0 oy
184 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Bayanlar çalışıyorum oğluma akşamdan yemek hazırlıyorum ama sürekli aynı şeyler ve zaten sebzeler de kısıtlı. Yani bizim yediğimizde de yiyor 1.5 yaşında ama bize yemek yapmak iyice zor burda bebrklerimize yaptığımız menüleri ya da yiyebileceği her türlü yemekleri paylaşsak hepimize fikir olsa ne dersiniz

8 Cevaplar

0 oy
(308 puan) tarafından
Benimde kızım 9.ayında, burda bekliyim 
-Reklam-
0 oy
tarafından
19 aylık benimki canım özel yapmiyorum bize ne yaptıysam onu yiyor
tarafından
Bende onu akşam öyle yapıyorum çünkü öğlen yese aynı şeyi akşam yemiyor
0 oy
(407 puan) tarafından
10 aylık benimki

Bugün karnabahar yemeği yoğurt yedirdim akşam.
tarafından
Evet sıkıştığımda bende yapıyorum karnabahar kısıtlı güzel sebzelerimizdendir kendisi:)
(407 puan) tarafından
Evet cnms
0 oy
(966 puan) tarafından
18 aylık mı cnm?bn de hergun yapıyorum yemek çalışıyorum.dun mesela patlıcan musakka yaptım.mucver yapacağım yarın.diger gün de tavuklu pırasa pilav yapacağım.haftada bir kerede makarna yapıyorum.
tarafından
Patlıcan yediriyor musunuz 2 yaşından önce vermetş  diyorlar ya pilav makarna çok vermiyorsunuz sanırım
(966 puan) tarafından
21 aylık artkk cnm.zaten amacım kıymadan yedirmek onu veriyorum.patlican zaten pahalı.pilav makarna bir kere veriyorum.genelde sulu yemek ve ekmekle banarak yer.bir kere tavuklu yemek.genelde sebze yemekleri yer.iki öğün aynı yemeği yer.ertesi gün kalırsa da öğlen yer
tarafından
Benimde amacım aslında her gün farklı yemek değil ki imkansız zaten sadece öğle ve akşam aynı yemeği yemiyor maalesef
0 oy
tarafından
Yaa benim oğlumun değişik Bi damak tadı var mesela pirinç pilavını yoğurtsuz yemez pirinçli yaptığım yayla çorbasını ağzına sürmez akşam yemeği yerine yumurta yemek ister mesela biraz önce yumurta yanında yoğurt yedi:/ 
tarafından
:) bayağa değişik damak tadı gerçekten  bebeklerimiz farklı olmak için çok uğraşıyor
0 oy
(427 puan) tarafından
Kis mevsimindendirki sebzeler kisitli dedigin gbi ama aklima geldikce karistiriyrm wallahi mesela ceviz büyüklüğünde kiymayi cok az soganla kavururum snra etni snra dogradgm  domates patates havucu ekler kaynatirm iyice kaynayinca ya onu corba yapar verrim yada biraz suyu olunca arasina tel sehriye atarm kaynar daha doyurur mesela ara ogunlerde yogurdu meyveyle karistirir veririm yada sade veririm genelde corba tarzi takilirm ozel bisey yapmam ama olabildgnce sebzelwri karistirir corba yaparm cogunlukla yani simdi tarif mi istyrsun canm 
tarafından
Tarif değil canım fikir olarak ve senin bu fikrin hoşuma gitti deneyeceğim hem sebze hem protein. Ara öğünlerini yiyor meyvesini yoğurdunu ama asla karıştırıp yemez
(427 puan) tarafından
Mesela tavugu kaynat canm beyaz kismini elimde byle kucuk parcalar halinde yap yutacagi sekilde onu byle pirinc pilaviyla kaynat bidaha tam tadini versn oylede guzel oluyr mesela kizim bi dis sarimsakli yemeklere bayiliyr yogurdu biseyle karistirmaada olur yesinde onemli degil mesela mercimek corbasi yapabilirsin byle arasina yine tavuk atabilirsn birazda pirincle harmanla cokta guzel olur
tarafından
Oğlum şehriye tarhana ve yoğurtlu çorba dışında asla çorba yemiyor hele mercimek 1 kaşık içiyor sonra asla ağzını açmıyor :( teşekkürler fikir için tavuğu seviyor Allahtan çeşitlendirip vereceğim bundan sonra
(427 puan) tarafından
Dgrudur canm kolay gelsin saglicakla buyusun yavrucak
tarafından
Aminn hepimizin bebeği inşallah
0 oy
(880 puan) tarafından
Fırında olan beşamel soslu herşeyi sever yani graten tarzı

Baharatlı kereviz fırında yapabilirsin

Sütlü kabak çorbası yapabilirsin

Kabak patates kapya biber fırına verip kremalı yapabilirsin

Ispanak ve garnituru birleştirip yine beşamel yapabilirsin

Pancarlı Makarna gibi gibi:) 
tarafından
Ispanak graten deneyeyim bizim evde ıspanak  pişmiyor  oğlumda yemedi henüz :/ beşamel sos ağır gelmez mi ki
(880 puan) tarafından
1.5 yaşındaymış ağır gelmez yani ben 15 aylıkken falan veriyordum hala çok sever
tarafından
Tamam deneyeceğim  teşekkürler
0 oy
(1,309 puan) tarafından
İnstagram deryasenaktaş ı takip edebilirsin harika bebek tarifleri var ben hergün onun sayfasından bişey bulup yapıyorum
tarafından
Yaa bakıyorum hemen teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 146 göst.
0 oy
19 cevap 407 göst.
9 Temmuz 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,617 göst.
21 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Ulnerrr (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy