0 oy
237 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (686 puan) tarafından
Kizlar fikrinizi ihtiyacim var oğlum düşkün az önce bir tabak çorba içsin meyve yesin ne yerse yesin gelir emer onun yeri ayrı bir nevi dış kaşıma da yapior bağımlısı o derce artık gelip bunu belirtiyor aglior emmek için mizmizlaniyor yani gün içinde az emsin istiorum birakmasin ama azaltalim çünkü gece boyu 5 6  kez bile  kalktığı olur bazen saat başı akşam bile yatırım 1 saat olmadan kalkıp emmek ister ramazan ayı geldiği için bir nevi azaltmak istiorum ama çok zor acaba azaltıp damı yavaş yavaş memeyi unutturmak gerek sütüm azalirmi bu durumda nasıl olur insanda korkuorum aslında süt gelmezse aglarmi huzursuz olurmu 2 yaşa kadar vakti var aslında ama bana gün geçtikçe dahada çok bağlandım hissediorum memeye çünkü artık daha ilgi anlior eliyle acior seviniyor 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ya ben o yöntemi denedim. Süt damla olmasa bile gene lastik gibi emmek istiyor maalesef. Alışkanlık sadece. 2 yaşı geciyoruz hala birakamadim ☺️
(686 puan) tarafından
Yaaa gecedemi devam edior peki
tarafından
Maalesef en az 3 kere kalkar. :'(
-Reklam-
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Sirke sürmüştüm 25 aylıkken bıraktırdım
(686 puan) tarafından
Hadiya desenize bende sirke surucem peki ilk surdugunuzdemi bıraktı yoksa bikac keredemi birde şunu merak ediorum emmedigi zamn süt bizi rahatsız ederim hemen gitmezse o durum nasıl olucak
(7,684 puan) tarafından
Süt baya bi geç gitti ama bende sızma ağrı filan olmadı. Ilk seferde bıraktı bi daha yaklaştı ama kokuyu aldıkça istemedi
(686 puan) tarafından
Ayy bende deneyeceğim aslında emmesi çok güzel severek emziriyorum ama birakmalida
0 oy
tarafından
Maalesef bende iki yaşına kadar emzirmek istedim ama gece uyutmuyordu hiç 20 aylıkken direkt biraktirdim bir hafta çile çektim çok ağlıyordu memenin ucuna acı bir ot var kaynanam verdi ismini bilmiyorum ama onu sürdüm tam bitmesi 10 günü buldu
(686 puan) tarafından
Yaa dimi bizde uyumuyoruz resmen sabaha kadar yatır emzir kaldır hep bu sekildeyiz
tarafından
Şimdi bıraktırmazsan hiç bırakmaz kesmek te çok zor ama bir hafta on gün idare edicen mecbur
(686 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
tarafından

17 aylik bizde de gün geçtkce daha cok baģlanyo memeye 

Gelip kucaģinda uzanir emmek ister 

Bende yazin memedn kesicm de nasil olck bilmiyorm

(686 puan) tarafından
Allah yardım etsin zor durum biz şuan 14 uz
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Salça sürüp bıraktırdım gece emmeyi bile bıraktı birden bire
(686 puan) tarafından
Hadiya teşekkür ederim canim
0 oy
(249 puan) tarafından
2yasini geçti malesef gittikce bağlanıyor çok zorlanıyorum bende aynı drumdayim
(686 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun alışkanlık haline gelior
0 oy
(879 puan) tarafından
2 hafta önce bıraktirdim canım sadece sirke sürdüm kokuya asla gelmedi istedi vereyim dedim koku olunca pis dedi maşallah kızım hiç aglamadi ama sütun acisini 3 gün çektim sonradan agrimda hafifledi çok şükür şimdi birseyim uok umarım kolay olur sizinkide 
(176 puan) tarafından
Geceleri naptın canım nasıl uyutıyosun
0 oy
(544 puan) tarafından
Bende yeni biraktirdim sayılır o kadar iyi geldiki sütü biraktirmam çocuk değişti resmen hem yemesi hem uykusu çok güzel bir duzene girdi. Benim kızımda aşırı bagimliydi ilk 2 hafta biraktirmak ikimiz içinde zor oldu sonrasi çok güzel kesinlikle biraktirmani tavsiye ediyorum zamanı gelmişse yoksa iyice bağımlı oluyorlar 
(176 puan) tarafından
Gece uyanıyo mu canım bende 18 aylık olacak bıraktırmak istiyorum yemiyo uyumuyo
(544 puan) tarafından
Çok nadir gece uyanır oda su içip hemen geri yatar. Ilk gunler zor olur ama pes etme yaparsin
(544 puan) tarafından
Memeyi biraktirma sürecinden bana özelden yazabilirsin her türlü yardımcı olurum canm
(176 puan) tarafından
Saol canım uygun zamanımda yazarım sana çok teşekkür ederim
(544 puan) tarafından
Ne demek ❤
0 oy
(194 puan) tarafından
Ben birden kestim dikkatini hep dağıttım unuttu zaten
(686 puan) tarafından
Maşallah bakalım biz neler yasicaz
0 oy
(348 puan) tarafından
Instagram da Zişan var zishubu kendi kızına nasıl bıraktırdini post olarak paylaşmış benim çevremde de bu kaç kişi öyle bıraktırdı deneyebilirsiniz
(686 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Cuma günü sela ile ezan arasında dua ve niyet edip son kez emzirdim ondan sonra bir daha istemedi canım bir yerde okumuştum bende
(686 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
(7,118 puan) tarafından
26 aylıkken birden kendisi bıraktı ve bir daha istemedi canım.
(686 puan) tarafından
O maşallah aslında tek isteğim bu olurdu kendisi bıraksın
(7,118 puan) tarafından
Vallahi ben de düşüyordum nasıl bıraktırırım diye, Rabbim işimş kolaylaştırdı şükür canım. Darısı basına insaAllah
(686 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(4,134 puan) tarafından

Dua etim cok dua etim:)

(686 puan) tarafından
Maşallah canjm teşekkürler
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Gündüzden basla dikkatini dağıtarak azaltmaya çalış
(686 puan) tarafından
Evet öyle öyle azalticaz teşekkür ederim canim
0 oy
(5,365 puan) tarafından
Cnm kaç aylık sın benm kızımda 19 aylık sütüm çok yok oyle gece 5 6 bazen yarım saate bir kalkıyro gunduz en fazla 3 4 kere emzdryırum uyku saati yakama yapşyor bırakmıyr bende blmıyorum nasıl sütten nasıl kesecem yaaa :(
(686 puan) tarafından
Şuan 14 ayligiz ama ay ay istekleri artior yokta olsa gelior emmek için yalvarır hale geldi
0 oy
(4,174 puan) tarafından
Aynı durumdayız 16 aylık sık sık emer. Bazı geceler cok sık uyanıyor. Dun gece saat bası uyandı artık emmekten göguslerm agrıyor.. 2 yasına kadar emzirmek ıstıyorum kıyamam sımdı cok düşkün sütümde var masallah 
(686 puan) tarafından
Canim bende var süt şükür iyiki var 14 uz bizde ay olarak ama azaltma yapmak istiorum ama basaramiorum gelip istior artık
0 oy
(162 puan) tarafından
Benim kizimda 19.5 aylik bizimkide bagimli disarida aklina gelmez ama evde surekli memede yeni yemek yesin yemesin fark etmiyo memeye takik duruyo evde. Bir ay once felan bende biraktirsam mi diye dusundum. O gun disaridaydik meme emmedi hic aksam kapidan gkrer girmez meme demeye basladi. Hemen yara bandi yapistirdim hasta olmus annecim aciyo dedim geldi acti bakti sonra gene geldi acti bakti gitti. Yatana kadar tekrarladi uyuturkende ayagimda salladi. Gece 3 sefer kalkti meme hasta dedim hemen ayaklarima yastiga yatti salla diye gecede hic emmedi. Amma ve lakin ben vicdan azabindan butun gece uyuyamadim. Ben nasil bir anneyim diye kendimi sorguladim. Kizim birakmaya sanirim hazirdi ama ben degilmisim. Sabah gozunu acar acmaz aldim hemen emzirdim valla ileride belki daha zor olucak ama kiyamadim
(686 puan) tarafından
Ya aynı durumdayım bizim için daha erken 14 ama ay ay zaman geçtikçe istior aglior zorlaştırıyor ve sizin gibi vijdan yapiorum Allah'ım bize vermiş sütü diorum neden emzirmim ama büyüyor ve bırakma zamanı diorum bende üzülüyorum bu duruma ama gece uyumuyor düzene girsin istiorum

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 168 göst.
0 oy
6 cevap 100 göst.
14 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Seddy (915 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Birbalannesi (13,091 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 305 göst.

380,078 soru