0 oy
229 göst.
Diğer kategorisinde (492 puan) tarafından
Kızım temmuzda 3 yaşına girecek doğduğundan beri uysal bir çocuk değildi zaten herseyimiz sorunlu sıkıntılı geçti uyku yeme vs. Ama artık en üst düzeyde yaşıyorum ve ne yapacağımı şaşırdım kim görse Allah yardımcın olsun çok üzülüyoruz sana diyor asla hayır a tahammülü yok istemediği birşey olduğunda abartısız 2 saat katıla katıla ağlıyor en ufak birşey optugunde mesela bunun için saatlerce kendini ordan oraya vurarak ağlıyor bağırıyor gece durup dururken uykudan ağlayarak uyanip bizi odadan kovuyor gidin buradan diye gittiği hicbiyerde memnun olmuyor bugün sokakta ayakkabılarını çoraplarini çıkarttı ve yerlerde done döne çıplak ayakla gezdi ve hicbiseu yapamıyorum yapıyor sonra yanıma.geliyor anne kızma küsme sarılalım affet beni diyor nasıl davranacağımi şaşırdım bunu yaşayan var mı ??

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

Valla canım kimdi bilmiyorum ama bir düşünür huyun doğuştan geldiğini söylerdi psikolojide... gerçekten doğruymuş  bence. Bende büyük kızımda anladım... şuan 5.5 yaşında ama halaaaa huysuz inat dediğim dedik çaldığım düdük... Ne yapacağımı bende şaşırdım inan ki... yardım eder yeri gelir ama yani nasıl söylem 10 dakikadan 8 dakkaki inat:ermm:   okula gidince düzelir diyorlar yoook anam yok ona da inanıp hüsrana uğramak istemiyorum... bilmiyorum tek dicem Allah yardımcımız olsun 

(492 puan) tarafından
Resmen eve kapandım hiçbir yere gitmek istemiyorum her gittiğim yerden rezil olarak dönüyorum anlatınca yok csnm diyip innmiyor kimse ama görünce ağzı açık kalıyor milletin
tarafından
Sen kendi yasadigini bilirsin canm millete kolay gelir. Ya da anne çok abartıyor derler bazen de .. İnan ki zor çocukla kolay çocuk bir olmuyor ama şunu söylemek istiyorum canm Rabbım CANLARINI SAG ETSIN. İnan ki hersey sağlık ona çok sinirlendiğim zaman sakin ol ve Allah korusun onsuz bi hayat düşün... düşünemezsin bile değil mi.. o yüzden biz anneyiz bacım Rabbım canlarını sağ etsin elbet ki bu günlerimiz geçecek ama biraz sabır ama biraz sükunet... Allah yar ve yardımcımız olsun.. Her dönem geçiyor İnan bana. Bi bakacaksın kızım insanlarla uyumlu oynamaya başlıca ama bukez başka bi huyu olacak... Bi kaçarsın o geçecek başka bisey...  büyüten kadar  artik böyle böyle yuvarlanacaz bacm
-Reklam-
0 oy
(337 puan) tarafından
Birincisi çocuk bu ne demek sana üzülüyorum diyolar ya her çocuk geçer bu dönemden benim oğlum o kadar kendini Sika Sika ağlıyor ki ciğerleri sökülecek diyorum kimse bana Allah yardımcın olsun sana üzülüyoruz diyemez ben çocuğumun her halini seviyorum ve daha çocuk yani benlik duyguları gelişiyor bağımsızlıgini ilan etmeye çalışıyor taktir edilmek istiyor ben varım benim kararların var demek istiyor soyletmeyin sanki hastaymış gibi bunlafa çok kızıyorum 

İkincisi onun huyuna gidin sakinleştirmeye çalışın sevin ilgi gösterin bırakın bı defa onun istediği olsun çocuklarımızı tamamen kendimize bağımlı yetiştirmeyz öz güvenli olmaları lazım ağlarsa sakinlesmesini bekleyin sarılın çok öpün başka seçenekler şunun böyle böyle bir birey olduğunun kararlarına saygı duyulduğunun farkına varacak 
(492 puan) tarafından
Canım kızım kimseyle dışarı çıkmaz bırak dışarıyı 1 bardak su bile içmez elinden herkesi geç babası ile bile daha bir kere bensiz Parka bakkala gitmemiştir gözünü açar anne diye ağlar kapatır anne diye bir doktora gidicem kimseyle durmadigindan gidemiyorum 1 senedir aşırı düşkünum kızıma ve ilgi sevgi çok fazla.hissettiririm o yönden bir sorun yok ama herşeyde bu şekilde durup duruken üstümü soy ben ayıp durucam der en ufak bir hayır cevabında çıldırıyor böyle gece sabaha kadar uyumaz insanlarda kötü niyetle söylemiyor artık kim ne diyor umursamıyor um ama çözüm bulamıyorum
(337 puan) tarafından
Biliyorum kimsenin kötü niyetle söylemediğini ama senin çocuğun sonuçta ben oğlumda her ay düzenli iki defa üç defa hastanede çorap giymez asla baktık başa çıkamıyorum dizine kadar uzun çorap giydiriyorum göbeğini açıp yerlere uzanır o yüzden hep hasta göğüsu hep tıkalı hiç hayır değil sınırlı bir şekilde baksam kıyameti koparir sadece sabır et geçecek böyle kalacak değil ya
(492 puan) tarafından
İnşallah ya  herşeyi geçiyorum hergub günde kaç defa o şekilde kendini paraliyor sesi kısık yazık günah ona üzülüyorum inşallah çabucak geçer biter
(337 puan) tarafından
Ve sana gorumcemin kızıni örnek vereyim belki dersinki benim çocuğuma şükürler olsun dört yaşında iki yaşına girmeden annesi altını açmış hala çişini kakasını üstüne yapar asla gorumcemin evi toplu olmaz mutfağından tut yatak odasına kadar elbise dolablari mutfak dolablarini döker defalarca dolu çöp kovasini mutfağa yaymış kardeşine o kadar zarar verir ki görümcem yalnız bırakıp tuvalete dahi gidemez tek bir istedigi olmasın bir çığlık koparir aman yarabbim dersin kesin bir şey oldu  
İki yılda gorumcemin dört telefonunu kırdı aşırı abur cubur yer yemek yemez aşırı kilolu ve aşırı inatçı o kadar inatçı ki ben hayatımda bu kadar inat görmedim bazen görümcem sinir krizleri gecirir gerçekten çocuğu öyle olduğu için üzüldüğüm tek anne görümcem eklem ağrıları yoğun romatizmayla hastaneye giti doktor piskiyatriye sevk etti yoğun stresten oluyormuş 27 yaşında saclari bembeyaz örnek vereyim geçen çaya geldiler bize kızın damarı tuttu anne kalk eve gidelim dedi gorumcemde dediki sen oyun oyna gidicez bir dakka da bir gelip anne hadi anne hadi diyip duruyordu izin vermedi çay içsin markete çarşıya pazara asla götüremez ya ne kadar olursa olsun istediklerini alacak yada en dövüp getirecek geçen pazarda bı tane halıya yapıştı istisnasız iki saat ikna etmeye çalıştık yapışmıştı bağıra bağıra ağlıyordu o zaman durup bı oğluma şükürler olsun dedim senin çocuğundan daha kötü olanlar var ama şunu da unutmamak lazım Allah böyle yarattiysa bunun sabrını vermistir
(594 puan) tarafından
Hamzanın annesi bu anlattıkların hepsi oğlumda var ve daha fazlası da vardır emin ol cok zor böle cocul yetiştirmek. Asla tabi ki cocugumux pişman degiliz ama cok zor
0 oy
(907 puan) tarafından
Gecer canim uzulme sabret , sana tavsiyem ne yaparsa yapsin asla kizma soguk kanli notur davfan esinde ayni seyi yapsin, cocuklar bizim duygularimizi fark ettiginde onu kullanmayida hemen igreniyorlar.

Mesela kendini yeremi atti bagiriyormu otur izle asla kizma yada sakinleatiginde konusalim de odayi terk et isine bak.Ikincisi buari yaptiginda sen kizdikca o daha bir hircin olacak, ve sunu soyleme biyle yapuin uzuldim, kizdim gibi duygularini soyleme senin ne hissetigini anlamasin.Sakinleatiginde konus ama ayy kizim yapma boyle iste falan seinde degil, yada kizarakta dehil.Bu sekilde davranmqni istemiyorum, dogru bir davranis degil diye izahatta bulun, bir aya kadar kendi kendime degisecek goreceksin, benim oglumda oyleydi pedeholog destegi aldim simdi dunya tatlisi oldu aynen boyle yapyim
(492 puan) tarafından
Pedagog ne önerdi size bu durum için bu şekilde davranmayı mi acaba
(907 puan) tarafından
Evet canim bu sekilde davranmayi onerdi yaptim cokta ise yaradi aukur sakin sessiz yasiyoeuz , esinizle dahi cocugun yqninda yuksek seslw konusmayacaksiniz dedi oglum suan gercek bir melek valla mucize fibi ))
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Pedegog yardımı alabilirsiniz etkisi çok oluyor. Bende zorlaniyorum kızım 2 ay sonra 2 yaşına girecek. Biz destek aldık faydasını da gördük. Her işin uzmanı var madem iş buralara geldi uzmana başvurmak lazım. 
(492 puan) tarafından
Düşünüyorum artık tamam sendrom diyorlar ama bu kadarda olur mu dedirtiyor
(1,077 puan) tarafından
Sendrom dahi olsa bizim hareketlerimiz çok önemli sürecin uzaması veya kısalması için.
0 oy
(632 puan) tarafından
Ya seni o kadar iyi anliyorum ki. Insanlarin cocuklari iki sevme opme pispislamayla sakinlesiyor diye seninkini de oyle zannediyor bi de habire bi akil sunu yapin bunu yapin sanki biz yapmiyoruz. Hala oyle bi bagirir aglar ki bazen sanarsin ki cocugun bi yerini kesmissin ama agladigi sey ufacik birseydir. Aynen bizde de uykuya isyan yemeye jsyan tovbe Yarabbim cocuk neden dogdum havasinda yasiyor bazen sanki. Bi cozumu var mi inan bilmiyorum dua muska doktor bicok sey denedim hala asamadigim seyler var...
(492 puan) tarafından
Bende deliricem artik bugün babası öptü diye 2 saat ağladı kıpkırmızı oldu komple insanların icinde soyunacakmis yerlere ayaklarını vurmaktan mos mor artık dayanamiyorum ya
(632 puan) tarafından
Oyle oyle ayakta bile sallayamiyorum dusun ona bile oyle tekmeler atiyor ki cok zor ya evin nesesi derler ya cocuk icin bu tarz zor cocuklar evliligi bile griyor bence

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 204 göst.
17 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Hirakusunannesi (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 132 göst.
9 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sibelhome (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 213 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Cansu33 (59 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...