0 oy
1,140 göst.
Diğer kategorisinde (575 puan) tarafından
Kızlar ya bu gurbetlik ne kadar zor çocuğumuza tikim yapalım diye yurt dışına yerleştik türküz diye kirayı çok alıyorlar 350 dolar buraya veriyoruz 2 bin TL de Türkiye deki eve veriyoruz her ay 7 bin neredeyse boşa gidiyor bazen çok üzülüyorum allahım herşeyin hayırlısını versin tabi. Bize hiç birşey kalmıyor neredeyse günü geçiriyoruz ee diyorum bço zaman neden yurt dışındayız ki. 

31 Cevaplar

+12 oy
(2,471 puan) tarafından
İyi de canm sen orda yaşıyorsun buraya göre niye hesaplıyorsun ki 

Ben fransayken 1500 euro kira veriyorduk bu da oraya göre uygun buraya göre yaşarsan o zaman oraya niye gittin ki sen orda kalıyosun oraya göre yaşa 350 dolar ne ki bedavaya kaliyosun
(119,289 puan) tarafından
artiladik bacimizi
(2,471 puan) tarafından
İşte bildirimlere şaşırdığımi söylüyorum:)

Yok ben kolay kolay Linc yemem çok aktif değilim :)
(2,471 puan) tarafından
Kız sevda 1 ay sonra gidiyorum fransaya biletimi ayarladım özlemişim oraları bol bol Nutella alıp gelecem :)
(119,289 puan) tarafından
anaa belcikaya ugrarsan bizede gel kiz bende temmuzu bekliyom turkiyeye gitmek icin safak karanlik
(2,471 puan) tarafından
İnşallah nasip olursa ;) gelirsin inşallah
-Reklam-
+3 oy
tarafından
yeniden gösterildi
350 doları TL'ye çevirip yazmışsınız ama,ne bileyim maaşınızı da TL'ye çevirip hesaplayın o zaman uyguna gelir eminim
tarafından
Biber burada da 30 liraydı geçen gün.ama maaşı dolar ile alıyorsanız kirayı da dolar ile ödersiniz.turk lirasını karıştırmak saçma olmuş onu diyorum
(3,823 puan) tarafından
60 TL yazmışsın d canım dolar üzerinden maaş alıyorsun 4.30 dolar yapıyor yani uygun TL ye çevirmeyin birim olarak düşünün
Senin deyiminle biz bibere 350 dolar veriyoruz
tarafından
Duygulu iyi dedin canım,giderleri hep TL'ye çeviriyorlar ama gelirler hep dolar olarak kalıyor
(415 puan) tarafından
Aansjdhdjsn tespit gibi tesbit
tarafından
Thanks balliko:)
+2 oy
(7,192 puan) tarafından
Kaç dolar kazandığında önemli ama Türk lirası kazanmıyorsun ki orda nihayetinde . Oranın parası ile Türkiye kirası size pek koymamali
(3,156 puan) tarafından
Aynen+++
+1 oy
(1,572 puan) tarafından

Euro olarak verdigin kirayi niye liraya çevirip cok diyosun onu anlamadım:D kendime dert ararken ben gerçekten 

(575 puan) tarafından
Lira olarak geçmiyor mu para yani her şekilde de gidiyor işte
(9,579 puan) tarafından
Haklı arkadaş. Ordaki paraya göre 350  gitmiş olıyor
+1 oy
(1,170 puan) tarafından
Ya Türk parasına niye çeviriyorsun? Türk parasıyla maaş almıyorsun. Birim olarak baksana. TÜKRİYE de yaşayıp 4000 asgari ücrete 350 birim kira verdiğinizi düşünün. Kira verirken dolara çevirip örneğin oh be 20 dolar ediyor ucuz diyor musunuz? Hayır. 
+1 oy
(242 puan) tarafından
Buradaki arkadaşlarım maaşınızı sormuş ama bir türlü cevap vermemiş siniz ilginç 
(1,506 puan) tarafından
Çünkü dolar yada Euro olarak aldığı için söylemiyor :)
+1 oy
tarafından
350 dolar bedava yurtdışı için. kazancını da yazsaydın daha mantıklı olurdu. 500 dolar mı kazanıyorsunuz da yetmiyor. Valla kusura bakma da biz burda 350 dolara kiralık ev bulsak beleşe oturuyoruz diye herkese anlatırız sen dert yanıyorsun. Çok sıkıntıdaki kişiler mutlaka devlet desteği de alıyor ayrıca. 
0 oy
tarafından
Bide yurtdışında yaşamak daha kolay diyorlar 
tarafından
Hayır 30 lira 2 dolar demeyeceksin az görünüyor çünkü :)
tarafından
Ben almanyadan turkiyeye gelin geldim turkiyede hayat gercekten cok pahalı aslında zam her her yere geliyor ama ulkemizde aşırı goze batıyor suan almanyadada benzine elektirige gıdaya cok zam geldi millet şikayetci ama yinede buranın standartları yuksek ac kalmıyorsun işin yoksa devlet sana bakıyor cocuk parası alıyorsun her ay almanyada zengini fakiri yok herkezin evine gir bak aynı standartta yasamaları
(15,197 puan) tarafından
Dark o dayı neden öyle diyo biliyo musun burayı kötülerse hükümet giderse diye odu kopuyo. Onlar sayesinde Türkiye'de 15 kat zengin oldular yurtdışında yaşayanlar. Onlar sevmesin de kim sevsin
(7,675 puan) tarafından
Linkin; öylelerin dalga konusu olduk yanarım ona yanarım
(15,197 puan) tarafından
Ben de gelip daha burda oy kullanmalarına yanıyorum .
0 oy
(5,132 puan) tarafından

Hangi ulkedesin? 

350 euro ya da dolar yurt dışına göre çok uygun.

(575 puan) tarafından
Özbekistandayım burada herşey çok pahalı sadece kira değil onu yazdım ama herşey var
(1,572 puan) tarafından
Bi de ev nasıldır dimi:D ankarada oturuyorum etimesgutta ev yeni ama mahalleden olay eksik olmuyo 1200 veriyorum. Gel duramazsın ben de yanlışlıkla geldim:D taşınsam en kötü eve maaşın yarısı gidecek hala avrupa çok kötü:D
(2,471 puan) tarafından
Bedava ya kalıyor haberi yok
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Tikim ne canım ya
(12,994 puan) tarafından
Birikm.demek isted galiba
(575 puan) tarafından
Birikim :)
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun.  Ben ev tuttum 6.500 kirası.  Maalesef burda da hayat ucuz değil.  Bizde fransaya gidecektik eşimin arkadaşının şirketi var. Bi düşündük gittigimize degmiyor vazgeçtik.  Allah yar ve yardımcın olsun canım 
(575 puan) tarafından
6590 mü gerçekten mi İstanbul da mı tuttunuz
tarafından
Yok canım Konyadayim. Burda oturulabilir adam akıllı bir ev 2,500 kirası. Ben bahçeli dubleks tuttum rahat etmek için o yüzden oyle
0 oy
(7,376 puan) tarafından
7 bin kira ne demek ya valla çok zor bizim 1 yıllık kiramı kız 
(7,376 puan) tarafından
Hem arkadaş orda tl ya göre maaş almıyor ki dolar üzerinden alıyorsa maaşı herşeyi de dolar euro üzerinden alıyor yani gene karda sayılır emin ol Türkiye de yaşamak daha zor aç kalın diyorlar resmen maaşa zam geri kalana 2 katı zam nasıl geçene bilmiyoruz canım emin ol et burdan daha ucuz o ülkelerde yiyecek içecek daha ucuza geliyor burda 1 kg domates 20 25 tl
(1,785 puan) tarafından
Bursa okadar ucuz mu ya
(7,376 puan) tarafından
Bazı yerleri canım bizde o bazı yerdeyiz
tarafından
Aynen bazı yerlerde öyle bende ankaradayım ama merkeze 40 dk uzak bır ılcesındeyım  550 ye oturuyorum suan hos buralarda hep 900-1000 oldu kıralar ama bız yenı 50 tl zam yaptık 550 ye bı sene daha oturucaz  ama bulundugum ılcenın carsısı 1500 cıvarı kıralar ankara merkezde n bahsetmiyorum bıle :D
(1,785 puan) tarafından
İstanbul'dayım ve hiçbir yeri ucuz değil :D
0 oy
tarafından
Eşiniz ne iş yapıyor yurtdışı anca sizin çalışacağınız yer barınma masrafını karşılıyorsa belli masrafları karlı bizde yılın yarısını yurtdisinda geçiriyoruz ama masraflar karşılanıyor 
0 oy
(817 puan) tarafından
Orda dolarla maaş almıyor musun canım neden tl üzerinden hesaplıyorsun ki 
0 oy
(2,493 puan) tarafından
TL üzerinden hesaplayıp niye yazıyorsun onu anlamadım. Oranın şartlarına,oradaki gelir düzeyine göre bakmak gerekmiyor mu?
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Yanlış anlama haklısındir geçim zor ama merak ettim maaş ne kadar alıyorsunuz mesela biz burda 4250 alıyoruz asgari ücret ev kirası bizim ucuz ama eşimin arkadaşı 1500 a oturuyor 700 doğalgaz gelmiş 500 elektrik geçim heryerde zor bı salatalık 20 bı patlucan 20 mesela 
0 oy
(576 puan) tarafından
Orda dolar kazanıyosun sonuçta. Türkiye de ki evin 150 dolar oluyo kirası. 150 dolardan için pişman mı oldun yani :D Kendin sorup kendin analiz edip kendin sonuçlandırmışsın zaten. Biz ne diyelim??? Benim evimin kirası da 167 dolar yapıyo sjshshshshsh. Eşimin maaşı da 17 bin. Bize de bişey kalmıyo kddjdjdjdjdjk  
0 oy
tarafından
Bütün sulalem yurt dışında hepsi lüks içinde ya i bu nasıl oluyor ben yurt dışında zorlanıyoruz diyene asla inanmıyorum bizzat bütün akrabalarım hayat burada diyor
0 oy
tarafından
Hani ödediğin kirayı Türk lirasına göre hesaplıyorsun ya o zaman maaşı da Türk lirası üzerinden hesaplarsan en az 35 bin falan aliyorsunuzdur burda bazen bir ekmek alamayan insanların olduğu yerde para yetmiyor edebiyati yapmayın 7 bin turkiyeye göre fazla evet ama en az 35 bin maaş çok fazla az yetmiyor falan deme taşlarlar seni burda
0 oy
tarafından
Burda bir komsum da almanyada kaliyo buraya gore orasi kira olarak daha pahaliymis

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 386 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 790 göst.
30 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,359 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,131 göst.
14 Haziran 2023 Aile kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 345 göst.