+1 oy
204 göst.
Diğer kategorisinde (197 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Selam canlar şu isimlerde kararsız kaldım 

Efnan:Rahman süresinde geçiyor anlamı cennette çeşitli meyveler veren Arapça da ise cennetteki güzel gözlü kız demek

Royem:Ruhum canım demek

Hiva:Farsça kökenli Ay demek

Bu isimler arasında gidip geliyorum sizce hem kulağa hoş gelen hemde güzel olan hangisi

Şimdiden hepinize teşekkür ederim canlar

13 Cevaplar

0 oy
(880 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Royem  ve Hiva güzel diğerlerinden gına geldi artık :) dayım geçen yıl kızına Royem adını koydu ve  bir arkadaşımın geçen gün kızı oldu adını da hiva koydular :) ikisi de çok güzel. bence bu ikizinden biri olsun bu arada bebeğimin cinsiyetini öğrenmeden önce kız olursa düşündüğümüz isimlerden biri Hiva'ydı. 
(197 puan) tarafından
Evet kisa ve anlami guzel isimler seviyorum modern isimleri sevmiyorum
-Reklam-
+1 oy
(217 puan) tarafından
Yanı kusura bakma da Azra dısında hic guzel isim yok bunların isim oldugunu da sımdı ogrendım
(197 puan) tarafından
Canım bana türkçe kürtce farsca arapca farketmiyor anlamı güzel olmasına bakıyorum daha önce de dediğim gibi modern isimlerden nefret ediyorum heryerde aynı isimler alya arya lina lila gibi gibi bi sürü isim ama sevmiyorum modern isimleri ayşe zeynep zehra ailede çok oldugu icin maalesef koyamıyoruz yoksa sahabe isimleri de cok güzel
(217 puan) tarafından
Canım dogrudur ama sadece kendin acısından bakma okula gıdıcek arkadasları olucak telaffuz edemezler dalga gecerler kolay soylenebılen ısım olsun
0 oy
(42 puan) tarafından
Ne degisik isimler bunlar ya cok mu ariyosunuz :) 
(197 puan) tarafından
Valla canım liya lina mira vs gibi modern isimlerden gına geldi bende anlam bakımından güzel isimler seciyorum acıkcası
(42 puan) tarafından
Onlar zaten islak mendil markasi gibi benimde oglum olacak kiz olsaydi Zeynep Asel koyucaktim benim pek hosuma gitmiyor bu yeni isimler canim olmadi kura cek
(197 puan) tarafından
Hahaha çok haklısın hiç güleceğim yoktu valla çok yaşayın siz :) evet o yüzden burdaki arkadaşlardan da fikir almak istedim
0 oy
(196 puan) tarafından
Azra ve efnan güzel geliyor kulağa
0 oy
tarafından
Görümcemin gelini bebeğine eflin koydu cennete açılan kapı demekmiş çok hoşuma gitmişti..bunlardan sadece azra güzel 
0 oy
(107 puan) tarafından
Azra diğerleri kulağa kaba geliyor bence 
0 oy
(11,150 puan) tarafından
Efnan veya Azra benim de hoşuma gidiyor canım anlamı da güzel telaffuzu da bakalım biz ne koycaz  :/
(197 puan) tarafından
Ya isim bulmak cok zor Bende dogdum dogacam kayinbabam muberra diyor Ama hic sevmedigim isim :)
(11,150 puan) tarafından
Eski isimlere takmışlar biz de 35 olduk daha eşim karar veremedi bugün de Şehriban nur diyor allahim  :D
(197 puan) tarafından
Ahhahahah erkekler cok tuhaf Valla
(11,150 puan) tarafından
He ya annesinin adı Şehriban hiç de begenmiyom bakalım artık
0 oy
(576 puan) tarafından
Royem koyardım çok havalı geldi ilk kez duyuyorum
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Azra anlam bakımından en iyisi canım
0 oy
(4,184 puan) tarafından
Ya canim kusura bakmada hic birisi guzel degil, ayrica okulda cok dalga gecerler, maalesef cocuklar cok acimasiz ogretmenim yani neler neler diyolar birbirlerine, biz koyarken cok dusunduk ilerisini
(197 puan) tarafından
Hangisiyle dalga gecerler canim cocuklar anlamlarini bilmedikleri isimlerle nasil dalga gececekler ki Hani nefes desem neyse Ama Bu isimler komik vs degil ki cnm
(4,184 puan) tarafından
Canim cocuklar icin anlamini bilmek onemli degil ki, sana en basitini soyleyeyim Azra ismine azrail diyolar
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Azra Zeynep kızımın ismi :))
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Efnan bence güzel..

Bazı isimler içinde yorumlarda okulda dalga geçilir filan diyenler olmuş şahsen ben orasını takmam ki takmadım da oğlumun adı Zeyd ee okulda Zeytin diyen oluyomuş ilk zmn bu üzüldü filan bende sen o arkadaşlarına de ki sizin isminizi ananız babanız koydu ama bnmkini peygamberimiz koydu ben adımla gurur duyuyorum de dedim kızdığını üzüldüğünü çaktırma umursamaz davran o zmn bırakırlar dedim aynen dediğim gibi yaptı hatta ekleme yapmış cennette hepinizi şikayet edicem peygamberimize senin koyduğun isimle dalga geçtiler dicem demiş :)) şimdi 6. Sınıf ve Zeyd adını taşımaktan çok memnun..
(197 puan) tarafından
Oyyy Masallah ne guzel anlatmissiniz Rabbim ismiyle buyuyup Iman etmesini nasip etsin hep
(1,414 puan) tarafından
Aminnn
0 oy
tarafından
Malesef hiç biri :) 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 87 göst.
0 oy
10 cevap 904 göst.
0 oy
10 cevap 222 göst.