0 oy
309 göst.
Aile kategorisinde (131 puan) tarafından
Herkese Mrb 3 senelik evliyim ve benim normalde kayınvalidemle bir problemim olmamıştır ama , şu sıralar birkaç kalp kırıklıgı ve soğuma yaşıyorum ben çalışan bir anneyim çalışmak zorundayım ve buyüzdende kayınvalidem hamile kalmadan. Önce benim çocuklarım a bakan olmadı sen doğur 2 3 tane de olsa ben bakarım diyordu ve şuan bebegim var ve kayınvalidem her işten geldiğimde yok belim agrıyor yok gezemiyorum yok arkadaşlarımla bulunamıyorum eve tıkıldım acıyan bana acısın bende insanım vs  diyor surat aşıyor  bu bir degil 2 degil takmamaya çalıştıkça bu tarz şeyleri çok söylüyor ve zoruma gitmeye başladı bende dedimki en son bende memnum değilim evladımı bırakmaya ama mevburluktan bırakıyorum anne ve izinli olduğum günler kızıma ben bakıyorum annemler koz kardeşim geliyor yanıma arada o sıralar da boş gezebilir gerçekten hoş degil sinir oluyorum siz olsanız nasıl davranırdınız  

17 Cevaplar

+1 oy
(2,226 puan) tarafından
Bakmak gibi zorunluluğu yok 

Tabi bakarım diyip de şimdi cayması hoş olmamış 

Bi bakıcı mı araştırsanız 
(131 puan) tarafından
Kendisi ben bakarım diyip bakıncada laf etmesi hoş degil zaten
-Reklam-
+1 oy
(1,015 puan) tarafından
Ben olsam ona cocugumu bir daha vermezdim canim ya kendi anneme verirdim ya da isten cikardim gercekten Rabbim kimseyi kendinden baska kimseye muhtac etmesin
(131 puan) tarafından
Amin okadar zorki ve İnan görüşmek istemiyorum
+1 oy
(11,257 puan) tarafından
Kimse çocuğuna senden iyi bakamaz ben olsam kendim bakardım 
(131 puan) tarafından
Evet canım ailem adanada yaşıyor çalışıyorlar bende istanbuldayım :(
(11,257 puan) tarafından
Allah kolaylık versin kuzum o zaman eşinle ikinizin tatil olduğu zaman yok mu kaynananin gönlünü balk etsin esin bi gun gezdirin çıkarsın hava aldirsin
(131 puan) tarafından
Kendisi çevresi var canım geziyor o zaten bizde izinli günlerimizde dışarı çıkamıyoruz Bile çocuk hasta olacak diye
(11,257 puan) tarafından
Anladım canım sabret o zaman Allah sabır versin
(131 puan) tarafından
Amin canım amin
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Kuzum benimki de aynı.  Senin yapman gereken eve gelir gelmez çocukları ya da çocuğu teslim alman. Yapacak bişey yok
(131 puan) tarafından
Ben işten çıkmak istiyorum kimseye muhtaç degil çocuğum diyorum ama eşim çalışmamdan yana
0 oy
(180 puan) tarafından
Benimki de tam tersi doğurup bana bırakmayın siz gezerken ben bakamam dedi o lafından sonra hiç vermedim şimdi de yalvarıyor bir yere giderken bırakın ben bakarım siz gezin bana verin diye ama iş işten geçti. Herhalde bunların şadının tam tersini yapınca akılları başlarına geliyor keşke sende tam tersini yapıp vermeseydin peşine düşseydi
(131 puan) tarafından
Evet ben işten çıkıcam dedim eşime eşim kariyer yapacaksın vs diyor
(180 puan) tarafından
Kariyeri 10 sene sonra da yaparsın ama o çocuğu bir daha büyütmek  içşn fırsatın olmaz bir de bebek için düşün sürekli şikayet edilen ortamda büyütüyor babannesi. Sen bile dayanamıyorsun şikayetine bebekte onun fıtratını alır..
0 oy
(503 puan) tarafından
Ona benzer bende yaşadım daha Hamileyken bana dedi ilk altı ay bebeğin banyosunu ben yapicam ben gelicem sadece bir gün tek geldi ona karşı bir güvenim kalmadı söz verdi sözünden durmadı
(131 puan) tarafından
Aynen canım hiç hoş degil
0 oy
tarafından
Carp agzina iki tane bana da dedi yok anne deidm sen müsait olamazsin gezmeyi seven bi insansın dedim ben tekrar ise dönünce hastanenin kresine birakirim dedim kimseye yuk olamam dedik esime demiş oda geldi boyl böyle demissinndedi evet dedim annem hasta kiyamadik dedim iyi dusunmussun aşkım dedi istersen senide göndereyim kreşe yeterli terbiye egitim anlamamışsın orda alirsin dedim bozuldu ne demek istiyon dedi dedigim acik ama anlayana dedim içeri gitti 1 saat sonra geri geldi aşkım evliligimize 3. Kişileri sokmayalim dedi bnde kendini bu lafina inandır sonra ben inanırım dedi bu lafın üstüne kuzeni gece 12 de goruntulu aradi acmadi bu saatte evli bi insan mi aranır dedi telefonu tumden kapattı bende aferim oglumaa gelişme var dedim yine bozuldu sabah da ozur diledi ise giti 
0 oy
tarafından
Benim kaynanam da hamileyken ben bakarim dedi dogduktan snra bakamam dedi bakmak zorunda da degil para herkese lazim ama birakacak kimsen yoksa evinde oturursun yapacak bisey yok
0 oy
(265 puan) tarafından
belliki istemiyor size gayet açık söylüyor.ama hoş değil başta niye öyle dedi.buarada bakmk zorunda değil.ama kendsi demiş.zor gelmiştir olabilir.k8zim dedim ama bakamiyrum dese  bu hareketlerinden daha mantikli olur.imkan varsa bakıcı ama bence güvenmek zor yoksada kendim bakarm yani kimse bakan diye yapmadm çocuğumu mantiginda düşünen biriyim 
(131 puan) tarafından
Evet şaşırdık kaldık
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Benimkide ben bakiyim sen çalış diyo ama kadın manyak burnumdan getirir bi kere denedim baktım ilk günden hareketleri değişti hemen çıktım işten aklım kalır ben çalışamam iyice büyümeden.Başka bakıcı bul demiycem çünkü babaannesi varken saçma.
(131 puan) tarafından
Aynen bide doğur doğur 3 tane doğur  diyip hemd e
(1,786 puan) tarafından
Benimki 4 tane istiyo canım :) inanmaaaa
(131 puan) tarafından
Ya ben zaten onun doğur demesine bakıp doguröadımki canım istediğim için ama hoş degil gerçekten
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bilemicrm kayınvalidenin bi lafına güvenip çocuk yapmışsın sanki. Her ağızdan çıkanı kimse sonuna kadar yapmaya bilir belki gerçekten zor gelyodur yaşlı kadın sonuçta kaldıramayabilir. Şahsen ben kendi çocuğumu büyüttükten sonra bi daha başkasının çocuğuyla uğraşmak istemem.
(131 puan) tarafından
Hayır ben o yap dedi diye yapacak değilim zaten ama böyle yakın konuşması ve yap ben bakarım Şenes insanda bir güven oluşturuyor ister istemez gözüm arkada kalmaz rahatlığı oluyor
0 oy
tarafından
Kreşe gidecek yaşdalarmı
(131 puan) tarafından
1 yaşına yeni girdi
0 oy
tarafından
Kaynanana çocuğuna baktığı için maddi olarak yardım ediyormusun. ( Yardım derken maddi yönden ihtiyacı yoksa bile hediyeler alabilirsin). Canım torunda olsa başkasının çocuğuna bakmak çok zor. İlk başta heveslenmistir ama sonradan zor gelmiş olabilir. Onada anlayış göster. İnan anneme ilk defa geçen gün bıraktım. 2 saat avmye gittim lcw'den değişim yapmam lazımdı. Diken üstünde gittim geldim acaba anneme yük olmusmudur huysuzlanmismidir diye.
(131 puan) tarafından
Canım sana Allah yukarda ben ona yılbasında hediye aldım sonra evime ne alsam  English Home onada aynısı  alıyorum sarılıyorum öpüyorum daha napayim
0 oy
(359 puan) tarafından
Benim kaynanamda bakarım hayali kuruyo hatta seneye benim tek isim çocuklar olur diyordu direk önünü kestim çocuk doguruyorsam bakarım da senelerce çalıştım şimdi çocuğun olmuş kimseye baktıramam benim verdiğim eğitimi kimse veremez ben tek bakacağım çocuklarıma dedim ikiz bekliyorum coook zor olacak biliyorum ama açıkçası istemiyorum ilk 5 yaş çok önemli hayatını belirliyo çocukların o yüzden kendim ilgilenmem daha mantıklı gibime geliyo eşinizin çalış diye diretmesi çok saçma bzikmde ev kira iki de çocuk olacak zorlanacağız ama o çocukların bana daha çok ihtiyacı var bence eşinizle konuşun bı sure daha çalışmayın 5 yaşına gelince kreşe gider çalışmaya devam edersiniz
0 oy
(808 puan) tarafından
Hiç onun lafını sürekli dinleyem başka yöntem arardim yada anne ne istiyosun bakmak istemiyosun açık açık de derim böyle laf deme 
0 oy
tarafından
İşten çıkarim o kadını da daha eve sokmam. Torun görecem diye bekler. 

Madem en basta bakarım demesin. Tamam kimse kimseye güvenip cocuk yapmaz ama babaanne ya sonucta. O varken bakıcı mı baksın. 
0 oy
tarafından
Hem kendisi bakmak istedi hemde mirin kırın mı ediyor 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 593 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Busra34 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 255 göst.
11 Mart 2022 Aile kategorisinde Busra34 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 481 göst.