0 oy
116 göst.
Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından

Hanımlar, yaklaşık 40 saat önce doğum yaptım. Sütüm giderek azalıyor. Hastanedeyim hâlâ, hiç doğru düzgün uyuyamadığım için de olabilir bu azalma, bilemiyorum. Bebeğim 34+1'de doğduğu için oksijen desteği için küvözde. Bugün görmeye gideceğim inşallah. Makine ile sağım yapıyorum. İlk başta iyi miktarda gelen süt 3. sağımdan sonra git gide azalmaya başladı. İki memeden bir çay kaşığı falan çıktı en son. Normal mi? Artması için ne yapabilirim? Hastaneden çıkınca evde daha rahat olacağım için evde daha iyi olur diye umuyorum ama korkuyorum da sütüm gelmezse diye. Prematüre bebekler için süt zamanında doğan bebeklere göre şok çok daha kıymetli. Tavsiyelerinizi bekliyorum.:(

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah bağışlasın canim endişe etme dinlen duş al sık sık safim yap saat de bir mesela. Bol su iç yemegini ye bebeğinin kucağında olduğunu onu emzirdi günü düşün mesela mutluluk hormonu önemli süt için. 
tarafından
Yiyecek de gaz yapan şeyler sütte yapar ama tüketme abur cubur çay uzak dur protein ağırlıklı beslen incir tahin tuket mesela
tarafından
Gazi olsun istemiyorum cok bu boş karbonhidrat tüketme süt değil yoğurt ye mesela süt anne bebek için sağlıklı değil kefir en iyisi hastalanmayan çocuk saydasi var Instagram takibe al
-Reklam-
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Bol su içiyormusun canım  lohusa şerbeti kayısı hoşafı bunları iç şimdilik aklıma gelenler bunlar ama bunları da yapmışssındır sanırrım
0 oy
tarafından
Merhaba bende 34 haftalık doğum yaptım. Sezaryen olduysanız o yüzden de geç gelebilir. Sıcak duş ve masaj imkanınız varsa sıcak bir duş alın masaj yapın omuzların arka kısmına sırtımıza ve koltuk altlarına kibar kibar. Her 2 saate bir sağın. Rezene gibi bitki çayları İn ben çok faydasını göremedim hurma yiyin günde tek sayılarda 3 5 7 gibi ve bol su süt bulgur pilavı yeşillik stres sıkıntı yapmayıp üzmeyin kendinizi yıpratmayın maşallah  inanın çok güçlü oluyorlar bol bol dua biraz zor bir dönem ama geçiyor bol uyuyup dinlenin gözünüzü korkutmak istemem ama bu günlerinizi ararsınız çünkü erken doğdukları için bağırsak sistemi gelişmemiş oluyormuş  daha hassaslar o yüzden 2 yaşına kadar gaz sorunu yaşıyorlar biz 32 gün yoğun bakında kuvezde kaldık bu kadarda kalmayabilir İnşallah tez zamanda sağ salim çıkar kavuşursunuz çok şükür maşallah 15 aylık olduk  biz. Dualarım sizinle çok geçmiş olsun RABBİM en zor günleri bu olsun bir dahada hastanelere de yavrumuz dan ayrı düşürmesin (Amin) 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Daha yeni 40 saat olmuş canım daha yeni doğum yapmışsın sen sağdıkça artar 
0 oy
(218 puan) tarafından
Hümana emziren anneler için çay var onu alıp içsen çok iyi geliyormuş 
0 oy
(159 puan) tarafından
Bol bol su ic canim en sut arttiran sey sudur birde duş cok iyi geliyordu bana 
0 oy
(568 puan) tarafından
Benimde öyleydi mummlac sut arttırıcı damla ve hümana sut arttırıcı cay aldım eczaneden ve bol bol süt arttırıcı şeyler yedim 2 kaşik bile gelmiyordu sütüm şimdi 2 biberon dolduruyor bebegim hala emmiyor
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Benim bebeğim de 1 hafta küvöz de kaldı başta zaten az gelir sonra sen sağarsan çoğalır.. Sağ olsun komşum bana süt poşetler in den vermişti birde göğüs pompası vardı sürekli sağdım ve maşallah sütüm olmaya başladı, sütüm olduğunda da yine sık sık sağdım ki sütüm kesilmesin dedim gece yarısı kalkıp sağıyor dum. RABBİM bir an önce kucağına almayı nasip etsin inşallah 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 98 göst.
0 oy
4 cevap 114 göst.
20 Haziran 2023 Aile kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 84 göst.
22 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Kaan.m (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Melekkk (9,889 puan) tarafından soruldu