0 oy
532 göst.
Aile kategorisinde (473 puan) tarafından
Kızlar ben 24 eşim 28 yaşında. İki buçuk yaşında bir kızım var. Ve ikinciye altı aylık hamileyim. Eşim tutturdu yurt dışına çalışmaya gidecem diye. Ben kesinlikle istemiyorum. Evimiz var çok şükür. Eşim boya badana alçıpan ustası. Dün gelmiş adamla konuştum gidecem diyo. Ben de kesin dille giderse evliliğimizin biteceğini söyledim. Oda ben 3 yıl çalışıp gelicem diyo illa. Ne olursa olsun ben istemiyorum giderse gerçekten ben bitiricem evliliği. Çünkü yurt dışına çıkan adam dan hayır gelmez artık. Çevremde hep öyle gördüm gidenin evliliği boş oluyo. ki üç yıl az bı zman da değil dile kolay. Ne yapacağımı şaşırdım. Birazdan kayınvalidem le konuşacam. Ona da diycem oğlun giderse beni gözden çıkarsın diye. O belki eşime der ve eşim ciddi olduğumu anlar. Siz olsanız ne yapardınız 

26 Cevaplar

+1 oy
(320 puan) tarafından

yutdışına gittiği gün gider şikayet ederdim kaçak işçi diye :D yakalandığı an sınırdışı 5 sene birdaha yurt dışı yasağı

(2,356 puan) tarafından
+++±++++ çok iyiymiş bu:)))))
-Reklam-
+1 oy
(355 puan) tarafından
gitsin kızım delimisin, 1 Euro 16TL adana destek ol orda oturma izni alısa hatınız kurtulur.
+1 oy
(589 puan) tarafından
Çocukların geleceğini düşün belki sizi de götürür ilerde hayatınız kurtulur malasef artık bizi iyi bir gelecek beklemiyor ülkede keşke benim kocamı da götürse :)) 
(473 puan) tarafından
Canm o bı kaç yıl tek çalışacakmis. Ben de karşıyım istemiyorum. Çocuğumu babasız buyutmektense en iyisi bu
+1 oy
(4,955 puan) tarafından

Yurt dışına çıkan adamdan hayır gelmez mi :D

Cok komiksiniz gerçekten. Bu insanin kişiliği ile alakalı bir durum. Esim,amcaogullari,arkadaşları cok kişi yurt dışına çalışmaya gitti. Rusya, Katar 

Ama hepsinin evliliği devam ediyor ve sıkıntı yok hamd olsun kısa süreliğine gitmek önemli 

Ama eniştem uzun uzun yılla Azerbaycanda kaldı geldi gitti orda bir yuva daha kurmuş.

Dediğim.gibi zaman ve kişilik meselesi

+1 oy
tarafından
Yazıkya adam sizi dusunuyor valla bukadar kotu niyetli olmayın benım abimde babam amcamları dayımla hepsi dubaide calısıyot Masallah eslerıne deliler gıbı adıkşar hergun arıyorlar yazık adama acıdım sırf gıdıcek dıye bosanırım demek nasıl 1 sevgi
(473 puan) tarafından
Eşim akşam eve gelmedikten çocuklarin içinde olmadıktan sonra isterse bnm her tarafım altın olsun ne yapayım bn o zenginliği. Seviyorum tabiki gitmesini de bu yüzden istemiyorum zaten. Yıllar diyo. Üç dört yıl dile kolay.
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Söylemesi Ayıptır Benim 2 daire Arabam aldığım Kiram bile var şükür eksiğimiz yok eşim daha fazla olsun diye gitmek istiyor Ben de çok katıyiimm asla istemiyorum asla iki kızım var benim de çok düşkünler
(119,275 puan) tarafından
ooo semros zengoymus
(8,581 puan) tarafından
Cok şükür sevdoş k.peder saolsun
0 oy
(7,379 puan) tarafından
beraber gıdın ozaman 
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Bilemedim çok zor bı durum ciddi ciddi otur konuş 3. Kişileri sokma 
0 oy
(600 puan) tarafından
Kizz saçmalama zaten gidicem diyince gidiliyordu zaten :D Allah aşkına dursun yerinde fazla hayal kurmasin
0 oy
(11,249 puan) tarafından
3 kuruş eksik alsın akşam evinde olsun ben o kafadayım hep bi zaman benim eşim de şehir dışında iş var gibi dedi kabul etmedim güvenmemek değil bu ben istemem
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Beraber gidin 
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Benimde evim arabam var ama imkanım olsa kesinlikle yollarım 
tarafından
Degilmi bende ayni kafadayim benim esimde gitck cok seviyoruz birbirimizi ama mecbur ne yaplm
(11,217 puan) tarafından
aferin akilli kadin : D kiskancligin anlami yok cocyklarimizi dusunelim;)
(1,837 puan) tarafından
Ya kiskansam kilide vursam isteyen adam her türlü yapar. Ayrıca günümüz şartları kıskanma hakkımızı bile elimizden alıyor. Yeter ki rahat bir hayat yaşayalım dünyanın öbür ucuna da gitse sorun değil
(1,837 puan) tarafından
Öyle gerçekten guvensem de guvenmesem de gonderirdim. Şuan benim gitme imkanım olsa bende eşimi bırakır giderim. Herşey iki taraf için eşit yani.
(11,217 puan) tarafından
tabi ki. o gidio ama arkadada bir kadin birakio ;)
0 oy
(418 puan) tarafından
Kabul etmemekte haklısınız. Kendi abimden biliyorum. Sürekli yurtdışında çalışır, yengemle bir gönül bağı yok. Gerçi yurtdışına gitmeden de yoktu ama neyse... 

Göndermeyin kocanızı. Gene de sizin bu kadar istememenize ragmen bırakıp gidecekse, "cehennem ol" deyin. Önünüze bakın. 

Ben şahsen öyle yapardım. 
0 oy
tarafından
Sende git onunla 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
canim birak gitsin her adam karisindan uzaklasti diye onu aldatacak diye birsey yok. esinin isi guzel yurt disinda iyi para alir.madem goturen var gitsin suan gitmek zaten cok zor. 3 yilda cocuklarin icin guzel birikim yaparsiniz. birazda cocuklarinizi dusunerek kararlar alin. ben evlendim 3 haftalik  lohusaydim esim isvece dondu. ki esim orda buyumus okumus isi orda. 1 yil bkledim. ve hic bu tur seyler dusunmedim.
0 oy
(223 puan) tarafından
Bende kesinlikle izin vermezdim yani mumkunati yok. Dayım Amerika'ya çalışmaya gitti 6 ay sonra geri donecekti 7 senedir orada. Senede bı kez gelir 1 haftalığına sonra geri döner. Ama eşiyle hicbi bağı kalmadı yani evliler ama kağıt üzerinde gibi 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Ben eşime hep derim gidersek beraber yoksa yok diye. Eşimin şirket falan göndermek istiyor ama biz istemiyoruz. Eşime diyorum sen gidiceksin ben burada durucam ne anladım bu işten ben babamın evinde de senden ayrıydım diye. Birde bebeğim var babasını düzenli görüp onunla vakit geçirmesi gerekiyor.
0 oy
(48,657 puan) tarafından
Ben olsam bende gondermem 
0 oy
(42 puan) tarafından
Canım benim eşimde oğlum 1 yaşında ikinciye 6 aylık hamileyken tutturdu gidip yurt dışında çalışcam diye denizcilik sertifikası vardı surekli denizlerde olucakti. Bizde benim ailemin yanında kalicaktik onun hesabına göre. Babamda gidersen ne kızımı ne çocuklarını birdaha göremezsin sorumluluk alamicaksan ailenin başında durmicaksan niye evlendin çocuk yaptın o çocukları ben büyütücem sorumluluğu ben alicam senide hazıra koymam ona göre seçimini yap dedi eşim gidememisti gitmesine de hiç bı zaman razı gelmem 2 kuruş eksik olsun başımızda olsun gözden uzak olan gönülden de ırak olurmuş boşuna dememişler 
0 oy
(228 puan) tarafından
Valla asla izin vermem eşimde vize alıp gidecem altı ay kadar çalışıp gelicem diyo ama asla izin vermem abim ve eşimin kardeşi de yurt dışında calışıyo onların yanına gidicem diyo ama göndermem

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 326 göst.
22 Kasım 2022 Diğer kategorisinde .SU. (4,955 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 410 göst.
13 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 451 göst.
27 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Emine3529 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 374 göst.