0 oy
978 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kaynanamgil suları dondugu icin bana geldiler demiştim. 4 aylık hamileyim 7 aylikta kızım var. Yinede dört aydır elimden geleni yaptım yemeklerini çaylarını kahvelerini meyvelerini hiç biselerini eksik etmedm surat asmadim ama bugün hiç degmediğini anladım. İki yildir hamileyim diye kıyafet almiyordum bugn esime hiç kıyafetm yok Memlekete gidicez iki üç parça bişe al bana dedim tmm dedi dışarı çıktık pahalı diye vi tane al yeter dedi bende insan içine cikicam ayıptır bı iki bişe daha alalım dedim. Hayır dedi yüzünü astı bende kızdım çıktık eve geldik. Kızdım herkese gelince var bana gelnce yok diye. Dün görümcem aradı çaycı istedi en ucuzu 350 TL ona tmm dedi bana gelince yok diyor. Eve küs geldik kaynanam karıştı bende dedm karışma aramıza biz karı kocayiz kussek bile biz halledelim sen karışma dedim. Oda karışirim oğlum parası yok demekki al bı tane nolms fln dedi oğluyla bir oldu bir sürü laf dediler. Ben odadan çıktım odada fısır fısır konuşmaya başladılar dinledim ama anladığım tek şey kaynanam bunu nerden buldun sen nerden buldun dedi oda ben nerden bilim böyle şerefsi.z cikacagni dedi. Onu duydum daldım içeri siz dedm fısır fısır ne konusuyosunz sesli konusun bizde duyalm. Kaynanam bı an süt dökmüş kediye döndü ben ona kiziyodum bilmem ne dedi. Bide ben bekarken bı arkadaslar tartışmıştm onu kaynanama söylemişler o edepsiz gibisine. Yüzüme vurdu sen bekarken tartissmissn bana demişlerdi diye bende dedm ben şuan o arkadaşımla hala görüşüyorum düğünde savdicmdi neyin kafasını yaşıyorsun asil senin hakkında akrabaların neler dediler biz duymazdan geldik dedim. Snra yemek yerken bsktm yüzünü astı öptüm sarıldım dedm büyüksün sesim yukseldiyse k.bakma dedim. Çay fln yaptım. Eşim odaya gelmedi yanına gittim dedim sana nerden buldun bunu mu dedi ben mi yanls duydum dedim evet öyle dedi dedi sende nerden blm böyle çıkacağını mı dedin dedm evet dedi. Bunu duydum sanki kafamdan aşağı kaynar sular döküldü ağlaya ağlaya odama geldim. Aylardır önümde çocuk hamile hamile hizmet ediyorum kadın bunu nerden buldun diyor bide napalim hamileyse hamileyim de hamileyim diyip duruyor dedi. Kızlar bana akıl verin ben ne yapayım şimdi içimden evi terketmek geliyo eşim annesini tutuyo beni gözü görmüyor nolur akil vernq çok caresizim

33 Cevaplar

+10 oy
tarafından
Gidip sarılıp öpmekle en büyük hatayı etmişsin kusura bakma. Böyle yaptıkca daha çok laf işitirsin. Eşinde adam olsun ezdirmesin seni hamilesin yazık günah ya ne düşüncesizlermiş
tarafından
Evet oyleler şimdi pne yapayım sence
tarafından
Hiç yüz verme canım yeri geldiğinde senin icin ettigi lafı yüzüne vur birak utansınlar tabi utanmalari varsa. Suratıni as valla o kadar hizmet etmişsin hamile halinle dediklerine bak.
-Reklam-
+1 oy
(2,545 puan) tarafından
Güzel savunmussun da sonra niye öptün kaynananı bacım. Zaten duymussun duycagına eşine sorarak ne teyit alıyorsun.  Llah islah eylesin. Hamilesin birde. 
tarafından
Suratını astı diye. Yanlış duymusumdur sandım
(2,545 puan) tarafından
Ahh canım benim ya. Biraz kendine bak. Kimse için bir şey yapmak zorunda değilsin helede haketmeyenler için. Bebeğini ve karnındaki yavrucağı düşün. Onlara adepte ol.
+1 oy
(687 puan) tarafından

Şimdi bnde sana kızacam hakkını helal et bacım.. Kız man yak mısın sen tam tavrını koymuş kaynana gereken lafı söylemişsin az ağır durmuşsun ne diye gidip öpüyorsun büyüksün bilmem ne diyip götünü kaldırıyorsun bak nasıl seni ezecekler 

Iyi bari bundan sonra tavrını köy yemeğe özenme geç köy cayi soğuk ver hep miden i bulandır onların önünde gitmeleri için ne geliyorsa aklına yap.guleryuzlu asla olma köpekler haketmiyorlar
tarafından
Onlara ezmeyi gösterilen merak etme
(83 puan) tarafından
Bende tam bunu diyecektim, fazla fedakarlık yapıp kendi hakkına giriyor, ne güzel lafını demişin daha gidip sen suçluymulun gibi *** cagızını kaldırmışın aherim sana suçsuzken kendini suçlu çıkaran saf gelin ☺️
0 oy
(1,032 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Allah yardımcın olsun inşallah canim şeref.siz  sizsiniz deseydin nankör..köpek.ler
0 oy
(3,163 puan) tarafından
Ama sen de lafını dedin ne olursa olsun gidip omuycektin kaynanamı kuzum dicekki yarın suçunu biliyor eşine bı kaç gün sende soğuk yap ki üzüldüğünü bilsin 
tarafından
Kaynanama da mı soğuk yapayım
(549 puan) tarafından
Aynı evin ıcınde soguk yapsa haklıyken haksz duruma duser bnce. Kndı evinde surat ypmk olmz
0 oy
(7,791 puan) tarafından
2 cocukla nereye gidersin ne yapabilirsin once bunu düşün ve ona gore hareket et. 

Kendini de ezdirme saygisizlik etme ama altta da kalma. Her insan farklıdır mesela kimi yatakta daha çok söz dinler kimi sakin konusunca kimi kavga edince... Esinin huyu hangisiyse o sekilde al konus. Hatta yarin cocugu kaynanaya birak gece esine teklif et yarin basbasa vakit gecirelim diye bi yuruyus dahi olsa. O arada sakince konusabilirsin.
0 oy
tarafından
Bunun üzerine kalkıp opmen hata bacım hiç muhatap olmayacaktın anlayacakti zaten bu erkekler anayı babayı girunce niye simariyolar anlamıyorm ki 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Allah aşkına  el öpüp sarılmak  nedir keşke  yapmasaydın bak değdi mi keşke ikinciyi  yapmasaydın Allah yardımcın olsun kaynanan kocanı kukla  gibi  oynatır  böylesi  çok var  Bacım böylesi  evlenmesin ya ana kuzusu  azıcık kendini ezdirme  dik dur  giderler  inşallah  eşinin  sülalesi 
0 oy
tarafından
Nasıl ******** daha kendi karısına laf söyleyen 2 elbiseyi çok gören adamlarla evleniyorsunuz şaşırıyorum 
0 oy
(470 puan) tarafından
Ara ara postlarini okudum ne suymus arkadaş bı çözülmedi gitti bı kere eşim hep bana yok dese bacisina onu bunu alacam dese alsa kızarım yoksa kimseye yok vsrsa hepimize var . İkincisi kaynanan dolduruyor kocanı bir türlü postalayamadin aile içi huzur bozuyor üçüncüsü de hamile halinle yaptıklarınla yaranacagini dusunuyosan ele yaranilmaz dördüncüsü de gidip niye öptün yüzünü dok bakma suratlarına gitsinler bir an once ve son olarak eşine de de ki********z olduğumu iki çocuk yaptıktan snra mi anladın yaparken demiyodun de ay çok sinirlendim hamilesin öğür dur sancı girdi de vs gönder sunlari
0 oy
(182 puan) tarafından
Kusura bakma senin hayatini  dünya gorüşünü bilemem ama ben böyle birşey yaşasam kaynanam değil ama eşimin dediği laftan sonra evi terkederdim hatta boşanmaya kadar giderdi. Demekki hiç değer vermiyor seni çekiştiriyor annesiyle. Annesine de konuşma cesaretini o veriyor zaten. Yazik gerçekten. 
0 oy
(553 puan) tarafından
Bir evliliktesaygi yoksa boyle oluyor iste birde hicbir zaman esinize vermeyin o güveni ne olur nasol olsa bieakip gidemez guvenini 
0 oy
(167 puan) tarafından
Önceki postlarını hatırlıyorum.1- Eşin sana seni sevmedim sevemiyorum seni demiş.2- seni dövüyor. 3-kaynanan ve eşin seni hizmetçi olarak görüyor sen yine de gidip özür dilemişsin. Neden kendini bu kadar ezdiriyosun? Sen kendine değer vermezsen ezersen onlarda senin üstüne basıp geçer. Bu dediklerimi ciddiye al. Ben de çok çektim merak etme öyle hiçbir şey yaşamadan ahkam kesmiyorum. Üstelik annen çağırmış seni kapım açık gel demiş hala o evdesin. Ben anneme gitmiştim dava açıyordum. Kaynanamla 2 yıldır konuşmuyorum şimdi huzuru öyle buldum. Çok ezdirdim zamanında kendimi ama salaklık etmişim şimdi ödleri kopar benden. Kimse yuvamda huzursuzluk yaratamaz. Kocan ya arkanda dursun ya da git annene. Çok mu ararız böyle herifleri bir de peşpeşe çocuk yaparız bilmem. Lütfen ama lütfen sesin çıksın! 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Seni bu saflığınla daha çok ezerler. Görümcene diyemedin mi bana 2 kıyafet alamadı sana nasıl alsın çaycıyı git kocandan iste hem hamileyim hem çocuk bakıyorum masrafı var üstüne birde annene babana bakıyorum deseydin ya. Bide geri gidip öpmişsün.. Ne münasebet o seni öpsün af dilesin resmen dedikodunu yapmış.. Gerçekten niye bu kadar safsınız anlam veremiyorum ya. Ben zamanında yaptım o saflığı salk gibi bin pişmanım keşke de agzıma geleni saysaydıkm sonu nereye giderse gitsin valla yeter diyor insan Bi süre sonra içime atıp dert olacagına söylerim patır patır mert olsun. Bu ne yaa. Koca karılar azıttı iyice. 
0 oy
tarafından
daha önceki postlarına da baktim da canım seni üzmek hiç istemem belli ki senin esin akıllanmıyor uslanmıyor allah yardimcin olsun.kimse kimseyi asla yıllarca çekemiyor.bir oturmak zorunda degilsin.sana bunu zorla dayatmak zorunda degil.sen belli ki iyi kalplisin gidip o sözün üstüne bir de öpmüşsün kayinvalideni. ben yapmazdım şahsen. söylediği sözler çok ayıp eşinin de annesinin de.o lafları sineye çekme.ötesi de gelir sen böyle alttan aldıkça allah yardimcin olsun
0 oy
(119,343 puan) tarafından
şu öpme olayi olmamis
0 oy
(571 puan) tarafından
Kaynanani öpünce zaten yanlis yapmışsın senin hamile olduğunu düşünüp bişey dememeleri lazım laf vurup odaya ciksaydin kocanada tavir gosterseydin 
0 oy
tarafından
Zor kızım sen mutlu olamazsın böyle koca ve annesi ile yılların çocuk bak üzül ezip geçer 
0 oy
(189 puan) tarafından
Ele yaranılmaz canım ben bunu anladım bende hamileyim eşşek gibi çalışıyorum evin içinde hatta o hale geldimki kendimi doktorda buldum 5 gün önce.yinede kaynanam ne iş yapıyorsun diyor kızım hersaniye ayakta.önceleri hep cevap veriyodum adım hayasıza çıktı evde.şimdi hiç cevap vermiyorum ağlıyorum sadece.eşimdeki neolur olsun annesinin tarafında öl dese ölür.ama hiç bişeydende eksik etmez beni hakkınıda yemiyim ablaslna var bana yok demez.yani kaynana sorunu bitmez inşAllah biz öyle kaynana olmayz
0 oy
tarafından
Ben olsam bende misafir diye çaylarını yemeklerini koyarım temizliğimi yaparım onların ağzına laf vermem. Ama yüzüne dahi bakmam hiç Allah'tan korkuları yok mu hamilesin ya. Bide canım sen kendi değerini kendin belirleyeceksin. Görümcen nasıl istediğini aldiriyor sende aldiracaksin acimayacaksin valla 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 512 göst.
29 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 534 göst.
+1 oy
17 cevap 516 göst.
8 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,296 göst.
29 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu