0 oy
645 göst.
Aile kategorisinde (5,134 puan) tarafından
2 3 haftadır diyorum bir avm gidelim çocuk biraz dışarı çıksın oyun alanına götürelim diye .erteledi.erteledi.anca bugün gittik o da kırk nazla.4 te gittik 6 da geldik .oglumu oyun alanında oynattım biraz 49 tlymiş fiyatı sanırım o pahalı geldi beyefendiye.neyse çıktık dedim birşeyler atıştıralım dedim.demesem direk çıkıyordu ordan.ben ısmarlayım dedim.adam hiç demiyorki olsun ben veririm diye .neyse bir yere çektik menüye baktık siparişi verdik .dedi ki bu söylediklerin 100 lirayı bulur .ilerde 50 liraya vardı oraya bakalım dedi.iptal ettirdik siparişi çıktık diger tarafa gidiyorduk hadi gidelim eve dedi o kadar sinir oldum kı .2 ay önce de bir avm gittik yine bişey yemeden geldik .altı üstü kırk Yılda bir çıkıyoruz ne var onda da yemek yesek de gelsek .parası olmadığından değil daha geçenler de babasının arabasına 780 tl mazot doldurdu 1200 sigortasını ödedi .onlara gidince elimiz dolu dolu gidiyoruz bi yemek bize çok görüyor .yemek te yapmamıştım dışarda yeriz diye.dolapta kızarmataya hazır köfte vardı baktım onu çıkarmış bende geri koydum.şimdi mememen yapmış yiyiyor bende aç aç oturuyorum sinirimden.hiç değer verdigini hissetmiyorum ya tek bu konu değil tabii ne yapıcam bilmiyorum ya kusura bakmayın uzun oldu 

13 Cevaplar

+1 oy
(1,257 puan) tarafından
Trip attığına değmez dışardan istee kendin yee mis gibii Oda menemenini yesiiin boşversene
(5,134 puan) tarafından
Mahrumiyet bölgesi gibi bir yer de oturuyorum getir falan burada yokmuş
-Reklam-
0 oy
tarafından
Haklısın canım . İnsanı kıran niye başkasına var, kendi eşine çocuğuna gelonce yok
(5,134 puan) tarafından
Sağol canım yorumun için
0 oy
tarafından
Ay Allah'ım hadi seni geçtim cocugunun yediği iki lokma seyidemi çok görüyor ya rezil heriff 
(5,134 puan) tarafından
O kadar heveslendim hazırlandım kursagımda bıraktı
tarafından
Böyle herifler evlenmesin milletin kizininda günahına girmesin ya vallahi yani benimde bı kız çocuğum var Allah böyle bı insanla karşılaştırmasın inşallah . Karısının çocuğunun yediği iki lokma şeyin hesabını yapan adamdan asla adam olmaz bacım kusura bakma eşin ama . Sende kendine ve oğluna söyle canin ne istiyorsa yiyin beraber afiyetle
(5,134 puan) tarafından
Sağol canım anası nasıl yetiştirmişse adam hiç evden çıkıp biraz hava alma ihtiyaçı durmuyor sürekli izin günlerinde ya evde otursa ya annesine gitsek
0 oy
(850 puan) tarafından
Ne diyim çok haklısınız..eşinizle konuşmayı denediniz mi?kendiniz çalışıyor musunuz ya da durumunuz var mı?kendiniz çocuğunuzla çıksanız vakit geçirseniz..
(5,134 puan) tarafından
Kendim evlenmeden önce çalışıyordum şimdi çalışmıyorum inan en çok ta bu koyuyor insana
(850 puan) tarafından
Aslında koymaması gerekiyor, eşiniz bir erkek olarak sizin geçiminizi sağlamak zorunda ama ne yazık ki böyle olunca işte insan öyle kocanın eline bakmak istemiyor Allahım vicdan versin merhamet versin anlasın inşallah hatalarını..
(5,134 puan) tarafından
İnşaallah canım şu mübarek günün hürmetine
(2,713 puan) tarafından
Çalışmıyorsun nasıl ben ısmarlayayım dedin merakımdan soruyorum bu arada
0 oy
(92 puan) tarafından
Bu erkekler bir şey yapmak isterse parası olsa da olmasa da bir şekilde kılıfına uydurup yaparlar. Eşimin parası yok mesela ama ne hikmetse sigaraya parası var. Ben bir şey isteyince para hep yok hep yok. Halkımı helal etmiyorum...
(5,134 puan) tarafından
Hadi parası olmasa anlarım ama var
(81 puan) tarafından
İşte bacım ne kadar doğru soyledin,biz 2 sene once tayin istedik yeni yer  birde o sirada ev aldik, kredi belimizi büküyor ,hersey zaten aldi başını gitti pahali, simdi birde surpriz hamilelik var, senelerce sigara icen adam zor zahmet sigarayi birakti  yaklasik 6sene icmedi, sonra bu durumlar olusunca neymis, nasil para yetirecekmisiz dertten sigaraya baslamis, patan yoksa icme diyorum, kavga ediyoruzz az mi o sigaralar, gunde 1bucuk paket iciyor,hem cebimize hem saglimiza zarar,bana acimiyorsan çocuğa acı içme diyorum, dinlemiyor.... istedikten sonra herseye para bulurlar
(92 puan) tarafından
Öyle valla
0 oy
tarafından
Birlikte çıkıp bilenler yapmanızı hiç haketmeyen biriymiş ama böylesiyle beraber bişeler yapmayı kesmek onları üzmez aksine mutlu olur 
(5,134 puan) tarafından
Valla tek çocuğu alıp gideyim diyorum bu seferde böyle alışacak zaten evde çıkmak istemeyen biri .ne anladık berber vakit geçirmiceksek evlilikten
0 oy
(5,153 puan) tarafından
Boyleler zahmet edip evlenmesin analarinin babalarının dizinin dibinde otursunlar başkalarının hayatını da maf ediyorlar 
(5,134 puan) tarafından
Aynen öyle canım ya anasına gideriz yada pazar market hepsi bu kırk Yılda bir çıkınca da böyle burnumdan getirir
0 oy
(854 puan) tarafından
Bende hamileyken yok demeye basladi yeni evliyiz hic bisey yapmadilar okul bahcesnde sitf takilar toplansn diye dugun yaptilar dugun dediysem eglence gb arabanin muzgiyle halay cekildi  o yani ordan topladklari altnlayi ailesi aldi neymis 4 tane 14 ayar bilezigi borcla almislar onu verceklermis yalan tabikide verdi buda bana sormadan bende bilezikleri verdm aileme ohh olsun diye tabi bizmkiler hayatta yemez zatn satsa para etmicek kadar ici bos bileziklwrmis işte hamileyim borcla arkadasndan para istiyo onla pazara gitcez anasida biliyo borc oldugunu ona ragmen bozuk varsa versene dedi cikarp 50 lira verdi sonra pazarda da bunu sunu alalim diyincede para yok anca bunlara yetti demesi beni cildirtti bunun ustune cocugu aldirirdm ama 10 haftaliktan buyuk oldugu icin aldiramadm bu seferde ev icin para istiyorlar bizden kiradayjz bebebk var inan mamayi bezi bile benm ailem aliyor bunun ailesi anca paraa icn ararlar bu da kalkmis bebege aliyorm paara yetmiyo nasl verimmm boyle demesi bile cok zoruma gittti bisey yapmiyor hersey pahali  ayda bi sadece hastane kontrolu icn disariya cikiyoruz ailesi bunun hem arabasini satttilar hemde kredo karti borcu taktilar daha borclari duruyo buna ragmen yardm istemiyo nerdeyse onlar icn yoktan var edicek
(5,134 puan) tarafından
Rabbim senin de yardımcın olsun hala evli oldugu idrak etmemişler
(1,297 puan) tarafından
Valla kocan mal sende onu idare ediyorsun. Bu haldeki bı adamla ne duruyorsun.
(854 puan) tarafından
Ne yapim akrabalarda bile bosanan kimse yok yani millet ne der diye katlaniyorum bende
(1,297 puan) tarafından
Senin haline bakıp gulen kınayan laf eden kim varsa başına gelsin aynısı de geç. Millet seninle uzulmuyor seninle mutlu olmuyor. Bn insanları asla mutlu edemeyeceğimi anladigimda millet ne dedi bıraktım.  En fazla bı kaç gün konuşurlar. Sen yine de iyice düşün taşın. Evlenmek kolay ayrılmak zor. Belki düzelir diyorsan ders ver. Yok asla olmaz diyorsan genckken yol yakınken dön
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Bn ismarlayim dediğine göre paran var. Çağır eve gelsin otur mis gibi ye o da pohh yesin
(5,134 puan) tarafından
Var dedigim de dolaptan sattığım 2 3 kuruş onlar var dedim hadi oyunun parasını o verdi yemegi de ben vereyim ama burnumdan getirdi
(1,297 puan) tarafından
Ya bid e sipariş verip iptal ettirmiş . Manyak mi ne.
(5,134 puan) tarafından
Onde gideni.
(1,297 puan) tarafından
Seni oyuna getirmiş resmen. Valla bn yildim burda
0 oy
tarafından
Sende bebeğinle git oynat yemek ye gez o zaman bırak kendi ne yaparsa yapsın anası gile gitsin elini kolunu doldurup
(5,134 puan) tarafından
Onun da canına minnet bu durumdan rahatsız olmaz
tarafından
E bırak o zaman canına minnetse valla onlarsizda oluyor herşey yokmuş gibi davran sende kendin gez dolas ne bileyim onu mu bekleyeceksin
0 oy
(67 puan) tarafından
Mübarek günde sinirim tepeme çıktı. 

Anasının oğluşu olmaktan kurtulamayanlar, ne karısına koca olur ne de çocuğuna baba olabilir diye bir söz var. Dünyanın mazot sigorta parasını verirken demiyor mu babası oğlum senin geçimin karın çocuğun yok mu onlara harca günah diye. Dinimizde koca, eşinin çocuğun a dan z ye her şeyini karşılamalı gönlünü hoş etmelidir. (imkan ölçüsünde) ama elindekini ailesine harcayıp sizden kısıyorsa büyük vebal o para helal olmaz ailesine 
(5,134 puan) tarafından
Normalde evini aksatmaz eksiklerini falan giderir ama ona dışarda yemek yada eve yemek istemek ne bilim dışarı çıkıp gezmek ters geliyor
0 oy
tarafından
Çok iyi anlıyorum seni nadiren böyle olaylarla karşılaşıyorum yani herkesinde başına geliyor böyle şeyler. Bazen bende sıkılırım bin dereden su getirmezsem eşim çıkmaz kendi aklına zor gelir sonra gönlüm olsun diye herşeyi almak ister ama hevesim kacmissa hiçbir şey istemem. Yani kendide yapıyor arada sürpriz ama böyle olunca insanin hevesi kaçıyor zevk almıyor bişeyden. Aynı şekilde eşimin ailesi iki bina otemde oraya hergun gideriz ki aynı iş yerinde çalışıyor yinede sık gideriz benim ailem memlekette daha az gidiyoruz borç vs var sıkmak istemiyorum ama adım kadar eminim kendi ailesi orda olsa gider bı şekilde
(5,134 puan) tarafından
Bana da marketten hangi çikolatayı istiyorsan al dedi çocugum ya ben
tarafından
Benimkide kavga sonrası çikolata alır tatlı seviyorum diye tamam ama büyük olaylarda çikolata ise yaramıyor. Canıni sıkma hatasını anlicaktir.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
bu sorun edilip buraya anlatilacak sey degil canim. illa disarda yenilecek para harcanacak diye birsey yok. bak evindeki dunden kalma koftesini oturup yemis adam. zaten bsye harcamış diğerinden kismayi dusunmus. ayrica sen ismarlicam demissin bak o sekildede gereksiz gormus. kadin olarak herseyi gereksiz abartip alingalik yapiyoruz. inan takilacak bsy yok. 
(5,134 puan) tarafından
Kuzum illa yemek değil kırk yılda bir nazla niyazla zor çıkarıyorum dışarı sürekli dışarda yada eve yemek söyleyen birileri değiliz ama istedim ki ailecek bir yemek yiyelim .tamam hesap etti ama ailesine gelince hiç hesap düşünmüyor
(11,217 puan) tarafından
erkekler kndilerinden ve evinden kismayi bilir. baska yere elleri aciktir :) gucleri bir o kisma gecer biliolar

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 881 göst.
25 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gul karaaa (782 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 428 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,569 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 528 göst.
23 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,218 göst.
28 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Docentpapagan (485 puan) tarafından soruldu

374,602 soru

11,203,979 cevap

34,506 kullanıcı

...