0 oy
930 göst.
Diğer kategorisinde (301 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yeni evliyim eşimin kuzeninin kreş çağlarında küçük bir çocuğu var evimize her geldiklerinde evi alt üst ediyor annesi de çıtını çıkarmıyor bende bir şey diyemiyorum haliyle ünitenin çekmecesine jengaları koymuştum geçen onları buldu bizim yanımızda çıkardı bişey diyemedim çocuktur tabii ki oynasın da onun oynayabileceği bir oyun değil her yere dağıtıyor koltukların altından topluyoruz millet gittikten sonra her geldiklerinde bir şekilde o jengaları bulup alıyor ve dediğim gibi annesi hiçbir kelime etmiyor yani bu tarz şeyleri alıp bir yerlere atıyor sürekli mobilyalarım çizilmeye çok meyilli sehpalar öyle, annesinin düşünmesi gerekiyor, geçen düğün flash belleğimizin kutusunu bulmuş aldı eline konsola vurdu baya yanımızda, yine kadından ses yok bende almaya çalıştım elinden güzelce vermedi üstelemedim bende hatta eve götürdü kutuyu annesi de gördü hiç sesini çıkarmadı çocuk işte falan dedi götürsün onun olsun zaten kutunun lafını yapacak değilim de çok tuhaf geldi televizyona falan vurup duruyor küçücük çocuğun eline yemek veriyor geçen meyveli yoğurt verdi bütün halıma yoğurt döktü yine ben temizledim annesi mutfakta kahve keyfi yaparken, he bide geçenlerde elinde kakaolu kurabiye vardı çocuğun beyaz koltuğuma dökmüş lekesi çıkmadı, perdelere bildiğiniz tırmanıp yükleniyor perdelerle beraber çocuk yere inecek diye korkuyorum ben koşuyorum arkasından bunların lafını asla yapmam çocukları da çok severim ama kadın hiç oralı bile olmuyor ya çocuğa bağırsın etsin demiyorum zaten güzelce uyarsın yiyecekle dolaştırmasın evin içinde mesela, yada getirmesin sinirlerim bozuluyor fena bozucam kadını da o olacak en sonunda siz ne düşünüyorsunuz

50 Cevaplar

+2 oy
(681 puan) tarafından
Öyle misafiri bı daha asla çağırmam kendi evinde döksün vala 
-Reklam-
+1 oy
(19 puan) tarafından
Senı elestırmek degıl maksatım bence kadını sevmedıgın ıcın bebegınde hareketlerıne kızıyosun gıbı geldı tamamen hıssıyat
(301 puan) tarafından
Kadını evet sevmiyorum ama karakterinden dolayı durup dururken değil, çocuğunu da tam aksine çok severim tüm çocukları sevdiğim gibi küçücük çocuğa ne garezim olacak? Asla öyle bir karaktere sahip değilim.
(103 puan) tarafından
Kadını sevmese de sonuçta misafir kabul etmiş buna bile saygı duyup misafirliğe gittiği evde çocugu bu daha terbiyeli yönetebilir. İnsan bazen sevdiklerine katlanamıyor sevmediklerine katlanmak zorunda mı
tarafından
Bence öyle değil annenin çocuğuna dur demesi lazım ben olsam bende böyle misafir istemem
(103 puan) tarafından
Bende ondan bahsediyorum
+1 oy
(587 puan) tarafından
Kız iyi sakin kalmışsın çocuk evinde karıştırıyor mu acaba heryeri annesi ses etmiyorsa belki oda merak ediyodur evinin küçük yerlerini, iyi sabirlisin :)
+1 oy
(323 puan) tarafından
Çağırma valla bul bişeyler bu ne böyle doğurdu madem bakmasını da bilsin canım çocuktur yapar da anasının da onu tutması lazım bu ne rahatlık hayret valla 
+1 oy
tarafından
Ayyyy öyle insanlar evden çıkmasin yaaaa ruhum daraldı okuyunca 
+1 oy
tarafından
Valla çocuklu evde oyuncaklar dağılması yada etrafın dağılması çok normal. Arkadaşlarımın cocuklarida aynısı benim jengalari oynuyorlar. Oynasınlar. E onla oynama bunla oynama neyle oynayacak bu çocuklar.

Ama annesinin uyurmamasi kötü olmuş. Yinede yalandan uyarabilirdi. Sen kırılma diye
(3,162 puan) tarafından
En katıldığım yorum bu oldu. Çocuk bu, durdan anlar mı canım. Jengalar da ideal bir çocuk oyumcagıdır. Neyiyle oynayamayacağını düşünüyorsun. Ben senin yerinde olsam biliyorsun seviyor jengayı direkt çıkarır veririm oynasın diye. Öyle kırılacak bişey de değil kırılmasından korkasın. Ha anne konusuna gelince annesinin çocuğuna müdahale etmesi gerekiyor gerektiği noktada. Onun müdahale etmediğine karşısındakinin müdahale etmesi doğru olmaz. Ama bebişler meraklıdır..
tarafından
Aynen valla bende çıkartıp veriyorum çünkü Jenga özellikle her yaşta oynanabilen oyuncak.
Bebekler kutunun içine atıyor.
Cocuklar LEGO gibi ev falan yapıyor.
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Kadını uyarman gerekiyor artık sendeki sabır da bir yere kadar yani
0 oy
tarafından
Bencede soyle hiç sevmem elinde biseyle evde dolaşsın . Biryere gittigim de asla eline vermem oğlumun ya yere tepsi koyarım yada elimde mendille çenesinin altına koyar öyle yediririm. Hiç sevmedigim insan tipi gittiğim de doğru düzgün oturamam bile gözüm hep üstünde olur 
0 oy
(409 puan) tarafından
Çocuk ilgilenilmediği için bu tavırları sergiliyor zaten, neden yapmaması gerektiği anlatılmalı ve tabiki annesi tarafından. Bu kadar sık misafir ediyorsanız size gelmek için aradığında söyle çocuğunun oyuncaklarını yanında getirsin, alttan da sok lafını bütün çekmeceleri açıyor ama onun oyuncak sanmaması gereken eşyalarım var diye. Ha baktın olmuyor size geldiğinde uyar, çocuğunla ilgilenir misin benim sözümü dinlemez de. 
(301 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım böyle bir gamsızlık olabilir mi ya kırmamak için bişey demiyorum pek ama bir dahakine dediğin gibi diyebilirim
(409 puan) tarafından
Kırmamak diye bir şey yok, çocuğu yaparken ilgilenip ilgilenemeyeceğini düşünmeliydi. Benimde kuzenimin çocuğu bu şekilde bende gelmesin diye dua ediyorum hep. Neyseki covid falan var diye gelgit yapılmadı. Ben dosdoğru uyarıyorum. Ama tabi bi yere kadar uyarabiliriz. Anlamayana ne desen boş
0 oy
(587 puan) tarafından
Gelmek isterse kabul etme bahane bul, ay nasıll sinir oldum okurken sinirlerim tavan yaptı seni düşünemiyorum,ya da olmadı onlar geleceği zaman oturma odasında bir eşya bırakma diğer bütün odalarıda kitle
(301 puan) tarafından
Valla canım diyorum ya elinde bir şey olmasa bile elleriyle televizyona vuruyor perdelere yükleniyor yapacak şey mutlaka buluyor, gelmek istiyorlar reddedemiyorum aile günleri var kayınvalidemlerin bizde güne katıldık :/
(587 puan) tarafından
O zaman sen söyleyemiyorsan başkası uyarsın kayınvaliden falan
0 oy
tarafından
Bnde kaynanamla oyuruyorum die aynısı başıma geliyo çocuklar geldimi yatak odama girerler evi talan edip öylegiderler anneleride seslerini çıkarmaz bnde bşy diyemiyorum  
0 oy
tarafından
Çocuktur yapar ama böyle de yapmaz yani terbiye etmesi lzm ev dağılsın toplanır ama her gittiği yerde böyle yapar ağaç yaş iken eğilir 
0 oy
tarafından
Masallh annaesi ne  rahat kadinmis 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Valla bir yere gidince benim gotum yer görmüyor milletteki rahatlığa bak ben hiç sevmem öyle insanları çocukta suç yok annede  var bence anne o çocuğa öğretmesi lazım yada arkasını toplaması lazım herkesin çocuğu başımın üstünde yeri var ama evin içine edicek derecede benim sabrım dayanmıyor görüşmem daha o kişi ile 
0 oy
tarafından
Cocuguna sahip cikmayan kadini uyaririm baktim ayni devam ediyo evime almam net yani kendi evinde istedigi kadar kudursun oynasin ama baskasinin evinde bu ne rahatlik ya ben oglumun pesinde dolaşmaktan gittigimden bisey anlamiyorm millet ne rahat valla
0 oy
(92 puan) tarafından
Ben  kötü polis olucam,  kadın bildiğin seni , evini felan kıskanıyordur ki zırt pirt gelip evine bu şekilde zarar veriyordur. Kadın gelmek istediğinde müsait değilim de,  cat kapı gelirse de kapıyı açma.  Bu ne ya insanlar biraz da özel hayata saygı duyması gerekir 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Akraba degilde komsu vardi boyle bitane. Zaten gel git yapmayi sevmezdim. Yeni evliydim. Aldi kizini geldi. Allahimm kitaplarim yirtildi, kepceler, suzgecler cikti ev talan oldu o seviyo dedi. Seviyosa evinde sevsin. Aksam 9 oldu hala gitmedi kadin. Sansima esim de o gece geç geldi 9.30 a dogru. O evim dubleksti, cikti yukari yikandi adam asaga inecek inemiyo hani kadin kadina oturuyoruz diye. Saat 10 oldu ben gideyim artik esinde geldi dedi tamam dedim sadece. Ben o kadindan sonra evden giden  kimseye  yine bekleriz diyemedim, diyemiyorum hala 10 yil olacak. Oradan tasinirken kadina nereye gittigimizi soylememistim. Baska mahalle adı verdim ruh hastasi cikar bulur. Ve ben boyle insalardan neeffreett ediyorum. Seni de cok iyi anliyorum. Sen cocugun pesini kosarken sesli seslii aaa zarar veriyosun ama gel bakalim falan de. Kizim sana soyluyorum gelin sen anla misali. Baktin buda tutmuyo alma eve. Yemin ediyorum baş belasi tipler.
0 oy
(4,121 puan) tarafından
Bırdaha asla cagırmam gıtsın evini dagıtsın
0 oy
(532 puan) tarafından
Bence iletişimi kes müsait değilim işim var vs kalp kırmaya gerek yk bilerek yapmıyordun sonuçta yapısı rahattır direk söylenmez de sen mesafe yk rahatsız olur sorarsa ufaktan anlatırsın
0 oy
(44 puan) tarafından
Ben kendi cocuguma yaptrmam canm terbiye ve yetiştirme cok onemli uyar guzl bi dille yani cocuguna dur desin bence bi daha da evime almam şahsen benm oglum bi sey yerkn sofra bezi alir tepsi alir ben oyle ogrettm oyle gosterdim kirmak dokmek asla odasinj toplar yatagni toplar kucukten yetiştrmek lazm şuan 5 yaşnda yurumeye başlarken ogrettm her şeyini anne olmak cok onemli 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 321 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde Kaavi (2,027 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 140 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 93 göst.
7 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bernakra (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.