0 oy
521 göst.
Aile kategorisinde (236 puan) tarafından
Evlilikte bebek önemli mi

26 Cevaplar

+3 oy
(3,767 puan) tarafından
Hazır hissetmen onemli  iki taraf istemesi önemli bide eş desteği bu zmnda onemli
-Reklam-
+1 oy
(659 puan) tarafından
Canım bu kadın ve erkeğin bakış açısına bağlı herkes dünyaya çocuk getirmek istemiyor. Bazıları bu sorumluluğu almak istemiyor kendini farklı alanlarda mutlu ediyor. Onlar için önemli değil ama birçok kadın ve erkek bir gün mutlaka bebek sahibi olacağını dusunerek evleniyor onlar için  de önemli. Bir de toplum illa çocuğun olması gerekiyormus gibi psikolojik baskı yapıyor. Benim bir oğlum var eşim çok düşkün neşe kaynağımız ama o yokken de çok mutluuyduk. Allah hiç vermeseydi de bir şekilde mutlu olurduk farklı alanlara yönelirdik her yaz bir yeri gezerdik mesela ama bunu herkes yapamaz. Bir kesim var ki kendini sadece anne olarak bir birey gibi hissediyor dünyaya sadece üremek için gelmiş gibi. Toplum da doğurmayınca kadını eksik görüyor 
0 oy
tarafından
Önemli bence. 
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Bence önemli Rabbim hak eden herkese versin inşallah 
0 oy
(199 puan) tarafından

Evin huzuru oluyor bence gerekli neşe kaynağı oluyor eşim işteyken onunla ilgileniyorum canım sıkılmıyor çok güzel bir şey bebek <3

0 oy
(1,831 puan) tarafından
İki tarafında hazır olması önemli bebek hem çok güzel hemde çok zor. 
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Evliliğin durumuna eşler arasındaki bağa bağlı huzursuz bir ortama düzelir deyip çocuk yapıp sonra duzelmeyip boşananlar da var birde hiç çocuğu olmayıp  birbirini çok sevende var 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Hayır canım değil. Bizim bir süre çocuğumuz olmadı ve evliliğimiz gayet güzel devam etti. Sonra evladımız oldu çok şükür evliliğimizde değişen bir şey olmadı. Anne baba olmak bizleri bireysel olarak değiştirdi. 
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Bence değil iki çocuğum var eşim yardımcı olmaz çok yoruluyorum kaç gündür evde işini bırakmış köşeye çekiliyor kahvaltı yemek meyve kahve çerez ister hep çocuğa bak dediğim de kıyamet kopar soğumuşum hayatımdan
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bence önemli canım bebek olduğunda tam bir aile olduğunu anlıyorsun ama Şuda bir konu çocuk evliliği kurtarmaz yani kavga edip hiç anlaşamayan insanlar belki çocuğum olunca düzelir deyip çocuk doğuruyor ama bebek evliliği kurtarmaz canım 

Önemli olan kendini hazır hissetmek 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bence değil bir arkadaşım var çocuğu olmuyor ve kız hiç takılmıyor bu ayrıntıya. Gerçekten takılmiyor kocasından ve evinden bahsederken bizim ailemiz diye bahsediyor. Çok mutlular aile olmak için illa bebek gerekmez. Ben bunu o kızda öğrendim. Maşallah keşke herkes onun gibi olsa 
0 oy
(418 puan) tarafından
Evlilikte sadakat önemli. Dürüstlük önemli. Sevgi önemli. 

Bunlar varsa bebek olsa da iyisin, olmasa da...
0 oy
(5,493 puan) tarafından
Elbette ki önemli ama çok çok değil bence bebeği olmadan da devam evlilikler çok var 
0 oy
tarafından
düzenlendi
 Ben başta istemiyordum çok da 6 yıl sonunda yaptık doğması 7 yıl işte tatlım ,benim için de bir amaç oldu mutluluk getirdi bana beklediğim ,çok üstünde farklı duygular yaşattı evin neşesi  oldu ama,  herkes mutlu da olmayabilir demekki ben çocuk yapmaya hazırmışım kişiye göre değişir  cocuk yapmadan öncede mutluyduk tatlım, anne baba  olmaya hazır değilse şart değil bence, klişe onlar insanlar kendini nasıl mutlu huzurlu hissediyor ise öyle yaşamalı ,sırf büyükler çevre istiyor diye bebek yapmılmaz mutluluk verdiği kadar aşırı zor yorucu ve sorumluluk isteyen , yıpratıcı yönleride var bende olmadı ama çoğu kadın o yıpratıcı yönlerinden dolayı depresyona girip bir süre bebeği kabullenemeyende çok oluyor insan nasıl istiyor ise öyle yaşamalı bence ,bu arada halam ve dayımın evliliklerinde çocukları yok gayette aşırı mutlular kişiye göre değişiyor bu işler 
0 oy
tarafından
Evinde huzur mutluluk varsa ekstradan bir mutluluk daha istiyor insan. Biz sabırsızlıkla bekliyoruz bebeğimizi çok şükür, Rabbim evlerimizden huzur mutluluk eksik etmesin inşallah
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Sağlam bireyler yetiştirilmeyecekse en azından elden gelinen çaba olmayacaksa bunun için sadece olsun gerisi önemli değil diye bakiliyorsa olsun olmasın farketmiyor. Bebek sürekli bebek kalmayacak topluma kazandırılacak ülkenin ferdi olacak. 

Birçok çocuğu olup hala aile olamayan insanlar var.aile olma bilinci çocukla değil bireylerin sorumluluk bilinciyle başlar bu bilinci taşımayanlarin çocukla aile olması yine imkansız.
0 oy
(850 puan) tarafından
Toplumsal olarak bazı düşüncelerden sıyrılmamız gerekiyor..her bekar insan evlenmek zorunda değil, evli olan çocuk yapmak zorunda değil, 1 çocuk yapan 2yi yapmak zorunda değil..evlilik olunca direkt bebek düşüncesi insanın çevresinden ve kendisinden geliyor ama toplum sağlıksız hatta travmatik derecede ailelere doğan çocuklarla dolu..bu insanlar ilerde büyük ihtimal kişilik bozuklukları yaşıyor..öncelikle karı koca olarak birbirinizi iyi tanıyıp, vakit geçirmelisiniz..biz öyle yaptık yaşlarımız da çok küçük değildi evlendiğimizde ben 28, eşim 32 yaşındaydı..dedik ki biz birlikte vakit geçirecez, düzenimizi oturtacaz ve gerçekten hazır olduğumuzda Rabbim de nasip ederse bebeğimiz olacak..şimdi 2.5 sene oldu evleneli, 5 aylık hamileyim Allahım herkesin evladına sağlık, sıhhat versin..Allahım utandırmasın, vatanına milletine hayırlı evlat olsunlar..bu soruyu hangi duygularla sordunuz bilmiyorum ama kendinizi bu şekilde şartlamayın..
0 oy
tarafından
Bence çok önemli biz bebek olduktan sonra iyi olduk eşimle eşim evine bana daha çok bağlandı
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Olmayana olmazsa olmaz gibi geliyor olana sorumluluk ve zor geliyor aynı saçı düz olanın kıvırcık istemesi gbi
0 oy
(120 puan) tarafından
Bebek tabiki önemli ama her iki tarafın buna hazırlıklı olması lazım ve en önemlisi birbirinize koşulsuz guvenmeniz lazım temeli sağlam olmayan evliliklerde maalesef ki olan çocuğa oluyor 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 440 göst.
1 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 597 göst.
14 Şubat 2021 Aile kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 2,331 göst.
1 Kasım 2020 Diğer kategorisinde mlodi (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
63 cevap 1,485 göst.