0 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (325 puan) tarafından
kızım 3 ay sonra 3 yaşına girecek canı sklmasin diye hergun parka götürüyorum eve gelene kadar bağırıyor bana herkes bize bakıyor hiç ses etmiyorum bugünde ikimiz denize gittik ordada park varmış dönüşte gene kıyamet koptu yatalim diyorum yatmak istemiyor hicbisey istemiyor ne desem zittini yapıyor esimde bu hafta ful mesaideydi kendimden başka kimsem yok oturup agliycam ben nerde yanlış yapıyorum ev talan oluyor olsun diyorum banyoda bebeklerini yıkar heryer bebek olsun diyorum biyere gideriz bana bagirsa bile ses etmem sakinlesmesini beklerim eve gelince özür dilerim anne diyor sarılıyor ama yarın gene aynı şeyler ne zaman duzelicez ne zaman bu sendromlar biter kızımı çok seviyorum onunla iletişim kuramamak çok canımı sıkıyor geceleri yatmadan ya ben ya babası kitap okur kızıma sonra oyun oynamak ister mesela annecim diyorum çok yorulduk uyuyalim artık ben kendim uyuycam diyor kalkıp zıplıyor şuan bile ayağımda salliyorum sabah 9 da kalkıyor Bida hiç uyumuyor bu sendromlar kaç yaşında bitiyor :(

8 Cevaplar

+1 oy
(2,751 puan) tarafından
Bu sendrom değil simariklik. Sende iyi anne olacağım diye köle olmuşsun. Park için kıyamet kopariyorsa sende kıyameti kopar. İyice oyuncak ettiler anneleri babaları 
(325 puan) tarafından
konuşuyorum asla dinlemiyor bu sefer bağıra bağıra dönüyor eve gelmek istemiyor hayır hergun de gidiyoruz desemki haftada bir gidiyor doyamiyor öyle bı durumda yok :(
(2,751 puan) tarafından
Haftada bire sen indireceksin. Parka götürmek senin için bir zorunluluk gibi görüyor şuan. Yapmak zorundasın çünkü. Ama sen ağırlığı koyup haftada 1 goturursen o parkı lütuf gibi görür. Bak yarın yetemezsin buna. Kendi iyiliğin için yap bunu. İsterse kendini yerden yere atsın. Kenara çekil yapmadığını görsün.
(325 puan) tarafından
haklısın hep kiyamadigim için böyle oluyor
-Reklam-
+1 oy
(266 puan) tarafından
Canım yanlış anlama sadece aşırı ilgi yumuşak yüz herşeye susmak senin tarafindan bakılırsa sevmekten ama bu sıpalar bunu avantaja çevirip istedikleri gibi davranmak istiyorlar enerjileri ful tabi seni beni kim anlar :)) . Öncelikle yapman gereken bişey var hatta çok şey var. Hergun parka gidilmicek. Bebeklerle mi oynuyor önce dağıtılan oyuncaklarını toplamasını rica ederek usteleyerek soylerek sabırla yapmasını sağla 

Park haftada iki kere olsun mesela biliyorum yerden yere aticak öfke nöbeti geçirecek yapacağın şey   HEP AYNİ SEYİ YAPIYOR SONRADA GELİP ÖZÜR DİLERİM DİYORSUN KIZIM YAPMA BUNU  demelisin önce göz teması ve kararlı bakış önemli sabret senin engellerini kırmak için her yolu deneyecek bebeklerini fırlatacak saçını başını yolacak. Hiç müdahale etme. Nereye kadar bunları yapacak iki gün üç gün istediği baktiki bu yolla artık olmicak huyuna gitmeyi deneyecek. Ama kararlı olmalısın. Örnek vereyim park diye ağladı mi birsk aglasin o ağlarken odaya git sakinleş öyle gel bu şekilde seninle asla konusmam önce susmalisin de ancak ozaman seni ve isteklerini dinlerim de. Yirtinacak bunu yinele odana git yoksa dinlemicem seni de mesafe hissetsin bisekilde odasına götür ağlasın sussun sonra yanına git sakinleştin mi ona göre gelicem de sakinse git değilse asla gitme sakin diyelim otur yanina güzelce anlat seni çok seviyorum sen beni seviyorsun dimi de bu tarz yumuşak sorular sor sonra yavaş yavaş konuya gir parklarda ağlaması seni uzmesi sokaklarda bağırması biz hiç sana bunu yaptık mi güzel kızım de okşa saçlarını soru cevap şeklinde sakin sakin . Muhtemelen ama anneee diye ağlamaya başladı ve sen onu sustur ağlarsan giderim diceksin ben konuşmaya geldim de ben ağlıyor muyum sakince anlat gibisinden onun dilinden konuş. Çocuğuna kısa seni sıkıntıya sokan her ne durum varsa kısa kısa soru  cvp ile bu konuyu konusabilirsin ve sartlama ile işi cozebilirsin mesela oyuncaklarını toplarsan ancak seni parka goturebilirm diretirsen gidemeyiz kızım gibi neden sonuç odaklı özellikle. Arada sırada sorumluluk yükleyin yediğini kaldırması oyuncakları toplaması ve insanlar içinde sessiz olması gibi konularda onu ödül ceza yoluyla egitebilirsiniz. Mesela sokak ortasında size bagirdiysa ona sakinleştirip biz seninle ne konuştuk böyle yaparsan bidaha dışarı cikamicaz  gibisinden yada başka onun öfkesini kesip kendine getirebilecek elinizde ufak tefek şeyler de onu sakinleştirmeye kullanılabilir . 

Umarım düzelir. 
(266 puan) tarafından
Uzun soluklu güzel sağlam cezalar herzaman işe yarar. Bide o park gunlerin olsun mesela pazartesi pazar gibi pazartesi senle pazar babasıyla gitsin sen evde işlerini hallet kafa dinle mesela hergun park olmaz canım . Bu tavsiyeleri ona onu çok sevdiğini anlatarak laf arasında yaptırsan kafasında sana karşı bı öfke asla olmaz zaten merhametli bı annesin belli. Cezası bitince yada evden cikarmadin ağladı etti oturdu oyun oynuyor otur sende oyna biraz sonra sarıl seni seviyorum kızım benim de park konusuni açma asla onun hep aklında olacak ama sana  biyandan çıkarmadığın için kizarken diğer yandan merhametinle sevginle yumusayacak belki oda duygusal ve karakter olarak artık farklılaşmaya başlayacak
Sabır sevgi merhamet kararlılık karşısında zıtlık barinamaz :)) sıpalar çok tatlılar ama  işte mantıklı olsalar yapmazlar onlarda bilerek hadi bugün terslik çıkarayım anama bagirayim demiyor işte ama düzelir sabret canım
(325 puan) tarafından
inşallah canim benim sağol :)
(266 puan) tarafından
Eşinle de konuş aynı şekilde davranin biseyde usteler sokak ortasında öyle yaparsa ortak tepkileriniz olursa naz yapip acitasyonla bağırmaya gozyasiyla iş yaptıracak birileri kalmasın ve bunun farkına varsın hızlıca
(325 puan) tarafından
genelde eşim kizarsa ben karismam ben kizarsam eşim karışmaz canım o konuda sorun olucagini sanmıyorum ama konuscam kesinlikle
(266 puan) tarafından
Hadi hayırlısı
0 oy
tarafından
Neden ses etmiyorsun düzgünce uyarmaazsan her dediğini aglamayla yaptirir
(325 puan) tarafından
canım bazen kızıyorum bagirmadan bu sefer daha çok hircinlasiyor niye böyle anlamiyorum
tarafından
Dengeyi kuramamissin
(325 puan) tarafından
galiba öyle :(
0 oy
(493 puan) tarafından
Yani bence 3 yaşta artık sendrom filan kalmaz. Farklı bir sıkıntısı olablr mi niye yapıyor acaba şımarıyor mu sadece size karşı mı böyle baba vakit ayıramıyosa ya da siz bunaldysanz onu da hisseder 3 yaş artık her şeyi anlayabileceği kendisini de ifade edeblceği bir yaş kriz anlarını hissediyorsanız hemen bir etkinlik önerin mesela parktan eve dönerken hadi biraz da eve gidip boyama yapalım filan deseniz 
(325 puan) tarafından
eşimle ikimiz götürünce de böyle oluyor aşırı derecede okula gitmek istiyor bu sene yaşı kreşe tutmuyor parkta sürekli çocuklara sokulup senin ismin ne diyor oynayalimmi diyor arkadaş istiyor sanırım ama oturduğumuz şehirde tanıdığımız falan da yok onuda deniyorum bazen kabul ediyor bazen huysuzlaniyor :(
0 oy
(1,778 puan) tarafından
Doyumsuz benimde oğlum öyle sürekli level atlamak istiyor kesmiyor kısıtlamaya başladım yoksa önüne geçemem iyce 26 aylık benimkide annem eşim çok yüzlüyor onlarda resti cektim karışmıcaksiniz diye 
(325 puan) tarafından
ben kizsam eşim susar eşim kızsa ben susarım ki hatalı olduğunu bilsin diye ama ben çoğu zaman kıyamıyorum sanırım :(
(1,778 puan) tarafından
Disiplin etmek istiyorsanız sınırı bilmeliler yoksa işimiz zor benimkide ağlar ağlar yırtar tıpış tıpış oturur oyuncak oynamaya
(325 puan) tarafından
evet artık sınır koyucam yoksa daha kötü olucak :(
(1,778 puan) tarafından
Yoksa her istediği olan doyumsuz çocuklar oluyorlar bu bir gercek ağlayarak yaptiriyorlar her istediklerini annem bakıyor biz birlikte kalıyoruz çalışıyorum artık gerçekten her istediğini yapıyor ağlamasın diye arkasından ağlıyor resmen yapıyor diye ben yüz vermedigim için 26 aylık o yüzden bizlerde aman rahat olsun istediğini yapsın öğrensin diyoruz buda yanlış sınırını bilmeliler biz çocuk olduk çocuklar ebeveyn malesef
(325 puan) tarafından
gerçekten öyle biz onlara göre yaşıyoruz onlar bize göre değil sınır olmalı dengeyi kurmak çok önemli ben kuramadım sanirim
0 oy
(1,170 puan) tarafından
canim kusura bakma yanlis anlamani da istemem ama bu endrom degil tamamen şımarıklık benimki de 2 bucuk yaşında istedigini aglayarak bize bagirarak yaptirmaya çalışıyor o agladigi zaman hic umursamam geçerim diger odaya yorulunca kendi geliyor ama agladigi surece yapmamaya calisiyorim gerekirse kiziyorum bagriyorum da yoksa cok uyaniklar onlar bizi yönetmeye kalkıyorlar
(325 puan) tarafından
bende duymuyorum işte böyle bagirirsan anlasamayiz diyorum susuyorum yüz vermiyorum bu huyundan nasıl vazgecer bilmiyorum
(1,170 puan) tarafından
her dedigini yapma parka da hergun goturme mesela bizimkini hergun hergun goturemem kusura bakmasin işim var yemegim var surekli de parkla ugrasamam bide seninki sıkıntı veriyormuş ben olmaz bi sure hic cikarmam ki kiymetini bilsin ozlesin biraz birseyleri ve olmazla hayırı ogrenmeleri lazim
(325 puan) tarafından
haklısın canım ben kendimi yirtiyorum koşa koşa parka koşa koşa eve koşa koşa yemeğe koşa koşa çamaşıra tükendim sanki artık çok taviz vermiycem
(1,170 puan) tarafından
canim benim yazik etme kendine gercekten hepimiz ayniyiz o yuzden seni anliyorum ne kadar istediklerini yaparsak o kadar fazlasinu istiyorlar cok zekiler bu minikler o yuzden yeri geldiginde kizacaksin da hayirda diyeceksin birak agliyorsa da aglasin ama aglayarak sana her istedigini yaptiramayacagini da anlasin yoksa kendine yazik edersin o her turlu büyür canim giden senddn gider
(325 puan) tarafından
haklısın canım en doğrusu bu sanırım
0 oy
(924 puan) tarafından
4u devirdi daha beter oldu ya
(325 puan) tarafından
insallah duzelicez canim
(924 puan) tarafından
İnşallah kuzum canları sağolsun
(325 puan) tarafından
amin canim
0 oy
(4,425 puan) tarafından
Haj bir tanede benim basimda var bizimde bu olay oyuncak alma uzerinden ilerliyor ve cok taviz verdik ipin ucunu kacirdik farkindayim simarikliktan baska birsey degil cocuga degil kendime kiziyorum ben resti ceksem babasiyla alip geliyorlar benimde dur demem gerekiyor artik 
(325 puan) tarafından
işte insan kiyamiyor o yüzden böyle oluyor mesela eşimle hiç kavga etmeyiz nerdeyse kızımın önünde şiddet içinde de büyümüyor ama sevgi verdikçe her dediği oldukça hep bı fazlasini istiyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 229 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 122 göst.
9 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sibelhome (796 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 52 göst.
24 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kabakk (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 211 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Cansu33 (59 puan) tarafından soruldu

378,832 soru

11,339,341 cevap

34,803 kullanıcı

...