doğru geldi
tarafından
Bencede eşimin anlattığında kim anne kafası karışır çocuğun
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(48,761 puan) tarafından
Anne aslan baba aslan ve çocukları derdim ben olsam ☺️☺️
tarafından
İşte benim dediğim gibi oluyo. Birden fazla anne aslan demesi doğru gelmiyo bana
(48,761 puan) tarafından
Kiz ne olacaksende disari cikincada bir suru cocuklu.kadin.var anne dolu heryer
tarafından
Demek istiyor ki ikbos baba birtanr aslan baba ama anne aslan çok yani çok eşli bir baba üç anne bir baba anladı mi bence kadın haklı
tarafından
Yelesi yok ya dişi gibi geldi bana. Bide bu bı aile. Ailede birden fazla anne var olarak algiliyorum
(48,761 puan) tarafından
Yok artık ya☺️ cocugun aklina ne gelsin o ☺️
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Gosteris için yaşarlara daha cok takıldım ben nedense.
tarafından
Ben genelde orda yazanı değil kendim anlatiyorum
(1,950 puan) tarafından
Yayınevi Ne bunun
tarafından
Martı yazıyor. Gösteriş içinde yaşar derken ormanların kralı denir ya belki ondan olabilir
(1,950 puan) tarafından
Evet belki
0 oy
tarafından
Ne fark eder ki
0 oy
(13,113 puan) tarafından
Aile düşün biri babanne biri anneanne olsun :D
tarafından
Bu da olabilir. Ama eşim benim dediğim gibi anlatmiyosa böyle hiç anlatmaz herhalde
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Evet bence de sen haklısın. 1 anne olarak anlatmalısınız. Diğerleri abla abi olmalı 
tarafından
Evet bide ben başka babası başka söyleyince kafası karışır çocuğun diyorum eşim anlamıyor
0 oy
(119,533 puan) tarafından
allah baskandert tasa vermesin
tarafından
Amin canım ❤️
0 oy
(320 puan) tarafından
hikayede anne olarak geçiyorsa öyle anlatmalısın bence onlar anneyi babayı ablayı ayırt edebiliyor
0 oy
tarafından
Allah başka dert vermesin bacım 
0 oy
tarafından
Çocuğun kaç yaşında canım..iki anne dediğinde bir adam neden iki anne var demez yani..babadan bağımsız anne olduklarını düşünür..yani senin düşündugun gibi kafa yormaz çocuk o kadar ..buna takilcagina adada yazan yazıya takıl derim aslanlar gösteriş içinde.yasar ne demek .bu ondan daha saçma bence..
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Eşinin yaptığı doğru olan sonuçta dünya üzerinde bir tane anne yok ki 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 318 göst.
28 Eylül 2022 Aile kategorisinde tazeAnneee (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 638 göst.
0 oy
1 cevap 43 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Yrn33 (222 puan) tarafından soruldu