0 oy
301 göst.
Aile kategorisinde (276 puan) tarafından
Kizlar artık çok yoruldum kimseye anlatamıyorum.kaynanam çok iyidir ne istesem alır eli boş gelmez vs.ama dün akşam tartıştık kısaca şöyle kızım var 16 aylık 2 gündür ateşi 37.50 larda düşüyor yükseliyor.istahida azaldı ama kaynanaya bakarsan kız çok hasta .yemezse Allah korusun bişey olacak gece 10 kez arıyor nasıl diye ateşi düştü uyuyor diyoz inanmıyor geliyor eyvallah dünde geldi oynarken hı bunun boğazı kızarmış doktoruna sorup iştah şurubu alın boğazına bakın zorla yedirek yoksa kötü olur iki günde zayıfladı tamm anne dedim gitti gece 11 buçuk tekrar aradı hastane hep çocuk dolu bigazina iyi bakak yesin şurup alak  bende anne büyük insan hasta olunca yemiyorki çocuğa zorlami yedirek yemiyor acıkınca gayet güzel yiyor sütünü mamasını içiyor zorlamaya gerek yok dedim kapattık yarım saat sonra niye ters ters konusuon ddiye msj atmış bende yine ters konuşmadım anne böyle böyle dedim evet tersliyon  dedi bende tamm anne sen haklisin dedim bana tuttu sanki çok çocuk büyüttün ben hiç bişey bilmiyorum dedi benim sinir tepeye çıktı anne çocuk büyütmedim ama kendi xocugumi büyütüyorum.senin doğruların farklı benimki farklı sen eskilere göre ben doktorlara göre buyutuorum dedim o senin degils adece benimde sen babanın evinden getirmedin dedi bende tabiki anne seninde torunun dedim ne yapiyosan yap bişey demiyom sana vs dedi ben şimdi bu kadına nasıl davranayim.yani bu teipleri ilk değil kızımı ben yıkıyabiliyorim tırnağını kesebiliyorum diye bile trip attı.lohusa halimle birsuru laf yedim.yok beni kullanıyorsunuz eşim babannesini aramaz sen aratmiyosun.esim doğumda yanımda kalmak iatedi ona bile trip attı lohusayken sütüm stresten gitti siz olsanız napardiz

8 Cevaplar

+1 oy
(14,428 puan) tarafından
Böylelerine,sen salla başını ben bilirim işimi 

Yapmak lazım 
(276 puan) tarafından
Bu zamana kadar o dedi tamm dedim o gitti hemen kendi bildiğimi yaptım ama çok yoruldum psikolajim bozuldu zaten çok varmış gibi
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bunlar hep en baştan o sınırı koyma maktan kaynaklanıyor ilk aradığında saygısızlık yapmadan tepkini koymaliydin o ben çocuğum en doğrusunu ben bilirim dicektim ilk karistiginda sen hiç merak etme zaten stresliyim üzülüyorum dicektin konuşmaya devam edeceksin tabi ama kendini ezdirme 
(276 puan) tarafından
Haklısın ta nisanliyken uyardılar beni ama ben dinlamedim .saygısızlık yapmadım ki anne büyük adam yemiyorki çocuk yesin zorlamaya gerek yok dedim tersleme bu yani sonradan evet terslemis olabilirim haklısın dedim konuyu kapatmak için ama sanki çok çocuk buyutmussun deyince sinirlendim.sadece keşke çocuğun hastalığına karissa.kiza oyun çadırı aldık niye aldınız paranızı biriktirin.ev alın .bişey aldığımızda sakliyoz artık
tarafından
Anladım canım sessiz kalırsan daha çok ezilirsin bende sen gibiydim ama kendimi ezdirmiyorum artık saygisizlikta yapmıyorum kendini savunmak saygısızlık değil her şeye evet mi diceksin doğurdum bitane daha ozaman kendi baksin
(276 puan) tarafından
Onlara göre birşeye hayır demek saygısızlık ki zaten haftanın her günü gideyim yada gelsin iki gün gitmeyin gelmiyosun oluyor saygısızlık oluyor
tarafından
Valla canım bana alıştılar sanada alisirlar gitmeyeceksin alistiracaksin banada okadar çok laf dedilerki aynı sizinki gibi ama ben bildiğimi okudum şimdi rahatım eşinde yanında olmalı tabi destekcin olmali
0 oy
(4,093 puan) tarafından
Açmam ya telefonu çocuk hasta yorgunum başında bekliyorum uykusuzum bakamıyorum telefonlara derim gelince de söylediğine tamam der bildiğimi yaparım 
(2,725 puan) tarafından
_ada_ çıkar onu sessizden diyor benimki :D
(4,093 puan) tarafından
O kadarına karışamaz ona ne yaa belki yatıp kafamı dinleyeceğim telefon ona sessizdeyse kendi anneme de sessizde
(276 puan) tarafından
Sorma ya yabancı numara arasa allah kesin dolandırıcı arıyor aman hemen engelleyin.kizla dışarı çıksak aman hemen hasta olacak çok şükür 16 aylık ilk kez ateşi çıktı.ama bunun benim bakmakla alakası yok amcası boyleymis
(2,725 puan) tarafından
Aman kırmayım diyip sessiz kaldıkça daha çok üstüne geliyorlar insanın. Bence bi derece dozunda olarak ses çıkarmak, huysuz, herşeyi beğenmeyen biri olmak en mantıklısı. Zaman geçtikçe anlıyor insan söylemeye başlıyor. Ama yinede duymak istemediği şeyi duymuyorlar kafasındakine inanıyorlar
(276 puan) tarafından
O zaman daha değerli olursun emin ol.az cırtlak olacan ama olamadık işte
0 oy
(1,440 puan) tarafından
Canim sakin guzel bir dille anlat skintini paylaş anne anne diyerek insallah anlar
(276 puan) tarafından
Kaç kez canım kaç kez diyorum ya dediğim tek laf anne büyük insan hasta olunca yemiyorki çocuk yesin zorlamaya gerek yok.bi kez söylese yine bişey demedim bı haftadır bu çocuk zayıf hasta iştah şurubu alak sürekli
0 oy
tarafından
Her boka sokacaklar illa burunlarını 

Benimkide çok karışır gerekli yerde cevap veririm kimse kusura bakmasın sessiz kalınca tepene çıkıyorlar çünkü 

Çoğu zaman he he der geçer kendi bildiğimi yaparım 
(276 puan) tarafından
Aynen öyle canım ben her konuda aman kırılması kar diye hep sessiz kaldım hep içime attim
0 oy
(3,676 puan) tarafından
Senin cocuk bakmanı istemeyip sahiplenmek istiyo apaçık belli
(276 puan) tarafından
Orası kesin canım zaten küçük olsam neyse 30 yasindayim
(3,676 puan) tarafından
Kendi emirlerinde olmamızı istiyorlar yapmayınca da zorlarına gidiyo kocaman insanlar olmuşuz çocuk yapmayı biliyorsam bakmayı da biliyorumdur dimi yaparken sanki onlara sorduk nasıl yapılıyor diye
(276 puan) tarafından
Herşeyi bana sorsunlar istiyorlar ben çocuk halimle kendime bakmışım 10 yaşından beri yurtlarda büyüdüm okumak için.bide 5 tane yapacakmisim çocuk.bu kziimda savcı olacakmış ona bile karar vermişler.biz daha çocuk düşünmüyoruz deyince yok olmaz tek çocuk ne pişman olursunuz vs
(3,676 puan) tarafından
Sanki onlar taşıyor çocuğu bana öyle bisey söylese kaynanam çok sinirlenirim hamileligim çok zor geçiyor hastanede yatıyorum şimdi kalkıp bana yapmam gereken cocuk sayisini söylese gel çocuğu sen tasi ben bakarım derim
0 oy
tarafından
Ayni benimkini anlatmissin cok  iyidir benim kaynanam da cok severim ama çocuktan sonra cok sahiplenmek istedi cocugu istiyordu ki ben bisey beceremiyom hep bunu arayip çağırayım. Resmen kendi isimi kendim goruyorum buna ihtiyacım yok diye trip atti bana ama bem araya cok guzel mesafe koydum şimdi gelmiyor bile cok fazla gelsede cocugu sevip oynayıp gidiyor. Karışamiyor hicbiseye. O sınırı bastan koyman lazimdi
(276 puan) tarafından
Haklısın canım o sınırı ben koyamadim çok söylediler bana benim istediğim dediğim olsun diyen biri izin verme diye ama ben kırılmasın üzülmesin diye hep kendim uzuldum
0 oy
(561 puan) tarafından
Mesafeeeeeeeeeeeee mmeeesaaaaaaffffffeeeeeeeeeeeeeeeeeeee herseyine bu denli karışan insan dunyanin en iyi insani olsun isterse bunaltir yıldırır mesafe en iyi çözümdür . Ben kaynanam hakkinda iyi diyemem çok kötülüğünü gördüm hırsız yerine de koydu beceriksiz yerine de arkamdan pis de dedi meyve vermeyen agacin başı beklenmezde dedi 3 sene de 3 kez hamile kalmişim daha ne olmasi gerekiyosa her tualete gidişimde bi cocuk firtlatacaktim.heralde neyse işte böyle insanlardan uzak durmak lazım . Ne kadar cömert olursa olsun bi kere düşüncesiz lohusa kadının sütünü düşünmek herkesin boynunun borcu bence senin o gunahsiz bebenin sütünü elinden almaya hakkin yokki çeneni tutacaksın herkes kendi bildigini yapacak iyi ki bi bizden once doğurup buyutmusler ne oldun yani sende ilk cocugunda acemiydin bişey bilmiyodun buyute buyute öğrendin iste bizde oyle olacak bı düşün yakamizdan . Ben valla şahsen kaynanamla merhaba merhabayim arkadaşım gidince hosgeldin hoşbuldum tamam bitti evimdeyken ne ararim ne sorarım görüntülü arar bazen onu da gormedim yada yanlışlıkla aradin sandim derim epilepsi hastası benim çocuğum 6 ay yanlarinda baktim bi kez yardim etmedi hic kimse herrrrrrseyiyle ben ilgilendim esim askerdeydi kimseyide karistirmam şu saatten sonra rabbim bu sabiyi bana emanet ettiyse vardır bir bildiği 
(276 puan) tarafından
Ne güzel konusmussun.cok yoruldum çekip gitmek istiyorum .psikolaji denen bişey kalmadı
(561 puan) tarafından
Baski altinda hissedwrsin sürekli eşine soyle bence anlayabilir annesine engel sun en azından
(276 puan) tarafından
Eşimde farkında ben takmiom sana noluyor diyor.birak konuşsun dursun diyor.esim engel olabilse kendisi için engel olur.adam bensiz her gitmesinde Allah benim canımı alsın da onlarda kurtulsun bende diye giriyor eve adam canım
(561 puan) tarafından
Oooo işler umdugumuzdanda betermiş valla bu fırsatı iyi değerlendirin o zaman araya mesafeyi koyun her dediginide yapmayinki kndini bişey sanmasin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 198 göst.
18 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (508 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 209 göst.
4 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 549 göst.
24 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 321 göst.
6 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Cancanlarim (1,009 puan) tarafından soruldu

396,406 soru

11,857,649 cevap

35,954 kullanıcı