0 oy
429 göst.
Aile kategorisinde (343 puan) tarafından
Anneme 16 tane cumhuriyet borcumuz var eşimde tutturmuş araba alicam bugün bankaya gitmiş 34 bintl kredi veriyormuş banka bana diyo annenden 10 bin TL iste bende sen iste dedim işine geldiği zaman annemi arar sorar ben diyorum ki yazın annemin borcunu bitirirsin sonra araba alırsın yanlış bişeymi söylüyorum bu arada ehliyetide yok sınava girdi kazanamadı bida giricek

14 Cevaplar

0 oy
(183 puan) tarafından
Hey Allah ım 
-Reklam-
0 oy
(191 puan) tarafından
Belli ki ödemeyi düşünmüyor o yüzden rahat 
(343 puan) tarafından
Hangi yüzle istiyo ozaman para konusuna gelince bizimkilerden ister hep kendi ailesinden istemez yok diye ama kendi aileside istedikleri gibi yaşıyor bizden çok iyiler yani
(191 puan) tarafından
Yani hazır para kardeşim de öyledir bir kere anneniz vermiş annenizin iyi niyetini kullanıyor gibi ama yine de siz eşinizi daha iyi bilirsiniz. Her olayda annenizden ister artık
(343 puan) tarafından
Yani annemde biz kavga etmiyelim diye verir gibime geliyor
(191 puan) tarafından
Vermesin bence hazıra çok alışmış gibi ehliyet yok araba derdin de. Annenizin emeğine yazık değil mi siz haklısınız annenizle konuşun vermesin
(343 puan) tarafından
Söyledim zaten anneme bişey demedi
0 oy
(328 puan) tarafından
Borc varken araba almak çok saçma bizimde 80 küsur borcumuz var önce borçlarımizi bitirelim sonra araba alırız diyo eşim
(343 puan) tarafından
Yokya öderim diyip duruyor anca ama bekar kardesimde var oda araba alicak eşimin borcunu vermesini bekliyo işte
0 oy
(11,217 puan) tarafından
doğmamış cocuga don bicmek bu ya. ehliyetsiz araba almak neyin kafasi : D ustelik o kadar borcu varken
0 oy
(14,801 puan) tarafından
Sen haklısın. Önce borç bitirilir sonra araba alınır bence de. 
(343 puan) tarafından
Anlamıyor iste
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Anneme bir bilezik borcumuz var gece gündüz düşünüyoruz bir an önce verelim kafamız rahat etsin diye eşim de bende bazı insanlar çok rahat cidden borç alır ödemez aman öderiz nolcak kafasıyla istiyolar sonra vermiyolar.. eşin daha ehliyet bile alamamış neyin arabasını alıyor acaba 
(343 puan) tarafından
Olurmu öyle dediğim zaman kimin parası bende kaldi diyo
(1,785 puan) tarafından
Kız benim babam günü gelmeden elektrik su doğalgaz kira kredi kartı ve kredi borcunun yatırır asla borç geciktirmez virüs oldu karantina da olmasına rağmen esime verdi parasını o gidip kredi kartını yatırdı bankacı da daha günü gelmedi odemeseydi de sorun olmazdı zaten karantina da demiş düşün yani okadar borcuna sadık
(343 puan) tarafından
Bizimkide oderde kim bilir ne zaman öder iste
(1,785 puan) tarafından
Bana biraz sorumsuz gibi geldi canm kusura bakma borcunu ödemeden borç isteyen biri
(343 puan) tarafından
Öyle zaten mesela bide annemden altın aldığını kendi ailesine söylemedi kredi çektim dedi niye sakliyosa
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Önce borcunu ödesin altın her geçen gün artıyor
(343 puan) tarafından
Aaa olurmu hiç araba fiyatlarıda cikiyormus diyorum mesela altın sukadar olmuş diye olsun öderim diyo
(7,768 puan) tarafından
Ben snn yerinde olsam kocamla sağlam kavga eder parayı ödetirim ya seve seve ya ske ske bnm ailem enayi mi derim
(343 puan) tarafından
Kız odemesine oderde biraz geç öder iste
0 oy
(576 puan) tarafından
Annen 1 bardak su içsin altınların üzerine. Eşinin ödemeye niyeti yok.  Babam ablamın kocasına 150 bin para verdi sonra geri ödemedi bi bardak su içtik :D Bi de aynı senin kocan gibi hem borcu var babama hem de hala arada çok sıkıştım babanda para varmı ki diye ablama sorduruyo. Doymadı daha yemeye. Sakın anneni bi daha karıştırma paradır altındır. Sen arada kalırsın
(343 puan) tarafından
Bende direk annemi aradım zaten öyle dedim kesinlikle vermicen diye
0 oy
tarafından
Allah akıl fikir versin. Annen darphane mi 
(343 puan) tarafından
Aminn yok kız oda ondan bundan aliyo nerden alsin bı emekli maasiyla
0 oy
(3,717 puan) tarafından
Annemlere 6 tane çeyrek borcumuz var yeminle lükse girecek bişey alacak olduk mu borcumuz geliyor aklıma borç olunca sırtıma yük biniyor daha 10 gün oldu aldığımız ama hemen ödeyip vermek istiyorum. Emin ol ki kardeşin de annenler de önce bizim borcumuzu versin sonra araba alsın diye düşünecektir
(343 puan) tarafından
Annem dusunmezde kardeşim düşünüyor yani
(3,717 puan) tarafından
Yok o yüzden demedim canım onlar da araba almak istiyomuş ya ı yüzden dedim düşünüler diye
(343 puan) tarafından
Kardeşim beni ariyo sürekli bende eşime söylediğim zaman ondan mı aldım ki istiyo diyo
(3,717 puan) tarafından
Kardeşin de haklı canım anasının malı sonuçta damat olunca biraz daha yabancılaşıyor
0 oy
(118,971 puan) tarafından
hani bi laf varya ayrani yok diye ehliyet yok arabayi ne etcek hani kar amacli alim.satim yapcaksa eyvallah ama borc dururken birca girmek mantiksiz
(343 puan) tarafından
Yok canım ya kullanmak için alicak Sinavi kazanicam diyo anca
ama simdi sacma gelen su once bi borc varsa o odenir snr gider yazilir gecer alir ehliyeti araba en son is
(343 puan) tarafından
Ona göre öyle değil iste hava atmayı çok sever eşim borç dursun öderim diyo nasilsa
kiz bu zamanda en tehlikeli sey altin borcu 16 cumhuriyet dunyanin parasi valla allah sana sabir versin
(343 puan) tarafından
Aminn diyorum ama anlamıyo iste isterse 10 milyar olsun diyo
0 oy
tarafından
daha borcunu ödemeden annenden tekrar mı borç isteyecek? eşin bayaaaa bi genişmiş. annene vermemesini söyleyebilirsin. 
(343 puan) tarafından
Söyledim tabikide ama annem biz kavga etmiyelim diye verir gibime geliyor
tarafından
annen para vermedi diye eşin seninle kavga edecekse pardon da etsin. önceki borcunu bi ödesin. bir de acil değil keyfi bir durum. hiç sevmem böyle insanları
(343 puan) tarafından
Bende sevmiyorum da mecburen katlanıyorum
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kocan depresyondamı acaba napmaya çalışıyo
(343 puan) tarafından
Hep öyle benim eşim dengesiz
0 oy
(535 puan) tarafından
Bu erkekler niye böyle niye herşeyi basit görüyorlar offf 
(343 puan) tarafından
Bilmiyorum ki vallahi canım ya