0 oy
278 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
tarafından kapalı

image

sevgili anneler kızımın okuma bayramı için öğretmenimiz bu elbiseden istemiş  160 lira  gibi bir ucreti var durumum yok alacak elinde olan ve ya Allah rızası için göndermek isteyen olur mu 

notu ile kapatıldı: Yasak post

2 Cevaplar

0 oy
(2,537 puan) tarafından
Malesefffff 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardımınız olsun da veliler toplanıp öğretmenle konuşun. Eğer kıyafeti seçiyorsa ödemesini de o yapsın. İnsanların maddi durumlarını bilmeden böyle isteklerde bulunamaz. Bugün bunu ister. 23 Nisanda başka 19 Mayısta başka Yerli malı haftasında başka. Bunun sonu yok. Konuşmalısınız. 
(13,610 puan) tarafından
Bizim öğretmenimiz de böyleydi..
Hiç iyi anmiyorum onu.
Devlet okuluydu.
Ama her dönem 1. Ve 2. Dönem olarak o zamanın parasıyla 50 lira eğitime katkı payı diye para toplardi.
O zamanki 50 lira şimdinin belki 500 lirası belki daha fazlası.
2001-2009 arasından bahsediyorum.
Veremeyen 3 aile vardı genelde belliydi yani .
Sınıfta tektek tahtaya çıkarırdı güya cezalandırdı onları.
Ailesinin durumu yok diye emel cansu Meliha tahtada beklerdi 1 ders :/

Bu kadar adice bişey olur mu?

Sınıf annemiz vardı.
Bir ogrencinin annesi.
Okul aile birliği diye bsiey vardı okulda.
Bizim sınıf annemiz de  öğretmenin yancisi gibiydi..

Piknikler.
Burger king etkinlikleri..
Geziler.

Ve her geziye giderken o zamanın parasıyla 70 lira öğrenci başına..
Ulan hiç mi Allah'tan korkmamislar diyesim geliyo.
Biz çocuğuz zaten ne kadar eglencez piknikte.
Bunlar mangallar yok bilmem otobüs tutmalae..

Her 23 Nisan'da başka kıyafet
29 ekimde
19 Mayıs'ta..
Şaka gibi ya.
İnsan o zaman anlamiyo da
Kim bilir ailem ne kadar zorlanmistir
tarafından
aynı durumlar bizde de vardı. kıyafet değil müsamerelerde ama kendisi özel ders verirdi. onu alan öğrencilere daha ayrıcalıklı davranırdı. bir sınıf annemiz vardı. ot b.ka kadına hediye diye altın alırdı para toplayıp. bizim öğretmen de mutlu olurdu ufak şeylerde hanımın suratı düşerdi. Şükür durumumuz vardı ama olmayanları şimdi düşünüyorum da ( sınıfımızda apartman görevlisi çocuğu da vardı, ailesi okulda temizlik görevlisi olan da vardı) ne kadar zorlanmışlardır. Her mesleğe saygım var ama her meslek sahibine yok. Ben de hiç iyi anmam kendisini. hele yaş büyüdükçe daha da nefret ettim.
(13,610 puan) tarafından
Bizim de öyleydi her öğretmenler günü'nde öğretmene mutlaka bir şey alınıyor ve hep büyük şeyler yani para toplanıyor sınıfta beyefendiye jestler yapılıyor ve teşekkür sadece sınıf annesine yapılıyor hayret bir şey para bizden çıkıyor iyi tamamlıyor diye ya da gidip ilgilenip alıyor diye teşekkür ona yapılıyor..

Dediğin gibi özel ders oldu hafta sonları bizlere kurs verdik işte cumartesi günleri kurs olurdu hafta içi bize daha iyi davranırdi kursa gelmeyen öğrencilere sanki onlardan hiçbir şey olmayacakmış hissi vererek davranırdı

5 sınıftan mezun oluyoruz.
Mezun olmaya son dönem artık 5 sınıfın 2 dönemindeyiz.
Fotokopi makinesi alınıyor.
Parası bizden toplanıyor neymiş efendim 6 7 ve 8 e gidene kadar gidip oradan fotokopi çektirebilir mişiz..
Ya herkes yapınca mecbur yapıyorsun kimsede bir şey dememiş yani bu öğrenciler fotokopi sanki ne yapacaklardı sen bu kadar para topluyorsun diye yemin ederim o zamanın parası ile 900 lira para toplanmıştı ya

Öyle saçma sapan bir şey olamaz adam kendi şahsi olarak fotokopi makinesi aldırdi iste bize
Hiç iyi anmıyorum onu çok çıkarcı bir adamdı insan o zaman anlamıyor ama şimdi düşünüyorum evet çok emeği vardır hepimiz de ama o ikile davranışlarını hatırladıkça annemin babamın kim bilir ne kadar zor duruma düşürmüşümdür diye zoruma gidiyor

Nugget o zamanlar yeni çıkmış ve dünya kadar para
Ama biz nugget partisi yapıyoruz okulun arka bahçesinde bu kadar saçma bir şey olabilir mi bütün para bizden çıkıyor.
(11 puan) tarafından
Afedersiniz bu sorunuz benim için miydi
(4,392 puan) tarafından
Evet cnim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 107 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Lavanta... (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 681 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Havin06 (1,995 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 270 göst.
25 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mizgn_01 (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 115 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,858 soru

11,309,979 cevap

34,744 kullanıcı

...