0 oy
283 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Sorum yukarida

8 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Doğrudur canim ilk alinan topuk kanlarinda genetik hastaliklara bakiyorlar
tarafından
Malesef sma onlara dahil değil
(7,654 puan) tarafından
Öyle mi
tarafından
Aşağıda yazdım bak nelere bakıyorlar. Doğum öncesi yaptırmamış mıydınız kendinize gen taraması?
(7,654 puan) tarafından
Yaptırmadım
-Reklam-
0 oy
(1,777 puan) tarafından
Bilmiyorum canım valla, öyle bir şüphen mi var
0 oy
tarafından
Hayır canım. Sma için ayrı bir gen taraması testi gerekiyor.
tarafından
Önceden de bakılmıyordu topuk kanından SMA ya. O yüzden tipine göre teşhiş koyma zamanları da farklılık gösteriyor. Tip0 kendini çok çabuk belli ettiği için doğumdan sonra 1 ay içinde tanı koyulabiliyor. Ama tip2 mesela kendini ileriki zamanlarda belli ettiği için teşhiş daha geç olabiliyor.
(7,654 puan) tarafından
Anladim sagol bilgi icin insan başına gelmeyince bilmiyor ya da cevrende olmadikca allah evlatlarimizla sinamasin
tarafından
Amin canım amin inşallah. Ben çocuktan önce kendim SMA taramasına girdim. Ondan önce de baya araştırdım. O yüzden bu kadar biliyorum. Genelde akraba evliliklerinde daha sık görülğyor. Allah tüm çocuklardan uzak tutsun inşallah öyle kötü hastalıkları.
(7,654 puan) tarafından
Amin canım gördükçe ben kayroluyorum Allah anne babalara güç kuvvet versin insallahta iyilesme imkani varken hepsi en kisa zamanda sağlığına kavuşsun
tarafından
Bende şimdi anladım canım teşekkürler bilginiz için çok zor Allah'ım kimsenin başına vermesin inşallah zor çünkü
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Topuk kanından değil de 2 aylıkken anneden kan alınarak bakılıyor birkaç şeye sma hastalığı da içinde Üstelik cinsiyet bile çıkıyor ama ücretli özelde yapıyorlar O da adamın varsa Ben de bunu dün öğrendim Şok Oldum
0 oy
tarafından
Hayır canım sma gen taramasında çıkar 
0 oy
(1,837 puan) tarafından

Artık evlenmeden önce hazırlanan evraklar arasına gen testi de koydular zorunlu. Buna o kadar çok sevindim ki. Çünkü artık bilinçsizce çocuk sahibi olmayacak kimse. Böyle bir riski de göze alıp çocuk yapmazlar herhalde. Rabbim herkese şifa versin o lanet hastalığı da ortadan kaldirsin :'(

tarafından
Yapacak olan yine yapar bacım. Ben Eskişehirliyim. Eskişehir de toprak bebek vardı SMA lı. Para toplandı falan. Mesela toprak bebekten önce bir çocukları daha varmış SMA dan kaybetmişler. Sonra tekrar yapmışlar.
(1,837 puan) tarafından
Allah oylelerini ıslah etsin. Gerçekten beyin yok. Kendileri evlat yetiştireceğiz diye o bebenin acı çekmesine nasıl katlaniyorlar. Büyük konusmayayim ama benim öyle sorunum olsa kendimi tatmin etmek için çocuk yapamam. Çünkü o çocuğun çektiği acıyı bilmiyorum ve ona onu yaşatmaya hakkım yok
tarafından
Ya kuzum artık teknoloji o kadar ilerledi ki gen ayıklaması yaparak tüp bebek yapabiliyorsun. Yani çok basit çözüm. Ama kafa olacak önce
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Hayır sma tanısına o şekilde ulaşmak mümkün değil.
0 oy
(119,153 puan) tarafından
bunu bende merak ediyom

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 90 göst.
0 oy
2 cevap 229 göst.
18 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 481 göst.
25 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu