0 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde (2,305 puan) tarafından
Kızlar ben sigara içmeyeceğime yemin ettim ama bu aralar dayanamıyorum çok içmek istiyorum yıllardır tek tük içerim kahve yanında arkdaşlarla filan ama bu aralar dayanamıyorum bi tane içmek istiyorum onu içersem zaten devamı gelmez bende öyle huyum vardır bi içtim diye bidaha içmem yani sigara içenler zaten anlar beni ama işte bi anlık içersem yeminimi nasıl telafi ediceğim

7 Cevaplar

0 oy
(217 puan) tarafından
Ya böyle konularda yemin etmek doğru değil  ki
(2,305 puan) tarafından
Ya normalde etmem anlık oldu ya
-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yemin telafisi diye bişey yok öyle yemini bozdum yetim doyurayım yoktur tutamayacağınız yeminler etmeyin
(2,305 puan) tarafından
Anlık oldu işte normalde hiç böyle tutamıyacagım yemin etmem
(7,768 puan) tarafından
O zaman ettiysen bir yemin bozma
0 oy
tarafından
Yeminin nasıl bir yemindi canım vallahi billahi diyemi yemin ettin yoksa başka sekilmi 
tarafından
Anladım canım sormanın nedeni hani yemin ederim diye söylediysen bu şekilde yemin olmaz ve korkmana gerek kalmaz diye sordum
tarafından
Yemin ederim diyince yemin sayilmiyo mu ? Anlamadim kuzuu ben de merak ettim ❤️☺️
tarafından
Evet sayılmıyor serifem :)
 vallahi billahi tallahi  diyerek yemin olur  sadece vallahi ilede olur vallahi billahi ilede olur sanırım gayet açık bir şekilde yazdım ☺️❤️
tarafından
Eneeeee.Sirf bu yuzden bi kere agladim cok. Yemin edip tutamadim diye :D ahh be
tarafından
Ne bilecen kuzum  ama göz yaşlarına yazık olmuş ya  ☺️☺️❤️
0 oy
tarafından
Keşke yemin etmeseydin böyle şeylere 
(2,305 puan) tarafından
Ya normalde etmem anlık oldu ya
0 oy
(396 puan) tarafından
Kız nefsine hakim ol. Bir daha içersin içmem deme. Bende yeni bıraktım 22 gün oldu. Arada tutuyor ama sonra söz verdiğim an geliyor vazgeçiyorum ve biliyorum ki Bi tane içersem Bi daha içerim 
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Yemin bozarsaniz 3 gün kefaret orucu tutmanız gerek diye biliyorum
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Yalan yanlış olmasın ama yemin ettin mi bozmak için fakir doyurmak lazım Kurban kesmek lazım ve 41 gün orucu var onu tutman lazım 

Bak sayılarda hata olabilir  

Sonra tövbe etmek lazımdır 

Yani yemin  kolay kolay edilmez ve bozulmaz canım 

❤️

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 553 göst.
0 oy
13 cevap 223 göst.
24 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 537 göst.
22 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 364 göst.
2 Ağustos 2018 Kültür-Sanat kategorisinde Minaelif (9 puan) tarafından soruldu

377,370 soru

11,292,971 cevap

34,711 kullanıcı

...