0 oy
161 göst.
Aile kategorisinde (44 puan) tarafından
14 aylik bi oglum var. Gelisimi cok iyiydi

3.5 ay dönme

5 ay desteksiz oturma

9 aylik yürüme hepsini kendi kendine yapti sasirdik

Ama simdi bazi seyleri yapmayi birakti. Cook dikkati dağınık.

Anne baba dede mama cik cik hav miyav mö

Al kedi bir iki abi abla gol bak diyebiliyor. 

Sar makarayi alkış yuzme hareketini yapardi birakti

Sadece bay bay yapiyor. 

5 6 kere ismiyle cagirmaya  1 kere bakiyor.

Dinlemiyor bazi soylediklerimi anlamiyor.

İsaret ettigimi anlamiyor elime bakıyor.

Arkadaslriyla oynamak yerine onlara bakıyor 

Göz burun filan gostemiyor. 

Aşırı hareketli. Acaba umursamiyor mu. Yoksa bunlar cok büyük problem gibi geliyor. 

2 ay once hic biseyi yoktu. Şırnak'tayiz bide esim görevde hep. Cocuk doktoruna gotursem anlar mi. 

4 Cevaplar

0 oy
(237 puan) tarafından
O nasıl bişey ben bilmiyorum ama bence bi dr danısın içiniz rahat etsin en azından 
(44 puan) tarafından
Evet götüreceğim allah izin verirse aldim randevu. Oda pedegog yada psikiyatri varsa yönlendirme yapsin. Çünkü randevu sisteminde görünmüyor özel hastanede yok burda
(237 puan) tarafından
İnşallah bişeyi yoktur canım bi de bebekler bazen bildigi halde umursamıyorlar malesef misal benim oglum da oyle onceden bikac kelime soylerdi simdi o kadar hevesli değil
(44 puan) tarafından
İnşallah. Olmadi bi krese filan gonderecegim
(237 puan) tarafından
Zamanla Acılır inşallah canım içini ferah tut
-Reklam-
0 oy
(140 puan) tarafından
Bence umursamıyo ablamın oğlu da öyle yiğenim de 3 yaşına girecek şubatta çok güzel konuşur ama geç öğrendi bildiği halde sustu ama şimdi umursamıyo hiç bişeyi seslensen on defa sonrasında bakar bnce bi problem yok ama içiniz rahat etmiyosa pedagoğa götürebilirsiniz
(44 puan) tarafından
Ah ah. İnşallah oyledir. Cocuk doktoruna randevu aldim o birini onersin giturecegim. Devlette randevuda görünmüyor özel hastanede yok burda zatrn dua edin nolur.
(1,787 puan) tarafından
Cizrede çocuk dr u vardı aslında klinikte ve cerrahi tıp merkezindede vardı
(140 puan) tarafından
Kötü bişi çıkacağını sanmıyorum işgisiz kalmış olabilir kendini aerık böyle ifade etmeye çalışıyo olabilir inşallah bişeyi yoktur fazla evham yapmayın geçer inşallah ya çocuk bu bi öyle bi böyleler
(44 puan) tarafından
Cocuk doktoru var. Ama pedegog yada psikiyatri yokmuş sanırım.
(44 puan) tarafından
Annelik iznindeyim bende sirf ilgilenmek icin 2 sene izin aldim. 24 saat ilgileniyorum. Esimde evdeyken oyle. Telefon filanda disarda darda kalmadigimiz sürece vermeyiz.bilmiyorum yetemedim sanırım
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Öncesinde gösteriyordu sonra mı birakti canım yanlış anlamadım dimi çocuklar bi şeyi bırakıp başka şeye geçerler zaman zaman 16 aylık kızım da oynamasını bilmiyor mesela bakıyor çocuklara önceden yaptığı şeyleri bıraktı şimdi yapmıyor ama ben sorun olduğunu düşünmüyorum 
(44 puan) tarafından
Bende onemsemedim yeni seyler öğreniyor sonucta bebek degil sıkıldı belkide aynisini yapmaktan diye. 100 kere sar makarayi sarkisi söylüyor herkes hoşuna gidiyor milletin oda yapiyordu.
Suan bunlari birakti.
Ama bi kac kisi aklima soktu o yüzden isin icine baktikca sanki oyleymis gibi geldi bende detayli yazdım
(44 puan) tarafından
Sizin bebeginiz meleri yapiyordu birakti yada kelimeleir nasil
(11,166 puan) tarafından
Herkese emmi veya abi diyor mesela  :)
Dudagimizi buuu yaparız ya canım parmagimizla veya ağzımızı açıp aaaa yapıp elimizi vurariz da ses çıkar ya onları çok yapardı şimdi aklına bile gelmiyor
Hayir dediğimde parmak sallar cık cik yapardı onu da unuttu alkış yapmıyor uzun zamandır mesela ama bunlar hafizalarinda canım sık yapıp bırakıyorlar dönem dönem adına da işine gelmediği için bakmiyordur bence
(44 puan) tarafından
Degil mi. Cocugum çok akıllı gibi geliyor. Kendi kendine öğreniyor şaşırıp kalıyorum benim ogrettiklerim disinda seyler. Ama bu soylediklerim bi araya gelince aklim karışıyor
(11,166 puan) tarafından
Biraz daha gozlemle canım istersen tv den de öğreniyor çocuklar eğer öğretici şeyler aciyorsan kızım da mesela çiçek demiyor ama ağaçları çiçekleri görünce kokluyor gibi burun çekiyor ben öğretmedim ama onu  :)
0 oy
(736 puan) tarafından
Canim otizm belitileri var ama illaki olcak diye bisey yok cocuklarin ilerleme ve gerileme donemleri vardir 3 ay atiyorum bir sarki ogrenir biseyler igrenir sonra yapmayi birakir baska seyler ogrenmeye odaklanir  o bircok cocukta var ama takip edin pskologada goturun o bilir zaten
(44 puan) tarafından
Otizm degil baya baktım çok şükür. Ama götürmek gerekiyor haklısınız. Aldim randevu. Olmadi memlekete gidip bide orada gosterecegim.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 397 göst.
0 oy
6 cevap 208 göst.
6 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,444 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,073 göst.
12 Mart 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,359 puan) tarafından soruldu

378,336 soru

11,324,143 cevap

34,775 kullanıcı

...