+1 oy
409 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar ben tansiyon hastayim ilac kullaniyorum 

Demir ve kan anemisi var onun içinde ilac kullaniyorum 

Vertigo var onun için de ilac kullaniyorum 

Ve hepsi tok karnina alinmasi gereken ilaçlar 

Doktor tutma tansiyon hastalari ilac icmek zorunda yükselirse tansiyonun kötü olur vs vs dedi.. 

Ama ne yalan soyliyim tutmak istiyorum sizce tutsam birsey olur mu 1 gün denesem mesela 

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
kaynanam 10 tane ilaç içiyor kalp tansiyon şeker vertigo kulak vs vs ama yine de tutuyor sabah olanları sahurda içiyor akşam da iftarda içiyor bişi olmuyor 1 gün dene bence 
(4,875 puan) tarafından
Maşallah bizimkide şeker hastalığı var tutmuyor kefareti de çocuklarına söylüyor ödeyin diye :///
tarafından
Ya benimkiler hep saatli bilemedim
tarafından
Üstüne bide kanser hastası insanın içinde olacak böyle şeyler yoksa başı ağrısa bahane eder

kuzum 1 2 gün dene bence hemen kestirip atma baktın çok zor oluyor gerçekten o zaman yapacak bişi yok ama zorla kendini biraz
tarafından
Yarin annemgil gelecek zaten iftara annem onceden gelecekmis o yanimda olacak yani deniycem inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah kimseyi bunun için zorlamaz, sağlık herşeyden önce gelir, niyetini Allah biliyordur içinden emin ol
tarafından
Dogru diyosun
0 oy
(7,272 puan) tarafından
Öğle icecegin ilacin yoksa sahur ve iftardan sonra ilaclarini alabiliyorsan tut dene kuzu tutabilecek durumdaysan 
tarafından
Hepsi saatli canim cok ilac oldugu hepsini saatli aliyorum :(
0 oy
tarafından

Doktornla danis

Tutmak istersn tutabilirsn ilaclarini iftar sahur a denk getir 

tarafından
Saatli iciyorum
0 oy
tarafından
Sahurda ilacını alsan olmazmi cnm
tarafından
Bacim saatli içiyorum hepsini ya :(
tarafından
1 aylik saatini değistireceksin mecbur canım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben de tutamıyorum ama kayınvaldem kaç yaşında kadın tansiyon hastası o tutuyo ilacını da sahurda ve iftarda içiyo engel değil yani
tarafından
Ben cok ilac kullandiğim için doktorlar hepsini farkli saatlere yaydi yani 1 saat arayla aliyorum ilaclari kararsiz kaldim o yüzden
(25,224 puan) tarafından
Sabahtan akşama kadar mı alıyosun ki 1 saat arayla.
tarafından
Yok hayir
tarafından
Ama mesela vertigo ilacimi öğlen 13.30 da icerim hiç şaşmaz zaten kalkma saatim de 12 yi buluyo
0 oy
tarafından
Canım sağlık söz konusu olursa bunun günahı yok 
tarafından
Canım bence riske atma .  Allah korusun bişey olsa evde sana çocuğun tek başına ne yapacak
tarafından
En büyük korkum zaten o...
Ya kucağimdayken bayilsam
Ya disarda bebek arabasini sürerken bayilsam da yokuş aşşa araba gitse
Ayy allah korusun gene geldi aklima :(
tarafından
Allah'ım korktuguna ugratmasn kuzum bende öyle seyelrden çok korkarım
tarafından
Rabbim kimseyi o korkularla sinamasin canim
tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Söz konusu sağlığın tutma zorunluluğn yok ama çok istiyorsan ilk gün tutarsın ama zorlanmazsan.
tarafından
Deniycem yarin inşallah
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Eğer ilaçlarını saatli kullanmak zorundaysan ve kullanmadigin takdirde sağlığın ciddi anlamda tehlikeye giriyosa tutmaman gerekiyo cnm
tarafından
Yarin bi deniycem insallah canim
0 oy
(341 puan) tarafından
Tutma seker hastaları  tutmuyor. Ama para vermen lazimmis tutmadigin günler  dinde oyle
tarafından
Biliyorum kefaret mi ne deniliyo günlugu ne kadar acaba
(341 puan) tarafından
Bu sene ne kdr bilmiyorum hocalara sor canim. Durumun yoksa vermene gerek yok ama
tarafından
Cok sukur var cami imami bilirmi ki
(341 puan) tarafından
Bilir. Eltimde seker hastası ama o zekatını  vermio tutmadigi orucun durumum yok diyor yalan söylüyor  iste herkesin gunahi kendine ama sen genede paranı vermeye çalış
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Sabah akşam içiyorsan sabah olanları sahurda akşam olanları da iftardan sonra icebilirsij 1 gün dene baktın olmuyor öbür gün tutmazsin
tarafından
Birazdan niyet edicem deniycem canim
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Askm sen bi yinede doktora sor sonucta saglik problemi tutsan bide sorun yasarsin fln ama yerinde olsam 1 gün denerim bi problem olmazsa tut
tarafından
Aşko doktora kalsa tutma dedi ama yarin evde tek değilim annemgil gelecek bi sorun olursa tek olmam en azindan

Yarin benden haber alamazssaniz bilin ki ateşler içinde kavuruluyorum sdadsads :D
(7,972 puan) tarafından
Bi dene bakalim Rabbim kolaylik versin bebegim
0 oy
(4,390 puan) tarafından
bilemedim. vertigo geçici bir hastalik mi? cok gecmis olsun bu arada 
tarafından
Maalesef tek tedavisi ameliyat yada ilaç..
Ben ameliyat olmaktan korktugum için yaptirmiyorum ilac tedavisi goruyorum oda basit bi antibiyotik işte.
Allah kimseye vermesin berbat bi hastalik heleki atak anları varyaaaa
(4,390 puan) tarafından
Rabbim tüm hastalıklarınızı gidersin ❤
0 oy
(46 puan) tarafından
Doktora danis canim
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Bak şimdi tansiyonun oynama sıklığına göre değişir benim annemin uykusunda bile tansiyonu çıkıyor bir kere tutucam diye inat etti tuttu dinlemedi bizi gözünden oldu tansiyonu çıktı beyne pıhtı attı ve gözündeki damar kurudu şuan sol gözü görmüyor. Eğer tutmasaydı ilacını içip tansiyonu düşürebilirdik. Şimdi otur sen düşün sürekli çıkıp düsen bir tansiyonun varsa tutma eğer öyle arada çıkıyor ilaçları da doktor verdi diye kullanıyorum sadece diyorsan tut. 
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Rahmetli anneannem tansiyon ve kalp ilacı kullanirdi o yaşında hepte tutardı kurban olduğum yeri cennet olsun tut sende bişey olmaz dene en azından 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 913 göst.
21 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 400 göst.
1 Haziran 2020 Diğer kategorisinde L&V63 (117 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 427 göst.
30 Kasım 2022 Diğer kategorisinde &dunyali& (839 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 249 göst.