0 oy
681 göst.
Aile kategorisinde (2,034 puan) tarafından
O kadar canım yanıyor ki yazamamisim derdimi ama yine de buna güzel yorum yapanlardan Allah razı olsun .ama anlamayın dalga geçenleri de Allah'a havale ediyorum.benim ikinci evliliğim yedi sene sonra babaları ilk defa çocukları aldı yanına üç gün gördüler ve şuan büyük kızım bana ve evliliğime düşman olmuş durumda annemde onu teselli ediyor yarin iş bulur bunlardan yani eşimle benden kurtulursun diyor .ilk eşim beni aldattı ve bosadim ben onu ne bir nafaka yatırdı ne görüş gününe geldi yedi yıl sonra üç gün aldı büyük kızım benim evliliğimi sorguluyor 

13 Cevaplar

+4 oy
(3,606 puan) tarafından
20 yaşındaki yetişkin bir kız. Yani mantığı ile aklını kullanabilecek bir yaşta sizi üzüyorsa bırakın babasında kalsın. Sizi ve evliliğinizi sorgulama hakkı yok ancak yanlışı gelir söyler. Sizi manipüle ediyor izin vermeyin. 
-Reklam-
0 oy
(9 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Büyük kızım dediğiniz kaç yaşında 
(2,034 puan) tarafından
20 yaşında suan beni ve eşimi suçluyor her konuda bende dedim babanın hiç suçu yok mu diyor ben taraf tutmuyirum
0 oy
(324 puan) tarafından
canım bence bu evliliğinde çok mutlu değilsin pişman gibisin beni sakın yanlış anlama eski eşini unutamamis gibisin üzülüyorsun eski hayatını ozluyorsun sanki annende sana tavır almış anladığım kadarıyla pişman gibisin üzülme canım eğer mutlu değilsen devam etmek zorunda değilsin hicbisey senden önemli değil bunu sakın unutma.
(573 puan) tarafından
Bu sonuca nasıl ulaştın
(324 puan) tarafından
eski eşinin pişman olduğunu düşündüğü için bu evliliğinde de eşinin kızıyla anlaşamadığı için herkes ona tavır aldığı için donemiyormus gibi geldi canım insanlarin neler yaşadığını bilemeyiz eşini severek mi evlendi yoksa bı anlık eski eşine olan sinirinle mi evlendi bilemeyiz onun için dedim hicbiseye mecbur değilsin diye burdan bildiğim kadarıyla yani bir kadın bir erkeğin pişman olduğunu kendisine şarkı yolladiginni düşünüyorsa bence bı yerlerde biseyler bitmemiştir eleştirmek için yada kötü bı niyetle yazmadım .
(2,034 puan) tarafından
Benim bu eşimle sorunum yok pişmanlığım da yok ama çocuklarımız yetişkin olduğu için bizleri zorluyor onun çocukları zaten beni kabullenmiyor şimdi benim büyük kizim şimdiye kadar bizim evliligimize destek olan kızım üç gün babasinda kalınca tavır alfi bize
(324 puan) tarafından
canım sen mutluysan siz mutluysaniz çocuklarda zamanla alisicaktir hiç strese girme.
(2,034 puan) tarafından
Onlar böyle arada cosuyorlar inşallah iyi olurlar tek korkum bize tavır alıp hata yapmasınlar kendi mesleklerini ellerine alsınlar
0 oy
(2,995 puan) tarafından
Cenâb-ı Allâh yardımcın olsun İnşaAllâh büyük kızın için şuan anladığım kadarıyla tam ergenlik zamanına geçiş yapacak o sebeple hoş görmeye gayret göster.
(2,995 puan) tarafından
Ben teşekkür ederim ne demek yani insan dolmaz mi senin paylaşımlarina denk geliyorum çok yapıcı bir kadınsın ve emin ol imtihândasın , rabbim gerçekten yardımcın olsun.
(2,034 puan) tarafından
Teşekkür ederim çok zor zamanlardan geçiyorum evlat en zor olanı büyük kızım çok kıymetli benim için o yüzden canım çok yanıyor
(2,995 puan) tarafından
Yâ varya ben annemi bu konularda çok ama çok üzdüm oda beni çok severdi ve sürekli ben seni çok seviyorum sen neden bana böyle davranıyorsun diye ağlardı babamla ayriydilar defalarca ayrıldılar barıştılar hep annemi sucladim iki sene babam bizi hiç ne aramıştı ne sormuştu abim beni 11ve kız kardeşimi5 yaşında babamın yanına götürmüştü babam bayağı bana o süre içinde işledi benim sayemde tekrar barıştılar ama annem maalesef mutlu değildi babamla. Ben çok üzdüm annemi. Nitekim annem Mekke'de Ümre için gittiğinde vefat etti çok meşakkatli zor bir hayatı oldu mükâfat olarak cenâb-ı Allâh a teslim etti ruhunu. Mekke'de harem Şehitleri mezarliğinda. Yani seni de kızını da çok iyi anlayabiliyorum. Annemi anne olunca anladım. Her gün aklıma gelince annemi üzmüş olmak beni kahrediyor. İnşaAllâh kızın da büyükmüş hayırlısı ile evlenir de bu şeyler odak alanından çıkar senin de suanki eşinle rahat eder kafanız. Dünya da rahat yok ama rabbim yardım etsin .
(2,034 puan) tarafından
Benim kızım en büyük destekcimdi şu hayatta subuc günde ne olduysa oldu gözüm yaşlı dua ediyorum şuan
(2,995 puan) tarafından
Allâh kabul etsin inşaAllâh
0 oy
(469 puan) tarafından
Kızınız kaç yaşında? Onunla konuşmaya çalışın. Konuşmadan birbirinizi yanlış anlıyabilirsiniz. İnşallah her şey yoluna girer. Siz çok üstüne gitmeyin 
(2,034 puan) tarafından
Ben evlendim diye suçluyum.suan onun gözünde
(469 puan) tarafından
Zamanla anlayacak seni. Sen alttan al. Suyuna git. Ergenlik çağında normal böyle şeyler. Ona zaman ver
(2,034 puan) tarafından
Bakalım inşallah
0 oy
(48,494 puan) tarafından
cocuk o akli celinir anneldr en cok kızlarına yukleniyor 

sen kizina anlat herseyi Allah yardimcin olsun
(48,494 puan) tarafından
16 mis canim en zor yasi
(5,228 puan) tarafından
20 demiş canım yorumda
(2,034 puan) tarafından
Biri onaltı biri yirmi yaşında iki kızım bir oğlum var ilk eşimden bu eşimden de bir kızım var .oğlumu yollamadim çünkü bu eşimi babası biliyor anlattım ama red ediyor
(48,494 puan) tarafından
ee ben 16 okudum sanki
(2,034 puan) tarafından
Biri 20 biri onaltı yaşında
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Benimde 2. Evliliğim aynısını yaşadım inan seni çok iyi anlıyorum 
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Kızınıza diceğiniz tek laf kızım kimse ayrılmak için yuva kurmuyor baban uçkuruna sahip çıksaydı bende ayrılmazdım rezillik çekmezdim şimdi ben yeni bir yuva kurdum ve buna hiçbirinizin karışma lüksü yok diceksin olup bitecek koca kız olmuş artık 
0 oy
(3,363 puan) tarafından
Konu ne bilmiyorum ama obur tarafin doldurma olasiligi yüksek 
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Büyüyünce anlayacaktır sizi.Cocuklar anneleri şiddet görmedikçe terketmesini anlayamiyorlar baba aldatsa bile anne terkettiği için suçlu onun gözünde.Genc bı hanım olduğunda aldatılma duygusunu anlayabilir ve size hak verir.Tabi belki şimdiki eşinizi de sevmiyor olabilir o başka bir konu
0 oy
(467 puan) tarafından
Ben de 20 yaşındayım anne oluyorum o 20 yaşında daha milletin doldurusuna gelip düşman oluyorsa kendi haline birak
0 oy
(3,000 puan) tarafından
Üzülme yaşı biraz daha ilerleyince herseyi anlayacak sen sakın kal ,o yılların babasizliginin suçunu sana yüklüyor şuan.Tamam kızım sen haklısın de büyüyünce beni anlayacaksın beni kiracak laflar etmesen daha iyi anne yüreğim bir size dayanamaz de.Baska da birsey deme.Inan bana düzelecek zamanla babasını sorgulayacak 7 yıldır bugün olduğu gibi bize gelebilirdin ne değişti diye.Ofkeli şimdi baba özlemi var şimdi suçlu arıyor ama bunun sen olmadığını acıda olsa fark edecek.
(3,000 puan) tarafından
Daha fazla açıklama yapma gereken pek çok şeyi anlatmışsın artık onu kendi vicdanı ile adalet terazisi ile basbasa bırak.Vakti günü geldiğinde terazisi doğru tartmaya başlayacak.Sen anlatmaya devam ettikçe yanında sen oldugun için babasına olan öfkeside sana patlıyor.Hatta bir süre sonra ona birsey demeye bile korkacak sana iyice yüklenecek sanacak ki ona çok yüklenirse bırakır gider yine hiç görüşmez sonra zamanla öyle olmadığını anlayacak varlığına alışacak tavırlarını olcecek olayları anlamaya bakacak ve hersey değişecek.
0 oy
(7,925 puan) tarafından
Kusura bakmayın ama 20 yaşında essek kadar kız 7 yıl öncesini gayet iyi hatırlıyordur ne olduğunu vs madem babasını çok seviyo gitsin babasıyla yaşasın hiç kendinizi yormayın ben 8 yaşındayken bile annemle babam kavga ettiğinde kimin suçlu olduğunu anlardım 7 yıl önce kızın 13 yaşındaydı görmüyor muydj babasını olanlarını 10 yaşındakiler bile anlar bilir. Nedense benim sinirimi bozdu öyle demesi ben 20 yaşında evlendim oda evlense çocuğu olur mantıklı düşünemiyor mu
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Bence alın kızınızı karşınıza konuşun karşı taraf farklı birşeyler anlatmış belli kızınız biliyor mu acaba size nafaka vermediğini ve 7 yıl boyunca hiç bir şekilde çocuklarını görmediğini güzelce anlatın 
(2,034 puan) tarafından
Biliyor ama ne bileyim başka bir ruhaniyete büründü anlamadım

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 362 göst.
21 Haziran 2023 Aile kategorisinde Aysekurt (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 438 göst.
23 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 542 göst.
5 Nisan 2023 Aile kategorisinde Miraysu (2,669 puan) tarafından soruldu