0 oy
585 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar ilgisiz kayınvalidem var. Fakat eltime karşı gayette ilgili eltim 6  yıllık evli bense daha 8 aylık evliyim. Her nereye giderse eltimle gidiyor beni çağırmıyor kaç kere dedim eşlik etmek isterim diye. Kayınvalidem eltim küser darılır diye bana yaklaşamıyor ya da aynı ortamda ona daha çok ilgi gösterip iletişim kuruyor. Aslında çok takılmak istemiyorum ama bu sizi de rahatsız etmez mi yoksa ben mi fazla umursuyorum? 

22 Cevaplar

0 oy
(17,649 puan) tarafından
Bence sen fazla umursamışsın seninle takılmak istemeyeni sende isteme 
tarafından
Ben de istemiyorum zaten ayda 1 kez felan görüşüyoruz kayınvalidemle de ama aklıma takılıyor sadece
(17,649 puan) tarafından
Bence takma gereksiz bişey için kurban et canınaaaaa
-Reklam-
0 oy
(878 puan) tarafından
Aman uzak durması daha iyi benim açımdan valla çok takma eltinden mi cekiniyor acaba sevmiyormu eltin seni aranız nasıl yada siz tekken de mi kaynanan sana karşı böyle 
tarafından
Eltimle iletişimim ne iyi ne kötü gerekli oldukça merhaba deriz o kadar. İsteme günümde bana yanlış yaptı ondan sonra mesafe koydum ona karşı.
(878 puan) tarafından
Kaynanani dolduruyor olabilir o zaman üstünlük kurmuş belliki kaynanan üzerinde
tarafından
Zaten öyle kayınvalidem her şeyi ona sorar. Onun ağzıyla oturup kalkar
(878 puan) tarafından
İşte nedeni bu demekki boş yere canını sıkmana gerek yok keyfine bak
tarafından
Bunun bilincindeyim zaten o yüzden mesafeli soğuk davranıyorum bende canım.
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Ne kadar uzak o kadar iyi mesafe iyidir 
tarafından
Çok doğru ama neden diye de sorgulamak istiyor insan.
0 oy
(571 puan) tarafından
Bence senjn yaptigin kiskanclik gostersin ilsgisini hicye takma kafana  aman sevsin senden uzak daha iyi degil ki bence
tarafından
Benim yaptığımı kıskançlıktan çok nedenini bilmek. Yoksa kendi ailem yanımda onlardan gerekli ilgiyi görüyorum ama kayınvalidem ayrımcılık yapınca neden demeden de yapamıyorum
(571 puan) tarafından
Kiz anlasana demmeki onu daha cok seviyir ondan uzaklasacağina senden uzaklaşiyor
tarafından
Valla kendi ailemden eşimden fazlasıyla sevgi görüyorum kim ne ekersen onu biçermiş:))
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Kız sevinsene ne güzel yanaşmıyor sana :) dertsiz başına dert alma bence 
0 oy
(154 puan) tarafından
Ne kadar uzak o kadar iyi söylemesinler daha iyi sende hergün gez toz takılma onlara yoksa ilerde pişman olucan
tarafından
Valla öyle yapıyorum canım kendi ailem akrabalarım yanımda onlarlayım her gün kayınvalideme ihtiyacım yok ama dikkatimi çekiyor bu durum.
(154 puan) tarafından
Çekmesin kız boşver sen kendi tarafına odaklan
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Çok yakınlaşınca cılkı çıkıyor mesafeli olmaları daha iyi
tarafından
Aynen canım mesafeyi ben en başından koydum zaten. ama kayınvalideme kızıyorum bu ayrımı yapınca.
0 oy
tarafından
Sende ağrısız başına iş mi arıyon bırak ne hali varsa görsün 
tarafından
Doğru valla haklısın:)
0 oy
(316 puan) tarafından
Kaçan kovalanır kesin eltin kaynananı istemiyodur yüzü hep serttir ona yani  
tarafından
Eltim patavatsız ve kıskanç zor biriymiş kayınvalidem ve eşimin söylediğine göre. Ben biraz daha ağır başlıyım o yüzden çekiniyor da olabilirler belki
(316 puan) tarafından
Yani tahmin ettiğim gibi o durum sadece eltin ona saygısızlık yaparsa değişir yoksa kayınvaliden hep ona yaranmaya çalışır
tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama kendileri bilir valla benden çok kendi oğlunu ayırmış oluyor:)
0 oy
(850 puan) tarafından
Yeni evlisiniz ve haklı olarak beklentileriniz daha farklı oluyor..6 yıldır birlikteler ve haliyle daha farklı bir samimiyetleri vardır..eğer takılmazsanız huzurlu olursunuz..benim eltim yok ama benzer hisleri görümcem ve eşi ile alakalı hissetmiştim, ayrımcılığın olduğunu düşünüyordum ki eşim adına oğlu sonuçta..ama zamanla anlamaya çalıştım yıllardır onlar birlikteler dedim, haksızlık varsa Rabbim sorsun dedim, iyi yönlerini görmeye çalıştım..inanın bana mesafe iyidir her zaman..mesafe olursa hiç bir zaman onlarla kötü olmazsınız..evliliğinizin bu ilk zamanlarını güzel geçirin, o tatlı canınızı sıkmayın.. 
tarafından
Teşekkür ederim çok güzel yazmışsınız ama emin olun 6 yıllık iletişimle daha 8 aylık iletişim bir olmayacağını ama nefsim farklı yönleri gözüme batırıyor sanırım yoksa benim sevgiye ihtiyacım yok kendi ailemden doymuş biriyim
0 oy
tarafından
Beni hiç rahatsız etmez bence eltinde bu durumdan mutlu değildir biraz sana yapissinda nefes alayım diye bakıyordur ne güzel uzak dursun kocanla rahat rahat yaşayın 
0 oy
(1,464 puan) tarafından

Amaaan boşver ne kadar uzak o kadar iyi :D

0 oy
(3,830 puan) tarafından
Çok haklısın canım bu kıskanmak değil içten içe kırılıyorsun, yeni evlisin haliyle beklentin oluyor. Ama ben senin yerinde olsam onlar madem öyle yapıyor hiç umursama mecbur zamanla işleri düşecek seninle plan yapmak isteyecek 
tarafından
Evet yeni evliyim ve aileye dahil edilmek istiyorum. Yani ben aralarında daha yeniyim onların adım atmaları gerekiyor yapmayınca da kırılıyorum ve mesafeli oluyorum ben de.
(3,830 puan) tarafından
En iyisini yapıyorsun hiç yakın olmaya çalışma ama sakın bu durumu eşine yansıtma
0 oy
tarafından
Eltin küser darilir diye yaklasmiyosa bırak hic yaklasmasin. Bu şımarık eltilerden nefret ediyorum ya. Bu ne ilgi delisi manyaklar 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bence haklısın resmen ayrım yapıyo eşin ne diyo bu konuda
tarafından
Ne desin o da yengesinin nasıl biri olduğunu biliyor ama Annesine karşı o da doğruyu bilse de bana karşı annesinin yaptığına mantıklı açıklama yapmaya çalışıyor ya da git söyle kendisine diyor.
(14,428 puan) tarafından
Hiç konuştunmu peki
tarafından
Evet bir gün eşimle birlikte akşam gidip 3 saat boyunca eşimin yanında kayınvalideme rahatsız olduğum herşeyi söyledim o da özür diledi ama halen aynısı
0 oy
tarafından
Eltinizin gelmeden 2 sene önce nasıldı kaynanan 
tarafından
Hiç bilmiyorum canım ben daha yeniyim içlerinde
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Eltinden korkuyordur canım ters düşmek istemiyordur
tarafından
Büyük ihtimal bende öyle düşünüyorum. Kayınvalidem eltimden hem çekiniyor hem de onunla arasının bozulmasını istemiyor ama bu yaptığı haksızlık bence :)
(1,020 puan) tarafından
Hepsi öyle politika yapıyor canım
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Şimdi o kaç yıllık gelini. Her yere onla gidiyorsa sen geldiginide sıkıntı çıkarırsa bunu göze almak istemez. Sonuçta onu kustururse herkes soracak noldu noldu diye. O yüzden ikinizin arasinsa onu seçmiştir. Bn senin yerinde olsam az mesafe koyarım. Sen seni cagirirlarsa git cagirmazlarsa asla seslenme. Bnei de çağırın gibi şeyler deme. İyilik yap iyi ol. Bı sure sonra şöyle dicekelr. Bu kızın hiç kötülüğü yok sırf onun simarikligi yüzünden kıza ayıp ediyoruz diyip seni de cagiracaklar. Eğer eltim kavga ederse de emin ol snei tutarlar. Ama bu süre içinde asla sürat asma saçma şeyler yapma kesinlikle
tarafından
Evet o 6 yıllık gelin doğal olarak daha samimi olurlar ama ben de yeniyim içlerinde ilk adımı o lar atması lazım bence ama dediğin gibi çok mesafeli değilim çok yakında değilim onlar nasılsa bende onlara öyleyim. Rahatsız oluyorum ama fazlasını da yapamam
(1,297 puan) tarafından
Ya bn öğretmenim. Her okul değişikliğinde yaşıyorum bunu. Her gittiğim yerde insanlar samimi Doğal olarak. Bni almak istemezler ama kenarda iyi huylu sakın biri olarak durunca bı sure sonra kendileri alıyorlar ama ilk başta emin ol bı dışlama olayı oluyor. Yaşadım biliyorm ondan dedim.sabretmen laizm. Zamana bırak herşey düzelir
0 oy
tarafından
Ahahha . Yat kalk dua et. Herşeyine karissa sürekli gelip gitse daha kötü. En iyisi saygı çerçevesinde mesafeli olmak.
tarafından
Bizde de bu durum var şu an. Gerek olmadıkça iletişimde gidip gelmekte pek olmuyor benimle ama kayınvalidem ve eltim daha yakın ve samimiler
tarafından
Boşver bence kendine dert arama
0 oy
(449 puan) tarafından
Kız benim eltim kaynanamın yeğeni altlı üstlü oturuyorlar daha samimiler ben çok memnunum bu durumdan valla sen daha ne istiyorsun :)) 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 473 göst.
0 oy
9 cevap 616 göst.
0 oy
12 cevap 614 göst.
26 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 610 göst.
11 Temmuz 2023 Aile kategorisinde seoz (60 puan) tarafından soruldu

378,196 soru