0 oy
122 göst.
Diğer kategorisinde (394 puan) tarafından
Bugün hiç vermedim 22 aylık bebeğim. Artık bana çok yapışıkti gece uykusu yoktu. Bugün vermeyince çok huysuz oldu. Sizce vermeye devam edeyim mj yoksa aşamalı şekilde kesmeyi deneyim mi ne yapacağımı bilemedim

12 Cevaplar

0 oy
(27 puan) tarafından
Aşamalı olarak kesmeniz aranızdaki bağ için de önemli olur değişikliğe bir anda değil yavaş yavsş alışmak daha iyidir 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben birden kestim canım kararlı ol sabırlı ol verme bence keseceksen benimde 23 aylikti kestim 
(58 puan) tarafından
Ay ben hala kesemedim
0 oy
(3,501 puan) tarafından
Bagimli bebek icin birden kesmekdaha mantikli aksi halde her istediginde ulasaamaayinca daha huzursuz oluyor asabilesiyo
(3,080 puan) tarafından
Benim kızım da öyle dün gece vermedim krizlere girdi aslında birden kesmek istemiyorum ama sanırım bende öyle yapmak zorundayim
(3,501 puan) tarafından
Ben o kademeli kesmeyi cok denedim daha kotu oldu iyice baglandi salca surdum en son tiksindi gelmedi iki gece zor oldu o da normal yani sonra da normale dondu yavas yavas ne travma kalabilir ya her seyi asiri abartiyolar artik bunlarin hepsi buyume aşamasi
(3,501 puan) tarafından
Memeden kesince butun bagi koparmiyoruz opup kokla saril sık sık
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Ben asamali sekilde kesilmesi taraftariyim, kendimde o sekikde yaptim. Meme sadece karin doyurmak icin degil, sizle duygusal bag kurdugu bir arac. Bi anda kesilip huzursuz etmenin anlami yok cocugu.
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben oglumu 8 9 aylıkken birden kestim bi sorun yaşamadım kızım 20 aylik olucak sütten kesmek istiyorum nasıl yapicam bilmiyorum oglum küçüktü diye zorlanmadım ama kizimda zorlanicam gibi,gündüzleri beni hiç aramaz geceleri sadece 1 kere emziriyorum ama yine zorlar beni öyle hissediyorum 
0 oy
(4,167 puan) tarafından
Ben asamali yapamazdim yapmadim da kizim tam bir bagimliydi sadece gunde tek ogun corba yiyodu memeden frsat kaldigi bir anda hemen gorba dayiyodum yesin diye. 22 aylikti bir sabah sabaha karsi emzirdim  uyumaya devam etti yatirdim yerine ben. Kirmizi oje siyah goz kalemi ile boyadim gelisiguzel karaladim . Sabah uyandi. Meme istedi baktik uf olmus dedim eg dedim kendisi kapatti tsortumu. Memede uyudugu icin oglen uyku saatinde bakti yine eg gecmemeis kucakta pisislayarak uyuttum birde aksam sordu uyurken yine baktik pispisla uyuttum. Gece kalkti isigi acip baktik hala uf olmus. Ertesi sabah bakti yine uf daha hic sormadi. 24 saat icinde halloldu bu sabahtan ertesi sabaha olay bitti. Bence bag zedelenmiyir zaten o zamana kadar bag kuruluyir sonrasi sarilip operek yine o bag suruyor. Cck unutuyor eg mis oğ mus uf mus. 1 hafta sonra memeden sut emdigini bile unutmustu. Azaltarak birakma bana gore degil haftalarca belki aylarca azalta azalta surece devam edenler oluyir
(1,170 puan) tarafından
peki yemek yemeye düştü mu ya bende dun kestim yemek aliskanligi dogru düzgün yok en merak ettigim sey memeden sonra duzeliyor mu ne kadar surede duzeliyor mesela
(4,167 puan) tarafından
Tek ogun sadece yiyordu emerken.  memeyi biraktogimiz ill gun findik ceviz muz portakal falam
Oyle gecistirdi. Sonra ertesi sabahtan  basladik insan
Gibi kahvalti yapti sabah oglen alsam ara ogunleri yedi ben şok oldum. Ertesi gunden duzeldi yani
(4,167 puan) tarafından
Meme olmadigini artik hic olmayacagini nezaman kabullenirse yemesi ozaman duzelio bence . Biz 24 satte kabullendik meme olmayacagini. Yemesi de bir gunde duzeldi
(1,170 puan) tarafından
insallah bizimkide oyle olur ya
0 oy
(380 puan) tarafından
Bende 22 aylıkken kestim. Bir anda kestim salça sürdüm pis oldu dedim sil dedi 2 gün böyle sürdü şimdi 1 ay oldu keseli arada aklına geliyor ben ondan önce davranım onun memisini yiyorum unutuyor :)) 
0 oy
(6,239 puan) tarafından
Bence devam et önce gece kez su vermeye basla sonra gündüz yavaş yavaş azalt mesela sabah uykudan kalkınca ver gündüz iki istiyorsa bir verme
0 oy
(7,707 puan) tarafından
Aşamalı kesmek en doğrusu. Benim postuma bakabilirsin
0 oy
(219 puan) tarafından
Gece sabaha kadar meme ağzında uyurdu 

Yolda pazarda markette aklına düşünce meme diğer böğürerek ağlardı 

18 aylıktı bi gün şehir dışına annemlere gittim babam baktı ben çok perişanım meme ile yatırmazssm 10 dk da bir kalkıp deli gibi meme isterdi yada yanına yatıp sabaha kadar sol tarafım uyuşarak yatardm babamı çok sever oğlum aaa bune böyle meme yok sen büyüdün dedi babam o gün hiç emmek istemedi gece de bi kere verdim sonra ertesi gün kesildi sütten yine bana çok düşkün ama en azından gece boyunca göğüsüm ık şekilde uyumuyorum:( :)
0 oy
(1,170 puan) tarafından
sakin vazgecme bence 23 aylik bnde dun kesmeye basladim ilk 3 gunu gozden cikardim limon surdum ise yaradi tiksindi cok israr ettiginde sürüp verdim gece de dahil şükür yavas yavas unutuyor gibi
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Tek seferde kestim. Ne aramızdaki bağ zedelendi ne de başka bir şey oldu. 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 116 göst.
1 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 552 göst.
0 oy
2 cevap 75 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Rabianur (763 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 75 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Birbalannesi (13,033 puan) tarafından soruldu