0 oy
136 göst.
Diğer kategorisinde (278 puan) tarafından
Kızlar benim doğumum sezaryan olma ihtimali var 

Bana bastan sona anlatırmısınız ya çok korkuyorum 

16 Cevaplar

+2 oy
(659 puan) tarafından
Anlatılacak birşey yok gidip kendin yaşayıp görüceksin çünkü herkesin doğumu farklı burdan okudukların seni etkilemesin boşver
-Reklam-
+1 oy
(2,574 puan) tarafından
Öncelikle korkulacak bişey yok bir an anda olup bitiyor benim sürecim çok iyi geçti 1 saat sürmüyor bile daha sonra ilk ayağa kalkmak da çok kolay geçti hastane koridorun da sürekli yürüyüş yaptım ertesi gün de evime geldim rahattı yani evde de doğru düzgün yatmadım 
+1 oy
(1,361 puan) tarafından
Youtube de bi kadın var şimdi hatırlamıyorum adını o video çekmişti ben doğuma gitmeden önce onu izledim yaşadığı herşeyi anlatıyor. İzleyince herşeyi bilerek gittim. Sende izle. Sezeryan doğum da yaşadiklarim falan yaz çıkar belki. 
0 oy
(2,597 puan) tarafından
Hiç korkulacak bir şey yok doğumdan 1 hafta önce kan tahlili falan yapıyorlar rutin kontrolün oluyor sonra doktorun sana verdiği tarihde sabah şu saatte gel diyor girişini yapıp odaya geçince serum takıyorlar sana ama gece 12den sonra hiçbir şey yememen lazım mesela bana doktor 7,30 da hastanede ol demişti 7 de gittim serum takıldı önlüğü giydim 8,20 de oğlum doğdu.. ameliyathaneye geçince sedyeye oturuyorsun belden iğneyi vuruyorlar sondayı takıyorlar hiç hissetmedim bile sonra yatıyorsun hafif uykulu bir hal oluyor 5 dk içinde bebeğini yanına getiriyorlar bebek çıktıktan sonra doktor temizlerken biraz miden bulanabilir bulanırsa söyle dedi biraz bulandı ama kusmadım arkadaşım kusmus bu çok normal çıktıktan ilk 5-6 saat uyuşuk oluyorsun zaten sonrasında yürütüyorlar
0 oy
(9,659 puan) tarafından
50 gün önce 2. Sezeryanimi oldum hiç korkma ikisini de spinal tercih ettim cokda güzel geçti. Gece suyum geldi yatış yapıldı serum sonda takıldı Sabah 9.30  doğuma alındım 5 dk içinde bebeği aldılar 10 15 dk içinde beni de çıkardılar. Uyuşukluk geçince hemen kalkıp yürüdüm acimiyo hiç korkma ne gaz çıkarmak sorun oldu ne büyük tuvalet 2 gün içinde Kendi işimi kendim görmeye başladım. Yavaş dikkatli hareketlerle sürekli hareket halinde olmaya bak
0 oy
tarafından
Canim ben belden uyusturmali oldum okadar cok korkuyodum ki zangir zangir titriyodum korkudan valla sonra ameluyathaneye girdik herkez benle konusmaya basladi sohbet ede ede  belimden ignemi yaptilar bian da yat hemen kendini geri cek dediler ben anlamadim igneyi vurduklarini bile basimda bi hemsire vardi benle hep konustu ben hissediyorum dedim doktorum aci hissediyomusun dedi hayir dedim acimiyo ama sanki cekistiriyosunuz dedim evet ama acimicak korkma dedi acimadida zaten uyusuk sonra karnina biraz bastiricam hissediceksin ama aci olmicak korkma dedi sadece 5 saniye surucek sonra oglumu gostericem dedi gercektende oyle oldu 5 saniye surmedi bile sonra oglumun sesini duydum gordüm o ama o an zaten biran once kucagima almayi dusundum bende oglumdan 15 dakka sonra falan ciktim ilk iki saat cok iyiydim oglumu emzirdim falan uyusuklugum gecmeye baslayinca biraz agrim oldu ama asla dayanilmicak bi agri degildi agri kesici yaptilar zaten 6 saat sonra yurumeye kalktim ilk kalkisimda biraz zor oldu  2ncide daha iyiydim esim yardim etti hep sonra artik kendim.kalkmaya yurumye basladim cocugumla kendim ilgilendim bezni bile ben degistim hep annemde yanimdaydi esimde 2 gece kalmam gerekiyodu iyyim dedim 1 gece kalip ciktim eve geldigimde de yatmadim hic hep hareket halindeydim 4 gun tamamen iyiydim 2 aylik olduk bel agrisi bas agrisi hic bsey çekmedim çok şükür canim bol kahve su ictim amelyattam sonra basm hic agrimadi okursan bastan sona anlattim :) 
0 oy
(2,198 puan) tarafından
Ben 3 kere o masaya yattım inan hiç korkulacak birşey yok panikleme korkma zaten ordakiler seni sakinleştirir konusrak ben ucunude genel oldum bende panik atak var belden olamıyorum ayağa kalkarken rahatsin özel hastane ise zaten çok ilgileniyorlar devlete yorum yapamiyorm bilmiyorm cnku hatta bak Ocak da doğum yaptım anı sancım gelmişti ameliyathanede konuştular konusrak uyudum sakinleştirdiler uyandım aynı seklde doktorlar olsn hemşireler aşırı ilgi hatta o akşam eşim ve ben kaldık kimseyi istemedim ki bebeğe de tek başıma baktım hastanede eşimle odada yürüdük bol bol bebeğin altını değiştirdik eşim bebegimizle kaldı ben koridorda yürüdüm korkulacak bişey yok emin ol 
0 oy
tarafından
Korkulucak hiç bişey yok bacı ameliyat haneye gidiyosun yarımsa belden iğne yapıp uyusmasini bekliyorsun tam ise bütün herşeyi falan ayarliyorlar sonrasında derin bı nefes alıyorsun 3 kadar satıyorsun sonra gözünü bı açıyorsun doğum olmuş bitmiş :D
0 oy
(3,274 puan) tarafından
İnan ki doğumdan sonra eve gelince ben bunun için mi bukadar düşünmüşüm diceksin en rahatı da spinal doğum ilki epidural oldum ikinci spinal oldum spinal harika
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Hiç korkma canım vallahi cok kolay. Ben 2 kere oldum. Hiç birsey anlamıyorsun. Basması odana cıkma 1 saat var yok. Yok sontaymışmfilan gram acımıyor. Hiç korkma telas yapma. En fala da 1 haftaya misler gibi iyileşiyorsun.acın agrın kalmıyor 
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Neyi anlatak kız kesiyo bebiş çıkıyo dikiyo işte :D ay hiç korkacak şey değil hiç korkma çok eğlenceli geçti benimki valla spinal ol bide belden uyuşturmalı aşırı rahat ya
0 oy
(10,684 puan) tarafından
Ameliyathaneye giriyorsun 30 dakikada çıkıyorsun 10 dakikada bebeği çıkardılar 20 dk da dikiş sürdü, ağrı acı sancı yoktu çok güzel geçti canım benim 
0 oy
(44,840 puan) tarafından
Bilgim yok iki tane normal doğurdum miss oburunden tirsiyodum Allah yüzüme baktı bıçak altına yatmak istemedim hicc ameliyat yani mecbur kalmadıkça seçme canım normal doğum gibisi varmı 
0 oy
(26 puan) tarafından
Korkulacak hiç birley yok canım bende senin gibiydim ağlaya ağlaya korkudan mahvolmuştum ama sonra kendime çok kızdım hiç korkulacak bişey değilmiş. Belden aşşası uyuşturuldu benim o iğne sinek ısırıgı kadar bile değil neredeyse hiç hissetmiyorsun sonrası zaten 15 dakika içinde halloluyo :) ilk ayaga kalkış biraz ağrılı oluyor sadece o kadar ki ben acıya dayanıklı biri değilimdir asla ama bana bile koymadı ayaga kalktıktan sonra bol bol yürü ne kadar yürürsen o kadar çabuk toparlanıyorsun.

Sağlıkı bir şekilde yavruna kavuşursun inşallah :) 
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Ne desek boş. Kuzenim sezeryan oldu 3.gün mis gibi kalktı. Ben sezeryan oldum ödem oldu şiştim ameliyat esnasında bayıldım.omuzlarımda birikti agrılar 1 ay sancı cektım
0 oy
(120,799 puan) tarafından
baskasindan dinleme ani yasa

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 150 göst.
17 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Asel_34 (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.
7 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deflin (545 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 414 göst.
11 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemi anne36 (1,336 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 163 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hayal53 (386 puan) tarafından soruldu

397,320 soru

11,883,504 cevap

36,003 kullanıcı

...