0 oy
285 göst.
Diğer kategorisinde (50 puan) tarafından
Kızlar kaynanam melek gibi kadın dedikodu bu şu asla yapmaz öz annem gibi ilgilenir benimle bir yere gitsem arkamdan ağlar öyle biri kızım olucak rabbim nasip ederse münevver koymami çok istiyor bende münevver Eslem olsun o zmn  diyorum sizce koymalimiyim yoksa kendimce mi düşünmem lazim

18 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bence kayinvaliden kalbinde kalsın sevgisiyle çocuğuna bu ismi koyma çok uzun hem ileride çok zorluk yaşar . Babam kendi annesinin ismini koymuş bana çok eski bir isim ve hiç kullanmıyorum şimdi ismimin yanina sürekli kullandığım bir isim eklettirmeye çalışıyorum . Büyüklerimiz kalbimizde kalsın çocuğa koyma ismini sadece Eslem olsun 
(50 puan) tarafından
Ya kaynanamın adı değil aslında sadace çok seviyor bu ismi bende gönlü olsun ama eslemi kullanacagm
tarafından
Sen bilirsin ama kendimden biliyorum ileride çocuklar çok zorluk yaşıyorlar hele ki genç kızlık çağına gelince gelip sana isyan etme durumu bile olabilir Münevver ne diye kötü oldugundan değil tabi ki güzel ama çok eski . Benimde şefika kimlikteki ismim ama.bebeklikten beri annemler hep melek demiş öbür ismimi hiç kullanmıyorum her fırsatta kızıyorum babama modern güzel isimler varken bu neden diye . Büyüklerimiz kalbimizde yaşasın bence ufacık çocuklara eski eski isimler konulmaması taraftarıyım
(50 puan) tarafından
Valla bilmiyorum bakalım hayırlısı olsun herşey in
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Soyle bişey ne kadar iyi olursa olsun ben karşıyım birinin ismini koymayı 
(50 puan) tarafından
Kimsenin ismi değil ya onun adı melehat sadace münevver ismini çok seviyor banada söyledi eğer birşey bulamazsan bu köy ama yinede sen bilirsin bende koyucam diyince çok mutlu oldum
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Benim kaynanam öyle olsa düşünmeden koyayarim
(50 puan) tarafından
Koyucam inşallah
0 oy
tarafından
Uyumlu olması şart degilki madem emeği hakkı çok koy 
(50 puan) tarafından
Ya ben koymayı çok istiyorum ama ilerde begenmesse en azdn. Böyle ya ında modern birşey olsun istiyorum
0 oy
tarafından
Kiz boyle.kaynanaya can kurban :)ben olsam burada post acmadan bile koyardim :)) ama boyle bi kaynananin yaninfan bile gecmez kaynanam pitte fecir fettanın tekidir kendileri :)
tarafından
Kız bide söylemeden geçemicem senin kaynananin soyu tükenmiştir benc3 bi müzeye felan koy benim kaynanam müzeye giderse örnek alir belki :)))
(50 puan) tarafından
Canım valla kaynana kötüyse ugrasilmaz ya konuşma daha iyi
(50 puan) tarafından
Yaaa yerim seni valla koyucam müzelere Kaynanalar örnek alsin
tarafından
Sevda sanirim ismin sevda bacım konusmasanda kocanla papaz oluyosn ite kaka konusuyorm iste ne yapim saldim bende artk alaya alıyorm :)) alıştm kız 6 sene oldu artk o bana bisey demeden ben dönüp diyorm böylr dicektin dimi die evet dio :)))
(50 puan) tarafından
Adım sevda canım doğru sende haklısın benim annem de şuan nenemle yaşıyor ne yapsada yaranamiyor arıyor evdeki en ufak detayına kadar kızına anlatıyor annem yani ne yapacağını sasirdi
0 oy
tarafından
Valla benimki senin kaynanan gibi degil ama eism kizima adini koydu icinden geliyorsa koy sevindir ne olacak canim ikinci ismide koyacakmisin nasilsa
(50 puan) tarafından
Aynen canım zaten ben Eslem demeyi dusunuyorum
tarafından
Ozaman koy kız uc gunluk dunya sen sevindirki Allahda seni sevindirir benimde esim koydu ikinci ismi koydum bende ikinci ismini kullaniyoruz zaten
(50 puan) tarafından
Koyucam Allah'ın izniyle
tarafından
Allah hayırlı dogum versin saglicakla kucagina al insallah canim
(50 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Yerinde olsam koyardım. Eslem diye sesleneceksiniz yüksek ihtimalle zaten
(50 puan) tarafından
Aynen canım Eslem olarak cagiracagim
0 oy
(48,632 puan) tarafından
munevver de pek guzel degil ya
(50 puan) tarafından
Bilmiyorum bana kötü gelmiyir ya bı arkadaşımın ismiydi kız çok tatlihdi
(48,632 puan) tarafından
bi arkadasimin asi hilmiye Betül du babannesinin adi hilmiye hic kullanmaz utanirdi. munevver de babanne ismi. babannesinin isminin melahat oldugunu demişsin zaten o anlayışlı kadin takilip gönül koymaz ki
0 oy
(10,878 puan) tarafından
Koy kuzum gayette güzel bir isim. Allah bozmasın
(50 puan) tarafından
Allah razi olsun canım rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah
0 oy
(1,990 puan) tarafından
Seviyorsan koy  neden olmasın 
(50 puan) tarafından
İnşallah rabbim izin verirse
0 oy
(551 puan) tarafından
Çok güzel düşünmüşşün canım. 

Eslem isminin anlamının yanlış bilindiğini okumuştum ama 

https://bebegimeisim.blogspot.com/2018/02/eslem-isminin-gercek-anlam-ne-erkek.html?m=1
(50 puan) tarafından
Ya üzüldüm simdi
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bence gayet uyumlu olmuş cnm bende kayinbabamin adını koyduk halil diye yanında ilerde o ark ortamında belki kullanmak isterse diye yağız ismini koydum halil yağız oldu sende ole yap ve münevver eslem çok güzel olmuş 
(50 puan) tarafından
Güzel duruyor ya ben begendim
(1,763 puan) tarafından
Bencede ben de beğendim cnm kulağa hoş gelmeyen bir uyumsuzluğu yok eslem ismide çok guzel
(50 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm yorumun mutlu etti benu
(1,763 puan) tarafından
Ne demek kuzum eslem ismi çok rövanşta zaten bence tek eski zaman ismi koymaktan sa ileride o kendi ortamında hangisini isterse onu kullanır yani iyi düşünmüşsün bende o düşünceyle yağızı koydum adıyla yaşasın sağlıkla gelsin prenses ins❤
(50 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Koy niye olmasin guzel isim ama uzun ikinci bir isim olmaz yani canım. Bu ucuncu gebeligim  onun adinida annem koyucak bakalım ne derse o olucak yani. 
(50 puan) tarafından
Valla iki isim istiyorum Eslem olmazsa bile böyle güzel tatlı olsun buyuynce belki münevver i sevmez diye dusundum
(1,238 puan) tarafından
Sen bilirisn canim
0 oy
tarafından
munevver guzel ama eslem i bir ben sevemedim galiba ..
(50 puan) tarafından
Ama güzel ya tatlı duruyor
tarafından
eslemle ilgili bir sarki var ve cocuklarda malum cok acimasiz bnm adimla bile dalga gecilirdi o yuzden sevmiyorum acikcasi
(50 puan) tarafından
Hangi şarkı acaba ya hiç duymadim
tarafından
mustafa topaloglu nun eslem beslem karsi beri seslen diye bir sarki
(50 puan) tarafından
Yaaa dinleyeyem bi
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Benim böyle kaynanam olsun valla bir dk dahi düşünemem koyarım ama kendimce bir isim daha koyarım ona münevver nur veya münevver Eslem 
(50 puan) tarafından
Eslem güzel duruyor dimu
(1,326 puan) tarafından
Vall çok guzel canım bence
(50 puan) tarafından
Teşekkür ederim şekerim yorumun icin
0 oy
(1,837 puan) tarafından

Eslem i öne yazdır münevver ikinci isim olsun Eslem diye seslenirsin hem kadının da gönlü olur. Bende ilerde erkek evladım olursa kayınpederimin ismini koymayı düşünüyorum mesela :)

(50 puan) tarafından
Eslem münevver sanki olmuyor ama münevver Eslem güzel duruyor sanki
(1,837 puan) tarafından
Sen şimdi sürekli kendine münevver Eslem dediğin için kulağına o şekilde daha yatkın geliyor :) ama tercih senin kimliğe yazdır istersen seslenmezsin ama bence münevver güzel bir isim
(50 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yorumun mutlu etti benu
(1,837 puan) tarafından
Rica ederim canım sağlıkla gelsin prenses inşallah :)
(50 puan) tarafından
İnslalah canm
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende koyardım.ikinciue koyarım herhal
(50 puan) tarafından
Ya teşekkür ederim yorum için canm
0 oy
tarafından
Bence al koy gayet güzel isim
(50 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm