0 oy
2,525 göst.
Diğer kategorisinde (267 puan) tarafından
Çocuğu sakınmak kıskanmak değil benimki 

Ben sezeryan doğum yapıp odaya geldiğimde oğlumu kaynanam kucağına almış bak kızım oğluna diyor iki metre öteden versene kucağıma emzireyim annem aldı zorla ver artık emzirsin bekletmeyelim dedi

Oğlum sadece bana gülerdi bebekken odaya geçer tek başına çocuğun kendine gülmesi için çabalar sonra gelir annesine gülüyor bana neden gülmüyor der

Oğlum uyurken sesi bile çıkmıyorken ben kapıya daha yakın otururken kalkıp oğlana bakıp geleyim der

Şimdi ikinciye hamileyim özellikle hastane odasına geldiğimde kimsenin kucağında görmek istemiyorum 

Bütün erkek anneleri mi böyle neden benimle yarış halinde sev torunu çok sev ama babaannesi gibi sev torun gibi sev 

62 Cevaplar

0 oy
(712 puan) tarafından
Yaani nasıl diyeyim. Zor evt insanda hep benlik duygusu bu hem sizin için geçerli hemde kayinvalideniz için. Bend üzülürüm benim çocuğum nesnesini daha çok severse. Ama aynı duyguları annane babannel3r de yaşamak istiyor her ne hikmetse :/ ama kendinizi öyle sartlandirmayin yok çocuğumu kimsenin kucağında görmek istemiyorum fln. Onlarda o bebek için en iyiisini istiyorlar size karşı bi garazlari yoktur. Çok ta rahatsız oluyorsan önceden söyle. Anne ben gelene kadar kimse almasın bebeğimi kucağına ilk ben almak istiyorum diye. 
(267 puan) tarafından
Ben emzirip doyurup bakımını yaptıktan sonra sevmelerine hep izin verirdim zaten sakınmadım sadece öpmeyin derdim sorunum annecilik oynamaya çalışmaları benm yerime geçme çabaları
-Reklam-
0 oy
(119,248 puan) tarafından
seviyo iste ne istiyon daha dogurmadan lohusaligin baslamjs gibi ☺
(267 puan) tarafından
Ben hep lohysayım galiba sevsin ama babaanne gibi anne gibi değil
0 oy
tarafından
Ben de sinir oluyorum hak verdim sana. Herkes linçlemiş ama ben anladim seni. Kaynanam da kızıma annem annecim diyordu ben cok kızıyodum içimden. Eşime söyledim anneni uyar diye bin kez deidm. Sonunda söyledi artık babanem diye seviyo. Bu hem cocuğuma annelik hemde eşime hanımlık tasliyo. Benden önce eşimin işine kosuyo kendini bi gösterme çabasında 
(267 puan) tarafından
Evet evet o konularda vardı ilk evlendiğimizde sabah yedi de arardı eşimi işe kaldırmak için yA da geleyim de oğlumun kışlılarını ayırayım demişti ohaa demiştim eşime sonra neyse ki onları hallettik
0 oy
(57 puan) tarafından
Kim ne derse desin ben de öyle düşünüyorum. Anneanneler babanneler torunlarını sevsin ama annelik yapmaya kalkmasınlar. Özellikle yeni doğmuş bebeği uyutmak annenin görevi. Altını değiştirmek annenin görevi. Bebeğin emzik kullanıp kullanmayacağına karar vermek annenin görevi. Ben de ilk birkaç ay bayağı bunaltıldım, benim kaynanam da cocugumu benden kıskanıyordu ki bunlar sadece benim tespitim değil eşim de benimle aynı fikirdeydi. Herkes ne yaşadığını kendisi bilir. Ben anlıyorum seni.
(267 puan) tarafından
Yaşayan anlıyor galiba tam olarak net anlatmışsınız . Sevmesin demiyorum asla ve dediğin gibi benmde elim aynı fikirde ama o da annesini kırmak istemiyor hafiften uyarıyor
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Benim kız da onları ne zaman görse aglıyor çocuk hisseder ona yutturamazsın senin yerini alabilir mi hiç kimse mümkün değil 
(267 puan) tarafından
Neyse ki benm oğlan da öyle az büyük olsa annesi doldurdu diyecekler
0 oy
tarafından
Canım her kim ne kadar severse sevsin hiç kimse asla senin gibi sevemez sen onun annesisin o senin yavrun  cocugunu nirak sevsinler en baştan bir şeylere taviz verdiğin için cook ileri gidebiliyor olabilirler şimdi yavaş yavaş sınırını çek  

Kimin ne kadar ömrü var bilemeyiz Yinede Allah sıralı ölüm versin bırak babaanne sevgisini alsın hiç bir sevgiden yoksun olmasın .

Kim ne yaparsa yapsin Sen Annesisin  en çok seni sevecek zaten çocuğun. 
(267 puan) tarafından
Anlıyorum ilk torun hevesi vs ama benimde ilk anneliğim ve bunu bir kadını in yapmış olması çok enteresan ben yeğenimi bile annesinin müsaadesiyle alırım kucağıma aman lohusa haliyle kırılmasın diye
tarafından
Bırak alsınlar hevesini çok aşırı derece davranışları var ise açık açık konuş, kucağından mi indirmiyor al emziricem altını temizleyecegim ver kucağımda uyutucam vs. Gibi de  Açık beyan söyle kimse almadın kucağına kimsenin kucağına alismasin yarın ben zorluk cekicem de
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Aynen benim kaynanamsq 6 çocuğu olmasına rağmen benim torunum bana bakacak demesi benle yarışıyor deli oluyorum ya senin 6 çocuğun neden benim kızım sana baksın sen yaslaninca oda üniversitesiteye gider okur yani kalkip dizinin dibinde olmaz gerçekten kriz geçiriyorum içimden şaka.flnda yapmıyor ciddi ciddi çocuğumdan umutlu sanki bı gun bakmış altını açmış 
(267 puan) tarafından
Al işte bu kafaları anlayamıyorum ben bu mu babaanne gibi sevmek
(7,940 puan) tarafından
Yok bu kızımı sahiplenmis resmen büyü gibi bişey kızımla oraya gidince bana diyo kalk sen iş yap babaaane yorulmasını o kdr kızımı egitmisler etkisi altına almislar halalari  amcaları
(7,940 puan) tarafından
Kızım 6 yaşında
0 oy
tarafından
Kaynanamı sevmiyorsun kesin böyle düşünmen normal 
(267 puan) tarafından
Yoo severim aramızda çocuk muhabbeti olmadığı sürece iyi kadın
tarafından
Seviyorsam öyle duusnmem ben ya
0 oy
tarafından
Insalla h benim kaynanam da benim çocuğumu kendi çocuğu gibi benimser ve sever ben eltimin kızına kızım diyorum ne var ki bunda sonuçta annesi var ben annesinin yerine geçemem ama sevgimi gösteriyorum benim güzel kızım gelmiş öpeyim bir kere derim çok  hoşuna gider 
0 oy
tarafından
Yok kız yanlış düşünüyorsun benim kaynanam çok sever kızımı ve asla buna alınmam elinde olsa knedi emzirirdi kendi bakar büyütürdü o derece seviyor ama bu hiçbir zaman benim için sorun teşkil etmedi. Sonuçta onunda evladından bir parçadır. 
0 oy
tarafından
Ya bunlarda abartı biiey görmedim ben yok kapıya ben yakınım o gidio bakıyo falan olabilir. Abartıyosa bunlar dışında ben sinir olurum ama bunlar çooook doğal
0 oy
(306 puan) tarafından

Ohooo bana neler diyo bu sana hiç gülmüyor halasına gülüyor sana sadece emzir diye bakıyor falan patavatsız patavatsız şeyler en sonunda dedim ki tamam en çok sensin :D ama bende annesiyim kabullen yaninartik kendini kandırma o yüzden hiiiic takmam inan canını sıkmaya deymez 

0 oy
(2,126 puan) tarafından

Kız benim kaynanam da öyle hata daha çok da boşver dedikodu yapmak istemiyorum:DinsAllah kendi kızlarını. Çocuklarına da öyle düşkün olurlar da kiskanirlar

0 oy
tarafından
Daha çok mutlu oluyorm kayınvalidem öyle davranınca , sonuçta kayınvalideminde çocuğu
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Emzirmen için vermemesi disindaki kisimlarda çok sorun yok cnm sen keyfine bak o çocuğa baksin iste. Benim bakiverenimde yoktu hala yok. 
0 oy
(679 puan) tarafından
Benim torunum olsa bende cok severim toeun evlattan tatli olurmus birak sevsinler benim eltim ogluma olur kendi torunlari var onlardan bile ustun tutar 
0 oy
(10,328 puan) tarafından
Valla çok garip şeylere takılıyorsunuz ben geldim annemin kucağındaydı kızım geldiğimde evlat ceviz torun ceviz için sevsin yani 
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Valla bende bir kaynana var hiç oralı değil oğlum 10 yıl sonra tüp Bebek yoluyla oldu ne doğumuma geldi nede çocuk görmeye başka şehirlerde yaşıyoruz ama insan bir merek eder demi yok yani üzerine bir kat elbise almadı dedi arabamız yok otobüse binen siz getirin çocuğu görelim dediler biz götürdük Allah analı babalı büyüsün demekle yetindi ... Yani diyeceğim o ki keşke bebimkide öyle sevse 
0 oy
(444 puan) tarafından
Evet bu yüzden ben lohusa depresyonuna girdim. Kavga ettik ben suçlu oldum. Bebeği alir kendi kendine uyuturdu Allahtan emiyo derdim. Hastaneye giderdik nereye gitsek gelirdi bebegimi o gezdirirdi kendininmiş gibi. Bin kere yapma dedim yine yaptı en son dedigmde ağladı eşimin yanında. Yani suçlu ben oldum. Elinden geldigince sen bak. Şimdi 9 aylık ben veriyorum o 5 dk icinde bana iteliyo. Bakmaya cok merakliydi birak sen carsiya git işte çalış derdi birkaç gün kursa gittim şimdi çalışma boşver diyor. Yani demem o ki bunlar geçici canım senin benimsemen de normal sakin kalmaya calis ve kendini ezdirme istemedigin hiiiicbirseeey yapma.
(267 puan) tarafından
Oğlum iki buçuk yaşında hala aynı şehir dışındayız yatılı istemeye başladı bu kez de
(444 puan) tarafından
Doğrudur kuzu ama bence kabul etme cok zor oluyor bence
0 oy
(762 puan) tarafından
Babaannesi gelince kızım hadi babaanneme derım kucagına verırım torun dan baldan evlat tan tatlıdır derler bizim oralarda  annemde hakkeza kızım diye sever ne var bunda anlamadım sizde erkek annesı sınız sizinde ilerde olursa swvdıgınızde tepkı verilmesini ıstermıydınız

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 228 göst.
4 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 356 göst.
22 Haziran 2023 Aile kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu
+1 oy
43 cevap 454 göst.
14 Ağustos 2023 Aile kategorisinde dertli.anne (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 316 göst.