+5 oy
729 göst.
Aile kategorisinde (396 puan) tarafından
Bugün oğlumu parka götürdüm bizim evin oradaki parkta çocuk yoktu Bi de aşağı parka gidelim dedik gittik uzaktan çocuklar görünüyor hadi gidelim oğlum biraz arkadaş edinsin dedim neyse vardık varmasina da hepsi suriyeli çocuklar. Evet oynamak onların da hakkı sonuçta çocuk ama bunlar ayakkabılarını çıkarmış koca parkta koşturup duruyorlar bizden sonra iki aile daha çocuğunu getirmişti onlarda bizim gibi uzaktan onlara baktı. 

Döndük diğer parka oğlum salıncakta sallanan iki suriyeli çocuğa bakıyordu çocuklardan biri durduk yere dil çıkardı durdu benim oğlana. Kızdım ayıp dedim ama çok ta oralı olmadı

Velhasıl kelam kendi ülkesinde yabancı olduk adamlar rahat

32 Cevaplar

+6 oy
(396 puan) tarafından

En İyi Cevap
Çoğu kişi yorum olarak yazmış onlar çocuk suçu yok diye evet yok bunu zaten kendim de yazdım ama benim oğlumun, sonradan parka gelen o iki çocuğun,  sizin çocuklarınızın ne suçu var da oynamak yerine uzaktan seyrediyor.

Biz kendi çocuğumuza sahip cikiyorsak bir şeyler ogretiyorsak kimseyi rahatsız etmemeyi oğretiyorsak onlarda öğretmek zorunda benim kızdığım kısım bu. 
(3,162 puan) tarafından
Çok haklısın özlemcim
(119,523 puan) tarafından
cocuklara dil uzatmiyoruz uzatmayizda ama o tarzda cocuk yetistiren aile anneye lafimiz bak devlet her turlu yardimi yaparken o cocuklar ciplak ayakla geziyo egitim terbiye ailede baslar devlet destegi alip parayi cebe atiyo geneli cocuguna iyi sartlarda bakmiyo ab ulkesinde yasiyorum her ay cocuk parasi aliyorum harcamiyom biriktiriyom cocuklarim.icin ama hic bisilerimide eksik etmiyom devlet destegi aliyo suriyeliler ama cocugu ayakkabisoz gezdiriyo
(3,162 puan) tarafından
Kız sevda sana demedim o lafı ☺️ya herneyse uzadıkça uzuyor da. Arkadaşlar demek istediğim çocuk onlar ya, çocuklara hiç kıyamam ben.
haa tm o zaman ☺
(5,953 puan) tarafından
Sevdam sen kaldırıyorsun evladina senin imkanin demek onu kaldırıyor tr sartlarinda devlet yardimi calissada ozbek Kazakistan Suriyeli sen ben gibi askeri ucret almıyor sigorta yok  Türk is verenler hakını yiyor devleten aldigi yardimi evine bakiyor bazisi dilenir iyi yasayan calisan Suriyeliler de var Türklerde yokmu devleten yardim alıyor yine sorsan yok yetmiyor der  devleten geleni kimse imkani yoksa cocuga harcaz karinlarini doyuruyo kirasi vs
-Reklam-
+8 oy
suriyelilerdrn nefrwt ediyorum dedigimde linc yemistim ben burda
(2,512 puan) tarafından
+++++
(408 puan) tarafından
Kayın peder Suriyeli bi kadınla evlendi ben nerelere gidem, bu ırkçılık değil bayramda gidebiliyorlarsa şimdi de giderler savaş olan bi yere bayramda da gidemezsin en basitinden.
(1,988 puan) tarafından
Bunların altından çok büyük şeyler çıkcak ilerde bak görürsünüz şimdi pohpohluyo devlet bunları vatandaşlık veriyo hoop seçimlerde bu adam bize baktı etti deyip ona oy vercekler kalcak yine başımıza
(3,274 puan) tarafından
Bu ülkemizi dışarıdan topla tüfekle feth edemediler diye içerden feth etme girişimidir. Bundan 10 20 yıl sonrası hiç iyi değil çok sıkılıyorum bu duruma dedelerimiz vatan millet için canını vermiş tüğü bitmemiş çocuklar cephelerde can vermis adamlar el kol sallayarak vatanı ele geçiriyor kimseden ses yok ....... Ecdadlarimizin kemikleri sızlıyor.
tarafından
Yaww annemlerin komşusu vardı suriyeli kadinin evine serecek halısi dahi yoktu anneme geldi dedi haliniz var mi bebeklerim kucuk bebekleride gorseniz 2 tane birbirinden kucuk biri yeni yeni yuruyordu biri emekliyordu kadin evine gitti sonra bakkala gitti o sirada annemlerde disarda oturuyor bakkala gidip bi poşet dolusu makyaj aldı anneme gosterdi annem dedi makyaj alana kadar pazarda ucuz hali vardi onu alsaydin yok diyor millet veriyor ztn benim kocama süslenmem lazim diyordu birde yengemlere demişti turklerin kadinlari b.k gibi erkekleri lokum gibi de gelde böylelerine acı kadın tasinacagi zaman gene hamileydi anca zırt.pırt doğursunlar nede olsa bizim gibi saf ulke bakar gecen esimle parka gittim ukranyalilar doluydu sjsjjs allahim sen bizlere sabır ver
+3 oy
(1,681 puan) tarafından
O kadar haklısın ki.. Ki bence bu daha başlangıç. Sürekli doğuruyorlar utanma arlanma da yok. Yarın öbür gün teröristleri de geçecekler ülkeye sahip çıkacaklar diye korkuyorum
+2 oy
(13,723 puan) tarafından

Yav cocuklardan vazgeçin.

Büyüklerine ben de kızıyorum da çocuklardan vazgeçin sacmalamayn
(16,104 puan) tarafından
Artım kalmamış gülüm. Büyüklerin cezasını çocuklara kesiyorlar
+2 oy
(3,162 puan) tarafından
Kendi cevabını kendin de vermişsin. Oynamak onların da hakkı. Bu konuda da ırkçılık yapmaya gerek var mı
(3,162 puan) tarafından
Çocukların yakasından düşün arkadaşım ya. Çocukları ayrıştırmayın. Suriyeli diye insan ayrımı yapacağınıza politikalara söylenin. Politikalara karşı çıkın.
(16,104 puan) tarafından
2oglananasi emin ol senin bu dediğini bizim türk milletinin çocukları da yapıyor. Ama okul cağındaki çocuklar ile parka giden çocukları farklı yaşlarda.  Ikisini aynı kefeye koyamayız
(5,953 puan) tarafından
Agzina saglik deran + benden
(3,162 puan) tarafından
Teşekkür ederim canlar
tarafından
Bu  suriyeli. Cocuk lar tuvalette sıkultırmış diyen arkadaş a sözüm. Geçen yıl türk çocuk kendi öz yiğenini öldürdü   bunun aile terbiyesi ile suriye ile orayla burayla alaması. Hiç yok. Çocuk iyiyi kötü yü sonuçlarını getirilerilerini düşünemedikleri için onlar a çocuk diyoruz.    Ayrıca. Vicdanı olan insanlar a....  Sutiyeli. Kürt . Türk. Afgan. Vs kelimeleri de hiç yakıştıramıyorum   neden insanları  sınıf sınıf kategorilere  sojuyorsunuz ki
+1 oy
tarafından
Çocuk yani farz etki Türkler aynı tepkiyi vercekmiydin?
tarafından
Katılıyorum
(3,162 puan) tarafından
Aynen kuzum
(5,953 puan) tarafından
Türke veremez  :)

Biri onun çocuğuna dese  vay efendim oyle boyle boyle diyenlerin cocuklari vurur kirar saldirir ama Türk bebesi  sorsan neden onlar suriyeli kinleri büyük;)
+1 oy
(1,499 puan) tarafından
Adamlar kendi ülkelerinden yaşadıkları yerden oldular hemde kim yüzünden ..?  sebebini iyice araştırıp bilerek konuşsaniz keşke ve bu sitemin asıl muhatabının onlar değil  ülkenin yöneticileri olduğunu da keşke bilseydiniz 
(16,104 puan) tarafından
Ne kadar objektif bir yorum bravo gerçekten ++
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Suriyelileri sevmem ama çocuklarinda bi günahi yokki suç o babalarinin ulkelerinde savasmayim bizim ülkemize yerlesmelerinde
0 oy
tarafından
Sadece park da mi :)
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Niye dil çıkarmak neden ayıp? 
(16,104 puan) tarafından
Aynen bende arada çocuklarıma şakalaşmak için dil çıkarırım
0 oy
(444 puan) tarafından
aynen bende bıktım burda bağıra bağıra kavga ediyorlar bilmem ne nepiçimler. hastaneye gidiyorum Türkten çok Suriyeli nefret ediyorum hepsinden. sokakta heryerdeler.  sokağa çıkıyorum çocukları para istiyor. bıktım. 
tarafından
Kendi mi tutayım diyorum ama. Gözünğzü seveyim  boyunuzdan büyük laflar ediyorsunuz. Neyi paylaşamıyorssunuz  yahu    eliniz de oksa ölülerini benim toprağıma gömmesinler diyeceksiniz  ramazan ramazan vicdanınızı  nereye  biraktınız  allah aşkına   hastalandıysa ne olsun yabancı bir ülkedeler diye doktor a da mı gitmesinler ne istiyorsunuz  siz
(444 puan) tarafından
hastalıktan değil sürekli doğuruyorlar. evet istemiyorum benim topraklarıma gömülmesini. zamanında bizim dedelerimiz nenelerimiz nasıl bu toprakları aldıysa koruduysa onlarda savaşsaydı. namuslarıyla vatanlarında ölseydi. burda hakkım helal değil. atalarımın kemikleri sızlar resmeb ülkemi ele geçirdiler. pislikler.
(444 puan) tarafından
ayrıca ne boyumdan büyük lafmış pardoonn?? hepsi Benim memleketimde ev alıyor iş kuruyor bizim millet işsiz aç. adalet mi bu? onlar mı garibsn yoksa kendi memleketimizde biz mi?
tarafından
Yazık. Valla allah ım onların durum una düşürmesin
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Çocuk yahu onlar. Sorun büyüklerin de
0 oy
(5,366 puan) tarafından
İşleri güçleri doğurmak sinir oluyorum Suriyenin  işe yaramaz tayfası burda 
0 oy
tarafından

Suriyeliler den bende nefret ediyorum ama çocukların ne suçu var diyorum onlar ne anlasın ne bilsin anneleri olacak pisliklerde suç doğurup yola saliyorlar marifet sanki bakmaya gelince ortada ne anne var ne baba 

Yakında bizi kovarlar 
0 oy
tarafından
Hangi milletten okursa olsun ülkede edep ülkede edep anası babası terbiye verememiş çocukları suçu yok tabii oynicaklar etceklwr biraz kendilerini mahcup görüp terbiye ogretseler keşke 
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Çocuklara laf etme diyen olmusda bu Türkde olsa çocuğuna saygıyı vercek ayrıca ülkeyi ele geçirdiler yalan degilki bu 
0 oy
(2,808 puan) tarafından
İnstgrmda izledim canım genç bı çocukla röportaj yapiyolar çocuk 1 evde 10 Suriyeli yaşıyor hepsi aylık 800 900 para alıyor biz yardim için başvurdumuz zaman eve bakıyolar maaşa bakiyolar evdeki kişi sayisina bakıyolar bizim durumumuz yok kendi ülkemizde açız adam Suriye'yi paylaşmış bombalanmış halde eski surye yazmış bide boğaz köprüsünü paylaşmış yeni Suriye yazmış ee bide işi imkani veriyo devlet onlara burayida alır surayida alır Suriyeli ve 1 2 sene sonra sen bu röportajı bi türk değil Suriye ile yaparsin dedi sonuna kadar haklı valla ben hamileyken muayene olamazdim bi tane kadın vardı hastanede Suriyelilerin kimlni alırdı çatır çatır muayne sırası alirdi onlara bizde*****k gibi sabah ezanından sıra beklerdik kontrol için canım 
0 oy
(47 puan) tarafından
Yapmayın ya çocukların ne suçu günahı var onlar mı istedi buraya gelmeyi napsınlar parka da mı gitmesinler Suriyeli diye hapis hayatı mı yaşasınlar evlerinde dışlanan horlanan ırkçılıkla karşılaşan çocuk suça sürüklenir 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Başımı nereye çevirsem bi yabancı valla heryerdeler
0 oy
(261 puan) tarafından
Yurtdisinda milyonlarca türk yasiyor ve türkiyede suriyelileri nasil 2. sinif insan olarak görüyolarsa bizide ayni sekilde disliyorlar. Birebir ayni seyleri bizlere diyolar pis yabancilar, bura hep türk dolmus veya orda yasanmaz o bölge kücük istanbul vs vs. Demek istedigim empati kuralim hosgörülü olalim. Dünya hepimizin. Birbirimize sahip cikalim. Allah irkciliktan uzak tutsun bizi.
tarafından
Bizimkiler savaştan kacmadi ama .
Yarin bir gun cocugunun sinifi suriyeli doldugunda gorurum seni
Cocuguma vuruyor .
Cocugumu isiriyor .
Cocuguma kufrediyor diye yakinirsin
Turk ve suriye milletini kiyaslama
(261 puan) tarafından
Yurtdisinda yasiyorum burda her yerden insanlar var ve cok gzl kiyaslayabilirm. Burdada siniflar türk doldu diye yakiniyorlar. Küfürbaz saldirgan cahil türk cocuklari deniyor. Firsat olsa inan bi sn bile trde durmayip avrupayi sececek binlerce türk var. Oysa savas bile yok orada. Onu gectim suriyede ic savas var. Bu ne demek biliyormusun? Tek düsman yok. Düsman her yerde. Hangi birine karsi savasipta ülkeyi kurtaracaksin. Kurtarilcak bir vatan kalmadi orda. Tek care kacmak. Hadi diyelim ülkelerinde durdular savasmak icin. Kadin ve cocuklardami dursunlar. Her türlü trye siginacaklardi. Düsmanlik adamlara tek yapilmiyor. Kadin erkek bebek cocuk fark koymadan kin ve öfke duyuluyor insanlara. Neden? Cünkü bizden degiller.
tarafından
Madem yabancilik cekiyorsunuz .
Gavurlar sizi disliyor dönün türkiyeye o zaman .
Rahat geliyor size çünkü .
Donemezsiniz .
Onlarada burasi rahat geliyor işte .
Havadan para dogur anam dogur .
Tabi donmezler rahati buldular cunku .
Herkes vataninda kalsa sorun kalmaz  
Maffettiler ulkemizi .
(261 puan) tarafından
Ben burda büyüdüm. Trye dönünce sizmi bana is verip bakacaksiniz? Hic bir güvencem yok orada. Neden ailemi terkedip trye döneyim? Üstelik ayni irkcilik oradada varsa. Dicek bisey bulamayip ozaman dönsene demek gercekten gülünc. Herkes vataninda kalsin demek kolay. Vatanlari kalmamis insanlar ne yapsin? Allah korusun vatanindan olursan bir gün ne yapacaksin. Allah göstermesin savas olursa tek derdin hayatta kalmak olacaktir nerde olursa olsun. Kendin icin olmasada cocugun icin yaparsin bunu.
tarafından
Diyecegim şu ki ...
Tek derdi hayatta kalmak madem onlarin .
Tek derdi cocuklari madem ...
Gelecegi olmayan 1.2.3.4.5.6.7 ve fazlasi cocuk neden yapiyorlar .
Allah korusun vatanimindan olsam .
Derdim yaşamak olur sevişmek degil .
Umarim defolup giderler .
Iyi aksamlar

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 493 göst.
6 Eylül 2022 Aile kategorisinde Canan1307 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 344 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Annelerrr (277 puan) tarafından soruldu
0 oy