+2 oy
766 göst.
Aile kategorisinde (625 puan) tarafından
Kızlar artık o kadar çok sıkıldım ki. Eşimle bazı konularda anlaşamasakta iyiyiz severek evlendik ama artık çok sıkıldım davranışlarından. Yani hamilelikten mi bilmiyorum. Giyinmeyi bilmiyor, ben yardımcı olsam kavga ediyoruz. Benim dediğim şekilde rahat edemiyormuş vs. Yeni kıyafet almıyor cimri biri değil ama hep öncelik ihtiyaçlar var diyor. Yeni tişört alsam pantolon bedenini bilmiyorum o yüzden bir taraf hep eksik kalıyor. Aşırı sigaradan dişleri sapsarı kesilmiş fırçala yok. Sağlık için yap yok. Grip olmuş ha bire burnunu çekip duruyor , balgam atıyor iğreniyorum. Acile zar zor götürdüm iğne vuruldu ilaç yazıldı almıyor. Saçları dökülüyor kel kalmak üzere. İyi şampuan ve serumu ben araştırıp alıyorum. Serumu kullanmıyor. Gözaltı kararmış güzel bir krem aldim, kullan yok. Hep böyle dağ adamı gibi davranmak istiyor. 

Ya yemin ediyorum artık çok bunaldım. 

Tanışalı 5 sene oldu ben nasıl bu kadar körmüşüm. Bende öyle asiri bakımlı güzel biri değilim ama olması gerekenleri yapıyorum. Ya ben ne yapacam bu aralar heyheylerim üzerimde sanki. Gece 12 de uyudum 3 te uyandım m.l gibiyim. Çok gına geldi ya off. Bu postu niye açtım onu da bilmiyorum. 

23 Cevaplar

+2 oy
(496 puan) tarafından
Sürekli uyumlu giyinmeye çalışan, saçları inik olsa saçlarını yıkamadan bakkala bile çıkmayan, (bu her gün komple yıkanmadığı zaman bile saç yıkamak demek) kıyafetlerin uyumunu beğenmediğinde tekrar tekrar kombin deneyen koca da sinir bozucu olabiliyo bazen
-Reklam-
+1 oy
(238 puan) tarafından

Benim eşim . Çok nankor birisi memnuniyetsiz cimri ... biri 

Ama ben bu postu okurken düşündümde sen birazcik yer arar gibi oldun 

Özenle giyinmiş haline herkes bakar ama işten yorgun argın gelen gözleri bayılmış bu sıcakta yinede olsa bizim için ayakkta durup calişmaya durmaya çalisan bir eş için bunları söylemem dile bile getirmem 

Ben tek tarafli konuşmam ilk yazmamda belirtiğim gibi demekki sen eşin ile dısari ciksa utanirsin eşinden

(625 puan) tarafından
Yok canım öyle değil işte. Ben kendine baksın mutlu olsun istiyorum. Kendini çok salmış. Hijyej konusunda pis biri değil veya yanıma yakışmıyor manasında değil. Ben orasinda değilim. Mesela kişisel bakım yapsa lazere gitse , yüz maskesi yapsa onun için sevinirim. Aksine bakımlı olacağı için kıskanmam lazımken kendini seviyor diye bende mutlu olurum. Mesela 3-4 tane Ayakkabısı var bir tanesine takmış curutmeyene kadar diğerini giymiyor artık ayakkabı beni at diyor ama atmıyor gözüne batmıyor o durum. Veya üstünü giyiyor günden güne değişmez. O üstündekiler kirlenmeli ki öyle değiştirmeli. 30 yaşında kendini salmış 10 sene sonrasını düşünemiyorum. Kazanıyorsun kazandiginla kendini simartmayi bil diyorum ama adamda tık yok. Ee ben söyleyince de üstüme geliyorsun her şeyime karışıyorsun oluyor.
(9,098 puan) tarafından
Kız alakası yok utanmak değil bu. Özensizlik erkeklerin ki. Biz kendimize özenirken istiyorruuz ki onlar da güzel olsun ama yapmıyolar. Bence bu eşinin fkrıne değer vermemek ya da saygı duymamak eşlerimiz bizi gercekten sevse emin olun dediklerimizi yaparlar
0 oy
(262 puan) tarafından
Eşiniz annesinden ayrı mı büyümüş?
(625 puan) tarafından
Askerlikten sonra 7 yıl uzak kaldı. Onun öncesinde de bir yerleri yaralansa ağlamak yerine annem bize ne ceza verir acaba diye düşünmüşler hep. Kaynanam öyle kadınmış. Demek istediğim ilgili bir anne olmamış hiç.
(262 puan) tarafından
Benim eşim de dediğin gibiydi. Evlendik, o benim yanıma taşındı evlenince, sadece bir bez torbada bir pijama altı bir de delik deşik kevgir gibi bir tişörtle geldi. Sevgiliyken eh işte bir giyimi vardı. Evlenince anladım ki eşime kimse sen bakımsızsın dememiş. Bakım nedir söylememiş. Çünkü eşim de 9 yaşından annesinden ayrılmış, anne baba boşanmış eşimin velayet babada kalmış. Anne figürü yok. Derleme toplama düzenleme bakım bilmiyor. Erken yaşta yatılı okula gelmiş. Ömrü yurtlarda geçmiş. İç çamaşırlarını 3 ayda bir yıkatırlarmış :O Ben de aşırı zorlandım. Şıkır şıkır bir kadın değilim ama salmış biri de değilim özenliyim. Eşimin abisinden yardım istedim. O el attı. Evlendin de artık böyle öğrenci gibi pejmürde gezme dedi. Yavaş yavaş topladı. Bence hala çok şık değil ama en azından dinliyor birilerini.
(625 puan) tarafından
Ya abisi üstündeki kuflenmezse çıkarmaz :D
Biz evlendikten sonra saldı kendini iyice. Mesela bazen evde durduk yere makyaj yapıyorum. Belki 1 saat sonra siliyorum ama insanın gözü farklılık arıyor ve mutlu oluyor. Eşimde o yok açık kalmayım yeter modunda. Bazen üstündekini zorla çıkartıp ütülüyorum.
(152 puan) tarafından
İndigo senın eşin yurtta mı büyüdü. Devlet memuru oldu mu
(262 puan) tarafından
Yurtta derken öğrenci yurdu, yetimhane yurdu değil. Erken yaşta okul kazanıp gidince yatılı kalmış Ankara'da. Memur değil mühendis o da.
0 oy
(885 puan) tarafından
Arkadaşları falan yok mu öyle samimi olduğun bir konuşsan eşini uyarsa hani örnek veriyorum ismi Ahmet ise Ahmet bu ne oğlum biraz kendine çeki düzen ver şu dişlerini bir fırçala karın seni nasıl eve alıyor böyle azıcık giyimine önem ver ne için çalışıyorsun vesaire tarzında konuşsa biraz bir psikolojik baskı yapsa belki kendini toparlar
(625 puan) tarafından
Tanıyorum ama samimi değilim kimseyle. Ki kendi 7 sene askeri personeldi. Askerleri bilirsin havalarindan geçilmez bunda yok hiçbir şey. Yani bilmiyorum nasıl düzeltirim. G.tüm başım açık kalmasın tamam modunda.
(152 puan) tarafından
Sen askeriyede mı calısdn nerden bılıyon da askerleri bılırsın havalarından gecılmez dıyon kız  :) ayrıca esın askerıyedekı rütbesı neydı
0 oy
(1,324 puan) tarafından
Direk de ben bakımlı erkek istiyorum gözüme hoş gelmeni iariyorumu böyle hoşlanmıyorum diye güzel bir dille
(625 puan) tarafından
Evet konuşsam sonra içerleyecek sen beni begenmiyorsun diye üzülecek vs ama ben kendi için yapsın istiyorum. Çevredeki hiç kimseden bir eksiği yok.
0 oy
(624 puan) tarafından
Bnm eşimde giyim konusnda bana sorar hep sen beğen ben onu alayım der kendi giyim konusnda kötüdür hep kundura giymiş benm sayemde spor ayakkabıya alsti ilk zmnlar bu benlik degl derdi smdi ise hep spor giyinir bende öyle giyinirm severim ya nyseki kavgamz olmuyor 
(624 puan) tarafından
Senin eşinde bakım yok canm umrunda degl hiç bsey belliki yaa öyle olurmu kötü bı alışkanlık olmus
(625 puan) tarafından
Canim aldıklarımı beğenir giyinir ama bazen çok vasat giyiniyor o değil bu olsun şu olsun diyince üstüme geliyorsun diyor. Kendi bazı şeyleri geliştirmek istemiyor. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabı rayında ilerlemek istiyor.
0 oy
(377 puan) tarafından
İyi giyindiği bir günü hatırlatıp o gün çok yakışıklı olmuştun tekrar aşık oldum sana desen? Yani biraz överek pohpohlayarak denesen. 
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Hamileyim ve hamilelikten dolayı dişlerini görünce kötü oluyorum doğum yapana kadar kendine özen gösterir misin falan desen alınır mı 
(625 puan) tarafından
Yok alınmaz diş konusunda. Alinsada bana hissettirmez ve benim için dikkat eder koku konusunda kendisi de hassas
(1,424 puan) tarafından
Tamam bunu dile getir giyim konusunda da renk olarak aynı şeyleri giyelim sana bir kaç parça birşey alalım de yada kötü olan bütün kıyafetlerin başına yanlışlıkla çamaşır suyu dökülmüş olsun
0 oy
(472 puan) tarafından
Kendinn uyaracaksin canım hadi dişlerimizi fırçalayalim de ben eşimin tek diş fırçalamama.sorunu yaşıyordum diye diye en sonunda hallettik 
(625 puan) tarafından
Evet canım haklısın. Valla çocuk gibi avutuyorum ya :(
0 oy
(21 puan) tarafından
Bir insan 7 de neyse 70 öyledir .. esimin 15 yaşında olan erkek kardeşi var eşim ve ben sürekli uyariyoruz kişisel bakimini yap diye ben ona yuzune maske yapıyorum eşim ona abdest almayı öğretiyor elimizden geleni yapıyoruz eşimin tarafı da uyarıyor onu yikann diye felan ama biz daha çok uyardık onu ayakları ıslak toprak ve küflenmiş peynir gibi kokuyor kol altını soylemiyorum bilene midem bulanıyor donlari b.k içinde sürekli diyorumki büyük tuvaletini yaptıktan sonra orayı güzel yıka diyorum gecende tuvaletten çıkarken ellerini yıkamadi böyle acayip sinirlendim.. birde 16yasina girecek tam ergenlik zamaninda .. tuhaf harketlee yapıyor bana boyuda bayan uzun ona karşı gelsem elini kaldiriyor bana dövecek gibi eşime dedim daha evime gelmezin istemiyorum küçüklüğünden beri bu böyle.. dişlerini yıka diyoruz yok fircalamiyor simsiyah oldu kırıldı dişleri agizida acayip kokuyor.. ben çok tiitiz bir insanım evimde öyle insanı istemem.. eşimin dayisida öyle pistir kardeşi dayısına benzemiş .. yani bu karakteri değiştiremeyiz oonlar pisliği severleeeer okadar öğrettik konusstuk dilimizde tükürük kalmadı diye diye 
(1,525 puan) tarafından
Oha kız bune midem bulandı resmen. Benim kaynanam ve kayinpederim de pistir. Hele kayinpederim Allah günah yazmasın ama çok pis kokar. Geçen gün aynı asansöre bindik inene kadar nefesimi tuttum sen düşün. Kızımı kucağına aldığında kokusu ona bile siniyor. Eve gelince kirkliyorum çocuğu. Eşime söylüyorum oda annesine diyor kadın da ne yapayım söylüyorum söylüyorum aynı artık söylemeyi bıraktım diyor.
(21 puan) tarafından
Bak şimdi dinle alakalı yeminle olmayan insanlar kokan insanlar...
Temizlik imandan gelirmiş.. insan mesela kendi kokusunu bilmeli .. düzenli duş almalı .. kişisel bakimini yapmalı .. ben hayatta rahat edemem zaten her duş almadan önce camasir suyla dusu fırçalayıp öyle duşa girerim .. bilmiyorum ya bende sorun var yada insanlarda.
 TemiZ olmak beni ferahlatiyor.. hem ev için hemde kendim için söylüyorum
(625 puan) tarafından
O ergenliği ağır depresyon şeklinde geçiriyor sanırım. Şimdiki Z kuşağında hiç böyle bir şey görmedim.
0 oy
(948 puan) tarafından
Bunlar yorar insanı tbaşş ama gebelikten dolayı ekstra takıyor olabilirsiniz. Ama açıkça söyleyin. Ben sevmiyorum öyle, diyin. 
(625 puan) tarafından
Olabilir hamilelikten dolayı abartıyorumdur bilmiyorum. Sadece kendine çok özenli olsun isterim. Hani insan kendi kendini düşünmeli. Eşim çok salmış kendini. İçinden bir şey yapmak gelmeyince ve benim zorumla oluncada bu sefer üstüme geliyorsun, her şeyime karışıyorsun oluyor.
0 oy
(175 puan) tarafından
Acaba sen artık daha az şey hissettiğin için mi herşeyi batıyor. Ya da gerçekleri yeni yeni mi görüyosun 
(238 puan) tarafından
Aradığım yorum
(625 puan) tarafından
Evet hareketleri batıyor gözüme ama soğudum diyemem. Kendi kendine düşkün değil ona kızıyorum.
0 oy
(3,889 puan) tarafından
Alttan alarak söylesen mesela benim eşim parfüm kullanmayı sevmez ağzıma tadı geliyor der bir gün parfüm aldım dedim bunu benim için kullanirmisin seviyorum hoş kokmani dedim sakin aklına bişey gelmesin kötü kokmuyorsun ama daha çekici gelirsin dedim tamam herzaman kullanmam dedi bı sıktı bakti onun da hoşuna gidiyor aha Ogün bugündür kendisi sipariş de eder bana da der bana senin beğendiğin kokulu bir parfüm al der
0 oy
(112 puan) tarafından
Bende aynı böyleyim eşim de öyle hamilelikten de kaynaklı sanırım bu durum biraz da. Çocuk değil ki koskocaman adam anlatıyorsun anlamıyor 
0 oy
(274 puan) tarafından
Seninle aynı kaderi paylaşıyorum harfiyen hepsi aynı. Temiz değil. Sabahları dişlerimi fırçalarken oğlum beni izliyor. Sonra gidip dişlerini fırçalaması için babasını kaldırıyor. Adamda duş yok. İşyeri kıyafetleni getir diyorum. Çok uzun zaman oldu yok. Keşke biraz titiz olsa yaklaşmak dahi istemiyorum 
(625 puan) tarafından
Hijyen konusunda titiz. Bazen 2 3 gibi işten gelir ve sabah 8 de tekrar gitmesi gerekir . O saatte dusunu almadan yatağa girmez. Ben kişisel bakımını kendine düşkünlüğünü istiyorum. Dolabi acıyor eline ilk geleni giyiyor. Yakıştı mı, nasıl oldum sorusu yok. Kiriş kiriş giyse gözüne batmıyor.
0 oy
(5,267 puan) tarafından
Bnm eşim sabah akşam yikaanan hatta sabah uyanınca bütün saatini banyoda bakımına kıyafetine ayıran biri ciminca gelince onun geldiğini kokusundan anlarım.   Hergun kıyafet değişir bunun için sürekli uydu mu oldu yada olmadı der bende bundan şikayetçiyim tamam böle pis  bir insan olmasın ama bu kadar ufrasta olmasın derim. Biz böyle kabul ettim işte yapacak bişey yok cnm
(625 puan) tarafından
Kimin hayati kiminin hayali demişler. Bende biraz kendine düşkün olsun isterim ama yok. Başka kadın olsa kıskanır ben aksine bakim yapsın,  giysin istiyorum. Üzerindeki yirtilmayana kadar atmıyor. Yani gözüne nasıl batmıyor anlamış değilim veya cimri olsa eli cebine gitmiyor derim. Tek tip giyinir mesela. Tişört,  pantolon , spor ayakkabi. Şort giy, gömlek giy . Ne bilim alt üst takim şortlar oluyor ya ondan giy yok. Bazen dışarı çıkarız al güneş kremi sür diyorum. Yok ya diyor. Kaç saniye sürer ki bir krem sürmek.
(5,267 puan) tarafından
Benm eşimin mesleği giyimci bilmiyorum ondan mı kaynakli ama bnmki  çocukluktan gelme bı huyu ve alisilmis bir huy asla vazgeçilmez
0 oy
(89 puan) tarafından
Benim esimde fazla zevki yoktu ama ben ona  tshort gomlek bu tarz seyleri ona alirim. Benim aldiklarimida begeniyo begenmezse bile yine giyiyor Mesela esine kiyafet kendin al sana supriz yapmak istedim hediye aldim de yada begendim aldim kendimede aldim de o ilaki giyer. 
0 oy
(9,098 puan) tarafından
Ya aynı benım kocamı tarif etmissin aynııı. Kendi ile ilgilenmeme asla müsade etmez. 
0 oy
(3,094 puan) tarafından
Esimin alisverisini ben yaparım o da giyer sagolsun. Evlendigimizde hicbiseyi yoktu duzgun cunku almazmis. O varken ona bisey alsam hala ne gerek var bosver der. Ben de o yokken alirim. Kisisel bakima dise tirnaga gelince de dikkat etsinler bi zahmet. Ben kocama o agizi ben opuyorum git dişlerini fircala derim :))) suan hamileyken gozune daha cok batiyo olabilir lohusayken adami evden kovabilirsin :)))) ama haklisin yani sarı diş ne abi 
0 oy
(96 puan) tarafından

Aynı benim eşim yeminle . Bide geçen gün gelip demezmi ' arkadaşlarım sen evlisin o üstündekiler ne diyince ' iyice zıvanadan çıktım . Resmen bakımlı ol diye sana yalvarıyorum ama sen olmuyorsun bide benimi suçluyorsun diye , en son bütün begenmedigim kıyafetlerini ya çöpe attım yada yırttım ,hadi bakalım gel de giy bunları diye :D mecbur birlikte gidip aldık . İstediğim gibi üstler aldırdım . Yavaş yavaş adamı yola getiriyorum , zorlada olsa yola gelecek . 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 347 göst.
0 oy
9 cevap 324 göst.
2 Haziran 2021 Aile kategorisinde Adamasaliii (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 407 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 508 göst.
24 Kasım 2020 Aile kategorisinde Acemianne3107 (775 puan) tarafından soruldu