0 oy
1,094 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (60 puan) tarafından
Hayırlı akşamlar herkese 

İlk önce sağlık çok önemli biliyorum ve isyan etmemek gerekiyor konu çocuk arkadaşlar çocuğumuz olmuyor ..

Biz 4 yıldır evliyiz 3 yıldır çocuğumuz olmuyor.         

İkimizin sorunu yok özel hastanelere gittik hepsi normal dedi 1 yıl önce rahim filmi cekilmistim hsg ama bayiltmiyarak o arada rahimimi kasmistim filmim cekilmemis sonra bana aşilama yapmislardi tutmadı beni uyarmadilar demesinlerki hsg çekilmedi diye neyse 1ay önce başka doktordan duydum senin filmin cekilmedi diye tüplerin kapalı olabilir diye özel hastaneye yolladı beni anestezi ile çekildim 15.02sinde ümitliydim dedim belki tüplerim kapaliydi o yüzden olmuyordu şimdik ne sıkıntım varda olmuyor neden adet oldum ..:( 

Yumurtalarım iyi demişlerdi doktorlar çok iyiler diye herseyim normal kafayı yiycem 

Bu gidişle eşimle bosancam o duruma geldim 

Yaşım 23 Eylül'de 24 olcam ama eşim 28 yaşında 29 olacak yaş geçiyor istiyorumki baba olsun çok istiyor oda ailesi .  Napcammmm :(((

Doktor demiştiki hsg iyi geçti adetin 2 . Günü gelirsin hamile kalman için ilaç yazcam ama işte yine olmazsa psjikolgim bozuldu hep hüsrana uğruyorum

46 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Benim postlarimi oku sukret. Yorulma yola devam
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Yas geciyor derken 

Olur sabırlı olun Allah dogru zamanda nasip etsin 
(60 puan) tarafından
İnşallah ;(
0 oy
(67 puan) tarafından
Hemen ne boşanma düşüncesi öncelikle sakin ol belkide sorun eşinde. Sperm sayısı belkide yetersiz geliyor. Eşinize bakıldı mi
(60 puan) tarafından
Evet bakıldı normal iyi dedi spermi
(67 puan) tarafından
Bir tanıdık kilolu oldugu icin bebegi olmuyordu ve 80 kiloydu. 10 kilo verdi bebegi oldu. Hani bir çok sebebi olabilir. Insallah en yakin zamanda bebeginiz olur
0 oy
tarafından
Benim de 4 buçuk yıldır evliyim benim de çocuğum olmuyordu geçen sene mucize oldu hamile kaldım hemde en ümitsiz halimde iken ama kürtajla sonuçlandı hala etksiinden çıkamadım tam 18 martta kürtaj oldum 

Rabbim sana da bana da nasip etsin
(60 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun :(
İnşallah olur ikimizinde herkesin olsunn :(
tarafından
Olsun olsun isteyen herkesin olsun
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Olur canım inşallah sabır şükret birbakmissin olmuş yani sabırlı ol 
(60 puan) tarafından
İnşallah ❤️
0 oy
(133 puan) tarafından
Öncelikle kesinlikle aklından hamile kalma düşüncesini çıkar arkadaşım akışına bırak oluruna bırak beyin psikolojik olarak çocuğa odaklandıkça olmaz. Lütfen ama lütfen kendini olsun diye sıkma 
(60 puan) tarafından
Ben bırakırım bırakmasına da insanlar bırakmıyor beni .
Nereye gitsem çocuk konusu çıkıyor
Veya Allah af etsin beni ama zoruma gidiyor olmiyacak kişilerde çocuk oluyor ..ister istemez zoruma gidiyor
0 oy
(2,281 puan) tarafından
Benimde 5 yıldır olmuyo canım bende de esimdede bi sorun yok nasip değilmiş diyoruz bizde hayırlisi Allah tan sonuçta verende o alanda ama eşinin yaşı geciyo diye üzülüp kafaya takma bu dusunceyi kafandan çıkar
(60 puan) tarafından
Çıkarmıyorum elimde olan birşey değil .  
Çıkarsam bilene etraftaki insanlar cikartirmiyor
(2,281 puan) tarafından
Aynısini banada yapıyorlar canım ama napicaksin ağzı olan konusuyo önemli olan senin bunlarla kafanın içini meşgul etmemen stres en büyük etken çünkü
Merak ettim bu arada hangi şehirde sin
(60 puan) tarafından
Hayırlısı son bu doktorun dediğini yapıyım ilaç yazcakmis eğer buda olmazsa son cagrem galiba tüp bebek
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Çok zor olduğunu tahmin ediyorum canım aynı durum benim yengemde de var olmuyor ama senin durumun daha farklı bir sebep yok anladığım kadarıyla aşılama değil de tüp bebek deneyin isterseniz niye bosanasin canım Allah'tan gelen birşey elinde olan değil sonuçta bir de çok stres yapma o da engel oluyor hamileliğe 
(1,659 puan) tarafından
Niye tavsiye etmiyorlar en garanti çözüm canım sizin için her ay vakit kaybı oluyor maddi durumun varsa özele git İstanbul'da bir doktor var çok övuluyor bu konuda adını bulayım yazayim sana
(60 puan) tarafından
Keşke maddi durumumuz iyi olsa .ne eşimin ailesi yardım ediyor bize nede kendi ailem ..
(60 puan) tarafından
Teşekkür ederim yinede ❤️❤️
(1,659 puan) tarafından
Doktorun adı Bülent tıraş mis canım rica ederim sen doktorlara anlat beklemek istemediğini benim arkadaşım da tüp bebek oldu 1ayda sonuçlandı bir zararı yok yani inşallah olurda burda müjde verirsin ❤️
(60 puan) tarafından
İnşallah ❤️❤️❤️
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Neden oes ediyorsun yoruluyorsun yasinda ne var ki tüp bebek merkezine git otur bir köşede ne çaresiz aon damlasina kadar parasini döken sonunda negatif alan insanlar gördüm merkezde .prof.ebru öztürk insgramdan bak belki morel olur benim dr tup bebekle oglumu kucagima aldim artik tip ilerlemis rabbim ol diyo oluyor normal olmasa tüp bebek sansin yüksek hemen boşucam olmuyor ümitsiz olma buda sınav  bende 2 tane dusuk yapdim normal kaldim   2 kurtajdan snr hamile kalamadim 10 ay rahim filimi tupler yapismos kurtajdan dolayi filimde acilmadi amaliyat dedi yaptirmadim corona zamani diye direk tüp denicem dedim ve ilk denememde kaldim ve oglum 6.5 aylik rabbim gönlüne göre versincanım
(60 puan) tarafından
Allah bağışlasın Allah analı babalı büyütsün İnşallah .. ama tüp bebek olamam doktorlar tavsiye etmiyor bana .. yani normalden olursun diyorlar beklicekmisim .. ne biliyim :( hayırlısı
(5,953 puan) tarafından
Normal dr oyle derler ilac deneme tahtası gibi insanin ruhuyla oynuyor bana da kimse tup bebek demedi ama dr elinde madara oldum dunya param gitti yumurta takibi ilaclar igneler bos hepsi iyiki profesör ebru hocayı tanımisim rabbim onun gibi dr lar cikarsin karşına canım
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Inşallah tez zamanda hamile kalirsin.Sıkınti yapacak yaşıniz yok ki neden bu kadar kafanıza takıyorsunuz
(60 puan) tarafından
Benim yok ama eşimin yaşı geçiyor .. erkenden baba olmasını istiyorum :(
(510 puan) tarafından
Eşim 39 yaşında baba oldu ☺️ sizinki çokta geç değil ki
(1,944 puan) tarafından
Bence de:) ben kendim 31 yaşinda anne oldum
0 oy
(119,340 puan) tarafından
deme oyle vardir bi vakti
(60 puan) tarafından
İnşallah ❤️
0 oy
tarafından
Aaa canım hem baba olsun istiyorum diyorsun hem bosancam galiba diyorsun. 

Öncelikle evlenirken çocuk yok ondan sonra da Allah a kalmış bunu bilmemiz lazım. Bizimde 2 yıl olmadı hastane hastane gezdik çevre illere gittik her hafta hastaneye. Özel e binlerce lira yatırdık. Ama tam bosvermisken hamilelik haberini aldık. Bende her adet olduğumda dünya başıma yıkıldı sanıyordum. 

Ama işte unuttuğumuz bir şey var ki Allah dilerse veriyor. O ol derse önünde hiç bir şey duramıyor. Sen duani yap Allah a teslim ol. Gör bak nasipte varsa sana en güzelini en hayırlı zamanda verecektir. 
(60 puan) tarafından
İnşallah .
Allah'ım analı babalı büyütsün inşallah ❤️
tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun. Size de en hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip etsin inşallah ❤️
(60 puan) tarafından
Amin inşallah ❤️
0 oy
(422 puan) tarafından
Kuzum herşeyin başı stres sen kendini strese sokma rabbim en güzelini bilir zamanı vardır kendi kız kardeşim 4 senelik evli yeni hamile gitmediği doktor kalmadı hayirlisindan versin rabbim
(60 puan) tarafından
İnşallah :(( teşekkür ederim
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Sabırlı olmalisin kuzum rabbim hayırlı zamnda hayırlı olanı verir Emin ol
(60 puan) tarafından
İnşallah ❤️ hayırlısı Allah'tan
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Eşim ve benim de hiçbir sorunumuz yok. Çok yere gittik çok testler yapıldı ama herhangi bir sorun yok. Doktor isterseniz bekleyin olmamasi için bir sebep yok dedi ama biz beklemek istemediğimiz için tüp bebek yaptırdık hamdolsun bir evladımız oldu. Siz de tüp bebek düşünebilirsiniz. 
(60 puan) tarafından
Vallah bu ilaçta olmazsa eğer yani doktor bana ilaç yazcak .. adetin 2 günü gitcem ..
Bana ilaç yazcak işte hamile kalmam için eğer buda olmazsa son cagrem tüp bebek olacak gibime geliyor
(2,132 puan) tarafından
Tüp bebek maddi durumunuz varsa süper bir şey. Bulandan Allah razı olsun, tavsiye ederim
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bak stresten olmuyor Cnm. Adetin bitince 1 gün sonra 10 gün her gün dene Cnm hemen WC gitme beline yastık koy bide şu stresten uzak dur akışına bırak zevk al sende. Sen zevk alırsan sendeki orgazm ile eşinin spermi daha iyi tutunuyor .
(60 puan) tarafından
Doğru evet aile stresi çok var bende .. maalesef :( takmamak elde değil ..ah ah ❤️
(6,859 puan) tarafından
Düşünme Cnm çok büyük etken bzmde olmuyordu bıraktım saldım artık akışına keyfime baktm o ay tuttu :) adetn btsn 1 gün sonra 10 gün dene Cnm lütfen
0 oy
tarafından
Sana tavsiye vercem öncelikle ilişki sonrasi hemen kalkma uzan bi kac saat ve duştan sonra namaz kıl rabbimden hayirlu evlat iste yalniz karanlik bi odada yalvar rabbime insalalh tez zamanda olur ve cok dusunme bu konuyu
(60 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim ❤️
0 oy
(603 puan) tarafından
Bende 18 imde evlendim 19 umda çocuk istedim denemediğim şey kalmadı maddi manevi, şuan 24 ümde anca oldu çocuğum eşiminde benimde hiçbir sıkıntımız yoktu hsg çektirdik 3,4 ay sonra hamile kaldım,kocanla çocuk için mi evlendin ki hemen boşanıyorsun aranızdaki sevgi saygıda sıkıntı yoksa çocuk için sabret biraz,bu kadar stres iyi değil akışına bırak, biliyorum bunu yapması zor ama az da olsa yapmaya çalış...Vakit saat dolunca gelir inşallaah,tevekkül,dua et ,sabret...Dikkatini dağıtcak şeylerle uğraşmaya çalış...
(60 puan) tarafından
Çocuk için evlenmedim.. seviyorum eşimi .. ama eşim çok istiyor ailesi vs. Böyle olunca kendimi otomatikce iyi hissetmiyorum sanki bende sorun varmış gibi yüz ifadeleri oluyor ve bu durum beni çok yıpratıyor ..eşim baba olmasını çok istiyorum .. hayırlısı diyim ❤️
0 oy
(274 puan) tarafından
Bende tüplerim için sıra aldım 1 ay sonra ya verdiler. Bari bitkisel şeyler deneyim dedim saraçoğlunun brokoli kürünü gördüm yaptım internette var kaç gün yapacağınız. Bu tüpleri genişletiyormuş. Onu araştırırken bide süt buharı banyosu gördüm (aslında ben tamamen doktor ne derse odur öyle düşünürüm ama çocuk olunca iş her haltı deniyor insan)

Bu süt buharı da sütü ısıtıyorsun yakmayacak kadar sıcak olacak lazımlığa döküp altıma etek giyip oturdum lazımlığa ama süt asla yakacak kadar sıcak olmayacak, çok ılıkta olmayacak. Bu ikisini aynı ay uygulamaya başladım. Bir yandan da yumurtlama takibi yapıyoum. Süt buharı dan kalkar kalkmaz ilişki. Bu buhar spermin tüplerin içine gidişini kolaylaştırıyor.

Ben o ay hamile kaldım. Tabi önce Rabbim nasip etti orası ayrı ama bu 1 buçuk yıldır olmuyo du demekki tüplerim tıkalıymış dedim. Denemek istersen aklına yatarsa canım dene. İnternette nasıl yapılacağı yazıyo. Eğer olurda deneyip hamile kalırsan msj atarsan sevinirim :) 
(60 puan) tarafından
Ay inşallah çok sevindim Allah analı babalı butsun inşallah ❤️❤️❤️❤️❤️ denerim bende teşekkür ederim
0 oy
(435 puan) tarafından

20 yaşında evlendim. Polikistik overliyim. İlk bir sene tedavi görmedim. Daha sonraki sene defalarca ilaç kullandım ama olmadı 2. Senenin sonunda doğal yollarla hamile kaldım ama maalesef düşük oldu. 6 ay sonra bir daha hamile kaldım. Yine düşük oldu kürtaj oldum. Daha sonra 1 seneye yakın bekledik olmadı. 3 defa aşılama yapıldı olmadı. En sonunda tüp bebek tedavisiyle 31 haftalik ikizlere hamileyim. Evlenelimiz 6 sene oldu ve hiç tedaviyi bırakmadım. Tabii bu süreçte çok yoruldum çok yıprandım çok ağladım hiç anne olamayacak gibi hissettim. Ama çok şükür Allah nasip ederse önümüzdeki ay bebeklerimi kucağıma alacağım. 

Sizi çok iyi anlıyorum. Çok yıpratıcı bir süreç. 
Bana kalırsa kendinize iyi bir doktor bulun. Ve bir an önce sağlam bir tedaviye başlayın. 3 yıl olmuş artık 2 defa aşılama yaptirin daha sonra tüp bebek tedavisine geçin. İnşallah gerek kalmaz ama boş boş beklemek daha çok yoruyor insanı.
(60 puan) tarafından
Çok mutlu oldum sizin adınıza gerçekten .. Allah'ım kucağınıza almayı nasip etsin sağ saglim hayırlısıyla ❤️❤️❤️
(435 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkür ederim. Allah'ım size de nasip etsin hayırlısıyla

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 484 göst.
25 Ocak 2021 Aile kategorisinde Acemiannee (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 255 göst.
18 Eylül 2022 Aile kategorisinde Fikose24 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 176 göst.
0 oy