0 oy
264 göst.
Aile kategorisinde (418 puan) tarafından
Eşim, işinden dolayı benim yaşadığım memlekette. Kendi memleketi küçük ve iş imkanı yok. Bundan dolayı kardeşleri hep eşlerini bırakıp gurbete bizim yasadigimiz yere yakın yerlere çalışmaya gelmişler. Eşim fırsatını bulsa hiç durmayacak hemen memleketine gidecek.. bundan çok korkuyorum. Çünkü onun yaşadığı yerde hickimsem yok ve 12 saatlik uzaklıkta. 

Burada durmak istememesinin sebebi de, abilerim.. 5 kardeşiz tek kız benim. 4 abim var.  abilerim bekarken eşim uzak  memleketten diye çok sıkıntı.cikardilar ben de çok eziyet çektim 

Evlendikten sonra   eşimi tanimaya başladılar guvendiler karakterini çok sevdiler  Maddi manevi her türlü yardimci oldular/oluyorlar da.. 

Hamileyim, eşimin abilerinden ailesinden çocuğuma hiçbir şey görmedim. İlk çocuğum olacak neredeyse her şeyi kendi abilerim aldı. 

Enişte buralarda tektir sıkıntı etmesin kendine diye çabalıyorlar. 

Ama eşim, abilerimin bekarliktaki sertliklerindenn dolayi bir türlü yakınlık kuramıyor. Abilerimi sürekli eleştiriyor. 

Bizde kardeş bağları çok daha kuvvetli eşimin ailesine göre. Böyle olsun istemiyor mesafeli uzak durmak istiyor. 

Halbuki abilerim aile hayatıma karışmaz. Eşime karışmaz. Ama sık sık arayıp sorarlar beni ve üzerimde tam destekçiler. Abilerim dağ gibi duruyorlar arkamda desem yeridir. Eşim bu durumdan rahatsız...

Ne yapmalıyim eşimi de çok seviyorum ve eşimle çok iyi anlaşıyoruz.. ama abilerimle böyle messfeli olmasını istemiyorum

6 Cevaplar

+2 oy
tarafından
kımseyı kımseye sevdırmeye ugrasma yapamazsın da zaten herkesı ayrı tut dengeyı koru yeterlı
(418 puan) tarafından
Her şey dengede bitiyor galiba.. haklısın
-Reklam-
0 oy
(217 puan) tarafından
Ama eşini de anlamalasın diyorsun ya onun memleketine gitmek istemiyorum hiçkimsem yok işte eşinin yaşadığınız yerde hiçkimsesi yok biraz anlayışlı olmalısın bence 
(418 puan) tarafından
Ama onun memleketinde iş imkani yok duvarları mi yiyecegiz ne yapacağız? Ayrıca ailesi ailem gibi destek çıkmıyor ki.. bir saat uzaklıkta iki abisi var. Evlendim evleneli sadece bir kere ayak basmışlar eve. Arayıp sorma adetleri yok. Gelme gitme adetleri yok. Kopuk bir aile bağları var.
Eşim de kendi ailesine gönül koyuyor bu yüzden ama ben bir şey desem sinirleniyor bu konuda..
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Kendimi gördüm bir an sjsjsj benim eşimin de iki kardeşi var bir baltaya sap olacak karakterleri yok kızım doğdu beş kuruş faydaları olmadı hele birisi hayırlı olsun diye aramadı bile ama abilerim herşeyini aldı etti hep arayıp sorarlar sagolsunlar. Eşim çok iyidir abimlerle babamla falan hep anlaşır ama. Ben de karşı tarafın hiç bişey yapmamasindan sikayetciyim
(418 puan) tarafından
Öyle mecbur kalınca aynı ortamda eşim de konuşur abilerimle. Ama uzak durmak istiyor işte. Benim de çok yakın olmamı pek istemiyor..
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Saygi duyuyorsa karisma. Neden hep daha fazlasini isteme var? Konusmalasar konussun istersiniz, kotu olsalar iyi olsun issersiniz.  Herkes yerini biliyo işte. Saygi oldugu surece kii zaten 2 erkek arasinda ne gibi bir samimiyet olabilir, kaldi kii eşin kendi ailesinden uzak diye oyle davraniyo olabilir  kimseye de bir terbiyesizligi yoksa rahat birakin adamı ;) 
(418 puan) tarafından
Haklısınız, teşekkür ediyorum yorumunuz için...
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Kendi ailesi ile kıyas yaparak üzülüyor kendini ezilmiş mahçup hissediyor bile olabilir. Sadece evlenmeden önceki sert davranışları değildir mesele. Bazen iyi olmak yetmiyor. Abilerinin davranışları onun ailesinin eksikliğini daha çok hissettiriyordur. Belki de senin görmediğin incitir  davranışları eşin görüyordur. Boşver karışma, baksana onunda orda kimsesi yokmuş. Empati yap. 
(418 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorumunuz için..
0 oy
tarafından
Eşinin penceresinden bak bence canım  o adam ın da canı var  bi zde de durumlar benzer ben kendimden geçtim. Eşim için üzülüyorum.  Kendini kötü hissetmesini hiç istemiyoeum ama evlenmeden önce tabiri caizse  perişan ettiler bizi   benim ailem   biz de de var o kaopukluk ama ben rşim i tutuyorum o ne derse ben ordayım  kimseye de değişmem eşim i ne ana ne baba ne de  kardeş. Artık bütün dünyan eşin  bence şahsi görüşüm kim ne der  nasıl düşünürse  düşünsün  
(418 puan) tarafından
Yorumunuz için çok teşekkür ederim, haklısınız...

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 426 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 602 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde Meliha37 (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 548 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Kubrabas (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,018 göst.