0 oy
793 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar Allah aşkına fikir verin bana ben mi haksızım. Yaa 8 aylık evliyim ilk aylarda tartışmalarımız oluyordu ve eşim tartıştığımız da işlerüm birikti eve geç gelirim diye eve gelmiyordu ve yeni evli bir kadına yapılır mu bu. Neyse 1.5 aydır iyiydik bir sorunumuz yoktu ve işten eve erkenden geliyordu ve eve gelmek için can atıyordu. Dün gece ufak bir konudan dolayı (dün soru olarak paylaşmıştım hatırlayan arkadaşlar vardır) tartıştık. Ve bugün de işlerim birikti eve geç gelirim dedi ben de o zaman ben de hiç gelmiyorum eve dedim. Aklama kadar da iletişim kurmadık ben de annemlerdeyim eşim de işte. ( eşime güveniyorum aksi birşey yapmaz). Ama böyle evlilik olmaz ufak tartışma da eve gelmemek nedir yaaa Allah aşkına yardım edin bana kafayı yiyeceğim aileme de bahsetmedim. Üstelik tartışma konularımızı 3.kişilere sorup fikir alalım diyor. Yaaa ben çocuk değilim niye ufak sorunlarımı 3.kişinin ağzıyla çözeyim haksız mıyım 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet onu halletmeniz lazım daha çok yenı evlısınız ılerıde napıcak 2-3 gun gelmemeye döner olay 
tarafından
Yaaa nasıl bir yol izlemeliyim iyiyken iyiyiz ufak bir tartışma da sorun ediyor
(3,446 puan) tarafından
Hocam benim kocam da 6 yıllık evliyiz bıraksak devlet memuriyetinden istifa edip evde yatacak,bana ne önerirsiniz:sjsjsj
tarafından
Valla hocam benim eşim de aşırı evcil bir adam hafta sonu evde duralım çıkmayalım der ama tartıştığımız da da iş yerinde kalır. Siz de tartışmayı deneyin:) ( tabiki espri yapıyorum Allah daha iyi mutlu etsin :))
-Reklam-
0 oy
(1,726 puan) tarafından
En saçma şey canımsen haklısın ama sende ona inat olsun diye aynısını yapma evinde dur biz tam tersi ne zaman tartıssak eve erken gelir dibime oturur acaba seni daha fazla kırmamak içinmi böyle yapıyor
(1,726 puan) tarafından
Evet sen haklısın ama bridaha ona inat sende gitme evinden
tarafından
Ona inat gitmemezlik yapmadım canım. Evde yalnız kalmak istemediğimi ve gece tek kalmaktan korktuğum için eşime söyledim istiyorsan gelip alayım birlikte evimize geçelim diye o da kabul etmedi. Yani inat oldu  diye yapmadım
(1,726 puan) tarafından
O zaman tamam otur konus anlat konuşmuyorsa mesaj at ona
tarafından
Valla canım 8 aydır evlendiğim günden beri bu şekilde çok çaba sarf ettim güzelce konuştum olmadı bağırdım olmadı mesaj attım okumadı bile kendisi bilir yoruldum artık. Sabrım bitti sanırım sadece ya sinirleniyorum ya da umursamıyorum.
(1,726 puan) tarafından
O zaman sen takma belkide kaçan kovalanır taktigi
0 oy
(687 puan) tarafından
Kaçan kovalanır.hic umrunda değilmiş gibi davran az da kendin gizemli almaya çalış annenin evinde biraz kal kendisi gelip seni alsın anca öyle yola gelir.
tarafından
Bende şu an annemlerdeyim zaten haber ver bana dedi ama haber vermedim. Kendisi merak edip sorsun bir zahmet
0 oy
(264 puan) tarafından
Off yengeç burcu mu eşin benimki de eve gelmez kusunce hiç alttan almazdı hep üste çıkardı bir ay küs kaldık hiç umursamadım en son kendisi konuştu şimdi konuşuyor artık kussek bile benden ümidi kesti herhalde:D konuş anlamıyorsa iki katını yap anlar sonunda he sorunları konuşmaya gelince aranızda çözebileceginz seylerse birine danışmaya gerek yok
tarafından
Yaaa beni kızdıran şeyde bu 27 yaşında insanlarız anlaşamadığımız her sorunu 3.kişilere niye soralım yaa bu çok kötü birşey değil mi şahsen ben eşimle olan ufal tefek anlaşamamazlığımızı  başkalarından yardım alarak çözmek istemek ama eşime anlatamıyorum bunu.
(264 puan) tarafından
Yani kaç yaşında olursan ol bu karsinda ki kişinin olgun olma durumuna bağlıdır ben 27 eşim 32 yaşında ama o hep benden daha çocuk davranır çevredekiler de der bunu ne yaparsam yapayım olgunlasamadi bu beni yordumu evet ama en azından biraz kendime göre alıştırdm bazı şeylere sorun yaşadıkça anladı oda yani demek istediğim sen ona yön vereceksin çünkü sanırım o daha çocuksu dediği herşeye tamam deme mesela birine anlatma konusun da al karşına konuş benimle çözmeni istiyorum de mantıklı sebeplerini anlat belki bu şekilde çözebilirsiniz dediğim gibi evliliğin oturması biraz zaman alıyor karakter çatışması çok zaman alıyor ilk sıralar ama oturacak sorunsuz evlilik mi malesef yok mutluluktan uçuyorum diyenlere bakma sen ...
tarafından
Canım emin ol aldım karışıma güzelce konuştum ama eşime göre benim düşüncem yanlış ve mantıksız böyle deyince de ben kendimi savunmaya geçiyorum eşime karşı. Her ne söylesem eşimin kafasında ki doğrudur eğer tereddütü varsa da bana duygularıma önem vermek yerine 3.kişilere soralım demesi benim tiz noktam oldu artık. Hayır dediğim de ya da anlaşamadığımız da hemen cephe alıyor ve iletişimi kesip eve gelmiyor. İyiyken de eve gelmek yanımda olmak için can atıyor. Emin ol çok yorucu bir şey daha şimdiden yoruluyorum ben.
(264 puan) tarafından
Canım aynı benim eşim valla istersen bak ama senin eşin de narsist sanırım ve narsist erkeklerin en büyük özelliği de karşısında ki insanı aşırı yormasi zaten...
(264 puan) tarafından
Destek alabilirsin kabul ederse aile terapisti vs ama kabul etmeleri zor işte
0 oy
(886 puan) tarafından
Bu biraz şey gibi küstüm oynamıyorum.. yaptıgı yanlış ama guzelce oturun konuşun canım 
tarafından
Evet küstüm oynamıyorum yapıyor ama bu benim tarzım değil sorun varsa konuşur hallederim yoksa da sonsuza kadar susarım. Ama eşim ufak tartışmada küsüp eve gelmiyor beni suçlu ve mantıksız bulduğunu söyleyip beni tahrik ediyor.
0 oy
tarafından
Eşin ne burcu canım başak erkeği falan mı off her şeye küsüyor eski postlarını da hatırlıyorum. Eve dön bence hiç umursama onu sende küs nasıl birşey anlasın bu ne çocuk gibi. Oturup konuştunuz mu hiç? 
tarafından
EVET MAALESEF BAŞAK ERKEĞİ canım. Büyük harfle yazdım çünkü müzdaribim  ben de başak burcuyum ama eşim aşırı yapıyor herşeyi. Konuştum canım sakince kendimi kötü hissettiğimi bunun doğru olmadığını anlattım ama yine ben suçlu yine ben haksız ve yine ben mantıksız oldum. Sabah gittim belki birbirimizi yanlış anladık gel konulup telafi edelim dedim adam ben seni yanlış anlamadım ama sen beni yanlış anladın dedi yaaa ben biz dilini kullanıyorum adam halen sen sen deyip duruyor bu da beni deli ediyor
tarafından
Bende başak burcuyum. Başak erkeği babamdı valla zor adamdı habire küser tripliydi. Oğlum da başak valla korkuyorum öyle olcak diye farklı yetiştirmeye çalışıyorum ama çok alıngan hemen küser ağlar sonra sakinleşir gelir. Başakların siniri saman alevi gibi canım ama insanı çok yıpratırlar. En iyisi umursamamış gibi yapmak çok zor ama huy değişmez işte. Allah sana sabır eşine de hidayet versin inşallah
tarafından
Amin canım inşallah. İkimiz de aynı burçtanız ben de diğer insanlara karşı mesafeli olurum ama eşime karşı biraz daha şeffafım ama eşim bunu yapamıyor direkt küsüp iletişimi keser eve gelmez.
tarafından
Evet dışarıdan soğuk görünürüz ama aslında çok samimiyizdir. Çocuk gibiyimdir bende Bi kıymet bilseler :))
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Peygamberimizin tavsiyesi 3. Bir kişinin hakem olması aslında. Çok sevimsiz bir durum yaşadığınız olay sadece çocuk yapmayın diyebilirim bu durumda
tarafından
Evet tabiki de gerektiği de ve ciddi konular da danışırım ama evde ki eften sebeplere bunu yapamam o zaman eşimle bizim iletişimimiz olmaz evlilik 3.kişileri dhil etmek değildir bence anlamak ve anlaşılmaktır. Çocukta henüz düşünmüyorum yoksa hamilelik sürecim çok yorucu geçer eşimle bu sorunları çözmeden bebek düşünmem.
(1,928 puan) tarafından
Evlilik gerçekten birbirlerini anlayamayanlar için çok zor. Kendiniz sakinleştirin. Eşiniz kendince ceza verdiğini sanıyor umursamayın. Ve kendini haklı çıkarma derdinde başkalarına anlatmak istemesinin asıl sebebi de bu
tarafından
Evet eve gelmeyerek bana ceza verdiğini düşünüyor ama bu ceza değil ben çocuk değilim aksine beni tahrik ediyor böyle davranması.
0 oy
(14,979 puan) tarafından
3. Kişi bir aile terapisti olursa çok mantıklı olur. Bence aslında herkesin aile terapisine gitmesi lazım. Sağlıklı iletişim için. Eşin bir yanlış yapmış sen de ben de gelmiyorum o zaman diyerek başka bir yanlış yapmışsın bence.
tarafından
Keşke aile terapistine gitsek benim buna çok ihtiyacım var zaten ama eşim yanaşmıyor daha önceden teklif ettim sen doğru ve mantıklı düşününce gerek kalmaz dedi ve bu beni daha çok kızdırdı. Ben çocuk değilim her zaman eşim benim doğru düşünmediğimi mantıklı olmadığımı söyler ve bu da beni savunmaya geçiriyor haliyle. Eve gitmeme nedenimse evde yalnız durmak istememem ve tek kalmaktan korkmam eşime sordun geleceksen evimize gideyim ya da gelip seni alayım birlikte geçelim diye. Tepki olsun diye kalmamazlık yapmadım yani
(14,979 puan) tarafından
Anladım . Öteki türlü uzardi mesele çünkü. O yüzden söyledim
tarafından
Evet uzardı ve yanlış bir davranış olurdu. Tabi böyle birşeyi ben de yapamam zaten ortada aşırı büyük bir sorun olay yok çünkü.
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Sana tavsiyem şuan bu evlilik yerine oturana kadar asla çocuk yapma aklında varsa sil at başka bişey demiyorum
tarafından
Hevesim var ama ben de şu anlık düşünmüyorum. Henüz eşimin hamlelerini bilmiyorum. Onun dediğini yaptığım ve alttan aldığım sürece gayet iyiyiz hiçbir sorunumuz yok falan zıt bir fikir söylesem hemen eleştirir.
tarafından
Bir şey sorabilir miyim? Siz bu tavsiyeyi niçin verdiniz  eşimle olan iletişimin sağlıklı olmamasına yoksa ileri de çocuk olursa daha olumsuz şeyler olabileceğini düşündüğünüz için mi yazdınız? Yani benim farkedemediğim birşey mi var diğer arkadaşlarda çocuk için acele etmememi yazmışlar merak ettim
(3,419 puan) tarafından
Canm bak şimdi esin eve geç geliyor demi daha bir yıl olmamış bir evlilikten bahsediyorsun yarın beben öldü doğdu diyelim illaki tartışma olacak evde esin sürekli geç mi gelecek belki zman ilerledikçe bir gece bile gelmediği olacak eşinde bu potansiyel var anlattığına göre sen o bebeyle evde tek kalcaksin destek ariycaksin ama sana destek olcak bir esin olmuycak yanın da şimdi beben olmadigi için bu zorluğu bilemezsin ama kucağına aldigin zman o zman ogrenceksin ordaki kizlsr böle demişti acele etmeseydim die senin şuan tek odaklanman gereken evliliğin eşinle bu geç gelme durumlarıni Aşman gerekli evliliğin yerine otursun önce o zman herşey guzel olacaktır emin ol
tarafından
Anladım canım ben de aynı düşüncedeyim eşimle geç gelme aklınca ceza verme olayını çözmemiz gerekiyor aslında 1.5 aydır gayet iyi olduğumuz için hep erke  geliyor eve ama ufak bir sorunda işlerinin biriktiği i söyleyip gelmiyor. Eşime sordum çoğunlukla tartışınca işinin biriktiği hatırlayıp gelmiyorsun biz evliyiz ve tfal tefek tartışmalar da eve gelmeyince kendimi kötü yalnız bırakılmış gibi hissediyorum dedim. O da gelince tartışırız o yüzden gelmiyorum dedi ama bu çok yanlış bir şey anlatamıyorum bunu eşime. Çocukta olursa bu yük ağır gelebilir bana ve daha şimdiden bir çıkmaza girmiş olurum haklısın
0 oy
tarafından
Bacım seninkinin huyu bu. Ben tartışıb kovarım gitmez benimkide yüzsüz:)
tarafından
kız kadının eski postlarını hortlatma :)
tarafından
Bacım sen neden kadının eski postlarinj hortlatiyorsun 1olsa neyse 2.3eski postuna yazmışsın
tarafından
Bende eski postları okuyup ne kadar sabırlı ve ***** olduğumu gereksiz alttan aldığımı hatırlıyorum canım beni kamçılıyor bir nevi
0 oy
tarafından
Aslında bizde eşinle tartistigimiz zaman evden gider çıkar biraz hava alır geri gelir. Büyük ihtimal kafasını toparlamak için yapıyordur. Ben çok büyük bir sorun görmedim ilk zamanlar insan cok takiyor üzülüyor gerçekten. Ama sakın kafayla konuyu konuşmak daha iyi oluyor. Tartışma anında daha çok kalp kırılıyor bence 
tarafından
Tartışma anında tabiki uzaklaşıyor ama bu günlerce sürmez bence
tarafından
Günlerce sürüyorsa bilemem, bizimki o güne mahsus olur genelde biraz kafası boşalır gelir eve
0 oy
tarafından
Ama sen yinede buraya sorarak 3.kisi(lere)sormuşsun. 

Çok yenisiniz zamanla oturur her şey ilk zamanlarda bu tarz tartışmalar olması çok normal ,Ayrıca 3sine güveniyorsan kafanda kurma.
tarafından
İlk zamanlar da çoğu şeyi içime attım kendim çözmeye çalıştım. Ama eşim hep eleştirdi kendimi kötü hissetmeme sebep oldu. Bende belki de ben yanlışdır diyerekten bu sayfayı açtım canım. Ama çoğu kadınla aynı fikir ve düşüncede olduğumuzu görünce rahatladım amacım 3.kişilere sormak değil.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 719 göst.
2 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 517 göst.
0 oy
16 cevap 557 göst.
24 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,094 soru

11,316,760 cevap

34,761 kullanıcı