0 oy
917 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar.     Gecenlerde kaynanamlara gittikk .

Gozleme yaptik   her neyse yedik ictik bulasiklarini yikadm 

Sonra midem  de bulaniyor gebeyim her neyse zar zor yikadim iceri oturdum . 

Sonra kaynanam enerji icecegi icelim dedi  kalkti 

Hemen bnm basim dönüyor ddgm gbi kendimde dglm 

Kalkti giderken mutfaga anne bana koyma olrmu siz icin  asit yasak ddm   neyse getirdi  tepsiyi kocamla benm arama koydu  koyarken de BU IŞI GELINLER YAPAR AMA NEYSE DEDI  benm cok zoruma gitti bir de hamilelik alinganligida var . Benm durumumu bildigi haldee  bana laf sokuyor bu olacak ismi

27 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Kayınvalidenin laf sokması tabiki hoş değil ama sen de biraz fazla mı hamileliği büyütüyorsun gözünde acaba? misafir gelmesini istememekten tut, her öğün ne yesem diye sorman. Sen de fazla narin ve hamileliği hastalık sayanlardansın gibi geliyor bana. raz rahat ol bence. Mide bulantısı zor tabi ama kendini hasta gibi kısıtlama. 
tarafından
Hasta gbi kisitlamyrmm .. ztn kendimi olani soyluyorum abartmiyorum hamilelik her annede farklilik gosterir neden uydurayim seninki gayet sakin gecmistir benmkii geçmiyor ama ... ya da seninki kotu gecmistir benmki iyi geciyordur benim icimi bilmeden nedenn yargsiz infaz yapiyorsunki ??  Ogun soruyorum evett . Cunku ilk gebeligim yardim edecek  bana sunu yap bunu yap diyecek kimse yok yanimda tekim sizden yardm istyrm neden abartiyorsunki
tarafından
birincisi sakin ol. sana hakaret etmedim. ikincisi  ne yargısız infaz yaptım ne de uyduruyorsun dedim. bunları söyleyen şuan sensin. Üçüncüsü abartan ben değilim emin ol sensin. Allah sabır versin.
tarafından
Hasta gibi davraniyorsun daa hamileligi abartiyorsun diyen sensin . Belki benm bunyem cok hassas .yani bunu bilmezsn belki sen direnclisin ne bileceksin kii sanki yalandan yapiyormusum gbi burda bni linclemeye clsyrsn
tarafından
bence sen linçlenmişsin gibi algı oluşturmaya çalışıyorsun. ben herhangi bir şekilde yalan demediğim halde sen nedense 2 yorumunda da yalan söylemek veya uydurmaktan bahsetmişsin. biraz garip. neyse Allah sabır versin.
tarafından
Sagol    ben yanlis anlamisim dicem ama yazdigin gayet net ve aciklayici hormonlardan olsa gerek absrttm snrm
-Reklam-
+2 oy
(808 puan) tarafından
Ne var bunda hiç kaynana görmemişsin bu beki 
0 oy
(967 puan) tarafından
Kız bu kadar takma kaynanani ne çok post açmış sin mesafe koy derim
(967 puan) tarafından
Aynen canım eşim biraz daha annesinin kötü tavirlarini falan görmeli seni anlaması için benim eşim ancak öyle düzeldi başta oda senin eşin gibiydi zamanla tanıdı annesinde bana hak verdi adam
tarafından
Yokk annen boyle dedi diyorum şaka yapti o diyor
tarafından
Eşim annesini öyle iyi tanımış ki biliyor huyunu. Bana hep derdi. Ben geç gördüm.
tarafından
Yok maaleseff benmkii tanimamiss ..  annesii sakaya getirrms gbi iyi laf cakar .. esime diyincedee o saka yaptı der  kör nolacak hic biseyden haberi yok iyilik melegii
tarafından
Allah yardımcın olsun o zaman çok zor işte.
0 oy
(3,469 puan) tarafından
Hamile kalınca daha çok üstüne geliyolar zaten sanki yalandan yapıyoruz 
tarafından
Ayn  valla  bulasiklarini falan hep  yikadim büküle büküle   yikadim yemn edrmm   sirf mide bulantim engel olmasn diee ama sonrasinda yaptigi cok zoruma gtti ya
(3,469 puan) tarafından
Ben bulaşık bile yikayamiyorum deterjan ve su kokusu beni mahvediyo çok ağır geciyo hamileligim Allah merhametli insanlarla karsilastirsin
tarafından
Aminn canimm   insallah cumlemizi
0 oy
(3,384 puan) tarafından
Vicdansız bulaşkları yıkatmş bide hizmet beklio 
tarafından
Aynen oyle o lafi duyunca basimdan kaynar sular dokuldu
0 oy
tarafından
Hey Allahım yaa.nasil.kaynanalar var yaa..ben kaynanam gittiğimde cocuklardan bazen önüme meyve çay hepsini getiriyo..çocuklar.durursa.kalkar kendim yaparım..ama hamileliğim.boyunca midem bulaniyo diye beni mutfağa sokmadı kadın..boşver cnm.desin dursun bundan.sonra.mesafeli ol..
tarafından
Tamam cnm hklsn
(449 puan) tarafından
Öyle valla çok tuhaf kaynanalar var benimki benim evimde bile benim önüme getirir bırakır bulaşığımı yıkar işimi yapar Allah razı olsun
0 oy
(1,990 puan) tarafından
Aman kurban olayım  kaynanama kaç ay bebek gb baktı bana bulandım var diye önüme koydu önümden topladı her öğün iş yaptırmadı sende  gitme canım öyleyse ne kadar ayıp  
(1,990 puan) tarafından
Gerekeni yapmışsın zaten gelindin diyede köle değilsin bi içecek getirmeye elimi  kırılmış
tarafından
Aynen oyle cnm normal olsam inan aramamm  ben otururken ona ztn yaptirmam amaaa hamileyim biraz anlayis ya
(1,990 puan) tarafından
Valla gitme sende canım esin gitsin
tarafından
Yok ddm ztn esimee ..  ben birdaha hamilelik surecimde kimseye gitmem dedimm  pazar gunude mangal yakmak icin  bahcye cagiriyorlar gitmicem midem ztn bulaniyor devamli uzanmam gerekiyorr . Esime ddm sen git oda ddi sen gitmezsen bende gtmemm
(1,990 puan) tarafından
Sağlıkla kucağına al inşallah canım zor bir süreç insan daha hassas oluyor çokta herkesin her dediğine takılma boşver
0 oy
tarafından
Yani hamile olduğunu görüp Bir de bulaşık yıka mışsın üstüne Gelinler yapar ne demek zaten Gelinler hizmetçi Gelinler köle öyle kullanıyorlar Benim kaynanam böyle ölüyordum mide bulantısından yemeye falan yapar getirir döneme iki lokma yiyeyim diye kıvranır dururdu sende gittiğin zaman iş güç yapma mide bulantısını bahane et hatta gitmeden önce de şey yap Eşine çok kötüyüm halsizim de giderken de böyle biraz fenalaşmış gibi falan yap orada da gidince ve keyfine bak
tarafından
Duramiyorum ki sanki her oturdugumda arkamdan konusacakmis gbi geliyorr   büküle büküle elimden  geldigince yapmaya clsyrm amaa  bunu yapmamasi lazmdi
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Kaynana olunca sanki çok önemli bir şey oldun elin kızından bu kadar beklentiye giriyorsun sanki kendin doğurdun büyüttün. Kalk kendin yap. Ya da doğurduğundan bekle bir şeyler. Zaten yapılıyor her iş. Bir şey eksik kalınca ne bu afra tafralar
tarafından
Aynen oyle canim .   Neden bukadar acimasizlik yanii hamile dglken her isini yaptigimda agzini bicak acmazdi .. amaa
(1,170 puan) tarafından
Boş ver canım kimse için kendini ve bebeğini etkileme stres yapma. Düşünmemeye çalış
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Benim bildiğimde hamilelere cani ceken yemekler birseyler yapılır deseydin 
tarafından
Yok ben hic bisey demedim sustum   icimden guldum  nasil bi yere düştüm diye nedeymki kendi hic hamile olmamis gbi davraniyor
(7,249 puan) tarafından
Oyleler canim malesef misafiri olur hamile hamile ben cay doldururum obur gelini gelmez kızınin bebesi var o uyutmaya gider cay doldurma hamile halimle bana kalir
tarafından
Yazik yaa vallahi yazık   iki elin kandada olsaa hizmet edeceksj bunlara
(7,249 puan) tarafından
Allah sorsun bosver takma kafana
0 oy
tarafından
Yapmasaydin keske hamileligim boyunca surekli gittim ve hicbsey de yapmadim.bide bulasiklarini yikamissin tesekkur etmesi lazimken 
tarafından
Yokk ne  teşekkürü  umurunda bile dgll ustune ustluk birde laf cakti
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Valla kaynanama gittiğimde hiç bir iş yapmam ama benim genel huyum bu herkes kendi evinde kendi işini yapsın davet ediyorsa iş yapacak benden beklemesin kimse hem çalışıyorum hem de gebeyim zaten. Ama ben baştan böyle alıştırdım sevgiliyken gittiğimde de ellemezdim yardım etmezdim .Herkesin kendi düzeni var kabul eden böyle çağırsın bende istemem kimse benim evimde iş yapsın.
0 oy
tarafından
Bulasik yikaman bile hata herkes kendi evinin isini kendi yapsin ben en fazla sofra kurup kaldiririm 2 yildir hic bulasik yikamadim geliniz diye hizmetci degiliz 
tarafından
Ya agrim var de otur bak iyilik yapinca yaranilmiyo yoruldun bi tesekkur mu etti hep daha fazlasini isterler o yuzden bastan yapma ki alismasin. Ben hamileyken yapmadm cocuk oldu simdi cocukla ilgileniyorm diye yapmiyorm evde bekar gorumcem var o yapsin
tarafından
Benm gorumcem eltm hic kimse yok kendidee calisiyore birde baya kiloluuu 120 kilo falann ..   yoruluyormu  ne oluyor anlamiyorum ama bana guvenmesi heleki hamilelik doneminde cok yanlis allahtan ayni evde kalmyrzz
tarafından
Ee iste sen yokken kendi isini kendi yapiyodu sen gelince niye senden bekliyo ben gorumcem olsun kaynanam olsun bana geldiklerinde mutfaga sokmuyorm siz oturun ben hallederim diyorum orda da ben oturuyorm yani
tarafından
Anladmm  cnm yoo bana gelince kaynanam ..  bende iş görmez  .  Burdada oturur kendii evindede bazen yardim eder bazenn biz masada yemek yerkenn tabagini alirr  oturma odasina gider orada yer  yemek bitince mutfakta ben bulasiklari yikarimm ..   kendi neden sonra iceriden gelir eline saglk der geri iceri gider
tarafından
Diyorum ya alistirmissin o artik senin gorevin olarak goruyo ben icimden gelirse yaparim bana yap dese asla yapmam oyle de inadımdir bunu bilir hic karismaz bana hatta sofra toplayinca bulasiklari birak biz snra hallederiz der
0 oy
(133 puan) tarafından
Amaan bu kadar ne takıyon bacım sövmemiş etmemiş boş veeer 
0 oy
tarafından
Cnm ya benimkide ayni bi ton bulasgi yikattirir bana hamileykende yikatti bebegim dogdu yine yikatti
0 oy
(191 puan) tarafından
Aman hepsi aynı. Benim de tansiyon problemim vardı kalkamıyordum. Sen kaynanamısın ne oturuyorsun demişti. Boş muhabbet bunların. Kendileri hapşursa verem olmuş gibi davranıyorlar 
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Takma bebeğim boşver ya boş yapmış 
0 oy
(5,307 puan) tarafından
Benim kaynanamda turşu vermemişti koca bir şişe turşu kurmuş nasıl csnım çekmişti bende kocama demiştim öyle zoraki az bişey koymuş .Düşün hamileydim yani  insan acır be görmemişler işte boşver hiç canını sıkma hamile kadından iş beklenmez
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Orda esin dicekti ki gelinlik n bulaştığını yiakdi işini yaptı. Bı enerji içeceği koymak mi zoruna gitti. Ya bu gelinleri neden eve hizmetçi aldık gibi düşünüyorlar anlamiyorum. Yapmayacaksın bundan sonra öğrenmiş oldun. Degmiyormus demek ki. Bı işe giriş ayyy midemmm de koş lavobaya. Sonra da uzan yat yapsınlar. Yaptığında değerin yoksa yapma değerin olmasın nokta
0 oy
tarafından
Kaynanadan ne bekliyorsun annecigimin bir lafı var hep derdi ki kızım "Elin iyisi olmazzz itin dayısı olmazz"diye ne kadar iyi olursan ol canlarının istediği bir şeyi yapma senden kötüsü yok bosver takma kafana el adami değil mj

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 148 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 338 göst.
1 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Tatli bir anne (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 400 göst.
27 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Tatli bir anne (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 372 göst.