+1 oy
1,020 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
6 ay oldu doğum yapali doğuma gelirken altını unutmuşum dedi. Siz izine geldiğiniz de isimli Altin bileklik takicam dedi. İzine geldik bidaha ki sefere takicam şimdi küçük dedi. Bu sefer yine geldik yarın gidiyorz takmadı hiç bişey annemler doğumum da bana bilezik takmışlardi kayınvalidem kızıma almayınca da bu sefer geldiğimizde küçük altın bilezik ve isim yazılı künye almışlar. Onları görür belki kendi de alır dedim yok konuyu kapattı çoktan. Kızım doğmadan koyunlardan birini onun için akika keselim dediler. 20 25 tane koyunları var. 3 katlı evleri var zenginler durumlari iyi yani. Şimdi eşime onların yanında akikayi napalim kesmedik hâlâ dedim hepsi duydu ama oralı bile olmadılar. Benim sinir olduğum şey ben onlardan bişey istemedigim halde şunu yapicaz bunu yapıcam diyo kayınvalidem ama yapmaya gelince yapmıyor. Sorsanız deli divane oluyor torununa ama beş kuruş veripte bı ihtiyacını alın çocuğun asla demez. Çok şükür ihtiyacım yok ama bu kadar sevgiye ve mala karşılık bende bekliyorum yani biseyler. Evlenirken de beş kuruş yardım etmediler düğünde takılan takıları da onlar almıştı. Vallahi deli oluyorum ya sizinkiler neler yaptı kızlar 

73 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Benimki kimsenin takmadığı şeyi taktı koca bir kazık :D yuvamı yıktı :D
-Reklam-
+1 oy
(217 puan) tarafından
Bana bılezık kızıma bılezık, bır de 2 tane tam altın taktılr ılk torun benım kızım, ama takmasalarda napayım yanı herkes ederi kadar canları sagolsun 
+1 oy
(248 puan) tarafından

İki çocuğum var ikisine de üçün birini taktı canım :D:D

Yalandan bıkac tane yelek kazak ördü o kadar 

(2,529 puan) tarafından
Alsın kendi giysin benim ki de öyle iki yelek ördü diye kendini bı bokk yaptım sanıyor
(248 puan) tarafından
Tam da öyleler.valla bişey yapmasını geçtim oğlum 5 yaşında bı kere. Dogum gunune gelmedi sırf bişey almasın diye ha kızımınkine geldi 2 yasa gene yelekle şapka getirmis
Ulan hiç mi utanmadın 7 kat yabancılar kıyafetinden tut oyuncaklara kadar her şey almışlar benimki bide demez mi yakın komşusu var bitane ben ipini aldım o da ördü ay daha çok delirdim
Ha bu ara durumları gayeeeet iyi
(248 puan) tarafından
Gerçi düğünümde de sahte bilezik taktı ondan sonra pek bişey beklemedim zaten ha bı de altın yüzük almış onu da geçen sene sordum kuyumcuya sırf meraktan 25 TL vereyim abla dedi sen düşün :D
(202 puan) tarafından
Git herkesin içinde söyle ya  ne rezillik. Hiç takasa daha iyiymiş
0 oy
tarafından
Birsry derdim de smdi diyemiyorum birsey tkmdi 
(2,529 puan) tarafından
Akrabaları torununu götür de güzel bı alışveriş yap dedi doğmadan önce almıştım diyo 6 ay oldu çocuk onlara nasıl sığsın aldığı da 5 6 parça kıyafeti yani
tarafından
Sende akrabaların yanında doğmadan aldı sadce de bakalım :D ahahaha
0 oy
tarafından
Yapmak isteyen hemen yapar canım zaten. Yok şu oldu yok bu oldu demez yani. Benim az kaldı doğuma ne takarlar bilmiyorum ama hiç beklenti içinde değilim. Keyifleri bilir :-D:-D:-D
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Annem bilezik .

Kaynana yarım altın
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Çeyrek taktı her iksinide kıyafette aldı 
0 oy
(1,045 puan) tarafından
İlk doğumumda çeyrek taktı 2.ciyede 100 tl verdi bide takım aldı
(2,529 puan) tarafından
Bizimki beş kuruş harcamadi ya
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Hahahahs ebesinin nikahini :))) neyse . Kayinvakide yok kayinpederin de seytan görsün yüzünü.  Kızım 15 aylik dhaa bir kere bile görmedi. Hayilri olduna bile aramadı. Kendini büyük oğluna adadı . Ondna başkasını gözü görmüyor.  Ogluna iki ev aldı toplam ederi 600 binlira. Biz ev aldık geçen yıl. 3 bin lira açığımız vardı bildiği halde yardım edeyim dmeedi. Dese de kabul etmezdim de. Baba olarak demesini bekliyor insan. Kupelerimi bozdurdum da öyle kapattık açığı falan. Neyse öyle işte :)
0 oy
(565 puan) tarafından
Valla benm kaynanam söz vermişti tam altın takacm diye Bi geldi yarım yapmış 1 ay sonra 1 yarım daha yapcm dedi 6 7 ay oldu tık yok bende bisey demem o yarimi yaptığına şükrediyorum valla gırtlağına kdr borca batmış daha benden isteyecek diye korkuyorum :Ddddd
(2,529 puan) tarafından
Senin yine takmış bizim ki beş kuruş vermedi sksjssj
(565 puan) tarafından
Ayn seninkinin durumu yerinde bide cimrimi acaba
tarafından
Gırtlağına kadar borcu var diyorsun ama altın takmasını bekliyorsun. İlginç.
(565 puan) tarafından
Kendisi söz verdi insan tutamayacağı sözü vermez eltime çamaşır makinesi aldı bize bisey yapmasaydı ayrımcılıktn sayardm
0 oy
(700 puan) tarafından
Ben bisey takilmayaardanim :))
0 oy
(119,342 puan) tarafından
aaman uzme kendini kubisim
(2,529 puan) tarafından
Bebişin hayırlı olsun canımcım Rabbim sağlıkli ömür versin inşallah ❤️
(119,342 puan) tarafından
sagol kubisim
0 oy
tarafından
Yapmak istesemedigi bariz belli
0 oy
tarafından

Düğünde ki altinlari elinden almışlar sen hala birşey takmadilar diyorsun. Dua et annenlerin taktığını almamışlar :)) şaka bir yana madem o kadar rahatsızsin açık açık söyle o zman sende hani kurban kesecektiniz , bebeğime çeyrek ve künye takacaktin noldu de :D belki utanır dicem ama sanmıyorum. 

Bana kalsa hiç ağız egmem çok şükür ihtiyacınız yokmuş bırak onların ayıbı derim. 
Oğluma çeyrek taktılar bu arada..bana hicbirsey takılmadı umrumda da değil . Kimseye minnet etmeyi sevmem. 
0 oy
tarafından
Benim kayınvalidem bilezik taktı bana kızıma da cumhuriyet altın taktı durumları çok iyi bu arada annemlerde aynı şekilde durumları çok şükür iyidir annem cumhuriyet altın taktı kızıma banada kıyafet almıştı ilk doğduğunda ama her iki tarafta her zaman biseyler alır ihtiyacımız yok ama alıyorlar yinede 
0 oy
(189 puan) tarafından
Vallahi ben ne altınını isterim ne elbisesini ağzı sussunda kötü amellerini bir kenara bıraksında hiç bişeyini istemiyorum zaten çok cimri takmazda
0 oy
tarafından
Bizimi8de bana bisi yapmadı dogum yapıp eve cikinca annemler altin takti gözleri inunde biz unutmuşuz dediler 3 gun sonra taktılar dugunde de eh işte 
0 oy
(456 puan) tarafından
Bana künye ogluma ayetel kürsi maşallah bide isimli künye taktılar eşim tam altın almıştı bana dogum hediyesi kayınpederim onun parasınıda vermişti sen almış olda parası benden olsun diye akika kestiler bezini onlar alır 2 tane beşik aldılar 3. Torun benimki digerleri sürekli yanlarında altlı üstlü oturuyolar ilk torunlarına saha düşknler sürekli bişi alırlae benimkinin de bezini alırlae sadece bide dogum günü oldugund ayada şunu alcam alalım dedigim de öyle alırlar  beşik oldu 8 ay önce en son onda kıyafet aldılardı başkada bişi almadılar annem getirdi beşigi annem her zaman alır kıyafet falan kaynanamgil almaz öyle para falan da vermezlee al şunu alın diye ama bekliyorum yani ilk torunlarıysa hepsi torun aynısını almıyosan da bunada para verebilirler 
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Büyük kızıma künye aldılar sadece başka bişey yoktu açıkçası bir beklentim de yoktu zaten bir oturuyoruz durumlarını biliyorum :D alsalar hoşuma gidermiydi giderdi ama sıkıntıya girmeye gerek yok 
0 oy
(658 puan) tarafından
Doğduğunda birşey yapmadılar zaten her ihtiyacını eşim ve ailesi aldı bebeğin kalacagi odayı baştan aşağı tamir ettiler çocuk 6 aylık olunca 2 çift küpe nazarli bileklik aldılar. Halen daha ihtiyaçlarını alırlar bir dediğini iki etmezler sağolsunlar. Tabi birlik oturuyoruz biz aynı evdeyiz 
(658 puan) tarafından
Banada kaynanam ayrı kurutmalı çamaşır makinesi, eşim ve kaynatam kolye ve telefon almışlardı doğum hediyesi olarak

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 1,525 göst.
0 oy
5 cevap 215 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Elif3405 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
64 cevap 839 göst.
0 oy
23 cevap 392 göst.
5 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Birkullanici00 (180 puan) tarafından soruldu

380,102 soru

11,378,941 cevap

34,864 kullanıcı

...