0 oy
1,077 göst.
Aile kategorisinde (2,368 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Uyaran eksikliği kizlar nedir otizm sentom bozuklukları nedir büyük ihtimal uyaran eksikliği var çok TV bakmaktan ben doğum yaptım ilgi azaldı oyuzden nasıl düzeltilebilir çocuğu böyle olan var mı ne önerirsiniz ben çok üzüldüm bu duruma bugün gttik egitmene pisikytrist den tanı alın ergiterapi ile eğitime başlayalım dedielr bizde tmm dedik haftaya randevu vericekler  evde ne gibi eğitimler yaptınız bide ben çalışan anneyimncok cnm skkn kizlar güçlü durmaya çalışıyorum ama benm yüzünden mi böyle oldu bebeğim çok TV maruz kaldı cokc

23 Cevaplar

+1 oy
(2,368 puan) tarafından
Kimse de bu dert yokmu neden kimse yazmıyor kaynana postu olsa yazarsiniz
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Post çıksın. 
+1 oy
tarafından
Post işte çıksın 
+1 oy
tarafından
post çıksın.
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Postun uste ciksin canim
(2,368 puan) tarafından
Saol cnm
0 oy
(48,690 puan) tarafından
Onu okulla düzeltiyorlar sanirim tv yi acma kitap oku oyunlar oyna masal anlat 
(2,368 puan) tarafından
İns ya okula yazdirciam ins smdi de bu mdoa oldu okul diyolar kreş demiyolar ben anlamadım ikisi aynı deglmi düzelir dmi:(
(48,690 puan) tarafından
Onun okulu baska oluyo duzelir inşallah canim
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Bir an önce ilgilenmeye başlamalısın bol resimli kitap al sürekli farklı eğitici oyunlar oyna legolar tak çıkar puzzle oyunları ama yalnız oynamayacak birlikte yapacaksınız kuklalar çok faydalı oluyor tv telefon tamamen kesmen lazım sürekli konuş ve sana cevap vermesini sağla cevap verirken dikkatini

Çek sana bakmasını sağla sadece okulla olmaz ev hayatı çok önemli eğer üzerine durmazsanız gittikçe ilerler otizm tanısı olmayan çocuğun otizmli gibi davranır ve yaş ilerledikçe eğitimle düzelmesi de o kadar zorlaşıyor 
0 oy
(97 puan) tarafından
Ne kdrlikken maruz kaldi tvye ve ne kdr coktan kastiniz otizm sonradan olusan bi hastalikmi ilgisizlikten bizide bilgilendirirmjsjn canim cok gecmis olsun sizede
(3,274 puan) tarafından
Yok cnm yaa konuşmuyor işte dedikleri onlar birşey isterse parmağımdan asılıp istediği şeye götürüyor bol bol inat başka birşey yok yabancılara genellikle çok tepki veriyor pek biyere gitmek istemiyor evi istiyor
(3,274 puan) tarafından
Bizim de abisi 1.sinifa gidiyor onunda konuşma problemi var zaten onunla ders için çok uğraşıyorum birini bıraksam öteki kalıyor napicagimi şaşırdım :'(:'(:'(
(2,368 puan) tarafından
Hiç özel eğitim hocası veya piskakytste gtti mi onlar çocuğu izliyor teşhis koyup eğitim.veriyor konuşması iicn dik.teralisti eğitimi veriyorlar kendini ifaede edemiyorsa daha farklı eğitim yaşı da var
(3,274 puan) tarafından
Gittim özele büyük oğlan için disleksiden supheleniyolar ama söylede birşey baktım dil terapisinin 40dk da yaptığı şey inan ki hiç bir şey onun yaptığı genellikle ev ödevi veriyor birde artık bu kurumlar ticarete döndü çok ağır hasta çocukların içine dil için giden çocukları koyuyolar çocuklar daha kötü etkileniyor raporu çıkarıyorlar çocuklar o raporu ilerde sildiremiyor giden tanıdıklarım dan çoğu memnun değildi konuşmuyor dediğim çocuğa bu ne renk diye sordular mesela sarı nerde dese gostercek çocuk konuşsa zaten getirmem dimi sonra hemen rapor lazim
(3,274 puan) tarafından
Dil terapisine gittim çocuğun yürümesine varasiya yorum yaptı ilk test yapıldı bir sürü soru sordu ama vakit harcamak için çok hızlı sorular sordu çocuk bildigi şeylere bazen yanlış yanıt verdi kötü dedi birde göz teması hiç kurmadi benle dedi iyi de çocukga kafasını kaldırmaya vakit bırakmadınız ki nasıl temas kursun yok canım göz teması var okadar da değil dedim yürümesi filanda bozuk belki ayak yapısından dir diyor falan filan kimin ne dediği belli değil anlicağin ama bende disleksiden şüphe ediyorum buyukte ama küçük ne olacak bakalm inada takiyorum şimdi kafayi
0 oy
tarafından
Özel eğitim yani cocuk rehabilitasyon merkezlerine gönderiyolar diye biliyorum canim
0 oy
(119,338 puan) tarafından
postu cikariyim   
(2,368 puan) tarafından
Saolun kizlar
0 oy
tarafından
Bilgim yok canim ama post yukari ciksin
(2,368 puan) tarafından
Saol cnm
0 oy
(9,604 puan) tarafından
Kuzum geçmiş olsun öncelikle düzelemicek bişey değil şükretmelisin canım birazcık eğitim ve ilgiyle düzeliceltir inşallah allak yardımcın olsun 
0 oy
tarafından
Duzelmeyecek bişey değil korkma 

Belirtileri neydi acaba neyden suphelenip gittiniz bilgi verir misin 
(383 puan) tarafından
Kac yasinda kiziniz
(2,368 puan) tarafından
3 yaş
(383 puan) tarafından
Bdnim kizim 2 yasinda tam kelimeleri var baya ama ikili uclu uzun cumleler kuramiyor  bnde konuşamiyor dite cok endiselnyrm arad tv izler  tel vermiyrn ne ypsam bilmdm
(2,368 puan) tarafından
Tam kelimeleri neler mesela evde aktiivte ile kelime cogaltin cogalmiyorsada muhkk uzmanla görüşün bol bol güne 3 5 aktivte sigdirin ilerletin sonra pişman mayın uyaran lari açık mi
(383 puan) tarafından
Anne baba abla teyze amca dede tavsan portakal  kus kedi kopek ver. Al. Gitti .ac. bebek.ve daha bi cok sey aklima gelmiyor bunlar net bisekilde guzel telafuz  ediyor ama cumleleri yok daha  gun icersinde ablasiyla en cok saklambac ve evcilik oynuyolar ablasi cok konusur onunla aslinda erken konusur dite bekledik hep
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Gerçekten duyarsizliga hayran kalıyorum 
(323 puan) tarafından
Kız ben de kızıyorum kadına ne diyorlar diye töbe hiç adına da bakmamışım pardon canım
(2,368 puan) tarafından
Olsun cnm ya ben çok duyarlı bı anneydimntaki doğum yaptım ilgilenemedim hep benm sucum hep
(323 puan) tarafından
Vah yapmadım etmedim psikolojisine girme sen de böyle olsun istemedin çaresi var sonuçta sen ona odaklan inşallah her şey güzel olur sizin için
(2,368 puan) tarafından
İns ins girmicem o piskojyle kendimi mahvetmicem aksine daha çok bakımlı olup kızımı da kendimi de süsleyip öyle gidicem tedavisi var düzelir diyolar oyuzden sakın olucam ins gerkes için herşey güzel olur evlatlarımıza rabbim sinamasin
(323 puan) tarafından
Amiin canım
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Post yukarı çıksın cok geçmiş olsun 
(2,368 puan) tarafından
Çok teskkr edrm
0 oy
tarafından
bilgim yok canm üstte kalsın 
0 oy
(6,185 puan) tarafından
Benimde öyle galiba bizde gidicez doktora sizde ne gibi belirtiler var uyaran eksikliği otizm ile çok karistiriliyomus ama uyaran eksikliği tedavi edilebilir bizimkide varsa inşallah öyle bir şeydir Rabbim hayırlısını versin
(2,368 puan) tarafından
İns ins nolur dua edin bende size ederim bütün çocuklara.. belirtiler şunlardı tek tek kağıda yazdım 42 43 cümlesi var istediği şeyleri yapmak istediklerini ifade ediyor ama 2li 3lu cümle ..benle sohbet etmiyor kızım şunu al diyorum tinlamiyor beni dışarı çıkalım mı diyorum evet anne çıkalım diye karşılık vermiyor hiç bişey babannesi kardeşi yokmuş gibi davranıyor babannesi kızım gel otur kardeşinle oyna diyor kafa eğiyor elinden kaçıp uzaklaşıyor asla cvp vermiyor ekolali yapıyor kızım gidelim desene diyorum aynısını tekrar ediyor parkta çocuklarla çok iletişimi yok konuşmaz satasmaz  bunu istiyorum de diyorum synisini diyor kendini ifade ediyor ama benle sohbet etmiyor biseyi alidigmda anne onu ver bana ben bugün yemek yemek istemiyorum veya televizyonu acsrmsn anne demiyor kumanda nerde TV aç die elime veriyor bana bunlar yeterli gelmedi sohebt etmemesi bizden başka birilerini dinleyip karşılık vermemesi suphleendrdi ins rabbim herkesin çocuğuna şifa versi n evde eğitmek de çok oneml uyaran eksijlgiide otizmle eşdeğer ama otizmde tepkisiz isteksiz yanıtsız uyaranda biseyleri aliglayamiyor uyarı verip hı bunu de.ek istediler ben yapmam veya bende isterim diye tepki veriyor uyaran vermemiz gerekirmiş hep bak bu kitap bak.bu.silgo yeşil bak bu su bsrdaga koyup şimdi icicem sende ister.isin ben istiyorum ve iciyorum
(6,185 puan) tarafından
Bizde tv çok açtık dışarı fln da cikaramadik çok vicdan azabı çekiyorum 1 aydır kestik tv yi benim oglumda 17 aylık hiç bir kelimesi yok isaret parmağıni kullanmiyo bsy isterken komutlari yerine getiremiyo yani al dedigimizde gel dediggimizde fln geliyo ama elindekini ver dedigimizde anlamiyo göz teması daha iyi bu aralar ama ismine bi oyuncakla mesgulse asla tepki vermiyo normalde veriyo hiç normal değil otizm den korkuyorum rabbim yavrularımızı iyi etsin sizde bize dua edin nolur
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Şöyle rehabilitasyon merkezlerinde eğitim veriyorlar dil terapistleri onlar olabilir

Siz evde büyük kitaplar alıp ilgisini cekebilirsin akşam hep beraber kitap okuyabilir TV tamamen kapatıp oyunlara yönelin onunla ilgilenirken telefona bakmayin mümkünse aramaları açmayın yemek yerken konuşun bol bol sohbet edin onu hayata katın bulaşık makinesini beraber doldurup boşaltın bol bol kitap okuyun dışarı çıkıp ağaçlara dokunun yani birebir ilgilenin 
0 oy
(576 puan) tarafından
Uyaran eksikliği nedir hiç duymadım. Siz kendiniz tanı koymuşsunuz ama belki başka psikolojik bişeydir. Önce pedagoga götürün. Panik halinden çıkın sakin olun
(2,368 puan) tarafından
Ben tanı koymadin özel eğitimxci ikisi olabilir dedi ins psikolojktr kardeşi doğdu ve böyle oldu ilgi azaldı  psikaytrste randevu Alicaz paniğim gerçekten :((( sakin olmam lazm ins atlatiriz
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Ben kendimi çok sucluyorum buralara yazıyorum iyiym desem de şuan ağlıyorum ben mi yaptimm yavrumu böyle ben ikinci doğum yapmasam bebem bunlara ihtiyaç duymucakti ya i ilgienemedim babasindenne de suçu bana attı bak aktivite yap dedim bak sorun yaşarız bak okulda yaşarız dedi bana sen niye yapmıyorsun diye iddialasto tmm bende yapmadım ama ilk başlarda emzirrken kızım çok yanlız kaldı annemde gelmedi kaynanwm hiç gelmedi annem kendin bakıyorsun diye gelmedi yanıma gelmedi herkes yanlız bıraktı herkes 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 163 göst.
7 Eylül 2023 Aile kategorisinde Gul1234 (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 211 göst.
6 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,443 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 400 göst.

380,044 soru

11,376,610 cevap

34,862 kullanıcı

...