0 oy
552 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
KIZLAR BEN KAYINVALIDEMIN   EVINE GITTIGIMDE TEMİZLİĞİ FALAN OLUR   MISAFIR GELECEĞİ ZAMAN GENNELLIKLE BEN YAPARIM O PASTA BOREK YAPAR BENI EVI SUPURURUM HER NEYSEE 

BENN EV ISINI GORDUGUM DEE BANA PARA VERIR KAYINVALIDEM BEN DE KIRMAM ALIRIM ! 

SIZCE KAYINVALIDEMIN YAPTIĞI DOĞRU BIR DAVRANISMI DEGILMI ? YADA BEN VERILEN PARAYI 《KIRMAMAK ICIN ALIYORUM》 ALMALIMIYIM ALMAMALIMIYIM ?

20 Cevaplar

0 oy
(5,492 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bence doğru bi davranış olması geren o, keşke benimki de verse
tarafından
:) allah iyiligii versn
-Reklam-
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Verdiği paraya bağlı. Tek gelin misin kızı veya başka gelini var mı duruma göre değişir
(1,837 puan) tarafından
K.validen kaç yaşında
tarafından
Bilmemm oylee kotuu niyetlii vee igneleyicii birrr veris seklide yok amaa ben buraya danismakk istedim !!
   Ellerine saglik diyerekten veriyor harclik et diyorr
tarafından
40 falan snrmm
(1,837 puan) tarafından
Yaşı da çok genç valla ben olsam almazdım canım ya. Sanki hizmetçi gibi ama sen bilirsin yani içinde kötü niyet yok diyorsan al
tarafından
Yok canm oylee igneleyici bir tavirlaa vermiyor aslaa
 Hani dyorki ellerine saglik kizimm al eline harclik ett
   Yoruldun falan diyerekten veriyorrr
0 oy
(5,033 puan) tarafından
Sen temizlikçi misin de o para veriyor sende kabul ediyorsun?
tarafından
Yoruldun kizim el emegin sagol diyip veriyor harclik et diyorr bende kirmamak icin alyrm
0 oy
(435 puan) tarafından

Yani normalde de verir mi yoksa sadece iş yaptığınızda mı verir?

Bir de onun kişiliğini siz daha iyi bilirsiniz. Kötü niyet olduğunu sanmıyorum. Rahatsız oluyorsanız almayın. Ama beleşe yapmaktan iyidir :) kadın belki kendi düşüncesiyle size jest yapmak istiyor olabilir. 

tarafından
Yoo gercekten kotuu igneleyici bir sekilde vermiyor kizim el emegin harclik et sagol diyerek veriyor
 Normal de de parasi oldugunda ogluna bana verir yani
(435 puan) tarafından
O zaman rahatsız olacak bir durum yok bence. Ne güzel düşünüp veriyormuş. Sizde kendisine ufak hediye alabilirsiniz ya da giderken tatlı biseyler alıp gidebilirsiniz. Eğer altta kalmamak isterseniz.
tarafından
Haklsn cnm tamam :)
0 oy
tarafından
Şöylede düşünebiliyor gidip ona yardım ediyorsun yoruluyorsun sana birşey almak yerine harçlık veriyordur. Bazi insanlar yardım karşılıksız bırakmak istemez belki kayınvalidende öyle biridir canım
tarafından
Aynn bendee oyle dusunuyorum amaa  bilemedim yine de buraya sorayim ddm hani bnmle ayni seyi yasayan varmidir dieee

Hanii  igneleyicii bir veris sekli asla yokk  ellerine saglik kizim al elina harclik et diyor yoruldun diyor
tarafından
veriş sekli önemliydi oda igneliyici değilmiş, kadın düşünüp vermiş canım ne güzel işte :)) keşke tüm kayinvalideler aynı olsa :)
tarafından
:))   keskee ttlmm keskeeee gelinlerini kiskanmakk kisitlamaakk dedikodusunu yapmak yerine keskee sevselerr hakkini verselerr mutluu etselerr bir sey alamiosa dahii bnm kynnm gbii   para dahi olsa verselerr amaaa nerdeeeeeeeeeeee
0 oy
tarafından
Ben olsaydım almazdım sonuçta para verilmesi için değil yardım amaçlı yapılıyor 
tarafından
Ben kirmamak icin alyrm hani sanki kendinii
    Borçlu hissediomus gbii
Ben evini temizledim mecbur degilim  diye dusunuyor belki ondan veriyor
tarafından
Tercih senin ama ben olsam almam :)
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Temizlik yapıyorum diye veriyosa kesinlikle almam para karşılığı iş yapmış gibi 
tarafından
Ben kirmamak icin alyrm hani sanki kendinii
    Borçlu hissediomus gbii
Ben evini temizledim mecbur degilim  diye dusunuyor belki ondan veriyor
(3,504 puan) tarafından
Onun vermesi çok ayrı ama ben almazdım
0 oy
(784 puan) tarafından
Taktiğin şeye bak ben gözümü kor ediyorum bi saol demek yok 

Senin üstüne emeğine sağlık kziim diyip Para veriyor bunu dert etmişsin delimisin :)
(784 puan) tarafından
Allah kadından razı olsun diyorum ya ben yapıp ediyorum hamile halimle neler neler hemde yine boş bı saol demek yok
tarafından
Tovbee estagfrullah  neler var yaa valla billaa
(784 puan) tarafından
Yaa
Hiç hakkımı helal etmem vallahi
Allah sizin huzurunuzu daim etsin huzur insanların elinde
Kötü kaynanadan çok korkardım başıma geldi
tarafından
Ah kuzumm allah yar ve yardimcin olsnn sagol ben kaynanamla gurur duymaliyim demekki masallah   
 Senin adina da cok uzuldum insallahh
 Senin kaynvaldndee dogru yolu buluurr
Nediyim :(
(784 puan) tarafından
Bulmaz canım çok saol yinede ❤️
0 oy
tarafından
Al canm bisey olmaz. Bizim burda kadinim bütün kızları evi kizlar gelir analarinin evini temizler karşılığında para alirlar. Senelerdir öyle
0 oy
tarafından
 kayinvalidenin maddi durumu iyiyse ve kendi içinden gelerek yapiyorsa al  canım 
0 oy
(850 puan) tarafından
Benim kayınvalidemde eli açıktır verir oldukça yada aklına geldikçe, ben hani kötü niyet göremedim alırdım..hediye yerine kendine göre birşey alırsın diye para veriyor..
0 oy
tarafından
Canım eğer içinde bir şüpe kalıyorsa ... Anne benim bişeye ihtiyacım yok. Zaten kocam çok dikkatli her ihtiyacımı karşılıyor. Sende böyle para verince ne yapacağımı bilemiyorum. En iyisi sen o paraları biriktir. Ne zaman bize gelince içinden geçen bir şey al getir.

Benim kayın validemde hep para verir bana. Bende bi kere alınca ikincide gerek yok annem sağol. Sende kalsın ne zaman ihtiyacım olsa isterim ben. diyorum. İstemiyorum. O da bana bir kıyafet alır aynı parayla. Kalbini kırma kadıncağızın
0 oy
tarafından
Bence evi senin temizlemen yanlış kuzum işi bu olan biri temizlesin ona versin parayı hem o garip ekmek yemiş olur hem senin kafanda bu sorular donmez 
0 oy
tarafından
Ben olsam almam canım versede sonuçta o eve gelin gitmişsin kızı olmuşsun bir nevi. Annene temizlik yapsan para verse alır mısın canım?
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Yani bunda anormal bisey yok gönlünü alıyo n güzel 
0 oy
tarafından
İlerde senin yüzüne vuracaksa ne o işi yap nede onun parasını al derim. Şahsen almam işini Allah için yaptım derim hep 
0 oy
(808 puan) tarafından
Helal olsun kayınvalidem düşünceli kadın
tarafından
Ayn cnm oylymss:)
0 oy
tarafından
Allah razı olsun ne güzel düşünüyor. Başka Kaynanalar da nasıl bunlardan para koparirim diye düşünüyor. 

Keşke benim kaynanada öyle para verse. Her gün gider evini süpürürüm (◔‿◔)(•‿•)
0 oy
tarafından
O senin gönlünü o sekil yapmış olur. Güzel bence tabi ki almalısın neden geri ceviresin ki. 
tarafından
Ayn kuzucum sgll
0 oy
(360 puan) tarafından
Ben asla almam

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 565 göst.
0 oy
12 cevap 123 göst.
15 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Baloglum. (394 puan) tarafından soruldu
0 oy